Cum s-a terminat derbyul Argeșului din etapa a 21-a a Superligii de fotbal

Duminica, 18 Decembrie 2022, ora 14:52
1933 citiri
Istfan a marcat primul gol al Argesului FOTO facebook

FC Argeş a terminat la egalitate cu CS Mioveni, 2-2 (2-0), duminică, la Piteşti, într-un meci din etapa a 21-a a Superligii de fotbal.

FC Argeş a marcat de două ori în prima repriză, prin Alexandru Işfan (14) şi Arnold Garita (19). Ultima clasată a revenit în repriza secundă, când a redus din diferenţă prin Liviu Antal (58), cu un şut din afara careului, smulgând egalarea în finalul meciului, când şutul lui Guilherme Garutti (90+2), a fost deviat nefericit de Marius Constantin.

CS Mioveni, care a avut şi o bară, prin Antal (65), a încheiat meciul în zece oameni, Vlad Pop primind al doilea cartonaş galben (min. 90+4).

CS Mioveni, care are o singură victorie, în etapa a noua, venea după cinci înfrângeri consecutive în campionat.

FC Argeş are trei egaluri şi două eşecuri în ultimele cinci etape.

În tur, FC Argeş a câştigat cu 1-0.

FC Argeş - CS Mioveni 2-2 (2-0), Stadion ''Nicolae Dobrin'' - Piteşti

Au marcat: Alexandru Işfan (14), Paul Arnold Garita (19), respectiv Liviu Antal (58), Guilherme Garutti (90+2).

Cartonaş roşu: Vlad Pop (CS Mioveni, 90+4).

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
FC Voluntari - FCU Craiova, meci crucial în lupta pentru supraviețuire. Echipa care a jucat cu om în plus aproape tot meciul
Echipa FC Voluntari a încheiat la egalitate cu FC U Craiova 1948, scor 0-0, marţi, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Echipa ilfoveană a rămas cu un jucător mai puţin din...