Seară magică în Liga Campionilor: cum s-a terminat disputa dintre Arsenal și Bayern München

Marti, 09 Aprilie 2024, ora 23:54
4343 citiri
Bukayo Saka a deschis scorul în minutul 12

Nu doar Real Madrid - Manchester City a fost un meci extraordinar, ci și partida dintre Arsenal Londra și Bayern München, contând pentru sferturile Ligii Campionilor.

Pe Emirates, Arsenal a deschis scorul prin Bukayo Saka, care a marcat în minutul 12 cu un șut extraordinar.

Gnabry (18) și Harry Kane (32, penalty) au adus-o pe Bayern München în avantaj. Scorul final a fost 2-2, după ce Trossard a punctat în minutul 76 pentru Arsenal. Returul va avea loc la München pe 17 aprilie.

Și mai multe goluri s-au marcat în disputa dintre Real Madrid și Manchester City - mai multe detalii aici.

Quarterly Report - Editia 4

Budapesta da, București nu. Deciziile majore luate astăzi de UEFA
Comitetul Executiv al UEFA s-a reunit miercuri la Dublin, înaintea finalei Ligii Europa, şi a stabilit stadioanele care vor găzdui viitoarele finale ale Ligii Campionilor, Women’s Champions...
Nicușor Dan nu exclude o confruntare cu principalul contracandidat. Pentru a afla cine e, va face propriul sondaj
Înaintea alegerilor pentru Primăria Capitalei, edilul Nicușor Dan a declarat că nu exclude o dezbatere față în față cu al doilea clasat în sondaje. Asta după ce Gabriela Firea și...
#Arsenal Londra, #Bayern Munchen, #Liga Campionilor, #harry kane, #bukayo saka , #stiri Champions League