Ziare.com
Cupa Ligii, avancronica: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de miercuri

Cupa Ligii, avancronica: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de miercuri

Cupa Ligii la fotbal editia 2015 / 2016, ajunsa la faza antepenultimului act, programeaza azi doua jocuri, dupa cum urmeaza: * Concordia Chiajna vs. ASA Tg. Mures - ora 18.15 / Look +, Digi Sport 1, Dolce Sport 1 Arbitri: Adrian Cojocaru ...

14 Octombrie 2015

Arbitri romani fifa

Liga 1: Arbitrii si televizarile jocurilor de duminica

Liga 1: Arbitrii si televizarile jocurilor de duminica

Etapa cu numarul 4 a primului nostru esalon fotbalistic, editia 2015/2016, continua duminica cu inca doua jocuri, astfel: * Astra Giurgiu (6) vs. Viitorul Constanta (7) - ora 18.30 / Digi 1, Dolce 1, Look Tv Arbitri: Adrian Comanescu (Rm. Valcea) - Andrei Constantinescu (Bucuresti) si Marius Marchidanu (Braila) - Catalin Busi (Rm. Valcea) Observatori: Nicolae Marodin - arbitraj si Mircea Calin - joc (ambii din Bucuresti)...

02 August 2015
    Steaua si U Cluj, batalia finala pentru Cupa Romaniei

    Steaua si U Cluj, batalia finala pentru Cupa Romaniei

    Competitia K.O a fotbalului nostru, ajunsa la editia 78, isi va desemna, duminica seara, pe National Arena, laureata sezonului 2014/2015, protagoniste fiind recenta campioana a tarii, Steaua Bucuresti, respectiv o echipa care va juca din stagiunea viitoare la matineu, Universitatea Cluj Napoca. Iata si pe mana cui a fost data aceasta finala: Arbitri: Alexandru Tudor (Bucuresti) - central; Valentin Avram (Bucuresti) si Vladimir Urzica (Piatra Neamt) - asistenti; George Gaman (Craiova) si Iulian Calin (Stefanesti / Arges) - aditionali; Ciprian Dansa (Oradea) - rezerva...

    31 Mai 2015
      Cupa Romaniei: Se decid ultimele doua semifinaliste

      Cupa Romaniei: Se decid ultimele doua semifinaliste

      Sferturile Cupei Romaniei, editia 2014/2015, programeaza astazi doua jocuri de foc, ambele date de CCA pe mana celor mai buni centrali ai nostri. * ASA Tg. Mures vs. Petrolul Ploiesti - ora 18.00 / Sport.ro Arbitri: Ovidiu Hategan (Arad) - Aurel Onita (Constanta) si Mircea Grigoriu (Bucuresti). Rezerva: Catalin Popa (Pitesti) Observator arbitri: Marian Salomir (Cluj Napoca)...

      04 Decembrie 2014
        Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

        Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

        Etapa cu numarul 12 a principalului nostru esichier fotbalistic, editia 2014 / 2015, continua in ultima duminica de octombrie cu inca trei dispute, cea mai apriga anuntandu-se confruntarea de la Targu Mures, dintre doua foste "surori" militare inainte de '89. * Concordia Chiajna (15) vs. CFR Cluj Napoca (2) - ora 15.30 / Look Tv Arbitri: Ovidiu Hategan (Arad) - Marius Marchidanu (Braila) si George Neacsu (Campulung Muscel). Rezerva: Marian Bratu (Fagaras) Observator arbitri: Irina Mart (Bucuresti)...

        26 Octombrie 2014
          Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

          Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

          Etapa cu numarul 10 a principalei noastre scene fotbalistice, editia 2014 / 2015, continua duminica, avand la start inca trei dispute, Astra avand sansa sa revina pe ultima treapta a podiumului la zi, chiar si in cazul unui egal al giurgiuvenilor pe malul Dunarii. Iata ce se joaca in prima duminica de octombrie: * Otelul Galati (17) vs. Steaua Bucuresti (1) - ora 16.00 / Look Tv Arbitri: Catalin Popa (Pitesti) - Aurel Onita (Constanta) si Andrei Constantinescu (Bucuresti). Rezerva: Adrian Illyes (Ploiesti)...

          05 Octombrie 2014
            Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

            Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

            Etapa cu numarul 9 a primei noastre scene fotbalistice va continua duminica, avand la start inca trei interesante jocuri, in Ghencea urmand sa se ciocneasca chiar gruparile apartinand celor mai bogati finantatori din ''sportul rege'' autohton. * CSU Craiova (11) vs. ASA Tg. Mures (5) - ora 16.00 / Look Tv Arbitri: Radu Petrescu - Vlad Barleanu (ambii din Bucuresti) si Gabriel Barjac (Zalau). Rezerva: Andrei Chivulete (Bucuresti) Observator arbitri: Eduard Dumitrescu (Pitesti)...

            28 Septembrie 2014
              Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

              Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

              Etapa cu numarul 8 a primului esichier fotbalistic intern continua duminica, avand la start inca trei dispute, ''capul de afis'' constituindu-l, desigur, confruntarea de pe ''Ilie Oana'' dintre Petrolul si Steaua. Iata ce se joaca duminica: * Ceahlaul Piatra Neamt (9) vs. FC Brasov (11) - ora 16.00 / Look Tv Arbitri: Dan Dreve (Cluj) - Aurel Onita (Constanta) si Adrian Popescu (Craiova). Rezerva: Sergiu Popa (Aiud)...

