12 Iunie 2016 - Inundatii in municipiul Arad. Sistemul de evacuare nu face fata

Conform purtatorului de cuvant al ISU Arad, George Plesca, toate echipele disponibile au fost in alerta inca de dimineata, fiind adusi oameni de acasa, iar in cursul serii se intervine mai ales la

12 Iunie 2016 - O firma din Romania va construi un cartier urban in Africa cu peste 5.000 de locuinte

Este vorba despre firma aradeana S.C. Inteco Holding care in urma unui protocol semnat pe 1 iunie cu Ministerul Dezvoltarii din tara centrafricana va construi 5750 de locuinte.

12 Iunie 2016 - Petru Alexandru Luncanu a castigat turneul Arad Plaza Activ Trophy

Petru Alexandru Luncanu s-a calificat in finala turneului international Arad Plaza Activ Trophy, la simpul, dupa ce l-a invins in semifinale, in doua seturi, pe favoritul 2 al competitiei, cehul

12 Iunie 2016 - Nicolae Stanciu: Partida cu Elvetia este decisiva. Vom juca ofensiv

Nicolae Stanciu, mijlocasul ofensiv al nationalei Romaniei, a dezvaluit ca el si coechipierii sai au intrat timorati in partida pierduta vineri, 1-2 cu Franta, in deschiderea Euro 2016, si spune ca

12 Iunie 2016 - Ionut Badea, antrenor secund Romania: Elvetia e net superioara atat Romaniei cat si Albaniei

Ionut Badea, antrenorul secund al echipei nationale de fotbal a Romaniei, a declarat, duminica, la doua zile dupa infrangerea cu Franta, scor 1-2, ca nationala Elvetiei este mult mai puternica decat

12 Iunie 2016 - Marius Copil s-a calificat in finala turneului challenger de la Surbiton (Marea Britanie)

Tenismenul Marius Copil (locul 176 in clasamentul mondial) a castigat, duminica, meciul cu americanul Bjorn Fratangelo (pozitia 99 ATP), scor 6-3, 6-4, in semifinalele turneului challenger de la

12 Iunie 2016 - Euro 2016: Turcia - Croatia, scor 0-1, in primul meci din grupa D

Echipele nationala de fotbal a Croatiei a invins, duminica, scor 1-0, reprezentativa Turciei, in primul meci din grupa D. Luka Modric de la Real Madrid a marcat unicul gol al partidei, in minutul 41,

12 Iunie 2016 - Comunicat UEFA: Ce se intampla in afara stadioanelor nu este sub incidenta noastra

Oficialii UEFA au condamnat, prin intermediul unui comunicat de presa, violentele de strada ce au avut loc la Marsilia, inainte meciului dintre Rusia si Anglia, de sambata seara. Forul european a

12 Iunie 2016 - EURO 2016: Franta - Romania 2-1

Echipa nationala de fotbal a Frantei a castigat meciul cu reprezentativa Romaniei, in deschiderea Campionatului European din Franta, scor 2-1, in grupa A. Olivier Giroud a deschis scorul in minutul

12 Iunie 2016 - Cod Portocaliu in judetul Arad. Pompierii sunt in stare de alerta

Zonele vizate sunt: Chisineu-Cris, Curtici, Ineu, Pancota, Pecica, Santana, Sebis, Almas, Apateu, Archis, Barsa, Beliu, Bocsig, Brazii, Buteni, Carand, Cermei, Chisindia, Craiva, Dezna, Dieci,

12 Iunie 2016 - Ovidiu Hategan debuteaza astazi la Euro 2016

Arbitrul roman Ovidiu Hategan va debuta astazi la Campionatul European, el urmand sa conduca de la ora 19.00, meciul Polonia-Irlanda de Nord, ce se va disputa la Nisa, primul meci al Grupei C.

12 Iunie 2016 - Doua focare de rujeola in judetul Arad, dupa ce alte doua au fost inchise recent

Doua focare de rujeola cu 13 copii au fost confirmate in judetul Arad, dupa ce alte doua focare au fost inchise in urma cu cateva zile, medicii atragand atentia ca in toate cazurile copii sunt

12 Iunie 2016 - Cod galben de ploi si vijelii pentru zece judete

Administratia Nationala de Meteorologie (ANM) a emis mai multe avertizari de tip cod galben, cu ploi insemnate cantitativ, descarcari electrice si caderi de grindina, duminica dupa-amiaza, pentru

12 Iunie 2016 - Calificare ratata in extremis

Baietii pregatiti de Cosmin Popa au facut o prima repriza extrem de modesta, incheiata in dezvantaj: 1-4. In partea a doua, Santana si-a revenit, a dat impresia ca poate reveni pe tabela si chiar a

12 Iunie 2016 - Aradenii raman in Liga 2. UTA Batrana Doamna - FC Voluntari 1-0

UTA Batrana Doamna nu a mai repetat scenariul din meciul cu Dunarea Galati in cel de-al doilea baraj pentru promovarea in Liga 1. Echipa aradeana a reusit doar un gol, dupa ce a pierdut cu trei

12 Iunie 2016 - Apa scoasa cu buretele de pe stadionul in care se disputa meciul UTA - FC Voluntari

Jucatorii au facut mari eforturi sa controleze mingea. Pasele se opreau in apa.

12 Iunie 2016 - Euro 2016: Anglia - Rusia, scor 1-1, in al doilea meci din grupa B

Echipele nationale de fotbal ale Angliei si Rusiei au remizat, sambata seara, scor 1-1, in al doilea meci din grupa B. Eric Dier, de la Tottenham Hotspur, a marcat golul Angliei, in minutul 75, din

12 Iunie 2016 - Euro 2016: Tara Galilor - Slovacia, scor 2-1, in primul meci al grupei B

Echipa nationala de fotbal din Tara Galilor a invins, sambata, scor 2-1, reprezentativa Slovaciei, in primul meci din grupa B. Gareth Bale a deschis scorul in minutul 10, iar Slovacia a restabilit

12 Iunie 2016 - Albania - Elvetia, scor 0-1, in al doilea meci din grupa A la EURO 2016

Echipa nationala de fotbal a Elvetiei a castigat, sambata, meciul cu reprezentativa Albaniei, scor 1-0, in al doilea meci din grupa A. Fabian Schar a deschis scorul in minutul 5, iar Albania a jucat

12 Iunie 2016 - IMAGINI INCREDIBILE - Cristi Balaj, "arbitrul de serviciu"! Centralul meciului UTA BD - FC Voluntari a muncit cot la cot cu jucatorii si antrenorii pentru a scoate apa de pe gazonul inundat

Astazi se joaca partida care stabileste configuratia finala a urmatorului sezon de Liga 1. UTA Batrana Doamna primeste vizita celor de la FC Voluntari in meciul retur al barajului care decide ultima

12 Iunie 2016 - UTA - FC Voluntari, pe Aradon

"Batrana Doamna" spera la o minune, sa rastoarne toate calculele si sa promoveze inelita fotbalului romanesc. Nu va fi deloc simplu, avand in vedere ca - in tur, la Voluntari - a fost 3-0 pentru