Astra transfer teixeira

Becali anunta transferul lui Teixeira

17 Mai 2017 - Becali anunta transferul lui Teixeira

Gigi Becali a anuntat miercuri ca e foarte aproape de a-l achizitiona pe Filipe Teixeira de la Astra Giurgiu. Dinamo e si ea interesata de mijlocasul ofensiv portughez, dar Becali e convins ca jucatorul va semna cu FCSB. "Teixeira nu are nevoie sa fie titular, ca nu are 24 de ani sa se duca mai departe, el are nevoie sa isi ia bani. Eu il iau sa il bag in echipa, nu il iau sa il tin pe banca. Dinamo nu are nicio sansa sa se bata cu mine acum, si ca bani, si Liga Campionilor, nu are cum", a spus Gigi Becali la Sport.ro...

Alte articole despre:  Gigi Becali transfer Teixeira, transferuri vara FCSB
Becali transfera un jucator de 37 de ani

15 Aprilie 2017 - Becali transfera un jucator de 37 de ani

Gigi Becali e hotarat sa transfere la FCSB un jucator care anul acesta va implini 37 de ani! Filipe Teixeira, aflat in ultimele luni de contract cu Astra Giurgiu, e jucatorul pe care Becali il vrea cu insistenta. "Vreau sa-l iau pe Teixeira, un an-doi maxim mai joaca. Il iau pentru grupele Ligii Campionilor, are experienta si e valoros. Doar pentru calificari il iau", a anuntat Becali la Sport.ro. Filipe Teixeira are 6 goluri si 4 pase de gol in 41 de meciuri jucate in acest sezon pentru Astra...

Alte articole despre:  Becali transfer Filipe Teixeira, Becali transferuri FCSB
Sumudica anunta ca Steaua va transfera un jucator de top de la Astra

22 Martie 2017 - Sumudica anunta ca Steaua va transfera un jucator de top de la Astra

Antrenorul formatiei Astra Giurgiu, Marius Sumudica, a anuntat ca Steaua il va transfera pe portughezul Filipe Teixeira. "In afara de Junior Morais, Steaua il ia si pe Teixeira. Din informatiile pe care le am eu, asa e!", a spus Sumudica la postul Sportro. Mijlocasul portughez implineste 37 de ani, dar este inca unul dintre cei mai buni jucatori ai echipei. In acest sezon, el a marcat sase goluri si a oferit patru pase decisive in toate competitiile...

Alte articole despre:  Filipe Teixeira Steaua
Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

06 Ianuarie 2017 - Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

Campioana Astra Giurgiu a anuntat prin intermediul unui comunicat oficial ca nu negociaza cu echipa lui Gigi Becali transferul a doi jucatori. Giurgiuvenii sustin ca nu se pune problema ca Filipe Teixeira si Junior Morais sa paraseasca formatia de la malul Dunarii in aceasta iarna. "Avand in vedere aparitiile publice repetate ale dlui. Becali, prin care afirma ca a discutat si ca a semnat cu unii jucatori legitimati la clubul nostru, suntem nevoiti sa dezmintim aceste declaratii si sa va informam ca in acest moment clubul nostru nu negociaza cu FCSB nici un transfer si nici nu doreste sa inceapa vreo negociere in acest sens...

1 comentariu
Alte articole despre:  Astra Steaua Becali, Becali jucatori Astra, Teixeira Morais Steaua
Steaua a transferat primul jucator din 2017: A semnat un contract valabil din vara

04 Ianuarie 2017 - Steaua a transferat primul jucator din 2017: A semnat un contract valabil din vara

Steaua a anuntat ca a obtinut semnatura fundasului stanga Junior Morais de la Astra Giurgiu. Gigi Becali spune ca fundasul a semnat un contract valabil din vara, dar exista posibilitatea sa vina inca de acum. "Morais a semnat un contract din vara, este jucatorul Stelei", a spus Becali la Digi Sport. Steaua spera insa sa-l aduca pe Morais inca de acum, la pachet cu Filipe Teixeira de la Astra Giurgiu...

