Ziare.com
Meci antologic in Cupa Angliei, cu noua goluri. Echipa lui Mourinho, batuta in prelungiri. Toate rezultatele

Meci antologic in Cupa Angliei, cu noua goluri. Echipa lui Mourinho, batuta in prelungiri. Toate rezultatele

Echipa Everton s-a impus pe teren propriu, cu scorul de 5-4, dupa prelungiri, in fata formatiei Tottenham Hotspur, miercuri seara, in capul de afis al optimilor de finala ale Cupei Angliei la fotbal, conform agerpres.ro. Oaspetii au deschis rapid ...

11 Februarie 2021

Adversari echipe anglia

Romania invinge Anglia dupa un meci de poveste

Romania invinge Anglia dupa un meci de poveste

Nationala de tineret a Romaniei a obtinut o victorie de poveste in etapa a doua a fazei grupelor de la Campionatul European trecand cu scorul de 4-2 de reprezentativa similara a Angliei. A fost o partida in care "tricolorii" mici su suferit si au reusit sa invinga cu doua goluri inscrise pe final. Duelul de la Cesena a inceput excelent pentru formatia lui Radoi, Ivan si Man ratand doua ocazii incredibile in primul sfert de ora. Anglia, cea care ne speria cu fizicul jucatorilor sai si cu ritmul infernal de joc, a fost foarte timida in exprimare in prima parte, avand avantaj numai la capitolul posesie...

21 Iunie 201935 comentarii
  Selectionerul Angliei, despre echipa Romaniei: Lumea vorbea despre Ianis, Puscas sau Coman, dar eu am remarcat altceva

  Selectionerul Angliei, despre echipa Romaniei: Lumea vorbea despre Ianis, Puscas sau Coman, dar eu am remarcat altceva

  Selectionerul Angliei, Aidy Boothroyd, a afirmat ca nu Ianis Hagi, George Puscas si Florinel Coman au fost cei care l-au impresionat din echipa de tineret a Romaniei. Dupa ce a urmarit cu atentie jocul tricolorilor, Boothroyd afirma ca a fost impresionat cu adevarat de forta grupului Romaniei. "Acum suntem intr-o situatie in care stim ce trebuie sa facem si trebuie sa o facem. Cand am jucat impotriva lor, anul trecut, am fost foarte impresionat de echipa, de forta grupului. Toata lumea vorbea despre Puscas, Hagi sau Coman ca fiind starurile echipei. Mie cel mai mult mi-a placut forta grupului, e un adversar foarte dificil...

  21 Iunie 20191 comentariu
  Alte articole despre: Romania Anglia, Romaniia EURO U21
   Selectionerul Angliei, despre nationala Romaniei: Adversar dificil care se va multumi cu un egal

   Selectionerul Angliei, despre nationala Romaniei: Adversar dificil care se va multumi cu un egal

   Selectionerul nationalei de tineret a Angliei, Aidy Boothroyd, spune ca reprezentativa Romaniei este un adversar dificil, dar care se va multumi cu un egal in duelul de vineri. Boothroyd anunta ca ar putea schimba echipa de start a englezilor in etapa a doua din faza grupelor si spune ca Romania l-a impresionat cu spiritul de echipa. "Cred ca voi face schimbari in ofensiva fata de primul meci, am multe variante la dispozitie. Va fi nevoie de inspiratia tuturor pentru a ne impune. Respectam Romania, dar vom face tot pentru a o invinge. Am fost foarte impresionat de spiritul ei de echipa. E un adversar dificil care, probabil, se va multumi si cu un rezultat de egalitate", a declarat selectionerul Angliei...

   20 Iunie 2019
    Reactia lui Florin Andone dupa ce a inscris din nou in Anglia

    Reactia lui Florin Andone dupa ce a inscris din nou in Anglia

    Florin Andone se declara multumit dupa ce a reusit sa inscrie din nou in Anglia, de aceasta data in meciul de Cupa disputat de echipa sa, Brighton. Internationalul roman, care s-a buucrat dupa gol alaturi de fanii lui Brighton, spune ca victoria din Cupa a fost una cat se poate de meritata. "Simt ca am o legatura cu fanii si cred ca ei ma iubesc. Asta e ceea ce simt si vreau sa le multumesc pentru sprijin si pentru incurajari. Victoria este buna pentru noi si a fost important pentru ca multi dintre jucatorii din lot au putut evolua. Am jucat bine si am meritat victoria, iar sentimentul pe care l-am avut atunci cand am marcat.. a fost nebunie! Se intampla uneori sa te lasi prada momentului dupa ce marchezi si asta s-a intamplat si cu mine...

