Ziare.com
Fed Cup: Programul intalnirii dintre Romania si Rusia

Fed Cup: Programul intalnirii dintre Romania si Rusia

Joi s-a tras la sorti programul meciurilor din cadrul intalnirii de Fed Cup dintre Romania si Rusia. Fara Simona Halep, Irina Begu, Mihaela Buzarnescu si Monica Niculescu, precum si fara Sorana Cirstea, retrasa din Fed Cup, reprezentativa ...

06 Februarie 2020

Begu cirstea program meciuri

Fed Cup: Programul meciurilor din cadrul intalnirii Romania - Elvetia

Fed Cup: Programul meciurilor din cadrul intalnirii Romania - Elvetia

Vineri dupa-amiaza s-a tras la sorti ordinea meciurilor din cadrul intalnirii Romania - Elvetia, contand pentru barajul Grupei Mondiale a Fed Cup. Partida se desfasoara dupa sistemul cel mai bun din cinci meciuri: primele doua meciuri de simplu in ziua de sambata (21 aprilie), urmand ca duminica (22 aprilie) sa se dispute celelalte doua meciuri de simplu si meciul de dublu. Capitanul nejucator al Romaniei a preferat-o la simplu, alaturi de Simona Halep, pe Irina Begu, desi Sorana Cirstea e clasata mai bine in ierarhia WTA...

20 Aprilie 2018
  Romania - Canada, in Fed Cup: S-a tras la sorti tintarul meciurilor. Vezi programul si televizarile

  Romania - Canada, in Fed Cup: S-a tras la sorti tintarul meciurilor. Vezi programul si televizarile

  Romania si Canada se infrunta in weekend intr-o intalnire din cadrul primului tur al Grupei Mondiale II a Fed Cup, iar vineri a fost tras la sorti tintarul meciurilor ce se vor disputa in Sala Polivantela de la Cluj-Napoca. Fara Simona Halep, inca nerefacuta dupa accidentarea suferita la Australian Open, echipa noastra va juca la simplu cu Irina Begu (locul 37 WTA) si Sorana Cirstea (locul 38 WTA). La dublu, perechea romaneasca va fi alcatuita din Raluca Olaru (locul 45 WTA la dublu) si Ana Bogdan (locul 85 WTA)...

  09 Februarie 2018
   Programul complet al romanilor la Australian Open: Iata orele de start ale meciurilor

   Programul complet al romanilor la Australian Open: Iata orele de start ale meciurilor

   Site-ul Ziare.com va prezinta programul jucatorilor romani calificati pe tabloul principal al primului turneu de Grand Slam al anului, Australian Open. Luni, 15 ianuarie de la ora 02:00 Irina Begu - Ekaterina Makarova de la ora 02:00 Monica Niculescu - Mona Barthel...

   14 Ianuarie 2018
    Romanii si-au aflat adversarii de la Wimbledon: Sansa mare pentru Halep si Copil

    Romanii si-au aflat adversarii de la Wimbledon: Sansa mare pentru Halep si Copil

    Jucatorii romani de tenis calificati pe tabloul principal de la Wimbledon si-au aflat vineri adversarii din primul tur, cei mai norocosi fiind Simona Halep si Marius Copil. Cei doi vor intalni in prima runda adversari veniti din calificari, mai slab cotati. Simona Halep, cap de serie numarul 2 pe tabloul feminin, va debuta cu o adversara in mod normal foarte abordabila, iar partea de tablou pe care a fost plasata arata promitator pentru un parcurs destul de lung. La fel de norocos a fost si Marius Copil, numarul 85 ATP urmand, de asemenea, sa dea peste un adversar mai slab cotat si avand o sansa foarte mare de a trece in turul II, acolo unde l-ar putea astepta spaniolul Bautista Agut...

    30 Iunie 20173 comentarii
     Incepe Roland Garros: Organizatorii turneului au anuntat programul primei zile de concurs

     Incepe Roland Garros: Organizatorii turneului au anuntat programul primei zile de concurs

     Organizatorii turneului de la Roland Garros au anuntat programul zilei de duminica, prima a Grand Slamului din capitala Frantei. 7 tenismeni reprezinta Romania in probele de simplu feminin si masculin, insa duminica va intra in concurs doar unul: Marius Copil. Ajuns pe tabloul principal dupa ce a jucat in calificari, tenismenul aflat pe locul 93 in ierarhia ATP il va intalni in runda inaugurala pe favoritul numarul 19, spaniolul Albert Ramos-Vinolas. Partida dintre cei doi e programata pe terenul numarul 3, de la ora 12:00 - ora Romaniei...

     27 Mai 2017
      Adversarele romancelor in turneul de la Roma: Iata cu cine vor juca Begu, Niculescu si Cirstea

      Adversarele romancelor in turneul de la Roma: Iata cu cine vor juca Begu, Niculescu si Cirstea

      Daca in cazul Simonei Halep am vorbit despre programul complet pe care aceasta il poate avea la Roma, iata acum si adversarele celorlalte romance ce vor intra in competitie. Irina Begu va avea o misiune destul de dificila, in prima runda ea urmand a o intalni pe Anastasija Sevastova, jucatoarea invinsa de Halep in semifinalele de la Madrid. Monica Niculescu va avea un meci chiar mai greu, jucand impotriva lui Kiki Bertens, a 15-a favorita. Sorana Cirstea va fi nevoita sa joace calificari la Roma, iar in primul meci va da peste chinezoaica Qiang Wang, a saptea favorita a acestei faze a turneului...