              21 Septembrie 2014
                Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

                Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

                Etapa cu numarul 7 a primului nostru esichier fotbalistic, editia 2014/2015, continua duminica, avand la start trei jocuri, dupa cum urmeaza: * CSMS Iasi (17) vs. ASA Tg. Mures (6) - ora 16.00 / Look Plus si Dolce Sport Arbitri: Iulian Dima (Bucuresti) - Octavian Sovre (Oradea) si Sebastian Stoianov (Constanta). Rezerva: Dragos Teodor (Constanta) Observator arbitri: Marian Dorobantu (Buzau)...

                14 Septembrie 2014
                  Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

                  Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

                  Etapa cu numarul 6 a primei scene fotbalistice interne continua astazi cu trei jocuri, cel mai tare anuntandu-se duelul de pe ''Ilie Oana'' dintre finalistele Cupei Romaniei din 2013, Petrolul si CFR. Iata disputele din ultima zi de august si, totodata, calendaristic, a verii: * ASA Tg. Mures (80 vs. ASC Botosani (7) - ora 17.00 / Look Plus Tv si Dolce Sport Arbitri: George Radulescu (Bucuresti) - Adrian Popescu (Craiova) si Daniel Hulubei (Vaslui). Rezerva: Teodora Albon (Cluj Napoca)...

                  31 August 2014
                    Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

                    Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

                    Etapa cu numarul 5 a primei scene fotbalistice interne va continua duminica avand la start trei dispute, doua dintre ele in care apar si echipele noastre din play-off-ul Europa League fiind asteptate chiar cu ''sufletul la gura'', e vorba de cele din Giulesti si Banie. * ACS Botosani (9) vs. Universitatea Cluj Napoca (10) - ora 17.00 / Look Plus si Dolce Sport Arbitri: Viorel Cojocaru (Galati) - Florin Paunescu (Rm.Valcea) si Andrei Chivulete (Bucuresti). Rezerva: Iulian Calin (Stefanesti / Arges)...

                    24 August 2014
                      Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de sambata

                      Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de sambata

                      Etapa cu numarul 5 a primei noastre scene fotbalistice, editia 2014/2015, continua sambata cu inca doua jocuri, dupa cum urmeaza: * Pandurii Tg. Jiu (17) vs. Viitorul Constanta (15) - ora 18.30 / Look Plus si Dolce Sport Arbitri: Ovidiu Hategan (Arad) - Octavian Sovre (Oradea) si Adrian Ghinguleac (Bucuresti). Rezerva: Florin Marcu (Oradea) Observator arbitri: Cornel Sorescu (Pitesti)...

                      23 August 2014
                        Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de sambata

                        Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de sambata

                        Etapa cu numarul 4 a principalei noastre scene fotbalistice, editia 2014/2015, va continua sambata cu doua dispute in care apar ambele echipe romanesti calificate in play-off-ul Europa League. * Astra Giurgiu (5) vs. CSMS Iasi (15) - ora 18.30 / Look Plus si Dolce Tv Arbitri: Catalin Popa (Pitesti) - Mircea Orbulet (Bucuresti) si Marius Bobe (Videle). Rezerva: Marian Balaci (Craiova) Observator arbitri: Marian Salomir (Cluj Napoca)...

                        16 August 2014
                          Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de sambata

                          Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de sambata

                          Etapa a doua a Ligii 1, editia 2014/2015, continua sambata cu inca doua confruntari, dupa cum urmeaza: * Otelul Galati vs. Concordia Chiajna - ora 18.30 / Look Plus Arbitri: Alexandru Tudor (Bucuresti) - Aurel Onita (Constanta) si Octavian Sovre (Oradea). Rezerva: Cristina Dorcioman (Campulung Muscel) Observator arbitri: Marian Dorobantu (Buzau)...

                          02 August 2014
                            Lista arbitrilor romani cu ecuson FIFA in 2014

                            Lista arbitrilor romani cu ecuson FIFA in 2014

                            Federatia Internationala de Fotbal a anuntat componenta loturilor din care se vor face delegarile la jocurile internationale de anul viitor, pe categorii valorice. Arbitrajul nostru are 29 de reprezentanti la fotbal masculin, feminin si futsal. Iata cine sunt acestia: Masculin/ "centrali"...

                            20 Decembrie 2013
                              Delegari pe ''banda rulanta'' ale arbitrilor romani in cupele europene

                              Delegari pe ''banda rulanta'' ale arbitrilor romani in cupele europene

                              UEFA a dat pe mana unor cavaleri ai fluierului de la noi mai multe jocuri contand pentru etapele preliminare ale celor doua competitii continentale rezervate echipelor de club, Champions League si Europa League. Iata despre ce partide e vorba, cat si componentele brigazilor, toate integral romanesti: * Nefti Baku (Azerbaidjan) vs. FC Zestafoni (Georgia) - Champions League / mansa 1 a turului preliminar 2 / marti 17 iulie Marius Avram - Miclos Nagy si Sebastian Gheorghe. Rezerva: Dragos Istrate...

                              17 Iulie 2012

                                Urmareste Ziare.com pe

                                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                                 

                                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                                George Puscas, foarte aproape in aceasta vara sa semneze cu Fenerbahce
                                Atacantul roman George Puscas, fost varf la Inter, se afla foarte aproape in aceasta vara de un transfer la o grupare puternica din Turcia....

                                Harlem Gnohere a desemnat cei mai buni jucatori din Romania alaturi de care a evoluat
                                Harlem Gnohere, fostul atacant al celor de la FCSB, cel care tocmai si-a reziliat contractul cu gruparea din Berceni patronata de Gigi Becali, a...

                                Un pusti de 17 ani si 34 de zile a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii
                                Mijlocasul german Florian Wirtz, de la Bayer Leverkusen, a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii, datorita golului inscris sambata...
                                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor