Ziare.com
Claudiu Keseru, de neoprit in Bulgaria

Claudiu Keseru, de neoprit in Bulgaria

Claudiu Keseru este in mare forma la Ludogorets Razgrad si poate fi o reala solutie in atacul nationalei Romaniei pentru partida cu Norvegia, din 15 octombrie, una decisiva pentru echipa noastra in preliminariile EURO 2020. Keseru, fostul atacant ...

29 Septembrie 20191 comentariu

Claudiu keseru dupa gol bulgaria

Claudiu Keseru, gol dupa gol in Bulgaria

Claudiu Keseru, gol dupa gol in Bulgaria

Atacantul roman Claudiu Keseru pare in mare forma, bifand sambata seara doua goluri si o pasa de gol la gruparea unde evolueaza in Bulgaria, Ludogorets Razgrad. Fostul stelist a facut spectacol in etapa cu numarul 10 din Bulgaria, in partida castigata de Ludogorets cu 5-1 in fata lui Cherno More. In minutul 47, romanul a marcat primul gol dupa o preluare frumoasa si un sut de la 11 metri, el stabilind apoi scorul final al partidei in minutul 71, cu un sut perfect la vinclu, de la 17-18 metri. Pasa de gol a venit la prima reusita a jocului, in minutul 12, pentru Wanderson...

30 Septembrie 2018
  Reactia lui Keseru dupa golul superb din Europa League

  Reactia lui Keseru dupa golul superb din Europa League

  Claudiu Keseru a marcat un gol superb in poarta nemtilor de la Leverkusen, in Europa League, insa echipa lui, Ludogorets, a fost in cele din urma invinsa. Atacantul roman marturiseste ca nu se astepta ca germanii sa revina dupa ce au fost condusi cu 2-0 in Bulgaria. "Cu siguranta rezultatul nu e unul pe care il asteptam. Nu ma asteptam sa fie o echipa atat de solida. Intrau foarte usor la noi in teren. A fost acel gol cu acel sut, in care nu s-a uitat. La golul 3, m-am trezit langa el, pe 16 metri. Cu siguranta ca era altceva daca reuseam sa intram la pauza cu 2-0...

  21 Septembrie 2018
   Dubla superba pentru Claudiu Keseru in Bulgaria (Video)

   Dubla superba pentru Claudiu Keseru in Bulgaria (Video)

   Atacantul roman Claudiu Keseru de la Ludogorets Razgrad este intr-o forma deosebita si acest lucru s-a vazut si la inceputul play-off-ului bulgar.
   Romanul, fost atacant la Steaua, a marcat doua goluri in partida cu Vereya, in prima etapa din play-off-ul campionatului de la sud de Dunare.
   El a marcat pentru 1-0 in minutul 40, din penaltiul pe care l-a obtinut tot el, apoi in minutul 72 a dus scorul la 3-0 dupa o lovitura libera splendid executata:
   Razgrad a castigat cu 5-0 jocul si este lidera Bulgariei cu 69 de puncte, 3 peste TSKA Sofia, ambele avand 27 de jocuri disputate...

   01 Aprilie 20181 comentariu
    Keseru, pe val inainte de dubla amicala a nationalei Romaniei

    Keseru, pe val inainte de dubla amicala a nationalei Romaniei

    Claudiu Keseru a marcat din nou goluri pentru echipa sa Ludogorets Razgrad, cu putine zile inaintea dublei amicale pe care Romania o va avea cu Suedia si Israel, la finele lunii martie. Fiind titular, Keseru a deschis scorul in minutul 5 al partidei Etar - Razgrad, in etapa cu numarul 26 a campionatului bulgar de fotbal. Al doilea gol a fost marcat in minutul 74, peste un minut el fiind scos de pe teren. Romanul a ajuns la cota 16 goluri marcate in acest sezon, unul foarte bun pentru el, in care si-a prelungit si contractul cu bulgarii, alegand sa ramana si pe viitor in tara de la sud de Dunare...

    18 Martie 2018
     Claudiu Keseru, pe val in Bulgaria. A marcat de doua ori si a oferit o pasa de gol

     Claudiu Keseru, pe val in Bulgaria. A marcat de doua ori si a oferit o pasa de gol

     Atacantul roman Claudiu Keseru pare sa-si fi revenit in forma de pe timpuri la Ludogorets Razgrad in Bulgaria, el marcand duminica in campionatul de la sud de Dunare. Romanul a deschis scorul in minutul 24 al partidei cu Slavia Sofia, dar oaspetii au egalat in minutul 33. Un minut mai tarziu, fostul stelist a marcat din nou, iar in minutul 37, Keseru a pasat decisiv la golul de 3-1 punctat de Anicet. Ludogorets este lidera Bulgariei la acest scor, avand 51 de puncte dupa 21 de etape, unul peste rivala TSKA Sofia...

     18 Februarie 2018
      Keseru, nechemat la nationala, in mare forma la Ludogorets. A marcat doua goluri in Bulgaria

      Keseru, nechemat la nationala, in mare forma la Ludogorets. A marcat doua goluri in Bulgaria

      Claudiu Keseru se afla in mare forma in campionatul din Bulgaria, acolo unde evolueaza pentru Ludogorets Razgrad, marcand gol dupa gol chiar daca este ignorat constant de selectionerul Christoph Daum. Keseru a marcat in ultima victorie a lui Ludogorets, 4-0 cu Slavia Sofia, punctand de doua ori si bifand si o pasa de gol, dupa ce nu a fost convocat de Daum pentru jocurile cu Armenia si Muntenegru. Romanul a marcat in minutele 4 si 20, al doilea gol venind din penalti. In minutul 49, Keseru a oferit si o pasa de gol pentru Vura. El a fost inlocuit in minutul 71 cu Juninho, care a si marcat in minutul 75 ultimul gol al partidei...

      10 Septembrie 2017
       Keseru face senzatie in Bulgaria: Inca un gol inscris de roman (Video)

       Keseru face senzatie in Bulgaria: Inca un gol inscris de roman (Video)

       Claudiu Keseru face senzatie in Bulgaria, acolo unde inscrie gol dupa gol pentru Ludogorets.
       Cea mai recenta reusita a romanului a venit in duelul de vineri cu Dunav Ruse.
       Keseru a punctat cu un sut cu piciorul stang, fara preluare, dupa ce a fost lansat excelent in careul advers.
       Internationalul "tricolor" a ajuns la cota 22 de goluri inscrise in campionatul Bulgariei in acest sezon, el avand un total de 31 de reusite in tricoul lui Ludogorets in toate competitiile.
       M.D.

       13 Mai 2017
        Keseru e intr-o forma de zile mari inainte de partida Romaniei cu Danemarca

        Keseru e intr-o forma de zile mari inainte de partida Romaniei cu Danemarca

        Atacantul roman Claudiu Keseru, fost varf la Steaua Bucuresti, marcheaza gol dupa gol in Bulgaria, acolo unde evolueaza pentru Ludogorets Razgrad si este intr-o forma deosebita. Keseru a marcat si sambata seara, in meciul disputat de echipa sa cu Dunav Ruse, scor 2-2 in etapa cu numarul 25 din Bulgaria. Keseru a bifat o pasa de gol pentru Palomino in minutul 14, marcand golul egalarii la 2 in minutul 70. Keseru a fost integralist la gazde, in timp ce fundasul Cosmin Moti a ramas pe banca de rezerve...

        19 Martie 2017
         Keseru, goluri pe banda rulanta in Bulgaria - este golgheterul campionatului

         Keseru, goluri pe banda rulanta in Bulgaria - este golgheterul campionatului

         Claudiu Keseru a inscris din nou pentru Ludogoret in campionatul Bulgariei, ajungand la 11 reusite in acest sezon in care este golgheterul la zi. Romanul a marcat in minutul 79 golul de 3-1, ultimul al partidei castigata in deplasare de Ludogoret cu Botev Plovdiv. Romanul intrase pe teren cu sapte minute mai devreme, in timp ce Cosmin Moti a fost rezerva. Keseru are 14 goluri in acest sezon, inclusiv unul in Champions League impotriva lui Arsenal Londra. In campionat, a inscris de 7 ori in ultimele 6 partide...

         26 Noiembrie 2016
          Reactia lui Keseru dupa golul din poarta lui Arsenal: Toata Bulgaria poate fi mandra

          Reactia lui Keseru dupa golul din poarta lui Arsenal: Toata Bulgaria poate fi mandra

          Claudiu Keseru a vorbit despre meciul dintre Ludogorets Razgrad si Arsenal, din Champions League, partida in care a reusit sa inscrie un gol. Atacantul roman sustine ca ar fi fost mai echitabila o remiza, insa a recunoscut ca Arsenal este mult mai buna. "Meciul trebuia sa se termine in minutul 87, sa fi fost egal. este foarte urat sa pierzi in felul acesta. Toata echipa noastra a aratat o forma buna, o atitudine buna, am alergat mult si am avut ocazii... Nu am fost inferiori celor de la Arsenal. Dar pana la final ei au aratat ca sunt o echipa mare, ca au jucatori de talie mondiala si un antrenor de top...

          02 Noiembrie 2016
           Liga Campionilor: Neconvocat de Christoph Daum, Keseru a inscris in poarta lui Arsenal

           Liga Campionilor: Neconvocat de Christoph Daum, Keseru a inscris in poarta lui Arsenal

           Atacantul roman Claudiu Keseru a marcat un gol in meciul pe care echipa sa, Ludogoret Razgrad, il disputa marti seara pe teren propriu impotriva celor de la Arsenal Londra. Romanul a inscris in minutul 15, ducand scorul la un incredibil 2-0. Cafu deschisese scorul cu doar trei minute mai devreme. Dupa 5 minute, insa, Granit Xhaka a redus din diferenta. Keseru este titular, ca si celalalt roman al campioanei Bulgariei, fundasul Cosmin Moti...

           01 Noiembrie 2016
            Un atacant roman face furori in Bulgaria

            Un atacant roman face furori in Bulgaria

            Un atacant roman face furori in Bulgaria, acolo unde inscrie gol dupa gol pentru LUdogorets.
            Fostul stelist Claudiu Keseru a "lovit" din nou in campionatul tarii vecine, el marcand o data in duelul cu Slavia Sofia, disputat luni.
            Internationalul roman a punctat in minutul 21, oferind si o pasa de gol.
            Keseru a ajuns astfel la cota 15 goluri inscrise pentru campioana Ludogorets in acest sezon.
            M.D.

            17 Mai 2016
             Keseru, inca un gol in Europa. Ce fundas roman si-a dat autogol

             Keseru, inca un gol in Europa. Ce fundas roman si-a dat autogol

             Atacantul roman Claudiu Keseru a marcat un gol, sambata, in meciul pe care echipa sa, Ludogoret, l-a castigat in deplasare cu Pirin Blagoevgrad, scor 3-1. Fostul atacant al Stelei a marcat in minutul 62, ducand scorul la 2-1 pentru echipa sa. Jonathan Cafu a marcat celelalte doua goluri ale campioanei Bulgariei. Pentru gazde a marcat Cosmin Moti, autogol in minutul 3. Fundasul roman marcase golul doi in victoria de marti seara, cu scorul de 2-0, pe teren propriu, impotriva lui Lokomotiv Plovdiv...

             05 Martie 2016
              Keseru e noul golgheter din Bulgaria, dupa un nou gol marcat pentru Ludogorets

              Keseru e noul golgheter din Bulgaria, dupa un nou gol marcat pentru Ludogorets

              Claudiu Keseru se simte foarte bine in Bulgaria, acolo unde marcheaza pe banda rulanta si unde a devenit, mai nou, golgheterul competitiei de la sud de Dunare. Ludogorets a remizat sambata, 1-1 cu cei de la Cherno More Varna, iar in minutul 55 Keseru a marcat singurul gol al echipei sale. El a ajuns la 5 goluri marcate in Bulgaria, acolo unde este liderul clasamentului golgheterilor...

              04 Octombrie 2015
               Claudiu Keseru, pe buzele tuturor. Ce scrie presa internationala despre roman

               Claudiu Keseru, pe buzele tuturor. Ce scrie presa internationala despre roman

               Claudiu Keseru are acum parte de laude din partea tuturor dupa fabuloasa performanta de vineri seara, cand a marcat toate cele 6 goluri ale intalnirii Steaua - Pandurii 6-0, din etapa cu numarul 4 a Ligii I. Mai nou, Keseru este laudat de presa internationala, de cotidiene chiar cu nume in lumea presei sportive mondiale, printre care amintim Gazzetta dello Sport, Le Figaro sau O'Jogo. Celebrul ziar italian spunea despre performanta lui Keseru: "Steaua Bucuresti a invins Pandurii Targu Jiu cu 6-0, toate golurile purtand semnatura lui Claudiu Keseru, care a marcat in toate modurile posibile. Din reluare cu capul, scarita din penalti, cu un mare voleu din diagonala, de la mare distanta, in viteza pe contraatac, si chiar cu poarta goala de la linia de centru.", spuneau laudativ italienii despre stelist...

               16 August 2014

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Gafa de proportii: FC Barcelona a anuntat ca vine la Bucuresti sa joace in Champions League. Cum au reactionat maghiarii pe retelele sociale
                FC Barcelona va juca miercuri, 2 decembrie, la Budapesta, contra lui Ferencvaros, insa clubul catalan a anuntat pe contul de Facebook ca deplasarea...

                AUDIO Ultima dorinta a lui Diego Maradona. Mesajul inregistrat cu cateva ore inainte sa moara
                Presa din Argentina a facut public ultimul mesaj audio transmis de Diego Maradona inainte de a trece in nefiinta, miercurea trecuta, la varsta de...

                Povestea dramatica a fotbalistului Viorel Turcu, decedat la 60 de ani. Si-a pierdut copilul, sotia si picioarele
                Triplu campion al Romaniei cu FC Arges, Dinamo si Steaua, fostul fotbalist Viorel Turcu a trecut in nefiinta lasand in urma o poveste de viata cu...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor