Arsenal Londra castiga Supercupa Angliei, dupa un meci decis la penaltiuri cu Chelsea

Duminica, 06 August 2017, ora 18:19
3397 citiri

Gruparea britanica Arsenal Londra a cucerit Supercupa Angliei, la capatul executarii loviturilor de departajare, impotriva campioanei din Premier League, Chelsea Londra.

La capatul celor 90 de minute de joc, a fost 1-1, dupa goluri marcate de Kolasinac pentru tunari, in minutul 82, respectiv Moses in minutul 46.

Chelsea a jucat in 10 oameni din minutul 80, cand Pedro a fost eliminat.

Dupa cele 90 de minute, s-a trecut imediat la executarea loviturilor de departajare. A fost 4-1 pentru cei in alb si rosu, dupa goluri marcate de Walcott, Monreal, Oxlade si Giroud.

Doar capitanul Cahill a marcat pentru campioni, in rest portarul Courtois si noul mare transfer Morata ratand.

Pentru Arsenal, este 15-a Supercupa din istorie, egaland-o la acest capitol pe FC Liverpool.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#arsenal castiga supercupa angliei, #cronica Supercupa Arsenal Chelsea, #Chelsea rapusa de Arsenal Wembley , #stiri Arsenal Londra