Alegeri pnl bucuresti

Premierul Cîțu, despre alegerile la PNL București: ”Sunt sigur că se vor desfășura în condiții normale și că va câștiga Ciprian Ciucu”

24 Iulie 2021 - Premierul Cîțu, despre alegerile la PNL București: ”Sunt sigur că se vor desfășura în condiții normale și că va câștiga Ciprian Ciucu”

Premierul Florin Cîţu a afirmat sâmbătă, înaintea şedinţei de alegeri de la PNL Bucureşti că este sigur că scrutinul se va desfăşura corect şi va fi câştigat de Ciprian Ciucu, primarul Sectorului 6. Florin Cîţu a fost întrebat dacă ştie ceva de afirmaţiile făcute de Ciprian Ciucu legate de o posibilă fraudare a alegerilor din partea echipei Violetei Alexandru. “Astăzi sunt sigur că alegerile se vor desfăşura în condiţii normale şi va câştiga Ciprian Ciucu. Mă bazez pe voturile necesare pentru a câştiga”, a transmis premierul...

3 comentarii
Alte articole despre:  PNL Bucuresti, Violeta Alexandru, ciprian ciucu, Florin Citu
Rareș Bogdan îi urează succes lui Ciprian Ciucu la alegerile pentru PNL București: ”Nu pot ei bloca sau anula, cât puteţi voi vota!”

24 Iulie 2021 - Rareș Bogdan îi urează succes lui Ciprian Ciucu la alegerile pentru PNL București: ”Nu pot ei bloca sau anula, cât puteţi voi vota!”

Prim-vicepreşedintele PNL Rareş Bogdan urează succes echipei Ciprian Ciucu la alegerile pentru conducerea PNL Bucureşti. ”Nu vă temeţi! Nu pot ei bloca sau anula, cât puteţi voi vota!”, este mesajul său, el referindu-se la acuzaţiile de fraudă care au precedat scrutinul. ”Succes dragi colegi. Ciprian pentru Bucuresti. Ciprian Ciucu preşedinte PNL Bucuresti. Steli SG cheie pentru Capitala. Succes Stelian Bujduveanu pentru secretar general al celei mai mari organizaţii PNL din ţara. Succes Victor. Victor Picu pentru PrimVicepresedinte. Succes Diana. Diana Baciuna pentru PrimVicepresedinte. Succes Florin Ulmeanu pentru Vicepreşedinte. Succes şi sper ca disperarea unora sa nu afecteze organizarea alegerilor. Numai bine tuturor. Cu Bunul Dumnezeu înainte. Vom câştiga. Nu va temeţi. Nu pot ei bloca sau anula, cât puteţi voi vota!”, a scris Rareş Bogdan pe Facebook...

16 comentarii
Alte articole despre:  rares bogdan, presedinte PNL Bucuresti, succes, ciprian ciucu, Violeta Alexandru
Ciprian Ciucu acuză conducerea PNL de tentativă de fraudă. ”Domnule Orban, vă rog nu mai sunati oamenii din echipa noastră”

23 Iulie 2021 - Ciprian Ciucu acuză conducerea PNL de tentativă de fraudă. ”Domnule Orban, vă rog nu mai sunati oamenii din echipa noastră”

Ciprian Ciucu, candidat la şefia PNL Bucureşti, atrage atenţia asupra faptului că liderul filialei Violeta Alexandru nu a acceptat să convină asupra felului în care vor fi organizate sâmbătă alegerile pentru organizaţia liberală din Capitală. El a adăugat că nu poate fi de acord cu existenţa unor cabine de vot fără perdea şi filmare fixată pe cabinele de vot deoarece nu poate fi astfel asigurată confidenţialitatea votului. „Atenţie, pericol de fraudă. Nici până în acest moment preşedinta PNL Bucureşti nu a acceptat să convenim împreună forma finală a organizării a alegerilor PNL Bucureşti. Că să nu se spună că nu am atras atenţia, las aici principalele vicii de procedură, care nu au existat nicăieri în alegerile din ţară şi pe care ei vor să le impună...

3 comentarii
Alte articole despre:  Ciprian Ciucu PNL, Violeta Alexandru, alegeri PNL Bucuresti
Ciprian Ciucu vs Violeta Alexandru. Cine e favorit în cursa pentru șefia PNL București

23 Iulie 2021 - Ciprian Ciucu vs Violeta Alexandru. Cine e favorit în cursa pentru șefia PNL București

Ciprian Ciucu, susținut de premierul Florin Cîțu, și Violeta Alexandru, susținută de Ludovic Orban, se vor confrunta sâmbătă pentru șefia organizației PNL București. Cum se împart sectoarele. Ciprian Ciucu e sprijinit în proporție de 90% de sectoarele 6, 2 și 4, susțin surse politice pentru ziare.com. În prezent, Ciucu conduce Organizația PNL Sector 6, pe care o controlează în mare măsură. Totuși, mai sunt și adepți ai președintelui Ludovic Orban. Pavel Popescu, președintele PNL Sector 4, și Monica Anisie, liderul PNL Sector 2, fac parte din echipa premierului Florin Cîțu la congresul din toamnă, deci sunt tot de partea lui Ciucu...

8 comentarii
Alte articole despre:  Violeta Alexandru, ciprian ciucu, PNL Bucuresti, alegeri PNL
Violeta Alexandru și-a anunțat candidatura pentru un nou mandat în fruntea PNL București. Cu cine se va duela în "finală"

17 Iulie 2021 - Violeta Alexandru și-a anunțat candidatura pentru un nou mandat în fruntea PNL București. Cu cine se va duela în "finală"

Fostul ministru liberal al Muncii, Violeta Alexandru, a anunţat că şi-a depus candidatura pentru un nou mandat la şefia PNL Bucureşti, precizând ca obiective pe linie de partid "curăţenie" în filiale şi promovarea pe criterii de "meritocraţie", iar ca proiect politic extern "legea Capitalei". "1 an a fost mandatul meu de preşedinte ales al PNL Bucureşti. Acum mi-am depus candidatura pentru un mandat plin. (...) Principalul meu proiect politic intern: curăţenie în filiale (ştiu bine ce am preluat) şi meritocraţie în promovare. Fără teamă sau constrângeri pentru cei care au încredere în ei. Principalul meu proiect extern: legea Capitalei. Primăria Capitalei - sectoarele, vor urma decizii. Indiferent în ce sector locuieşti ca bucureştean, ai dreptul sa beneficiezi de servicii de aceeaşi calitate. Un singur oraş", a scris Violeta Alexandru, pe Facebook...

1 comentariu
Alte articole despre:  Violeta Alexandru, ciprian ciucu, PNL Bucuresti, alegeri PNL Bucuresti
VIDEO: Presedintele PNL Bucuresti a facut anuntul oficial. Companiile municipale care vor fi desfiintate de actuala administratie

21 Februarie 2021 - VIDEO: Presedintele PNL Bucuresti a facut anuntul oficial. Companiile municipale care vor fi desfiintate de actuala administratie

Presedintele PNL Bucuresti, Violeta Alexandru, anunta desfiintarea Companiei Municipale Turistica, urmata de desfiintarea altor 19 companii municipale care functioneaza la nivelul Primariei Generale. Fostul ministru afirma ca vor fi pastrate doar patru dintre companiile existente in prezent la nivelul administratiei general, respectiv: Servicii Transport Bucuresti (STB), Trustul Cladiri Metropolitane, Energetica Servici si Termoenergetica, despre care presedintele PNL Bucuresti afirma ca au fost infiintate legal...

5 comentarii
Alte articole despre:  Violeta Alexandru, PNL, Bucuresti, conferinta
Alegeri locale Bucuresti: ALDE, PSD, PMP si PNL, pe primele pozitii pe buletinele de vot

26 August 2020 - Alegeri locale Bucuresti: ALDE, PSD, PMP si PNL, pe primele pozitii pe buletinele de vot

Biroul electoral de circumscriptie a municipiului Bucuresti a stabilit, in sedinta de la ora 14.00, prin tragere la sorti, ordinea partidelor pe buletinele de vot la alegerile locale din 27 septembrie. Pe primele cinci pozitii sunt ALDE, PSD, PMP, PNL si UDMR, iar Alianta USR-PLUS este pe locul 11. Ultima pozitie pe buletinele de vot o are Alianta Pro Bucuresti 2020. Astfel, ordinea pe buletinele de vot a candidatilor pentru Primaria Generala a Municipiului Bucuresti si a celor pentru Consiliul General al Municipiului Bucuresti sunt:...

2 comentarii
Alte articole despre:  buletin, vot, alegeri locale Bucuresti, pozitii
Violeta Alexandru, noul presedinte al PNL Bucuresti: Mi s-a spus mereu "nu fi rea, nu fi rea"

08 Februarie 2020 - Violeta Alexandru, noul presedinte al PNL Bucuresti: Mi s-a spus mereu "nu fi rea, nu fi rea"

Violeta Alexandru a fost desemnata presedintele PNL Bucuresti, sambata, cu 920 de voturi pentru numirea sa si cu 10 voturi impotriva. "A venit momentul oamenilor buni sa schimbe Bucurestiul", a spus aceasta. "Nu exista pentru mine mandrie mai mare alta decat sa fiu colega voastra. Mie, acasa de cand sunt mica, mi s-a spus mereu: nu fi rea, nu fi rea. Fii buna, fii blanda, fii intelegatoare, fii respectuoasa, atenta la oamenii din jurul tau, nu fi rea. A venit momentul oamenilor buni sa ajunga in pozitii cheie si sa schimbe Bucurestiul spre binele tuturor. Cred in voi, suntem o forta", le-a spus Violeta Alexandru colegilor din PNL...

10 comentarii
Alte articole despre:  Violeta Alexandru PNL Bucuresti
Un fost ministru din Guvernul Ciolos l-a invins pe Rares Bogdan in cursa pentru sefia PNL Bucuresti. Reactia vedetei TV

25 Iunie 2019 - Un fost ministru din Guvernul Ciolos l-a invins pe Rares Bogdan in cursa pentru sefia PNL Bucuresti. Reactia vedetei TV

Marti a avut loc sedinta Biroului Executiv al Partidului National Liberal, in cadrul careia s-a decis cine preia sefia PNL Bucuresti: Violeta Alexandru, consiliera lui Ludovic Orban si fost ministru in Guvernul Ciolos. Propunerea facuta de Orban a fost validata cu 21 de voturi "pentru", doua "impotriva" si doua abtineri, relateaza Mediafax. Votul a fost unul secret. "Este o incredere pe care o percep foarte clar si voi analiza cu atentie toate situatiile pe care le sesizati. Incepe o noua etapa in PNL. Este important sa insist asupra increderii pe care colegii o au in mine. Daca lucrurile mergeau bine, probabil nu se simtea nevoia unei schimbari. Voi lua deciziile impreuna cu colegii mei cu argumente, fara influenta", a promis Violeta Alexandru, dupa sedinta PNL...

6 comentarii
Alte articole despre:  sefie PNL Bucuresti, Rares Bogdan PNL Bucuresti, Violeta Alexandru PNL Bucuresti
Rares Bogdan pune conditii dure pentru a prelua sefia PNL Bucuresti

03 Iunie 2019 - Rares Bogdan pune conditii dure pentru a prelua sefia PNL Bucuresti

Rares Bogdan pune conditii dure pentru a prelua sefia PNL Bucuresti, dupa demisia lui Cristian Busoi anuntata azi. "Daca aceste conditii nu vor fi indeplinite, nu ma intereseaza Bucurestiul", a spus cel care a fost primul pe lista PNL la europarlamentare. Intr-un interviu in exclusivitate pe care il veti putea citi maine pe Ziare.com, Rares Bogdan a dezvaluit aceste conditii: "Interzicerea oricaror colaborari cu primarii PSD, opozitie totala la Gabriela Firea si la majoritatea toxica si batalie totala cu cei 6 primari PSD, scoaterea a tot ce inseamna reprezentati PNL sau fosti reprezentanti PNL din consiliile de administratie, lupta dura la baioneta pe toate problemele bucurestenilor si libertate totala pentru a alege echipa celor 6 sectoare...

