Ziare.com
Momentul in care Becali a decis sa nu mai ofere contracte pe termen lung la FCSB: "Gata, il iau, e Maradona!"

Momentul in care Becali a decis sa nu mai ofere contracte pe termen lung la FCSB: "Gata, il iau, e Maradona!"

Gigi Becali a dezvaluit care a fost momentul in care a decis sa nu mai ofere contracte pe termen lung jucatorilor pe care ii aduce la FCSB. Fotbalistul care l-a facut sa isi schimbe abordarea este Florentin Matei, un jucator ce promitea mult, dar ...

14 Ianuarie 2020

Becali transfer jucatori astra

Becali anunta un transfer neasteptat la FCSB: E unul care are tatuat "Rapid" pe piept

Becali anunta un transfer neasteptat la FCSB: E unul care are tatuat "Rapid" pe piept

Gigi Becali, patronul FCSB, a anuntat ca intentioneaza sa realizeze un transfer surprinzator pentru echipa din Berceni. Latifundiarul isi doreste un fotbalist format de rivala Rapid si care este suporter declarat al giulestenilor. "E unul pe care eu il vreau, nu va spun cine, dar el are tatuat pe piept "Rapid". I-am spus sa schimbe tatuajul sau sa-l modifice. Nu mi-a raspuns, doar i-am transmis. Dar nu vreausa vorbesc despre jucatori. Avem meciuri cu Dinamo, cu Astra, cu Craiova", a declarat Becali la DigiSport...

27 Aprilie 2017
  Becali transfera un jucator de 37 de ani

  Becali transfera un jucator de 37 de ani

  Gigi Becali e hotarat sa transfere la FCSB un jucator care anul acesta va implini 37 de ani! Filipe Teixeira, aflat in ultimele luni de contract cu Astra Giurgiu, e jucatorul pe care Becali il vrea cu insistenta. "Vreau sa-l iau pe Teixeira, un an-doi maxim mai joaca. Il iau pentru grupele Ligii Campionilor, are experienta si e valoros. Doar pentru calificari il iau", a anuntat Becali la Sport.ro. Filipe Teixeira are 6 goluri si 4 pase de gol in 41 de meciuri jucate in acest sezon pentru Astra...

  15 Aprilie 2017
   Lovin, "cartita" de la Astra? Jucatorul recunoaste: Am vorbit cu Becali si Argaseala

   Lovin, "cartita" de la Astra? Jucatorul recunoaste: Am vorbit cu Becali si Argaseala

   Dupa ce presedintele Astrei, Petre Buduru, a sustinut ca in interiorul clubului exista o "cartita" care le ofera informatii rivalilor de la Steaua, mijlocasul Florin Lovin a reactionat. Acesta a recunoscut ca a discutat cu oficialii Stelei atunci cand acestia au transferat jucatori de la Astra, insa spune ca nu se pune problema ca el sa "scurga" informatii catre clubul din Berceni. De asemenea, Lovin a dezvaluit ca a fost implicat in transferuri chiar fara voia lui, Denis Alibec rugandu-l sa mearga cu el la negocieri...

   10 Februarie 2017
    Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

    Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

    Campioana Astra Giurgiu a anuntat prin intermediul unui comunicat oficial ca nu negociaza cu echipa lui Gigi Becali transferul a doi jucatori. Giurgiuvenii sustin ca nu se pune problema ca Filipe Teixeira si Junior Morais sa paraseasca formatia de la malul Dunarii in aceasta iarna. "Avand in vedere aparitiile publice repetate ale dlui. Becali, prin care afirma ca a discutat si ca a semnat cu unii jucatori legitimati la clubul nostru, suntem nevoiti sa dezmintim aceste declaratii si sa va informam ca in acest moment clubul nostru nu negociaza cu FCSB nici un transfer si nici nu doreste sa inceapa vreo negociere in acest sens...

    06 Ianuarie 20171 comentariu
     Sumudica refuza transferurile propuse de Becali

     Sumudica refuza transferurile propuse de Becali

     Marius Sumudica, antrenorul Astrei Giurgiu, refuza transferurile propuse de finantatorul Stelei, Gigi Becali. Tehnicianul sustine ca nu este de acord ca echipa sa sa ii cedeze pe Junior Morais si Filipe Teixeira rivalei de la Domnesti, chiar daca in schimbul lor ar primi un mijlocas pe care il admira. "Boldrin e un jucator pe care ma intereseaza in orice moment. E unul dintre cei mai buni mijlocasi centrali din tara sau inter, ca asa l-am folosit. Nu ca decar, atentie! Inainte de meciul direct, Boldrin si De Amorim fugeau de mine, speriati, nu stiu de ce, se uitau stanga-dreapta, se furisau. Am vazut ca ma suna Becali pe mine, de parca eu as decide la clubul Astra. Eu sunt un simplu angajat...

     13 Decembrie 20161 comentariu
      Becali muta Astra la Steaua: Urmeaza inca trei transferuri de la echipa lui Sumudica

      Becali muta Astra la Steaua: Urmeaza inca trei transferuri de la echipa lui Sumudica

      Daca in sezonul trecut Steaua lui Reghecampf n-a reusit sa invinga Astra lui Sumudica in lupta pentru titlu, in campionatul actual Gigi Becali pare decis sa ii cumpere pe rivali. Astfel, dupa transferurile lui Enache, De Amorim, Boldrin si Alibec, latifundiarul pregateste alte trei transferuri via Giurgiu. Vizati sunt de aceasta data Teixeira, Morais si Budescu. "In iarna aduc 4-5 jucatori, iau campionatul si merg in Liga Campionilor. Castig 40 de milioane de euro, ca atat o sa se castige anul viitor din Champions League. Stiu pe cine aduc: Teixeira, Morais, Budescu si inca 2-3 pe care nu ii spun", a explicat Becali la DigiSport...

      02 Decembrie 20163 comentarii
       Sumudica discuta zilnic cu Gigi Becali: Iata de ce il suna patronul Stelei

       Sumudica discuta zilnic cu Gigi Becali: Iata de ce il suna patronul Stelei

       Marius Sumudica, antrenorul Astrei Giurgiu, a dezvaluit ca discuta zilnic cu finantatorul Stelei, Gigi Becali. Potrivit tehnicianului, Becali este cel care il suna in fiecare zi pentru a discuta de transferurile lui Alibec si Junior Morais. "Domnul Becali ma suna in fiecare zi si imi spune ca si-i doreste pe cei doi. Ma suna in fiecare zi si imi spune ca si-ar dori sa nu ajungem in play-off ca sa poata sa ia jucatorii! Sau vine si imi spune tot felul de preturi, dar nu eu sunt cel care stabileste preturile la Astra. Eu doar fac ca valoarea jucatorilor sa creasca, prin rezultate", spune Sumudica, citat de gsp.ro...

       26 Septembrie 20161 comentariu
        Steaua transfera doi jucatori de baza de la Astra: Ne-am inteles!

        Steaua transfera doi jucatori de baza de la Astra: Ne-am inteles!

        Steaua va transfera vineri doi jucatori de baza ai campioanei Astra Giurgiu, dupa cum a dezvaluit finantatorul vicecampioanei, Gigi Becali. William De Amorim si Ricky Boldrin sunt asteptati dimineata la vizita medicala, urmand ca apoi sa semneze noile contracte. "Am vorbit cu Lita (Catalin Lita, impresarul celor doi - n.red.), ne-am inteles. Maine, la ora 09:00, vor veni sa faca vizita medicala. De Amorim semneaza pe 5 ani, Boldrin pe 4. Mi-a zis Lita ca oamenii deja intrebau unde o sa stea in Bucuresti, cum o sa fie", a dezvaluit Becali la DigiSport...

        12 August 2016
         Transferurile Stelei, in impas: Gigi Becali nu se intelege cu jucatorii Astrei

         Transferurile Stelei, in impas: Gigi Becali nu se intelege cu jucatorii Astrei

         Steaua s-a inteles cu Astra pentru transferurile lui De Amorim si Boldrin, insa s-a lovit de refuzul jucatorilor de a semna contractele in conditiile impuse de Gigi Becali. Prin urmare, cele doua mutari sunt in impas, desi negocierile vor continua si joi. "Momentan nu sunt detalii noi pentru ca Gigi nu vrea sa mareasca deloc oferta pe care le-a facut-o lui De Amorim si Boldrin. Joi dimineata merg din nou sa discut si sa vedem ce se va intampla. Eu imi doresc sa se inteleaga", a declarat impresarul Catalin Lita, citat de gsp.ro...

         11 August 20161 comentariu
          Steaua, oferta oficiala pentru doi jucatori ai Astrei: Campioana e gata sa isi vanda vedetele

          Steaua, oferta oficiala pentru doi jucatori ai Astrei: Campioana e gata sa isi vanda vedetele

          Steaua este foarte aproape de a transfera in aceasta vara doua dintre vedetele campioanei Astra Giurgiu. Echipa finantata de Gigi Becali a inaintat o oferta concreta pentru Fernando Boldrin (27 de ani) si despre William de Amorim (24 de ani), iar negocierile sunt in desfasurare. "Singurele discutii in acest moment sunt despre De Amorim si despre Boldrin. Noi am inaintat o suma, conducerea Stelei o suma, sper sa ajungem la un numitor comun. Nu poti tine pe loc jucatorii care au oferte bune", a explicat presedintele Astrei, Dani Coman, la Digi Sport...

          09 August 2016
           Planul lui Becali, spulberat de magnatul Niculae: La revedere, gata!

           Planul lui Becali, spulberat de magnatul Niculae: La revedere, gata!

           Planul lui Gigi Becali de a intari Steaua cu jucatori de la liderul Ligii 1, Astra Giurgiu, a fost spulberat de magnatul Ioan Niculae, patronul gruparii de la malul Dunarii. Daca in urma cu doua zile Becali anunta triumfator ca a ajuns la acord pentru transferul a cinci jucatori de la Astra, acum acelasi finantator al Stelei spune spasit ca nu mai poate lua nici macar unul. Asta pentru ca patronul Astrei ar fi dublat peste noapte pretul, Becali dand exemplul lui Constantin Budescu, atacantul pe care voia sa-l transfere cu un milion de euro si care acum costa doua milioane...

           25 Decembrie 20151 comentariu
            Negocieri incredibile intre Becali si magnatul Niculae cu ajutorul unui condamnat: Astra isi vinde si stadionul!

            Negocieri incredibile intre Becali si magnatul Niculae cu ajutorul unui condamnat: Astra isi vinde si stadionul!

            Gigi Becali, finantatorul Stelei, si Ioan Niculae, patronul Astrei Giurgiu, au negociat transferul mai multor jucatori de la liderul Ligii 1 la echipa campioana prin intermediul unui condamnat pentru acte de coruptie care a impartit celula cu cei doi. Latifundiarul din Pipera a dezvaluit ca vrea sa aduca la Steaua cinci fotbalisti de la Astra, discutiile dintre el si Niculae purtandu-se prin intermediul unei persoane care a fost coleg de celula cu cei doi mai multe luni. "Un prieten care a stat cu mine acolo (in inchisoare - n.red.) si care a stat si cu domnul Niculae cateva luni a vorbit cu el si mi-a spus ca domnul Niculae si-a pus ordine in ganduri si in viata si vrea sa termine cu fotbalul. Probabil ca si sotia domnului Niculae l-a influentat sa ia aceasta decizie...

            23 Decembrie 20152 comentarii
             Steaua lui Becali isi poate "desfiinta" marea rivala: Da, sunt oferte

             Steaua lui Becali isi poate "desfiinta" marea rivala: Da, sunt oferte

             Steaua lui Gigi Becali si-ar putea "desfiinta" marea rivala din lupta pentru titlu, Astra Giurgiu. "Ros-albastrii" intentioneaza sa transfere nu mai putin de patru jucatori de baza de la Astra in luna ianuarie, lucru confirmat si de directorul sportiv al giurgiuvenilor, Costel Lazar. "Da, sunt oferte, au fost tot timpul. Nu am dus lipsa de oferte in aceasta perioada. Dar s-a dorit pastrarea lotului, nu neaparat transferurile, pentru a se obtine profit. Exista si interesul Stelei pentru anumiti jucatori. Exista interes si din partea unor cluburi din strainatate", a spus oficialul Astrei la Sport.ro...

             10 Decembrie 2015
              Un fotbalist dorit de Becali la Steaua a "disparut"

              Un fotbalist dorit de Becali la Steaua a "disparut"

              Un fotbalist despre care patronul Stelei, Gigi Becali, a spus ca vrea sa il transfere in aceasta vara a "disparut". Brazilianul William De Amorim nu s-a prezentat la reunirea lotului celor de la Astra Giurgiu si, mai mult, nu le-a raspuns la telefon oficialilor echipei, anunta DigiSport. Mijlocasul mai are contract cu Astra pana in vara anului viitor, insa nimeni nu stie daca acesta va mai reveni la Giurgiu. Sursa citata scrie ca exista posibilitatea ca De Amorim sa incerce sa le forteze mana celor de la Astra pentru a-i permite sa plece pana la urma la Steaua...

              15 Iunie 2015
               Rapidistul dorit de Steaua ii da replica lui Gigi Becali

               Rapidistul dorit de Steaua ii da replica lui Gigi Becali

               Rui Duarte, fundasul Rapidului dorit de Steaua in aceasta iarna, ii da replica finantatorului "ros-albastrilor", Gigi Becali. Astfel, dupa ce latifundiarul a anuntat ca a renuntat oficial la Rui Duarte pentru ca acesta nu a dorit sa efectueze o vizita medicala deoarece este accidentat grav la genunchi, portughezul a clarificat situatia sa. "Lucrurile sunt clare, eu nu sunt omul care sa fie dus cu vorba. Nu am avut o oferta concreta de la Steaua. Am aflat ca ei sunt interesati de mine, dar nu mi-au facut o oferta. Cum sa ma duc eu la vizita medicala cand sunt legitimat la Rapid si nu s-a facut nicio oferta oficiala? Niciun jucator nu e nebun sa se duca la o asemenea vizita medicala...

               14 Decembrie 2012

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Gimnasta Larisa Iordache, încurajată de Florin Cîțu pe Facebook
                Prim-ministrul României, Florin Cîțu, a avut un mesaj de susținere pentru Larisa Iordache. Gimnasta noastră s-a retras înaintea finalei la...

                Meci dramatic între Brazilia și Mexic, în semifinalele JO la fotbal. Totul s-a decis la lovituri de departajare
                Brazilia și Mexic s-au întâlnit în prima semifinală la fotbal la Jocurile Olimpice de la Tokyo. Meciul a fost unul echilibrat, cu faze de...

                Adevărul despre accidentarea Larisei Iordache! Clubul gimnastei a prezentat toate dovezile
                CS Dinamo Bucureşti, clubul la care este legitimată gimnasta Larisa Iordache, a transmis printr-un mesaj cu acordul sportivei, detalii despre...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor