Ziare.com
Ziaristii de la Der Spiegel sustin ca sefii clubului Manchester City au minitit la TAS pentru a obtine anularea deciziei UEFA de exludere a clubului din Liga Campionilor

Ziaristii de la Der Spiegel sustin ca sefii clubului Manchester City au minitit la TAS pentru a obtine anularea deciziei UEFA de exludere a clubului din Liga Campionilor

Publicatia germana Der Spiegel a publicat mai multe e-mail-uri care fac parte din seria de documente Football Leaks si care ar demonstra ca Manchester City a mintit la TAS pentru a obtine anularea deciziei UEFA de exludere a clubului din Liga ...

31 Iulie 20201 comentariu

Champions league 2014 2015

Programul partidelor din optimile Ligii Campionilor

Programul partidelor din optimile Ligii Campionilor

Marti si miercuri sunt programate primele 4 meciuri din mansa tur a optimilor de finala ale UEFA Champions League, sezonul 2014/2015. Marti, 17 februarie, ora 21.45: Paris Saint-Germain (Franta) - Chelsea Londra (Anglia) Sahtior Donetk (Ucraina) - Bayern Munchen (Germania)...

15 Februarie 2015
  Steaua si Astra, in Europa League: Echipe probabile, clasamente, televizari si arbitri

  Steaua si Astra, in Europa League: Echipe probabile, clasamente, televizari si arbitri

  Iata programul meciurilor pe care Steaua si Astra le vor disputa joi seara in grupele Europa League. * Steaua Bucuresti vs. Rio Ave (Grupa J) / joi 23 octombrie / ora 20.00 /National Arena / Digi Sport 1 si Dolce Sport 1 Echipele probabile: Steaua: Arlauskis - Papp, Szukala, Varela, Latovlevici - Prepelita, Sanmartean - Popa, Chipciu, Tanase - Keseru...

  23 Octombrie 2014
   Programul meciurilor din Liga Campionilor

   Programul meciurilor din Liga Campionilor

   Site-ul Ziare.com va prezinta programul meciurilor care se vor disputa marti si miercuri in grupele Ligii Campionilor. Grupa E 19:00 TSKA Moscova - Manchester City AS Roma - Bayern Munchen...

   21 Octombrie 2014
    Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

    Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

    UEFA a facut cunoscute brigazile care vor oficia la mansa retur a play-off-ului celor doua competitii continentale rezervate echipelor de club, editia 2014/2015, jocurile formatiilor noastre fiind date pe mana unor cavaleri din Spania, Rusia si Slovacia, dupa cum urmeaza: * Ludogorets Razgrad (Bulgaria) vs. STEAUA BUCURESTI - Champions League / miercuri 27 august / ora 20.45 / in tur: 0-1 Arbitri: Alberto Undiano Mallenco - central; Roberto Diaz Perez del Palomar si Juan Yuste - asistenti; Carlos Gomez si Javier Estrada - aditionali; Pau Cebrain Devis - rezerva (toti din Spania)...

    27 August 20141 comentariu
     Arbitrii echipelor noastre in play-off-ul Europa League

     Arbitrii echipelor noastre in play-off-ul Europa League

     UEFA a facut cunoscute brigazile care vor oficia la mansa tur a play-off-ului celei de-a doua competitii continentale de club, editia 2014/2015, jocurile celor doua formatii romanesti ajunse in aceasta faza, Petrolul si Astra, fiind date pe mana unor cavaleri de prima mana din Italia si Spania. * Petrolul Ploiesti vs. Dinamo Zagreb - 21 august, ora 20.30 Arbitri: Daniele Orsato - Lorenzo Manganelli si Nicola Nicoletti. Rezerva: Daniele Doveri (toti din Italia) Observator arbitri: Marinus Koppman (Olanda)...

