Margaritescu le cere dinamovistilor sa nu mai petreaca

Sambata, 26 Decembrie 2009, ora 14:30
1015 citiri

Noul mijlocas al lui Dinamo, Andrei Margaritescu, este la curent cu viata extrasportiva bogata pe care o au colegii sai, dar le cere sa renunte la acest lucru din returul campionatului.

"Cel mai bine ar fi ca, atunci cand nu sunt rezultate si conducerea nu e multumita, sa se evite iesirile prin cluburi. Conducerea trebuie sa inteleaga si ea ca si jucatorii au problemele lor si nu se mai pot concentra", a spus Andrei Margaritescu.

Referitor la sansele lui Dinamo la castigarea titlului, Margaritescu este pesimist ca cele sapte puncte fata de primul loc vor putea fi recuperate.

"Sunt 5-6 echipe care se bat la cupele europene si punctele sunt foarte greu de recuperat", este de parere mijlocasul dinamovist.

C.M.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...