17 comentarii
Alte articole despre:  Rares Bogdan presedinte PNL Bucuresti
Demisie in bloc la PNL Bucuresti! Cristian Busoi: Ne asumam scorul de la alegeri

03 Iunie 2019 - Demisie in bloc la PNL Bucuresti! Cristian Busoi: Ne asumam scorul de la alegeri

Liderul PNL Bucuresti Cristian Busoi si intreaga echipa de conducere a liberalilor din Capitala si-au anuntat demisia. "Eu si intreaga echipa de conducere a PNL Bucuresti ne asumam responsabilitatea pentru scorul la Bucuresti", spune Busoi intr-un comunicat de presa. El precizeaza insa ca, in ciuda rezultatelor slabe obtinute in Capitala, PNL Bucuresti a avut o organizare buna si a facut tot ce trebuie pentru a sustine si a ajuta campania PNL la nivel national. Totodata, el subliniaza ca in momentul in care a preluat organizatia aceasta obtinuse la alegerile locale 74.041 de voturi, iar la europarlamentarele din acest an numarul voturilor s-a dublat...

13 comentarii
Alte articole despre:  Busoi demisie PNL Bucuresti
Cristian Busoi anunta ca se retrage de la sefia PNL Bucuresti

15 Martie 2019 - Cristian Busoi anunta ca se retrage de la sefia PNL Bucuresti

Cristian Busoi a anuntat, vineri, pe Facebook, ca va face un pas in spate de la sefia PNL Bucuresti si ca l-a delegat la conducerea filialei liberale pe prim-vicepresedintele organizatiei, Alexandru Nazare. Decizia vine in contextul candidaturii lui Busoi la alegerile europarlamentare. "Pentru ca voi fi implicat si in campania electorala nationala, nu doar in cea din Bucuresti, am delegat prim-vicepresedintelui Alexandru Nazare prerogativele de presedinte al PNL Bucuresti pe perioada precampaniei si a campaniei electorale pentru alegerile europarlamentare. Am incredere ca uniti vom reusi sa avem un scor pe masura implicarii si a profesionalismului fiecarui membru al Organizatiei noastre", a scris Cristian Busoi, vineri, pe Facebook...

1 comentariu
Alte articole despre:  Cristian Busoi europarlamentare, Cristian Busoi PNL Bucuresti
Incep alegerile interne ale PNL pentru filialele din Bucuresti: Cine candideaza la fiecare sector

08 August 2016 - Incep alegerile interne ale PNL pentru filialele din Bucuresti: Cine candideaza la fiecare sector

Liberalii incep luni alegerile interne pentru filialele din Bucuresti, iar prima batalie se va da pentru Sectorul 6. Toti fostii sefi de organizatii PNL si-au depus din nou candidatura, cu exceptia lui Florin Alexe, fostul presedintele al PNL Sector 3. Astfel, luni, incepand cu ora 18:00, au loc alegeri pentru sefia PNL Sector 6, iar lupta se da intre Razvan Mironescu - fost candidat la Primaria Sectorului 6 - si Aleodor Francu - care si-a dat demisia din fruntea filialei dupa dezastrul de la alegerile din 5 iunie, potrivit informatiilor aparute zilele acestea in presa...

