Iordanescu: Stelistii au fost niste fraieri

Marti, 28 August 2012, ora 21:42
2091 citiri

Fostul selectioner Anghel Iordanescu este de parere ca stelistii s-au batut singuri in deplasarea de la Vaslui, pierzand derbiul dupa ce au dominat timp de 60 de minute.

"Am suferit la meciul de aseara, dar, sincer, m-a bucurat jocul si spectacolul sportiv. A fost un meci intre doua echipe foarte bune, doua echipe cu pretentii, un spectacol cu multe goluri, un spectacol in care Steaua, timp de 60 de minute, a controlat si a avut ocazia de a inchide jocul.

Daca ma iau dupa joc, rezultatul nu este deloc just. Stelistii mei au fost niste fraieri, au avut jocul in mana si l-au pierdut ca fraierii, singuri", a declarat Anghel Iordanescu la Dolce Sport.

Steaua a pierdut meciul disputat, luni seara, scor 1-3, cu FC Vaslui, in etapa a sasea din Liga 1.

Steaua, invinsa la Vaslui! Stanca, "trompeta" meciului

Portarul Razvan Stanca a gresit la doua dintre cele trei goluri marcate de moldoveni.