11 Mai 2010 - Andreea Roman, locul cinci la Onesti

Atleta Andreea Roman, de la CSS Adjud, a participat la finalul saptaminii trecute la campionatul national de aruncari, care a avut loc la Onesti.

Concursul a fost rezervat seniorilor, iar adjudeanca a

11 Martie 2010 - Andreea Roman - bronz la Campionatul National

Atleta adjudeana Andreea Roman (legitimata la CSS Adjud) a obtinut ieri medalia de bronz la Campionatul National de Aruncari

26 Iunie 2009 - Andreea Roman, campioana nationala

Atleta s-a clasat pe primul loc in finala de sulita cu o aruncare de 41.29 metri Sportiva adjudeanca Andreea Roman a devenit campioana nationala de juniori la aruncarea sulitiei. Atleta, pregatita de profesorul Gheorghe Catrinescu, si-a pastrat titlul national obtinut anul trecut. Roman s-a clasat pe primul loc in finala de la sulita cu o aruncare de 41.29 metri, in concursul desfasurat la Bucuresti. Performanta sportivei a fost obtinuta in ciuda unei accidentari care i-a pus mari probleme.

30 Mai 2009 - Juniorii 1996 joaca pe Milcovul

Turneul zonal al juniorilor 1996 se disputa azi si miine si se va incheia marti Formatia de juniori 1996 - 1997 de la CSM Focsani va incepe azi turneul zonal al campionatului national. Focsanenii vor intilni pe teren propriu, de la orele 18.30, pe Steaua Dunarii Galati, urmind ca miine, de la aceeasi ora sa intilneasca pe CSS Slobozia. Partidele vor avea loc pe stadionul Milcovul 2. Programul competitiei de la Focsani este urmatorul: azi, orele 17.00: CSS Slobozia LPS Buzau - A : Ionut Nacu

10 Martie 2009 - Andreea Roman, campioana nationala la sulita

Atleta adjudeanca Andreea Roman a devenit campioana nationala la aruncarea sulitei. Campionatele nationale de aruncari lungi au avut loc la sfirsitul saptaminii trecute la Bucuresti. Andreea Roman a devenit campioana nationala la juniori

11 Martie 2008 - Andreea Roman - vicecampioana nationala de atletism

Atleta Andreea Roman, legitimata la Clubul Sportiv Scolar Adjud a obtinut medalia de argint la editia din acest an a Campionatului National de Aruncari Lungi din Capitala, competitie rezervata categoriilor juniori, tineret si seniori. Sportiva, antrenata de profesorul

25 Ianuarie 2008 - Andreea Roman, pe podium la Grand-Prixul de atletism

Clasata pe locul 4 in tipul celor mai buni sportivi de la Clubul Sportiv Scolar Adjud in 2007, atleta Andreea Roman si-a trecut in cont primul rezultat notabil din acest an. Sportiva antrenata de Gheorghe Catrinescu s-a clasat pe locul 3 in proba de 60 metri (8,69s), la prima etapa a Concursului National "Grand Prix", competitie care s-a desfasurat la Bacau. In cadrul concursului unde au partici-cipat 142 de sportivi de la 26 de cluburi din tara, un alt adjudean, George Bucur s-a clasat pe