1 comentariu
Alte articole despre:  alegeri sectoare PNL, alegeri PNL Bucuresti
Alegerile pentru sefia PNL Bucuresti - fraudate? (Video)

10 Martie 2010 - Alegerile pentru sefia PNL Bucuresti - fraudate? (Video)

O filmare realizata cu o camera ascunsa la alegerile de joia trecuta pentru sefia PNL Bucuresti arata ca alegerile ar fi fost fraudate. Site-ul 220.ro a obtinut in exclusivitate o filmare care arata cum alegatorii PNL care mergeau sa voteze erau "instruiti" inainte pe care candidat sa puna stampila. Mai mult, surse au declarat pentru site-ul citat ca rezultatul urma sa fie schimbat in favoarea celui care a si castigat alegerile, Andrei Chiliman. Videoclipul de mai jos arata cum au stat lucrurile la alegerile de joia trecuta...

20 comentarii
Alte articole despre:  frauda alegeri PNL Bucuresti, Chiliman frauda alegeri PNL, Chiliman presedinte PNL Bucuresti
PNL Bucuresti isi alege joi noua conducere

04 Martie 2010 - PNL Bucuresti isi alege joi noua conducere

Filiala din Bucuresti a Partidului National Liberal organizeaza joi, la Palatul Parlamentului, Conferinta Consiliului de Coordonare a Municipiului Bucuresti, in cadrul careia va fi aleasa noua conducere. Pentru functia de presedinte al Consiliului de Coordonare a Municipiului Bucuresti s-au inscris Andrei-Ioan Chiliman, primar al Sectorului 1, Cristian Sorin Banu, membru PNL Sector 5, si Leopold Lupusanschi, membru PNL Sector 4. Pentru functia de vicepresedinte al Consiliului de Coordonare al Municipiului Bucuresti s-au inscris sase candidati, arata un comunicat PNL, remis Ziare.com...

15 comentarii
Alte articole despre:  alegeri PNL Bucuresti, PNL filiala Bucuresti, conducere PNL Bucuresti, Chiliman PNL Bucuresti

Top 3 știri din presa centrală

Întâlnire de lucru la Guvern pe tema prețului gigacaloriei și a preluării ELCEN
Costul termoficării, dar şi intenţia Primăriei Capitalei de a prelua ELCEN se numără printre subiectele care urmează să fie abordate,...

Cine este Marian Neacșu, omul trimis de PSD la secretariatul guvernului. Condamnat pentru conflict de interes și organizatorul puciului anti-Dragnea
Vicepreședintele Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei (ANRE) Marian Neacșu a fost numit de către PSD, partid din care...

Premierul Nicolae Ciucă a adus la Palatul Victoria doi foști consilieri de la Ministerul Apărării
Doi consilieri de stat au fost numiţi joi, 2 decembrie, în Cancelaria premierului Nicolae Ciucă. Este vorba despre Gheorghiţă Agafiţei și...
  1. Un faimos fizician britanic trimite un avertisment lumii: ”Sfârșitul timpului este inevitabil” VIDEO
  2. Fenomen astronomic invizibil observat pentru prima dată în istorie. Ar putea schimba legile fizicii VIDEO
  3. Misterul orașului subacvatic din Japonia, nedescifrat: O civilizație avansată pierdută în istorie VIDEO
  4. Unde sunt extratereștrii: Astronomii au identificat locul unde s-ar putea ascunde VIDEO
  5. Spre noi țărmuri, Germania!
  6. Comoara ascunsă în adâncul oceanelor: Are valoarea de 700 de trilioane de dolari VIDEO
  7. Cartea pe care nimeni nu a putut-o citi de 400 de ani : Secretul alchimiștilor dezlegat prin spargerea unui cifru
  8. ”Este extraterestru”. Creatură rară descoperită pe fundul oceanului, în imagini nemaivăzute VIDEO
  9. Misterul provenienței aurului de pe Pământ a fost descifrat: Originea de necrezut a prețiosului metal VIDEO
  10. Unii internauți cred că au văzut extratereștri pe Marte: Ultimele poze primite de NASA de la rover FOTO VIDEO