Victorie mare pentru Cosmin Contra. A bătut una dintre cele mai bogate echipe din lume

Vineri, 08 Decembrie 2023, ora 07:35
2279 citiri
Cosmin Contra antrenează în Arabia Saudita FOTO facebook

Damac, formație antrenată de Cosmin Contra, la care joacă Nicolae Stanciu, a învins Al-Ittihad, scor 3-1, într-un meci din etapa cu numărul 16 a campionatului Arabiei Saudite.

Primul gol al celor de la Damac a venit în minutul 12 și a fost semnat de N'Koudou. Oaspeții au egalat în minutul 45+3, prin Hamdallah, dar patru minute mai târziu același N'Koudou și-a adus din nou echipa în avantaj.

Golul care a stabilit scorul final a venit la un minut după reluarea jocului, când Grohe a înscris în propria poartă.

Ittihad este antrenată de Marcelo Gallardo și îi are în componență pe Benzema, Kante și alte vedete mondiale.

În urma acestui rezultat, Damac a urcat pe locul 6 în campionatul Arabiei Saudite, cu 24 de puncte. De partea cealaltă, Al-Ittihad este pe poziția a patra, cu 28 de puncte.

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Incident dramatic cu o echipă de primă ligă. Șase jucători, răniți de dispozitive explozive
Şase jucători ai echipei braziliene de primă ligă Fortaleza au fost răniţi de dispozitive explozive şi pietre aruncate în autocarul lor de suporterii echipei Sport Club do Recife,...
Americanii au identificat detaliul care anunță victoria Simonei Halep la TAS
Simona Halep a fost audiată la TAS în intervalul 7-9 februarie și așteaptă un verdict pozitiv privind reducerea sau chiar ridicarea suspendării de patru ani primite. Americanii de la...