Ziare.com
O tenismena de top a anuntat ca nu va mai juca in acest an

O tenismena de top a anuntat ca nu va mai juca in acest an

Britanica Johanna Konta a anuntat ca este nevoita sa incheie deja acest sezon. Ocupanta locului 11 WTA s-a retras din turneele de la Wuhan si Beijing din cauza unor problem medicale. Johanna Konta incheie un an bun, in care a reusit sa ajunga ...

17 Septembrie 2019

  Accidentare johanna konta

  Mihaela Buzarnescu, in pericol sa coboare drastic in clasamentul WTA

  Mihaela Buzarnescu, in pericol sa coboare drastic in clasamentul WTA

  Mihaela Buzarnescu a patruns saptamana aceasta, in premira in Top 20 WTA, dar risca serios sa coboare in clasament dupa accidentarea suferita la Rogers Cup. Tenismena noastra va absenta cu siguranta de la turneele de la Cincinnati si Connecticut, dupa cum a anuntat tatal ei, iar prezenta la ultimul Grand Slam al anului, US Open, e pusa serios in pericol. Miki rateaza astfel puncte importante, cu care ar fi putut urca si mai mult in clasamentul WTA. Nu doar atat, dar Miki e in pericol sa fie depasita saptamana aceasta de Maria Sharapova, daca rusoaica o va invinge pe Caroline Garcia si va ajunge in sferturi la Rogers Cup...

  09 August 20181 comentariu
   Elina Svitolina a castigat cel mai asteptat meci al zilei in tenisul feminin

   Elina Svitolina a castigat cel mai asteptat meci al zilei in tenisul feminin

   Elina Svitolina s-a impus in cel mai asteptat meci al zilei din tenisul feminin, cel cu Johanna Konta din sferturile de finala de la Brisbane. Jucatoarea clasata pe locul 6 WTA a profitat astfel de abandonul Johannei Konta, cand scorul era 3-2 pentru ucraineanca in decisiv. Primul set a fost castigat de Konta cu 6-1, dar ulterior Svitolina a revenit cu 7-6 (6) si a trimis meciul in decisiv. Nu se stie momentan cat de grava este accidentarea suferita de Johanna Konta. Ea a primit ingrijiri medicale, a mai jucat doua game-uri, iar apoi a decis sa se retraga...

   04 Ianuarie 20181 comentariu
    Fed Cup: Romania si Marea Britanie sunt la egalitate. Sorana Cirstea, invinsa de Konta dupa un meci tensionat

    Fed Cup: Romania si Marea Britanie sunt la egalitate. Sorana Cirstea, invinsa de Konta dupa un meci tensionat

    Romania si Marea Britanie sunt la egalitate, scor 1-1, in barajul pentru Grupa Mondiala II a Fed Cup. Echipa noastra a castigat primul meci prin Simona Halep, dar a fost egalata dupa ce Sorana Cirstea a cedat in fata Johannei Konta, 6-2, 6-3. Sportiva noastra a intrat greoi in meci si a cedat destul de usor primul set. In actul secund, Sorana a intrat mult mai determinata pe teren si a dominat meciul...

    22 Aprilie 20177 comentarii
     Schimbare de ultima ora in echipa noastra de Fed Cup: O sportiva s-a accidentat

     Schimbare de ultima ora in echipa noastra de Fed Cup: O sportiva s-a accidentat

     Ilie Nastase a fost obligat sa efectueze o modificare in echipa Romaniei cu mai putin de doua ore pana la startul meciului cu Marea Britanie din Fed Cup. Astfel, locul Irinei Begu a fost luat de Sorana Cirstea, care va evolua sambata in meciul de simplu cu Johanna Konta. Irina Begu s-a accidentat si deocamdata nu se stie daca va putea evolua si duminica. Partida dintre Sorana Cirstea si Johanna Konta va incepe in jurul orei 13:30...

     22 Aprilie 2017
      Jucatoarea care a invins-o pe Simona Halep la Miami s-a accidentat

      Jucatoarea care a invins-o pe Simona Halep la Miami s-a accidentat

      Jucatoarea de tenis care a invins-o pe Simona Halep la Miami s-a accidentat dupa ce a castigat turneul american. Britanica Johanna Konta si-a anuntat retragerea din cadrul intrecerii de la Charleston, acuzand o accidentare. "M-am luptat cu o usoara accidentare la umar si mi-a fost rau pe parcursul turneului de la Miami, iar dupa ce acesta s-a incheiat m-am simtit mai rau", a dezvaluit Konta. In aceste conditii, ea va lua o pauza de doua saptamani, urmand a reveni la Mamaia, in meciul de Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie...

      04 Aprilie 2017
       Serena Williams s-a retras de la Turneul Campioanelor (Video)

       Serena Williams s-a retras de la Turneul Campioanelor (Video)

       Serena Williams a anuntat luni dimineata ca nu va evolua la editia 2016 a Turneului Campioanelor, acolo unde era deja calificata de saptamani bune. Sportiva americana a dat vina pe accidentarea de la umar, ea sustinand ca cele mai recente analize pe care le-a efectuat au aratat ca are nevoie de tratament suplimentar. "Asteptam cu nerabdare sa evoluez in Singapore in acest an si sa joc impotriva celor mai bune jucatoare din lume. Cu toate acestea, am primit din partea medicului meu vestea dezamagitoare ca trebuie sa urmez o serie de tratamente pentru umar si ca astfel nu voi putea fi pe teren in urmatoarele saptamani...

       17 Octombrie 20166 comentarii

        Urmareste Ziare.com pe

        Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
         

        TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

        Mijlocasul lui Liverpool, Thiago Alcantara, a fost testat pozitiv cu noul coronavirus
        Mijlocasul spaniol al echipei Liverpool, Thiago Alcantara, a fost testat pozitiv cu noul coronavirus, a anuntat, marti, clubul sau. "Thiago...

        Roland-Garros 2020. Nota 10 pentru Simona Halep la debut. Romanca a fost condusa, dar a castigat 10 ghemuri la rand si s-a calificat in turul 2. Irina Begu, viitoarea adversara
        Primele meciuri de pe tablourile principale la Roland-Garros 2020 au loc astazi, iar Simona Halep a fost programata sa-si faca debutul chiar de...

        Fostul mare gimnast Dan Grecu implineste 70 de ani
        Fostul gimnast roman Dan (Danut) Grecu, in prezent vicepresedinte al Federatiei Romane de Gimnastica, s-a nascut la 26 septembrie 1950, in...
        Platforma pentru solutionarea online a litigiilor