Ziare.com
Becali, despre Alibec si Budescu: "Chiar nu imi explic"

Becali, despre Alibec si Budescu: "Chiar nu imi explic"

Gigi Becali, patronul FCSB, marturiseste ca nu intelege de ce vedetele Astrei, Constantin Budescu si Denis Alibec, nu au dat randament la echipa sa. Latifundiarul spune ca le-a asigurat toate conditiile celor doi in perioada in care evoluau pentru ...

11 Decembrie 20196 comentarii

Becali jucatori astra

Becali vrea sa dea lovitura pe piata transferurilor si sa aduca cel mai bun dinamovist la FCSB

Becali vrea sa dea lovitura pe piata transferurilor si sa aduca cel mai bun dinamovist la FCSB

Gigi Becali incearca sa dea o mare lovitura pe piata transferurilor din Liga 1 prin aducerea la FCSB a celui mai bun jucator al rivalei Dinamo. Dan Nistor este fotbalistul pentru care Becali a facut deja doua oferte, iar patronul lui Dinamo, Ionut Negoita, pare ca o va accepta pe cea din urma. "Negoita mi-a raspuns pe loc. A zis ca merge pe formula asta, cu alte cuvinte nu accepta schimbul. Eu am zis 500.000 sau Qaka pentru Nistor. Azi am refacut oferta si dau 500.000 de euro plus Qaka. Eu i-am spus lui Negoita asa: Ba, la campionat n-ai cum sa tragi. Qaka poate sa faca 5-6 milioane peste un an. Pe Mahlangu nu l-am luat pentru ca il vreau pe Nistor. El nu e capitan. Eu mi-am pus in cap sa iau capitani. Nu i-am luat pe capitanul de la Astra (Alexandru Stan - n.red.) si pe capitanul de la Botosani (Mihai Roman)? Vreau sa fac echipa de capitani...

21 August 20182 comentarii
  Gigi Becali, prins cu minciuna: Jucatorul pe care anunta ca l-a dat afara e rezerva cu Astra

  Gigi Becali, prins cu minciuna: Jucatorul pe care anunta ca l-a dat afara e rezerva cu Astra

  Gigi Becali a fost prins cu minciuna dupa ce un fotbalist despre care el spunea ca a parasit FCSB a fost trecut pe foaia de joc la partida cu Astra. Joia trecuta, latifundiarul anunta ca i-a reziliat contractul fundasului Ionut Larie, acesta acceptand conditiile si despartindu-se de FCSB. "Larie a plecat deja, am semnat contractul cu el. A renuntat el la ultimul an de contract, i-am dat banii pana la final, adica pana in aceasta vara", spunea Becali saptamana trecuta. Numai ca, luni seara, antrenorul Nicolae Dica l-a avut in lot pe Larie, acesta fiind rezerva in derbiul cu Astra, de la Giurgiu...

  16 Aprilie 20183 comentarii
   FCSB transfera inca un jucator de la Astra

   FCSB transfera inca un jucator de la Astra

   FCSB nu se opreste din transferat jucatorii fostei campioane Astra, inca un fotbalist care s-a remarcat la Giurgiu urmand a ajunge la echipa lui Becali. Potrivit lui Dani Coman, chiar presedintele Astrei, portughezul Filipe Teixeira va semna in curand cu FCSB. "Din informatiile pe care le am, cred ca va ajunge si Teixeira la Steaua", a spus Coman la Digi Sport. Mijlocasul in varsta de 36 de ani este liber de contract dupa ce si-a incheiat acordul cu Astra si a fost ofertat deja de FCSB...

   08 Iunie 20171 comentariu
    Sapunaru ii declara razboi lui Becali: Ma duc sa il dau in judecata daca e tare in gura

    Sapunaru ii declara razboi lui Becali: Ma duc sa il dau in judecata daca e tare in gura

    Cristi Sapunaru, jucatorul celor de la Astra, a anuntat ca se gandeste sa il dea in judecata pe Gigi Becali, finantatorul FCSB. Internationalul roman este deranjat de declaratiile lui Becali, care insinueaza ca ar fi inscris intentionat cele doua autogoluri din meciurile cu Viitorul. "De-aia merge cu procesul la TAS? Atunci sa ma duc si eu sa il dau in judecata pe domnul Becali daca tot e asa tare in gura. De unde pana unde, nu ai voie sa gresesti? Vad ca bate campii cam mult. Daca vrea sa aiba un razboi cu mine mediatic, nicio problema. Pentru ca nu sunt prost, sunt crescut in cartier si pot sa ii raspund cand vrea dansul. Iar cu declaratiile din final, cand spune ca mai radem si noi, sa le tina pentru el. Sa isi vada de treaba lui, de echipa lui, sa vada de ce echipa lui a terminat pe locul 2 si cam atat", a spus Sapunaru la DolceSport...

    06 Iunie 20176 comentarii
     FCSB trimite un jucator la Astra: Il iau pentru doi ani

     FCSB trimite un jucator la Astra: Il iau pentru doi ani

     FCSB si Astra s-au inteles pentru trecerea unui fotbalist al vicecampioanei la Giurgiu. Pustiul Robert Vilceanu, 20 de ani, va evolua in urmatoarele doua sezoane pentru Astra, a anuntat finantatorul FCSB, Gigi Becali. In schimb, "astralii" au fost de acord sa renunte la litigiul cu brazilianul Morais si sa ii permita acestuia sa joace pentru echipa din Berceni. "Am vorbit deja cu Dani Coman, il ia pe Vilceanu doi ani imprumut. E rezolvata, il lasa pe Morais, nu ii mai fac probleme la instantele sportive", a spus Becali la DigiSport...

     31 Mai 2017
      Becali poate lua doi jucatori de baza de la Astra: Nu are ce negocia, e clar

      Becali poate lua doi jucatori de baza de la Astra: Nu are ce negocia, e clar

      Gigi Becali isi poate indeplini visul si poate aduce la FCSB doi jucatori de baza de la Astra Giurgiu. Presedintele fostei campioane, Dani Coman, a anuntat ca nu este nevoie de negocieri pentru ca Budescu si Teixeira sa ajunga sub comanda lui Dica la FCSB. Daca in cazul primului trebuie achitata clauza de reziliere a contractului, cel de-al doilea este liber sa semneze in orice moment cu trupa din Berceni. "Nu are ce negocia Gigi Becali cu Astra nici pentru Budescu si nici pentru Teixeira. La Budescu e clar, ii plateste clauza de reziliere, iar Teixeira nu mai este jucatorul nostru, a terminat contractul...

      30 Mai 2017
       Becali anunta un transfer neasteptat la FCSB: E unul care are tatuat "Rapid" pe piept

       Becali anunta un transfer neasteptat la FCSB: E unul care are tatuat "Rapid" pe piept

       Gigi Becali, patronul FCSB, a anuntat ca intentioneaza sa realizeze un transfer surprinzator pentru echipa din Berceni. Latifundiarul isi doreste un fotbalist format de rivala Rapid si care este suporter declarat al giulestenilor. "E unul pe care eu il vreau, nu va spun cine, dar el are tatuat pe piept "Rapid". I-am spus sa schimbe tatuajul sau sa-l modifice. Nu mi-a raspuns, doar i-am transmis. Dar nu vreausa vorbesc despre jucatori. Avem meciuri cu Dinamo, cu Astra, cu Craiova", a declarat Becali la DigiSport...

       27 Aprilie 2017
        Lovin, "cartita" de la Astra? Jucatorul recunoaste: Am vorbit cu Becali si Argaseala

        Lovin, "cartita" de la Astra? Jucatorul recunoaste: Am vorbit cu Becali si Argaseala

        Dupa ce presedintele Astrei, Petre Buduru, a sustinut ca in interiorul clubului exista o "cartita" care le ofera informatii rivalilor de la Steaua, mijlocasul Florin Lovin a reactionat. Acesta a recunoscut ca a discutat cu oficialii Stelei atunci cand acestia au transferat jucatori de la Astra, insa spune ca nu se pune problema ca el sa "scurga" informatii catre clubul din Berceni. De asemenea, Lovin a dezvaluit ca a fost implicat in transferuri chiar fara voia lui, Denis Alibec rugandu-l sa mearga cu el la negocieri...

        10 Februarie 2017
         Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

         Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

         Campioana Astra Giurgiu a anuntat prin intermediul unui comunicat oficial ca nu negociaza cu echipa lui Gigi Becali transferul a doi jucatori. Giurgiuvenii sustin ca nu se pune problema ca Filipe Teixeira si Junior Morais sa paraseasca formatia de la malul Dunarii in aceasta iarna. "Avand in vedere aparitiile publice repetate ale dlui. Becali, prin care afirma ca a discutat si ca a semnat cu unii jucatori legitimati la clubul nostru, suntem nevoiti sa dezmintim aceste declaratii si sa va informam ca in acest moment clubul nostru nu negociaza cu FCSB nici un transfer si nici nu doreste sa inceapa vreo negociere in acest sens...

         06 Ianuarie 20171 comentariu
          Ioan Niculae a scos la vanzare toti jucatorii de la Astra: Ii dam pe toti la Steaua

          Ioan Niculae a scos la vanzare toti jucatorii de la Astra: Ii dam pe toti la Steaua

          Patronul clubului Astra Giurgiu, Ioan Niculae, a hotarat sa scoata la vanzare toti jucatorii. Presedintele giurgiuvenilor, Petre Buduru, a anuntat ca toti jucatorii pot pleca in aceasta iarna daca vor avea oferte bune. Primii pe lista cu plecari sunt Junior Morais si Filipe Teixeira, pe care Astra vrea sa-i cedeze la Steau. "Il asteptam pe Becali la discutii deoarece el a fost pentru Astra un partener care ne-a bagat bani frumosi in conturi. Ii dam toti jucatorii pe care-i vrea! La noi totul e de vanzare pentru bani, dar doar pentru pretul cel mai corect...

          25 Decembrie 20161 comentariu
           Sumudica refuza transferurile propuse de Becali

           Sumudica refuza transferurile propuse de Becali

           Marius Sumudica, antrenorul Astrei Giurgiu, refuza transferurile propuse de finantatorul Stelei, Gigi Becali. Tehnicianul sustine ca nu este de acord ca echipa sa sa ii cedeze pe Junior Morais si Filipe Teixeira rivalei de la Domnesti, chiar daca in schimbul lor ar primi un mijlocas pe care il admira. "Boldrin e un jucator pe care ma intereseaza in orice moment. E unul dintre cei mai buni mijlocasi centrali din tara sau inter, ca asa l-am folosit. Nu ca decar, atentie! Inainte de meciul direct, Boldrin si De Amorim fugeau de mine, speriati, nu stiu de ce, se uitau stanga-dreapta, se furisau. Am vazut ca ma suna Becali pe mine, de parca eu as decide la clubul Astra. Eu sunt un simplu angajat...

           13 Decembrie 20161 comentariu
            Becali muta Astra la Steaua: Urmeaza inca trei transferuri de la echipa lui Sumudica

            Becali muta Astra la Steaua: Urmeaza inca trei transferuri de la echipa lui Sumudica

            Daca in sezonul trecut Steaua lui Reghecampf n-a reusit sa invinga Astra lui Sumudica in lupta pentru titlu, in campionatul actual Gigi Becali pare decis sa ii cumpere pe rivali. Astfel, dupa transferurile lui Enache, De Amorim, Boldrin si Alibec, latifundiarul pregateste alte trei transferuri via Giurgiu. Vizati sunt de aceasta data Teixeira, Morais si Budescu. "In iarna aduc 4-5 jucatori, iau campionatul si merg in Liga Campionilor. Castig 40 de milioane de euro, ca atat o sa se castige anul viitor din Champions League. Stiu pe cine aduc: Teixeira, Morais, Budescu si inca 2-3 pe care nu ii spun", a explicat Becali la DigiSport...

            02 Decembrie 20163 comentarii
             Sumudica discuta zilnic cu Gigi Becali: Iata de ce il suna patronul Stelei

             Sumudica discuta zilnic cu Gigi Becali: Iata de ce il suna patronul Stelei

             Marius Sumudica, antrenorul Astrei Giurgiu, a dezvaluit ca discuta zilnic cu finantatorul Stelei, Gigi Becali. Potrivit tehnicianului, Becali este cel care il suna in fiecare zi pentru a discuta de transferurile lui Alibec si Junior Morais. "Domnul Becali ma suna in fiecare zi si imi spune ca si-i doreste pe cei doi. Ma suna in fiecare zi si imi spune ca si-ar dori sa nu ajungem in play-off ca sa poata sa ia jucatorii! Sau vine si imi spune tot felul de preturi, dar nu eu sunt cel care stabileste preturile la Astra. Eu doar fac ca valoarea jucatorilor sa creasca, prin rezultate", spune Sumudica, citat de gsp.ro...

             26 Septembrie 20161 comentariu
              Gigi Becali anunta cinci transferuri de zile mari la Steaua: Echipa miliardarului Niculae, "decapitata"

              Gigi Becali anunta cinci transferuri de zile mari la Steaua: Echipa miliardarului Niculae, "decapitata"

              Gigi Becali, finantatorul Stelei, a anuntat miercuri seara ca echipa sa va realiza in perioada urmatoare cinci transferuri de zile mari. Cei cinci fotbalisti care ar urma sa ajunga in luna ianuarie sub comanda lui Laurentiu Reghecampf ar veni toti de la liderul Ligii 1, Astra Giurgiu, echipa patronata de miliardarul Ioan Niculae. Becali sustine ca si Constantin Budescu, "decarul" Astrei, va fi achizitionat de Steaua, desi parea ca acesta s-a inteles cu o echipa din Qatar. "Eu vad ca Budescu se duce la arabi, dar din ce stiu, cred ca vine la Steaua. Nu suntem in discutii doar cu Budescu, ci si cu alti fotbalisti de la Astra: De Amorim, Morais, Alibec si Enache", a spus Becali, pentru Digi Sport...

              23 Decembrie 20152 comentarii
               Echipa celui mai bogat roman primeste o veste extraordinara de la UEFA: Planurile lui Becali, date peste cap

               Echipa celui mai bogat roman primeste o veste extraordinara de la UEFA: Planurile lui Becali, date peste cap

               Astra Giurgiu, echipa patronata de cel mai bogat roman, Ioan Niculae, a primit o veste extraordinara din partea UEFA. Potrivit celor de la Sport.ro, forul continental a virat, in sfarsit, ultima transa din banii cuveniti giurgiuvenilor, aproape 600 de mii de euro intrand in conturile Astrei. Asta inseamna ca liderul Ligii 1 si-a achitat datoriile restante reclamate de UEFA si ca nu mai risca sa fie exclus din cupele europene in sezonul urmator. Vestea este una cat se poate de proasta pentru patronul Stelei, Gigi Becali, care spera sa profite de dificultatile financiare ale Astrei si sa transfere de la Giurgiu nu mai putin de patru jucatori...

               21 Decembrie 20154 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Scandal monstru. Cine e internationalul roman care nu si-a chemat parintii la botezul copilului: "Sa-ti fie rusine si tie, si iubitei!"
                Fotbalistul roman Denis Dragus (21 de ani), component al echipelor nationale ale Romaniei, e in centrul unui scandal urias iscat pe retelele de...

                Euro 2020: a intrat in scena cea mai "scumpa" nationala de la turneul final. Cum s-a terminat meciul Anglia - Croatia
                Reprezentativa Angliei, una dintre marile favorite de la Euro 2020, a jucat primul meci in Grupa D, in compania Croatiei. Partida a avut loc...

                Finala de la Roland Garros: Tsitsipas are 2-0 la seturi! Djokovici cade destul de rau, dar nu se preda LIVETEXT
                Liderul mondial Novak Djokovici si grecul Stefanos Tsitsipas, locul 5 ATP, joaca la Paris cu trofeul pe masa. Desfasurarea LIVE a meciului...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor