Arsenal, victorie fulger in Premier League

Sambata, 20 Septembrie 2014, ora 22:21
4188 citiri

Arsenal Londra a cucerit arena Villa Park din Birmingham in trei minute. Formatia lui Arsene Wenger s-a impus in etapa a V-a din Premier League, in deplasare, scor 3-0 in fata celor de la Aston Villa, locul secund in clasament pana in acesta etapa.

Istoria partidei s-a scris in partea a doua a primei reprize. Mezut Ozil, considerat omul meciului, a deschis scorul pentru oaspeti in min. 32 dupa un contraatac rapid. Un minut mai tarziu internationalul german l-a servit perfect pe atacantul Danny Welbeck care a inscris pentru prima data in tricoul lui Arsenal.

Dupa inca un minut, francezul Cissokho de la gazde a trimis balonul in propria poarta, ingropand definitiv echipa locala care nu a mai avut puterea de a reveni pana la finalul jocului.

Cu acesta victorie, Arsenal a urcat pe locul 4 in clasamentul provizoriu, avand 9 puncte, la un punct distanta de ultimul loc al podiumului, ocupat de Aston Villa, cu 10p.

Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
”Nu am ce să-mi reproșez. Mandatul rămâne pe masa coaliției”. Cîrstoiu a făcut declarații în faţa Spitalului Universitar. Explicaţii privind acuzaţiile de incompatibilitate