      12 Mai 2017
       Programul de miercuri de la Madrid: Iata cand vor juca Halep, Cirstea si Begu

       Programul de miercuri de la Madrid: Iata cand vor juca Halep, Cirstea si Begu

       Organizatorii turneului de la Madrid au anuntat programul zilei de miercuri, trei reprezentante ale Romaniei urmand a evolua. Simona Halep va evolua in optimile de finala ale turneului de simplu cu australianca Samantha Stosur, cap de serie numarul 16. Meciul va fi al treilea de pe terenul cu numarul 3, urmand a incepe in jurul orei 16:00, ora Romaniei. Irina Begu va juca si ea in optimile de finala cu invingatoarea duelului dintre Timea Bacsinszky si Kiki Bertens, partida ce va avea loc marti seara. Jocul Irinei va incepe dupa ora 16:00...

       09 Mai 20171 comentariu
        Simona Halep, in primul tur la Madrid: Organizatorii au anuntat ziua si ora meciului

        Simona Halep, in primul tur la Madrid: Organizatorii au anuntat ziua si ora meciului

        Organizatorii turneului de la Madrid au anuntat ziua si ora la care Simona Halep va debuta la turneul de la Madrid, dotat cu premii in valoare totala de 9.5 milioane de euro. Partida dintre Simona Halep si Kristyna Pliskova (locul 58 WTA) va avea loc duminica, in jurul orei 17:00, pe arena principala Manolo Santana. Tot duminica va juca si Monica Niculescu impotriva Carolinei Wozniacki (favorita numarul 10), in jurul orei 15:00, pe arena secunda Arantxa Sanchez. In ceea ce-o priveste pe Sorana Cirstea, meciul ei din prima runda cu Anastasia Pavlyuchenkova (locul 16 WTA) va avea loc de asemenea duminica, pe terenul numarul 5, in jurul orei 16:30...

        06 Mai 2017
         Programul meciurilor din Fed Cup: Simona Halep joaca prima pentru Romania

         Programul meciurilor din Fed Cup: Simona Halep joaca prima pentru Romania

         Vineri, la Mamaia, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din cadrul intalnirii dintre Romania si Marea Britanie, din play-off-ul Grupei Mondiale II a Fed Cup. Simona Halep va evolua prima pentru echipa noastra, ea urmand a o intalni pe numarul 2 din echipa britanica, Heather Watson. Ulterior, Irina Begu va avea o misiune extrem de dificila in fata Johannei Konta, campioana de la Miami si numarul 7 in clasamentul mondial. La dublu, Sorana Cirstea si Monica Niculescu par a avea o misiune accesibila in fata cuplului format din Laura Robson si Jocelyn Rae...

         21 Aprilie 2017
          Programul zilei la Miami: Meciuri de foc pentru doua tenismene ale noastre

          Programul zilei la Miami: Meciuri de foc pentru doua tenismene ale noastre

          Turneul de la Miami programeaza miercuri ultimele partide din primul tur. Doua tenismene din Romania, Patricia Tig si Sorana Cirstea, se vor lupta pentru un loc in runda a doua. Incepand cu ora 20, Patricia Tig, ajunsa pe tabloul principal dupa ce-a trecut de calificari, o va intalni pe britanica Heather Watson. Apoi, la 3 dimineata, Sorana Cirstea o va infrunta pe portoricanca Monica Puig, locul 40 in ierarhia WTA...

          22 Martie 2017
           Incepe Openul de la Miami: Programul primelor meciuri ale tenismenelor noastre

           Incepe Openul de la Miami: Programul primelor meciuri ale tenismenelor noastre

           Primele partide de pe tabloul principal al Openului de la Miami, dotat cu premii in valoare totala de 7.69 milioane de dolari, vor avea loc marti seara. Patru reprezentante are Romania pe tabloul principal, insa doar una va debuta marti. Monica Niculescu o va intalni, in jurul orei 21:00 - ora Romaniei, pe Johanna Larsson. Emotii vom avea insa si in ultima runda din calificari, acolo unde Ana Bogdan o intalneste, in jurul orei 19:00, pe croata Donna Vekici, iar, dupa terminarea acestei partide, Patricia Tig va juca impotriva rusoaicei Evgeniya Rodina...

           21 Martie 2017

            Urmareste Ziare.com pe

            Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
             

            TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

            Face bani si cand sta acasa: Naomi Osaka a primit un contract de la un brand urias
            Naomi Osaka e intr-o pauza de tenis, insa asta nu inseamna ca nu continua sa semneze contract dupa contract. Dupa ce a pozat in bikini pentru...

            Razvan Lucescu ii ia apararea tatalui sau in scandalul cu Anghel Iordanescu. "Isi permite cam multe. Nu veni tu sa spui ca Lucescu e idiot"
            Razvan Lucescu sare in ajutorul tatalui sau in scandalul dintre Mircea Lucescu si Anghel Iordanescu, din cauza selectionerului Ungariei. Lucescu...

            Ion Ghitulescu, unul dintre cei mai importanti comentatori sportivi, a murit. Omul care a realizat legendara emisiune "Fotbal, minut cu minut" avea 90 de ani
            Presa sportiva este in doliu! Ion Ghitulescu, unul dintre cei mai buni comentatori sportivi din tara, a murit la varsta de 90 de ani....
            Platforma pentru solutionarea online a litigiilor