Meci nebun în Anglia în Aston Villa și Arsenal, decis în prelungiri

Sambata, 18 Februarie 2023, ora 16:40
2005 citiri
Jorginho a marcat un gol fabulos FOTO facebook

Aston Villa și arsenal Londra au oferit spectacol total în derbyul rundei, meciul fiind decis în prelungiri.

Aston Villa a deschis scorul prin Watkins, în minutul 5, dar Saka a egalat în minutul 16. Coutinho le-a adus pe gazde în avantaj în minutul 31 și scorul la pauză a fost 2-1.

Zincenko a egalat pentru Arsenal în minutul 61, iar finalul a fost incendiar. Jorginho a făcut 3-2 pentru Arsenal în minutul 93, cu un șut fabulos care a lovit bara și apoi l-a izbit în cap pe portarul Emiliano Martinez.

În disperare, Aston Villa a atacat la ultima fază și cu portarul, însă Arsenal a scăpat pe contraatac și a făcut 4-2 în minutul 96.

Schimbare de lider în Premier League. Echipa care a pus presiune pe Manchester City
Arsenal Londra a preluat pentru moment poziţia de lider în Premier League după victoria cu 2-0 obţinută sâmbătă seara în deplasare, în faţa lui Wolverhampton, în etapa a 34-a....
Emiliano Martinez a primit două cartonaşe galbene la meciul Lille – Aston Villa. De ce nu a fost eliminat?
Portarul echipei Aston Villa, Emiliano Martinez, a primit al doilea cartonaş galben la meciul câştigat la lovituri de departajare în faţa formaţiei Lille, în sferturile de finală ale...
#arsenal, #victorie, #Aston Villa, #anglia, #meci nebun, #prelungiri , #stiri fotbal