    06 Ianuarie 2019
     Cu cine ne batem la EURO 2019. Prezentarea adversarilor Romaniei in grupa C de la Campionatul European

     Cu cine ne batem la EURO 2019. Prezentarea adversarilor Romaniei in grupa C de la Campionatul European

     Romania va face parte din grupa C a Campionatului European de fotbal, la tineret, Under 21, acolo unde se intorce dupa o pauza de 20 de ani. Este doar a doua prezenta a "tricolorilor" la turneul final european, prima fiind in 1998, la turneul pe care l-am si organizat, dar unde ne-am calificat dupa o grupa preliminara castigata de baietii antrenati pe atunci de Victor Piturca. In Italia si San Marino, unde se va organiza EURO 2019, Romania se bate in grupa C cu Franta, Anglia si Croatia, o grupa considerata de temut, in care cu siguranta jucatorii nostri vor fi considerati "outsideri"...

     24 Noiembrie 2018
      FCSB, CFR Cluj si U Craiova isi vor afla luni posibilii adversari din play-off-ul Europa League

      FCSB, CFR Cluj si U Craiova isi vor afla luni posibilii adversari din play-off-ul Europa League

      Cele trei formatii romanesti ramase in competitie in cupele europene isi vor afla luni dupa o tragere la sorti efectuata la sediul UEFA de la Nyon, posibilii adversari din play-off-ul Europa League, daca echipele noastre vor reusi sa isi depaseasca adversarii din turul III. FCSB are o dubla complicata cu croatii de la Hajduk Split, CFR Cluj pare favorita certa in duelul cu armenii de la Alashkert, iar CSU Craiova da piept cu Red Bull Leipzig intr-o intalnire in care pare ca are prea putine sanse, daca ne uitam la modul in care au debutat oltenii in noul sezon de Liga 1...

      05 August 2018
       Cupa Mondiala 2018: Anglia castiga in prelungiri cu Tunisia

       Cupa Mondiala 2018: Anglia castiga in prelungiri cu Tunisia

       Anglia a inceput bine Campionatul Mondial, reusind sa se impuna la limita, scor 2-1, in fata Tunisiei. A fost insa o victorie chinuita, ce a venit abia in prelungirile partidei, salvatorul englezilor fiind uimitorul Harry Kane. Partida disputata luni seara a inceput spectaculos, elevii lui Gareth Southgate ratand ocazii foarte mari in primele 10 minute, Lingard fiind ghinionistul zilei. In minutul 11 a iesit la rampa Kane, atacantul lui Tottenham marcand dupa ce portarul Hassen a reusit sa respinga superb de la vinclu un balon trimis de Stones si pe care scria 1-0...

       18 Iunie 20183 comentarii
        Guardiola isi "felicita" adversarii dupa meciul din Cupa: Au avut un singur sut pe poarta

        Guardiola isi "felicita" adversarii dupa meciul din Cupa: Au avut un singur sut pe poarta

        Pep Guardiola i-a felicitat in stilul sau propriu pe cei de la Wigan pentru calificarea in sferturile de finala ale Cupei Angliei. Suparat ca echipa sa a fost eliminata din competitie, spaniolul si-a ironizat adversarii la conferinta de presa. "Felicitari celor de la Wigan pentru calificare, au avut un singur sut pe poarta. Am dat totul, insa am facut o greseala si in acest tip de meci asta inseamna totul. Ok, acceptam infrangerea. Nu am regrete fata de cum am jucat, de performanta si de angajament. Eu analizez intentiile jucatorilor mei, nu rezultatele, iar intentiile lor au fost bune. Wigan a castigat, felicitari, noi ne pregatim pentru finala Cupei Ligii", a spus Pep la finalul partidei...

        20 Februarie 20182 comentarii
         Viitorul si-a aflat adversara din playoff-ul Europa League

         Viitorul si-a aflat adversara din playoff-ul Europa League

         FC Viitorul a aflat vineri dupa-amiaza echipa pe care o va intalni in playoff-ul pentru grupele Europa League. La tragerea la sorti de la Nyon (Elvetia), campioana Romaniei a evitat echipe puternice, precum Athletic Bilbao si Everton, si a dat peste campioana Austriei, FC Salzburg. Prima mansa va avea loc la Ovidiu, pe 17 august, urmand ca returul sa se dispute o saptamana mai tarziu la Salzburg. La fel ca Viitorul, FC Salzburg a ajuns in playoff-ul Europa League dupa ce a fost eliminata in turul III preliminar al Ligii Campionilor. Austriectii detinuti de Red Bull au ratat calificarea dupa doua egaluri cu campioana Croatiei, HNK Rijeka (1-1 pe teren propriu, 0-0 in deplasare)...

         04 August 2017
          FCSB si-a aflat adversara din play-off-ul Ligii Campionilor: Vicecampioana a evitat numele grele

          FCSB si-a aflat adversara din play-off-ul Ligii Campionilor: Vicecampioana a evitat numele grele

          FCSB a aflat numele adversarei pe care o va intalni in play-off-ul pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor. Formatia lui Nicolae Dica se va duela cu gruparea portugheza Sporting Lisabona. Prima mansa a play-off-ului va avea loc pe 15/16 august la Lisabona, iar returul este programat o saptamana mai tarziu, pe National Arena. Echipa care se va califica va ajunge in grupele Ligii Campionilor, iar invinsa va evolua in grupele Europa League...

          04 August 2017
           Adversara lui FCSB, Viktoria Plzen, aproape de un transfer de peste 2 milioane de euro in Anglia

           Adversara lui FCSB, Viktoria Plzen, aproape de un transfer de peste 2 milioane de euro in Anglia

           Cehii de la Viktoria Plzen, adversara lui FCSB din turul III preliminar UEFA Champions League, sunt pe cale sa trimita un jucator interesant in campionatul Angliei, dupa dubla cu echipa din Romania. Echipa despre care vorbim este Brighton, nou-promovata in Premier League, iar cotidianul britanic The Sun scrie despre un interes al englezilor pentru jucatorul cehilor Ales Mateju, un fundas de certa calitate. Jurnalistii scriu ca Brighton e dispusa sa plateasca pe ceh 2,5 milioane de lire, pentru ca antrenorul Chris Hughton il apreciaza foarte mult...

           30 Iulie 2017
            Adi Popa, prezentat oficial in Anglia: Iata primele declaratii de la Reading (Video)

            Adi Popa, prezentat oficial in Anglia: Iata primele declaratii de la Reading (Video)

            Adi Popa a fost prezentat oficial la noua sa echipa, divizionara secunda engleza Reading FC. Antrenorul de pe Madejski Stadium, celebrul Jaap Stam, a avut numai cuvinte de lauda la adresa internationalului roman. "Adrian este un atacant cu u potential enorm, care a jucat la nivel inalt in Romania, dat si in cupele europene sau in echipa nationala. Este un jucator experimentat, rapid, un pericol constant pentru adversari, bun cu mingea la picior si care poate juca atat in cele doua benzi, cat si in centru...

            30 Ianuarie 2017
             Astra si-a aflat adversara din play-off-ul pentru grupele Europa League - un nou duel contra britanicilor

             Astra si-a aflat adversara din play-off-ul pentru grupele Europa League - un nou duel contra britanicilor

             Astra Giurgiu si-a aflat, vineri, adversara din play-off-ul pentru grupele Europa League. Formatia pregatita de Marius Sumudica se va duela cu gruparea britanica West Ham United. Cele doua echipe s-au intalnit si anul trecut, iar giurgiuvenii au produs marea surpriza. Meciurile tur vor avea loc pe 18 august, in timp returul este programat pe 25 august...

             05 August 20162 comentarii
              Steaua si-a aflat adversara din play-off-ul Ligii Campionilor - ghinion teribil pentru romani

              Steaua si-a aflat adversara din play-off-ul Ligii Campionilor - ghinion teribil pentru romani

              Steaua si-a aflat, vineri, adversara din play-off-ul pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor. Vicecampioana Romaniei a avut un ghinion teribil si va intalni cel mai dificil adversar din urna, formatia britanica Manchester City. Meciul tur va avea loc pe 16/17 august, la Bucuresti, in timp returul este programat pe 23/24 august, in Anglia. Daca va fi eliminata de City, Steaua va evolua in grupele Europa League...

              05 August 20165 comentarii
               Englezii, scosi din sarite de tragerile la sorti

               Englezii, scosi din sarite de tragerile la sorti

               Jurnalistii englezi au fost scosi din sarite de tragerile la sorti a meciurilor din fazelor eliminatorii ale Ligii Campionilor si Ligii Europa. "Tragere la sorti de cosmar", au titrat cei de la The Guardian, care scriu ca formatiile din Anglia au avut un ghinion teribil. "Echipelor noastre le-au fost harazite meciuri extrem de grele la tragerile la sorti ale Champions League si Europa League. Chelsea si Arsenal trebuie sa treaca de Napoli si Milan in optimile Ligii Campionilor, ele fiind si ultimele noastre reprezentante in competitie. In Europa League, Manchester United va da piept cu campioana Olandei, Ajax, Manchester City va intalni detinatoarea trofeului, FC Porto, iar Stoke trebuie sa treaca de Valencia", mai scrie sursa citata...

               16 Decembrie 2011

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Dennis Man, titular contra lui Zlatan Ibrahimovic. Milan a batut Parma cu 3-1, iar echipa fotbalistului roman se indreapta spre Serie B
                Formatia Parma, cu Dennis Man integralist, a fost invinsa, sambata seara, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de echipa lui Ciprian Tatarusanu, AC...

                FCSB, egal in ultimul meci din sezonul regular. Oamenii lui Becali asteapta rezultatul meciului Craiova - CFR pentru a vedea pe ce loc termina
                Formatia FCSB a remizat, sambata seara, in deplasare, scor 1-1, cu echipa Sepsi Sfantu Gheorghe, in etapa XXX, ultima a sezonului regulat al Ligii...

                Tragedie in lumea fotbalului. A murit mama lui George Tucudean. Femeia era una dintre cele mai bogate din Romania
                Carmen Tucudean, mama fostului fotbalist George Tucudean, a murit sambata, 10 aprilie 2021. Femeia suferea de o boala incurabila si nu a mai...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor