Ziare.com
Gigi Becali il linisteste pe Dica, dar il critica dur pe Budescu dupa esecul cu Astra

Gigi Becali il linisteste pe Dica, dar il critica dur pe Budescu dupa esecul cu Astra

Patronul formatiei FCSB Gigi Becali a avut primele declaratii dupa ce trupa sa a inregistrat cel de-al treilea esec la rand, al doilea consecutiv din Liga 1, in urma caruia liderul CFR Cluj se poate distanta in clasament. Intrat in direct la o ...

26 Noiembrie 20171 comentariu

Astra steaua becali

Becali recunoaste esecul transferului lui Budescu: In viata mea nu am trait asa ceva

Becali recunoaste esecul transferului lui Budescu: In viata mea nu am trait asa ceva

Gigi Becali a recunoscut ca transferul lui Constantin Budescu a picat definitiv. Latifundiarul a povestit cum au descurs negocierile cu atacantul si il acuza pe acesta ca a profitat de discutii pentru a obtine un salariu mai mare de la Astra. "Eu nu am trait in viata mea asa ceva. Vineri am vorbit cu el, mi-a spus ce conditii are - salariu de 20 de mii de euro, 200 de mii la semnatura, plus un bonus de 100 de mii pe an. Am zis gata, el a spus ii trimit contractul. L-am chemat pe Argaseala la 12 noaptea, a facut contractul pana la 3 dimineata, apoi i l-am trimis. Dar dupa aceea mi-a spus ca vrea sa se mai consulte cu familia si astea...

23 Ianuarie 20174 comentarii
  Constantin Budescu a fost convins de Steaua si se va alatura lotului lui Reghecampf - surse

  Constantin Budescu a fost convins de Steaua si se va alatura lotului lui Reghecampf - surse

  Patronul Stelei Gigi Becali a anuntat sambata seara faptul ca s-a inteles cu decarul Astrei Constantin Budescu, jucatorul pe care latifundiarul din Pipera l-a curtat de foarte multa vreme. Duminica, televiziunea Sport.ro a lansat informatia ca jucatorul va ajunge in sfarsit in cantonamentul echipei Stelei din Turcia, de la Antalya, el ajungand acolo din Cipru, acolo unde era in cantonament cu Astra. Becali s-a inteles cu Budescu pentru ca acesta sa primeasca suma de 20.000 de euro pe luna, iar la semnatura fostul mare mijlocas de la Astra va incasa 150.000 de euro...

  22 Ianuarie 2017
   Budescu, intre Steaua si Astra: Au picat ofertele din strainatate

   Budescu, intre Steaua si Astra: Au picat ofertele din strainatate

   Constantin Budescu nu se va mai transfera in strainatate, el urmand a alege intre Steaua lui Gigi Becali si campioana Astra. "Budi" a dezvaluit ca a refuzat sa joace in Turcia din cauza problemelor care exista in aceasta tara, in timp ce oferta Stelei Rosii Belgrad nu a fost sustinuta. "Nu prea mai sunt de actualitate ofertele de afara. Am refuzat sa merg in Turcia, pentru ca sunt problemele acelea, iar in Serbia am inteles ca sunt probleme cu banii si am preferat sa stau cateva zile pe loc. Am avut o discutie cu cei din conducerea Astrei, a ramas ca discutam aici, probabil o sa ne intelegem, dar deocamdata nu e nimic clar. Imi idoresc sa lucrez cu Sumi cat mai mult, pentru ca e un antrenor foarte bun si practic am jucat cel mai bine cu el antrenor...

   19 Ianuarie 20172 comentarii
    Un jucator de top de la Steaua a scapat de lista neagra a patronului: Fac echipa in jurul lui

    Un jucator de top de la Steaua a scapat de lista neagra a patronului: Fac echipa in jurul lui

    Patronul Stelei Gigi Becali a anuntat sambata faptul ca un jucator important din echipa sa tocmai a scapat de lista neagra, el fiind inclus in aceasta nefasta alaturare de nume, dupa evolutii din ce in ce mai slabe in ultima vreme. Vorbim despre brazilianul Fernando Boldrin, transferat de Steaua vara trecuta de la Astra, mijlocas care a inceput foarte bine la Steaua, dar care s-a stins treptat si a inceput sa fie din ce in ce mai criticat de patron. Acesta spunea la un moment dat ca Boldrin poate pleca in aceasta iarna, dar intre timp el pare ca s-a razgandit: "Il lasam pe Boldrin acolo, nu poate el de Steaua, nu cred ca e el de Steaua, dar lasa-l in echipa. O sa vedeti voi ce echipa de 5 stele o sa fac, cu Boldrin in echipa", puncta Becali la televiziunea Sport.ro...

    14 Ianuarie 2017
     Gigi Becali anunta un transfer spectaculos: Il ia pe Gnohere de la Dinamo!

     Gigi Becali anunta un transfer spectaculos: Il ia pe Gnohere de la Dinamo!

     Gigi Becali a anuntat ca echipa sa a realizat un transfer spectaculos, reusind sa ia un jucator de la rivala Dinamo. Latifundiatul sustine ca s-a inteles cu "ros-albii" pentru transferul lui Harlem Gnohere, acesta urmand a semna un contract pe doi ani si jumatate. Francezul va avea un salariu de 180 de mii de euro pe sezon si va incasa si un bonus de 50 de mii de euro la semnarea contractului. "Sa stie toata lumea! Eu nu mint: Morais a semnat deja si va veni din vara, daca nu ma inteleg cu Astra. Acum ii fac contractul lui Gnohere. M-am inteles si cu Dinamo, si cu Bizonul. La mine ce e da e da si ce e nu e nu. Baiatul asta a tinut mereu sa se vada cu mine sa discutam. Nu am vrut, pentru ca era sub contract. El niciodata nu s-a dezis de Steaua. A fost caracter, asa sunt si eu. Am zis ca ii dau 15.000, atat ii dau. Ii mai dau 50.000 la semnatura, iar lui Dinamo ii dau 250.000...

     06 Ianuarie 2017
      Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

      Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

      Campioana Astra Giurgiu a anuntat prin intermediul unui comunicat oficial ca nu negociaza cu echipa lui Gigi Becali transferul a doi jucatori. Giurgiuvenii sustin ca nu se pune problema ca Filipe Teixeira si Junior Morais sa paraseasca formatia de la malul Dunarii in aceasta iarna. "Avand in vedere aparitiile publice repetate ale dlui. Becali, prin care afirma ca a discutat si ca a semnat cu unii jucatori legitimati la clubul nostru, suntem nevoiti sa dezmintim aceste declaratii si sa va informam ca in acest moment clubul nostru nu negociaza cu FCSB nici un transfer si nici nu doreste sa inceapa vreo negociere in acest sens...

      06 Ianuarie 20171 comentariu
       Reactia lui Marius Sumudica, dupa ce Steaua a mai luat un jucator de la Astra

       Reactia lui Marius Sumudica, dupa ce Steaua a mai luat un jucator de la Astra

       Marius Sumudica, antrenorul campioanei Astra, a avut o reactie rapida dupa ce patronul Stelei Gigi Becali a anuntat vineri ca echipa sa a mai perfectat un transfer de la Astra Giurgiu. Astfel, dupa Boldrin, De Amorim si Alibec, Steaua il va aduce in aceasta iarna si pe Junior Morais, fundas stanga si capitan al echipei campioane: "Avem nevoie de fundasi centrali si de fundas dreapta, ca fundas stanga am luat deja. Pe Morais l-am rezolvat, nu mai e problema", declara Becali vineri seara pentru DigiSport...

       24 Decembrie 20161 comentariu
        Inca un transfer pe axa Astra - Steaua: Becali il vrea si pe Budescu

        Inca un transfer pe axa Astra - Steaua: Becali il vrea si pe Budescu

        Steaua ar putea aduce inca un jucator de la rivala Astra Giurgiu, Constantin Budescu fiind cel vizat de aceasta mutare. Gigi Becali, finantatorul vicecampioanei, a marturisit ca discutat cu acesta in vara, atunci cand atacantul a refuzat sa imbrace tricoul Stelei pentru ca nu era pregatit fizic. "Am vorbit cu Budescu in vara si mi-a zis: Nea Gigi, nu fac fata acum la Steaua. Ma duc la Astra sa-mi intru in forma si la iarnp vin la Steaua!", a dezvaluit patronul Stelei, potrivit DolceSport. La randul sau, antrenorul Astrei, Marius Sumudica, sustine ca Budescu poate merge la Steaua...

        28 Noiembrie 2016
         Exodul continua de la Steaua: Cine sunt cei sapte jucatori plecati si cine mai e pe lista neagra

         Exodul continua de la Steaua: Cine sunt cei sapte jucatori plecati si cine mai e pe lista neagra

         Patronul Stelei, Gigi Becali, a anuntat joi seara care sunt cei sapte jucatori de care Steaua Bucuresti se va desparti in aceasta vara, adaugand ca alti trei componenti ai ros-albastrilor nu mai sunt in vederile antrenorului Laurentiu Reghecampf. "Singurul lucru, ce stiti deja: Iancu, Parvulescu, Rapa si cu Marica au plecat. Kharja si Gebhart vor pleca si ei, intrerupem. Cu Timo avem pana acum, in vara. Breeveld si el. Am terminat cu ei! Sunt doi jucatori care nu vor sa plece: Tade si Alcenat. Probabil nici Bawab. Dar el e un baiat de bun simt, cred ca va intelege...

         20 Mai 2016
          Steaua isi poate lua adio de la titlu, dupa ce a pierdut finala campionatului cu Astra

          Steaua isi poate lua adio de la titlu, dupa ce a pierdut finala campionatului cu Astra

          Steaua a pierdut meciul cu Astra Giurgiu, considerat o veritabila finala a campionatului, scor 0-2, dupa o prestatie foarte slaba a capitanului Fernando Varela. Dupa acest meci, elevii lui Marius Sumudica sunt aproape campioni. Jucatorii Stelei nu au reusit sa arate ca o echipa care isi joaca ultima carte pentru castigarea titlului, in putine ocazii reusind sa puna in pericol poarta adversa. Hamroun a fost cel mai periculos jucator al lui Reghecampf, avand si o bara in minutul 64, insa nu a fost suficient pentru ca Steaua sa dea lovitura la Giurgiu sau macar sa obtina un rezultat de egalitate...

          16 Aprilie 20168 comentarii
           Transfer neasteptat la Steaua: Becali pregateste o lovitura dura pentru Astra

           Transfer neasteptat la Steaua: Becali pregateste o lovitura dura pentru Astra

           Steaua ar putea realiza un transfer neasteptat in zilele urmatoare, echipa finantata de Gigi Becali urmand a da si o mare lovitura rivalei Astrei Giurgiu. Potrivit celor de la ProTV, miercuri s-a negociat la "palatul" lui Becali trecerea lui Valerica Gaman la Steaua. La discutii au participat fratele jucatorului de la Astra, Irinel Gaman, si impresarul Anamaria Prodan, sotia antrenorului Stelei, Laurentiu Reghecampf. Tehnicianul campioanei a declarat in mai multe randuri ca isi doreste un fundas central in aceasta iarna, iar Gaman pare a fi alegerea lui...

           28 Ianuarie 20161 comentariu
            Gigi Becali da lovitura iernii pe piata transferurilor: Steaua, oferta pentru 4 jucatori de la Astra

            Gigi Becali da lovitura iernii pe piata transferurilor: Steaua, oferta pentru 4 jucatori de la Astra

            Steaua lui Gigi Becali ar putea da o lovitura iernii pe piata transferurilor, ofertand nu mai putin de patru jucatori din lotul liderului Ligii 1, Astra Giurgiu. Postul DigiSport anunta ca "ros-albastrii" vor sa ii transfere pe Gaman, Enache, Alibec si Junior Morais, trimitand chiar oferte concrete. Campioana incearca astfel sa profite la maxim de problemele financiare ale giurgiuvenilor, care sunt obligati sa isi vanda vedetele pentru a evita colapsul financiar. "Problemele financiare de acolo sunt foarte mari si ar fi greu pentru Astra. dar, aduceti-va aminte ca Steaua a mai transferat jucatori de la CFR sau de la Urziceni care nu s-au adaptat, asa ca, cine stie, poate Astra va lua campionatul in fata Stelei si fara acesti jucatori", a declarat Dinu Gheorghe, fost presedinte al Astrei...

            09 Decembrie 20151 comentariu
             Porumboiu, dezvaluire incendiara despre Sebastian Coltescu dupa Astra - Steaua

             Porumboiu, dezvaluire incendiara despre Sebastian Coltescu dupa Astra - Steaua

             Adrian Porumboiu e convins ca stie motivul pentru care Sebastian Coltescu a facut praf intalnirea dintre Astra si Steaua, din etapa a 6-a a Ligii 1. Fostul finantator al celor de la FC Vaslui e sigur ca centralul din Craiova a primit bani pentru a arbitra contra-Steaua. "Un arbitraj penibil, marca Coltescu. A fost o maniera tendentioasa si periculoasa pentru orice arbitraj. Cei trei au venit chititi la acest meci. Nu pot sa gasesc nicio explicatie. S-a operat cu barda. Nu e problema CCA-ului cu Coltescu, doar a medicilor", a spus Porumboiu la Prosport LIVE...

             13 August 2015
              Telefon surpriza primit de Becali la pauza meciului Astra - Steaua: Nu s-a mai vazut asa ceva

              Telefon surpriza primit de Becali la pauza meciului Astra - Steaua: Nu s-a mai vazut asa ceva

              Gigi Becali a dezvaluit ca a primit un telefon de la Adrian Porumboiu la pauza meciului dintre Astra si Steaua (scor 2-0), din etapa a 6-a a Ligii 1. Finantatorul Stelei sustine ca Porumboiu era socat de arbitrajul brigazii conduse de Sebastian Coltescu. "M-a sunat Porumboiu la pauza si mi-a zis ca asa ceva nu s-a mai vazut", a spus Becali la iesirea de pe stadion. Steaua a fost invinsa de Astra la Giurgiu cu 2-0, intr-un meci marcat insa de marile erori de arbitraj ale brigazii conduse de Sebastian Coltescu...

              13 August 20151 comentariu
               Teixeira ridiculizeaza Steaua dupa ce a semnat cu Astra

               Teixeira ridiculizeaza Steaua dupa ce a semnat cu Astra

               Portughezul Filipe Teixeira ridiculizeaza Steaua dupa ce a ajuns la un acord cu rivala "ros-albastrilor", Astra Giurgiu. Mijlocasul in varsta de 34 de ani sustine ca a ales sa mearga la Astra deoarece are sanse mai mari de a deveni campion si acuza clubul lui Gigi Becali de amatorism. "Am ales Astra pentru ca am mai multe sanse la titlu decat la Steaua. Si daca am jucat la doua capete, ce? Eram liber, am facut ce am vrut. Cei de la Steaua au dat dovada de amatorism cand au spus ca eu o sa fac vizita medicala cand eu nici macar n-am vorbit cu ei", a declarat Teixeira, conform Sport.ro...

               08 Iulie 20151 comentariu

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Tenismenele din Romania au inceput cu stangul sezonul pe iarba. Esec umilitor la Berlin pentru Jaqueline Cristian
                In conditiile in care turneul de Grand Slam de la Wimbledon va incepe peste doua saptamani, in aceasta perioada vor avea loc cateva turnee...

                Cel mai "nebun" fotbalist din lume isi pune ghetele in cui. A jucat la 31 de echipe si a fost dorit de Becali la FCSB
                Atacantul uruguayan Sebastian "Loco" Abreu, detinator al recordului de numar de cluburi (31) pentru un jucator profesionist, s-a retras din...

                Roland-Garros, finala feminina: e al 6-lea an la rand cand se intampla asta. Cine e favorita Simonei Halep LIVETEXT, de la 16.00
                Jucatoarele Barbora Krejcikova (25 de ani) si Anastasia Pavlyuchenkova (29 de ani) vor disputa sambata finala turneului de Grand Slam de la Roland...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor