Home > Personalitati > Andy Roddick > Australian Open
Roger Federer, in finala la Australian Open

Joi, 29 Ianuarie 2009, ora 12:57

Roger Federer / stiri Roger Federer

Roger Federer s-a calificat, joi, in finala turneului de Mare Slem de la Melbourne, Australian Open. La capatul unui meci ce a durat 2 ore si 7 minute, tenismenul elvetian a trecut de americanul Andy Roddick, in trei seturi, cu 6-2, 7-5, 7-5. Intalnirea a fost dominata in totalitate de numarul doi in clasamentul ATP, care a realizat pe toata durata meciului patru break-uri. In finala, Federer il va intalni pe castigatorul celei de-a doua semifinale, care ii va opune pe Rafael Nadal si Fernando Verdasco. Meciul dintre cei doi spanioli va avea loc vineri.

Roddick, primul semifinalist la Australian Open

Marti, 27 Ianuarie 2009, ora 11:14

Andy Roddick / Australian Open

Andy Roddick este primul jucator calificat in semifinalele turneului de Mare Slem de la Melbourne, Australian Open. Tenismenul american a obtinut calificarea in semifinale, dupa ce adversarul sau din sferturi, sarbul Novak Djokovic, a abandonat. Djokovic a abandonat in setul 4 al disputei cu Roddick, la scorul de 7-6, 4-6, 2-6, 1-2, motivand ca nu mai poate face fata din cauza...

Federer, in finala la Australian Open

Joi, 25 Ianuarie 2007, ora 12:18

Roger Federer, cap de serie numarul 1, a trecut fara probleme, in semifinalele Australian Open, de americanul Andy Roddick, cap de serie numarul 6. Federer s-a impus intr-o ora si 23 de minute, scor: 6-4, 6-0, 6-2. El il va intalni in finala pe castigatorul celei de-a doua semifinale Tommy Haas contra Fernando Gonzalez. Roger Federer, invins anul trecut doar de 5 ori, a mai...