     16 August 2014
      Olimpia Cluj, una rece, alta calda in Liga Campionilor la fotbal feminin

      Olimpia Cluj, una rece, alta calda in Liga Campionilor la fotbal feminin

      Campioana Romaniei la fotbal feminin, Universitatea Tehnica Cluj Napoca, altfel si gazda unei grupe preliminare a UEFA Womens Champions League, editia 2014/2015, a bifat pana acum o infrangere la limita si un succes la scor, rezultate care, din pacate, i-au barat deja drumul spre scaunul de lider al seriei. Iata ce s-a intamplat pana acum in Grupa 2 de calificare: * Olimpia - Raheny (Irlanda) 1-2 * NSA Sofia - Hibernians (Malta) 5-0...

      12 August 2014
       Olimpia Cluj incepe o noua aventura europeana in fotbalul feminin

       Olimpia Cluj incepe o noua aventura europeana in fotbalul feminin

       Campioana Romaniei la fotbal feminin, editia 2013/2014, Olimpia Universitatea Tehnica Cluj Napoca, ataca incepand de astazi accederea la "masa bogatilor" Europei in sportul rege practicat de reprezentantele sexului frumos, sansele de reusita fiind considerabile. De altfel, principala urbe ardeleana va si gazdui Grupa 2 preliminara a Womens UEFA Champions League, din care, alaturi de echipa noastra fanion, mai fac parte FC NSA Sofia (Bulgaria), Raheny United Dublin (Irlanda) si Hibernians (Malta)...

       09 August 2014
        Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

        Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

        Cele patru formatii ale noastre angrenate in competitiile continentale rezervate cluburilor, editia 2014/2015, vor juca miercuri si joi mansele decisive ale turului III preliminar, UEFA delegand urmatoarele brigazi la partidele acestora: * Steaua Bucuresti vs. FC Aktobe (Kazahstan) - Champions League / miercuri 6 august / ora 20.30 / National Arena / Pro TV Arbitri: Miroslav Zelinski (foto) - Antonin Kordula si Jan Patak. Rezerva: Zbynek Proske (toti din Cehia) Observator arbitri: Luis Enrique Manuel Mejuto Gonzales (Spania)...

        06 August 2014
         Arbitrii echipelor noastre in Europa League

         Arbitrii echipelor noastre in Europa League

         Dupa fulminantul start luat miercuri seara de Steaua in preliminariile Champions League, editia 2014/2015 (vezi victoria cu 1-0 obtinuta in fata norvegienilor de la Stromsgodget), astazi intra in focuri europene alte doua echipe romanesti, Petrolul si CFR Cluj, ambele urmand sa joace pe teren propriu. Iata ce brigazi a delegat UEFA la partidele formatiilor noastre contand pentru mansa 1 a turului 2 preliminar al Europa League: * Petrolul Ploiesti vs. Flamurtari Vlora (Albania) / ora 19.30 / Stadion: Ilie Oana...

         17 Iulie 20141 comentariu
          Un roman arbitreaza in Liga Campionilor

          Un roman arbitreaza in Liga Campionilor

          UEFA a delegat o brigada integral romaneasca sa oficieze la un joc din preliminariile competitiei fanion rezervate echipelor de club europene, editia 2014/2015, e vorba de disputa dintre Legia Varsovia si irlandezii de la St. Patrick's Atletic, partida contand pentru mansa 1 a turului 2 preliminar. Cvartetul de cavaleri romani pentru amintitul joc programat sa se desfasoare asta seara, de la ora 21.45, in capitala Poloniei, este format din: Marius Avram - central, Miklos Nagy si Vasile Marinescu - asistenti, iar rezerva a fost desemnat valceanul Adrian Comanescu...

          16 Iulie 2014
           O grupa de Liga Campionilor la fotbal feminin se va juca integral la Cluj

           O grupa de Liga Campionilor la fotbal feminin se va juca integral la Cluj

           UEFA a incredintat, pentru al doilea sezon conscutiv, gazduirea de catre Cluj Napoca a unei grupe preliminare a Women's Champions League, editia 2014/2015, principala urbe ardeleana fiind de altfel polul fotbalului feminin de la noi, prin Olimpia Universitatea Tehnica, altfel detinatoarea eventului ultimlor patru ani competitionali. Alaturi de Olimpia, vor organiza grupe, alte sapte echipe, conform coeficientului UEFA primit in urma rezultatelor continentale din precedenta editie a WCL, astfel: Glasgow City FC (Scotia), WFK SFK Sarajevo (Bosnia si Hertegovina), Gintra Universitetas (Lituania), Club Atletico Ouriense (Portugalia), WFK Ekonomist Niksic (Muntenegru) si FC Rigas (Letonia)...