Alte articole despre:  Junior Morais Steaua, transfer Morais Steaua
Un fotbalist dorit de Steaua a dat un raspuns: Situatia mea e clara!

29 Decembrie 2016 - Un fotbalist dorit de Steaua a dat un raspuns: Situatia mea e clara!

Unul dintre fotbalistii pe care Steaua vrea sa ii transfere in iarna, portughezul Filipe Teixeira de la Astra Giurgiu, a spus ca are contract cu echipa campioana pana la finalul sezonului si ca nu a discutat nimic cu conducerea ros-albastrilor. "Situatia mea e clara, am contract cu Astra pana la finalul sezonului. S-a tot vorbit de un eventual transfer la Steaua, dar deocamdata nu e nimic. Pana acum n-am discutat cu nicio echipa, chiar daca intru in ultimele luni de contract. La Astra avem meciuri importante, dubla cu Genk... Imi doresc sa avem stabilitate la echipa. In acest moment nu mai am restante, sunt OK din acest punct de vedere. Nu mai avem probleme dupa ce au intrat banii de la UEFA. Nu sunt cu banii la zi, dar aproape...

Alte articole despre:  Filipe Teixeira transfer Steaua, Steaua transfer Teixeira, Steaua transferuri Astra
Steaua a primit acceptul de a mai transfera doi jucatori de la Astra - surse

26 Decembrie 2016 - Steaua a primit acceptul de a mai transfera doi jucatori de la Astra - surse

Steaua Bucuresti se va mai putea intari in aceasta iarna cu inca doi jucatori de la Astra Giurgiu, de acolo de unde a mai cumparat pana acum 3 jucatori, pe Boldrin, De Amorim si pe Denis Alibec. Dupa cei trei veniti mai sus, Steaua a primit de Craciun permisiunea sa mai transfere inca doi jucatori la echipa, tot de la formatia campioana, pe Junior Morais si pe Felipe Teixeira. Informatia a fost furnizata de Sport.ro, care mai spune ca pentru a-i lua pe cei doi jucatori, Steaua trebuie sa achite suma de 1 milion de euro...

Alte articole despre:  Steaua mai transfera doi jucatori Astra, Steaua da un milion pe 2, Steaua aduce pe Teixeira Morais
Sumudica vrea un jucator de la Steaua: E cel mai bun din Romania!

25 Decembrie 2016 - Sumudica vrea un jucator de la Steaua: E cel mai bun din Romania!

Antrenorul Astrei Giurgiu, Marius Sumudica, a anuntat ca isi doreste un fotbalist de la Steaua. Este vorba despre brazilianul Rick Boldrin, ajuns la Steaua de la Astra in urma cu mai putin de jumatate de an. "Maine l-as lua! E cel mai bun stranier din campionat. E singurul jucator despre care selectionerul asta, cat de slab pregatit o fi, a zis ca l-ar naturaliza", a spus Sumudica pentru Digi Sport. Steaua a platit 300 de mii de euro pentru a-l lua pe Boldrin de la Astra...

Alte articole despre:  Rick Boldrin Astra, transfer Boldrin Astra
Reactia lui Marius Sumudica, dupa ce Steaua a mai luat un jucator de la Astra

24 Decembrie 2016 - Reactia lui Marius Sumudica, dupa ce Steaua a mai luat un jucator de la Astra

Marius Sumudica, antrenorul campioanei Astra, a avut o reactie rapida dupa ce patronul Stelei Gigi Becali a anuntat vineri ca echipa sa a mai perfectat un transfer de la Astra Giurgiu. Astfel, dupa Boldrin, De Amorim si Alibec, Steaua il va aduce in aceasta iarna si pe Junior Morais, fundas stanga si capitan al echipei campioane: "Avem nevoie de fundasi centrali si de fundas dreapta, ca fundas stanga am luat deja. Pe Morais l-am rezolvat, nu mai e problema", declara Becali vineri seara pentru DigiSport...

1 comentariu
Alte articole despre:  reactie Sumudica dupa plecare Morais, plecare Morais Astra Steaua, Sumudica declaratii plecari Astra
Incepe frenezia transferurilor: Steaua a negociat azi aducerea unor jucatori de la Astra si Dinamo

12 Decembrie 2016 - Incepe frenezia transferurilor: Steaua a negociat azi aducerea unor jucatori de la Astra si Dinamo

Gigi Becali a anuntat ca a negociat luni transferul a patru jucatori de la Astra Giurgiu si Dinamo Bucuresti. Finantatorul vicecampioanei a dezvaluit ca a negociat un schimb cu Astra Giurgiu. Astfel, Becali e dispus sa-l cedeze la Astra pe Rick Boldrin si sa-i primeasca la schimb pe Junior Morais si Filipe Teixeira. "Am discutat acum 5 minute cu Sumudica. Le-am zis ca il dau inapoi pe Boldrin si sa mi-i dea pe Teixeira si Junior Morais", a spus Becali la Digi Sport...

Alte articole despre:  Dorin Rotariu Steaua, Harlm Gnohere Steaua, Junior Morais Steaua, Filipe Teixeira Steaua
Becali muta Astra la Steaua: Urmeaza inca trei transferuri de la echipa lui Sumudica

02 Decembrie 2016 - Becali muta Astra la Steaua: Urmeaza inca trei transferuri de la echipa lui Sumudica

Daca in sezonul trecut Steaua lui Reghecampf n-a reusit sa invinga Astra lui Sumudica in lupta pentru titlu, in campionatul actual Gigi Becali pare decis sa ii cumpere pe rivali. Astfel, dupa transferurile lui Enache, De Amorim, Boldrin si Alibec, latifundiarul pregateste alte trei transferuri via Giurgiu. Vizati sunt de aceasta data Teixeira, Morais si Budescu. "In iarna aduc 4-5 jucatori, iau campionatul si merg in Liga Campionilor. Castig 40 de milioane de euro, ca atat o sa se castige anul viitor din Champions League. Stiu pe cine aduc: Teixeira, Morais, Budescu si inca 2-3 pe care nu ii spun", a explicat Becali la DigiSport...

3 comentarii
Alte articole despre:  Becali Astra transferuri, Becali transfer jucatori Astra, jucatori Astra transfer Steaua
Steaua anunta un nou transfer de la Astra Giurgiu

25 Octombrie 2016 - Steaua anunta un nou transfer de la Astra Giurgiu

Steaua pregateste al cincilea transfer de la Astra Giurgiu in ultimul an. Gigi Becali a anuntat ca il va aduce la echipa pe mijlocasul ofensiv portughez Filipe Teixeira. "Va veni din iarna liber de contract pentru ca cei de la Astra nu-i mai pot plati salariul", a spus Becali la postul Sport.ro. In acest sezon, Teixeira a reusit 2 goluri si a oferit doua pase decisive in cele 17 partide pe care le-a disputat...

1 comentariu
Alte articole despre:  transfer Teixeira Steaua
Teixeira ridiculizeaza Steaua dupa ce a semnat cu Astra

08 Iulie 2015 - Teixeira ridiculizeaza Steaua dupa ce a semnat cu Astra

Portughezul Filipe Teixeira ridiculizeaza Steaua dupa ce a ajuns la un acord cu rivala "ros-albastrilor", Astra Giurgiu. Mijlocasul in varsta de 34 de ani sustine ca a ales sa mearga la Astra deoarece are sanse mai mari de a deveni campion si acuza clubul lui Gigi Becali de amatorism. "Am ales Astra pentru ca am mai multe sanse la titlu decat la Steaua. Si daca am jucat la doua capete, ce? Eram liber, am facut ce am vrut. Cei de la Steaua au dat dovada de amatorism cand au spus ca eu o sa fac vizita medicala cand eu nici macar n-am vorbit cu ei", a declarat Teixeira, conform Sport.ro...

1 comentariu
Alte articole despre:  Teixeira Steaua transfer, Teixeira Astra Steaua, Becali Steaua transfer Teixeira
Lovitura de teatru pe piata transferurilor: Ce "magician" ajunge la Steaua

06 Iulie 2015 - Lovitura de teatru pe piata transferurilor: Ce "magician" ajunge la Steaua

Lovitura de teatru pe piata transferurilor, acolo unde Steaua este foarte aproape de a oficializa mutarea unui mijlocas de creatie. Surpriza este cu atat mai mare cu cat jucatorul vizat este portughezul Filipe Teixeira, cel care parea ca si acontat de Astra Giurgiu. Conform celor de la DigiSport, situatia lui Teixeira s-a schimbat dupa ce campioana l-a vandut pe Cristi Tanase in China. Ramasi oarecum descoperiti, "ros-albastrii" ar fi reluat tratativele cu agentul mijlocasului lusitan. Sursa citata mai scrie ca presedintele Stelei, Valeriu Argaseala, a fost cel care a demarat negocierile...

Alte articole despre:  Teixeira transfer Steaua, Steaua transfer Teixeira, Steaua transfer 2015
Inca un transfer ratat de Steaua: Unde ajunge "magicianul" dorit de Becali

02 Iulie 2015 - Inca un transfer ratat de Steaua: Unde ajunge "magicianul" dorit de Becali

Steaua este aproape de a mai rata un transfer, "magicianul" dorit de Gigi Becali la echipa fiind pe punctul de a semna cu o rivala din Liga 1. Portughezul Filipe Teixeira va negocia joi cu oficialii formatiei Astra Giurgiu. "Din cate stiu eu, Teixeira e in Bucuresti si va fi o intalnire intre el si conducatorii nostri. Sunt sanse mari sa semneze cu Astra. Eu mi-l doresc foarte mult, am spus-o in nenumarate randuri, dar acum nu mai e problema mea", a spus antrenorul Astrei, Marius Sumudica, pentru Dolce Sport...

Alte articole despre:  Teixeira transfer Steaua, Teixeira Steaua transfer, Astra transfer Teixeira

Top 3 știri din presa centrală

Universitatea Craiova merge in optimile Cupei României după ce și-a luat revanșa în fața campioanei CFR Cluj. Toate echipele calificate
Formaţia Universitatea Craiova, deţinătoarea trofeului, a eliminat-o pe campioana CFR Cluj în 16-imile de finală ale Cupei României,...

Dinamo, prima victorie după 6 înfrângeri! "Câinii roșii" s-au calificat în optimile Cupei României
Formaţia Dinamo s-a calificat, joi, în optimile de finală ale Cupei României, învingâmd în 16-imi echipa Ripensia Timişoara, scor 1-0....

Supriză uriasă în Cupa României! UTA, eliminată de nepotul lui Victor Pițurcă
Formaţia de liga a treia ACSO Filiaşi s-a calificat, joi, în optimile de finală ale Cupei României, eliminând în 16-imi echipa de prim...
  1. Cum ne protejăm plantele din grădină de îngheț, odată cu răcirea vremii. Principalele măsuri pentru prevenirea riscurilor
  2. Un spectacol sinistru, la finalul căruia noi plătim facturile grase ale proastei guvernări
  3. Cum a sărbătorit Emma Răducanu succesul de la US Open și ce n-a avut voie să facă
  4. Structuri misterioase descoperite sub Marea Nordului: Nevăzute de mii de ani, au fost găsite în adâncuri VIDEO
  5. Fenomen misterios în Statele Unite: Sunete puternice zguduie Tennessee în plină noapte VIDEO
  6. O femeie a murit 15 minute, dar a înviat miraculos. Ce a văzut în experiența din apropierea morții
  7. Celebrul fizician Michio Kaku uimește omenirea: ”Extratereștrii pot fi cu milioane de ani mai avansați decât noi” VIDEO
  8. Accident cu cinci victime, în județul Suceava. Un microbuz a intrat într-un TIR
  9. Misterioase structuri descoperite sub gheața Groenlandei: Invizibile mii de ani, au ieșit la lumină din adâncuri VIDEO
  10. Un nou eșec dureros pentru Sorana Cîrstea în Statele Unite