           17 Iunie 2014
            UEFA taie in carne vie: Fosta campioana a Europei, exclusa din Champions League!

            UEFA taie in carne vie: Fosta campioana a Europei, exclusa din Champions League!

            UEFA taie in carne vie atunci cand vine vorba despre fair-play-ul financiar, o fosta campioana a Europei fiind exclusa din Champions League. Forul continental a anuntat ca Steaua Rosie Belgrad nu are dreptul de a participa in editia 2014/2015 a Ligii Campionilor. Aceasta decizie radicala vine dupa ce Comisia de Control Financiar a UEFA a constat mai multe nereguli la clubul sarb, majoritatea privind datorii neachitate. Hotararea nu este definitiva, Steaua Rosie avand drept de la Tribunalul pentru Arbitraj Sportiv de la Lausanne...

            06 Iunie 20144 comentarii
             UEFA da o mare lovitura: Un miliard de euro pentru meciurile din Champions League!

             UEFA da o mare lovitura: Un miliard de euro pentru meciurile din Champions League!

             UEFA a reusit sa dea o mare lovitura financiara, cedand drepturile de televizare ale meciurilor din Champions League cu, atentie, peste un miliard de euro! Englezii de la BT Sport au facut aceasta oferta fabuloasa si au avut castig de cauza. "Suntem incantati sa anuntam ca avem drepturile de televizare pentru Champions League in perioada 2015-2018", a fost anuntul oficial. Noul acord este de peste doua ori mai mare decat cel aflat acum in vigoare, anunta BBC...

             09 Noiembrie 2013
              UEFA a dat o mare lovitura financiara

              UEFA a dat o mare lovitura financiara

              UEFA a reusit, luni, o adevarata lovitura financiara, reusind sa incheie un contract de sponsorizare pentru urmatorii trei ani cu Gazprom. cea mai mare companie de gaze naturale din lume va fi partenerul oficial al Ligii Campionilor pana in 2015 si al Supercupei Europei pana in 2014. Forul european n-a dezvaluit sumele pe care le va incasa de la Gazprom, insa presa internationala sugereaza ca ar fi vorba de contracte mai mari decat cele incheiate cu MasterCard sau Sony. "Sunt incantat ca Gazprom a devenit partener al Ligii Campionilor pentru perioada 2012-2015. Gazprom este o companie de energie cu activitate la nivel global, iar Liga Campionilor va beneficia de prezenta Gazprom in mai mult de 20 de tari. Ne asteptam ca implicare in Liga Campionilor sa ajute compania Gazprom sa-si intareasca identitatea la nivel global", a declarat David Taylor, oficial UEFA...

              10 Iulie 2012

               Urmareste Ziare.com pe

               Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                

               TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

               Simona Halep castiga finala de la Roma, dupa ce Pliskova abandoneaza in setul doi
               Simona Halep a castigat pentru prima data turneul de la Roma, dupa ce Pliskova s-a retras in setul doi, la 6-0, 2-1 pentru romanca. Meciul a...

               Presa europeana o lauda pe Simona Halep: "Este o jucatoare fara mila, care nu se opreste cand simte sange"
               Marca a scris ca Garbine Muguruza a jucat bine in meciul din semifinalele Internationalelor Italiei, dar nu a putut tine ritmul impus de Simona...

               Marea speranta a atletismului romanesc este as la matematica si face furori la proba de ciocan
               Adela Stanciu, o pustoaica de 20 de ani, a renuntat la handbal si la pasiunea pentru matematica si ii face concurenta Biancai Ghelber in proba de...
               Platforma pentru solutionarea online a litigiilor