Ziare.com
Gica Hagi a rabufnit dupa remiza Romaniei cu Norvegia: Se incearca o manipulare

Gica Hagi a rabufnit dupa remiza Romaniei cu Norvegia: Se incearca o manipulare

Gica Hagi a avut o reactie nervoasa dupa remiza inregistrata de echipa nationala a Romaniei contra Norvegiei. Regele a declarat ca nu intelege de ce numerosi oameni din fotbal au vorbit despre demiterea lui Cosmin Contra si a acuzat manipulari. ...

19 Octombrie 20192 comentarii

Copii prezenti romania norvegia

Expertii fotbalului din Norvegia, scandalizati de reactiile la adresa copiilor romani de pe National Arena

Expertii fotbalului din Norvegia, scandalizati de reactiile la adresa copiilor romani de pe National Arena

In ultimele zile, antrenorii si fotbalistii echipei nationale a Norvegiei s-au aratat scandalizati de prezenta copiilor pe National Arena si au cerut masuri din partea UEFA. Reactiile dure ale acestora au fost taxate chiar si in Norvegia de expertii fotbalului din aceasta tara. "Pentru mine este ciudat sa te axezi pe acest subiect atat inainte cat si dupa meci. Imi vine greu sa inteleg ca nimeni din staff-ul Norvegiei nu stia regulile, care sunt clare! Daca joci cu stadionul suspendat ai voie sa aduci cati copii pana in 14 ani doresti!...

17 Octombrie 20192 comentarii
  Fotbalistii norvegieni dezvaluie ca s-au gandit sa iasa de pe teren in timpul meciului cu Romania: Aveam un plan clar

  Fotbalistii norvegieni dezvaluie ca s-au gandit sa iasa de pe teren in timpul meciului cu Romania: Aveam un plan clar

  Jucatorii nationalei Norvegiei au luat in calcul posibilitatea de a iesi de pe teren in timpul meciului cu Romania din preliminariile pentru EURO 2020. Capitanul norvegienilor, Stefan Johansen, a dezvaluit ca, inaintea meciului, jucatorii au stabilit sa paraseasca terenul in cazul in care copiii romani prezenti pe National Arena ar fi folosit scandari cu conotatie rasista. "Aveam un plan clar in cazul in care am fi auzit ceva din tribune. Ne-am fi indreptat catre banca de rerzerve si luam o decizie...

  17 Octombrie 20194 comentarii
  Alte articole despre: Romania Norvegia, Romania Euro 2020
   Fanii norvegieni se plang ca au fost hartuiti de copiii romani pe National Arena

   Fanii norvegieni se plang ca au fost hartuiti de copiii romani pe National Arena

   Suporterii norvegieni s-au plans ca au fost hartuiti de copiii romani prezenti la meciul de pe National Arena. La finalul meciului, norvegienii care au facut deplasarea la Bucuresti sustin ca tinerii romani au avut un comportament nepotrivit. "Am fost hartuiti in permanenta de copii pe strazile din apropierea stadionului inaintea meciului, dar si de adultii care ii insoteau", s-a plans un fan norvegian pentru publicatia Dagbladet. Amintim ca echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate cu Norvegia, scor 1-1, intr-un meci din grupa F a preliminariilor pentru EURO 2020 si spera in continuare la calificarea la turneul final, dar sansele sunt destul de mici...

   16 Octombrie 201912 comentarii
   Alte articole despre: Romania Norvegia
    Ce au confiscat stewarzii de la copiii prezenti pe National Arena la Romania - Norvegia

    Ce au confiscat stewarzii de la copiii prezenti pe National Arena la Romania - Norvegia

    Stewarzii care au asigurat securitatea la meciul dintre Romania si Norvegia i-au controlat la sange pe cei aproape 30 de mii de copii prezenti pe National Arena. De teama unor incidente, stewarzii au fost foarte drastici si au confiscat mere, chipsuri, sandwich-uri si sticle cu apa ce apartineau copiilor. Acestea au fost ultetrior aruncate la gunoi de angajatii firmei de paza. Amintim ca echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate cu Norvegia, scor 1-1, intr-un meci din grupa F a preliminariilor pentru EURO 2020 si spera in continuare la calificarea la turneul final, dar sansele sunt destul de mici...

    16 Octombrie 20192 comentarii
    Alte articole despre: Romania Norvegia, Romania Euro 2020
     Norvegia a reclamat Romania la UEFA dupa meciul de pe National Arena

     Norvegia a reclamat Romania la UEFA dupa meciul de pe National Arena

     Conducerea Federatiei de Fotbal din Norvegia a depus o plangere la UEFA dupa meciul cu Romania de pe National Arena. Supararea nordicilor pleaca de la faptul ca pe stadion au fost prezenti aproape 30 de mii de copii, desi Romania avea terenul suspendat. "Speram sa se ia masuri. Am depus deja o plangere la UEFA. A devenit o gluma deja cand jucatorii intra pe teren cu mesajul 'Nu rasismului'", a afirmat Per Joar Hansen, antrenorul secund al Norvegiei, Per Joan Hansen, citat de Afton Bladet. UEFA a oferit inca din ziua meciului o reactie pe acest subiect, mentionand ca Romania nu a incalcat regulamentul...

     16 Octombrie 20194 comentarii
      Norvegienii au rabufnit dupa prezenta copiilor in tribunele Arenei Nationale: "Totul a fost o parodie"

      Norvegienii au rabufnit dupa prezenta copiilor in tribunele Arenei Nationale: "Totul a fost o parodie"

      Antrenorul secund al Norvegiei, Per Joan Hansen, a rabufnit dupa terminarea intalnirii cu Romania, din cadrul preliminariilor pentru Campionatul European din 2020. Oficialul norvegian considera ca prezenta a 30.000 de copii in tribunele Arenei Nationale a fost o parodie orchestrata gresit de UEFA. Per Joan Hansen considera ca Romania trebuia sa primeasca o lectie din partea UEFA si in niciun caz sa nu li se permita accesul copiilor in tribune. "N-a avut niciun sens. Nu inteleg cum s-a putut intampla asa ceva. E o gluma facuta de UEFA", a tunat Per Joan Hansen dupa terminarea intalnirii, pentru cotidianul Dagbladet...

      16 Octombrie 201911 comentarii
       Selectionerul Norvegiei, despre egalul cu Romania si prezenta a 30.000 de copii in tribune: "Cea mai nedreapta decizie"

       Selectionerul Norvegiei, despre egalul cu Romania si prezenta a 30.000 de copii in tribune: "Cea mai nedreapta decizie"

       Selectionerul Norvegiei, Lars Lagerback, a criticat din nou UEFA pentru ca a permis Romaniei sa aiba 30.000 de copii in tribunele Arenei Nationale. In ceea ce priveste rezultatul, Lars Lagerback considera ca echipa antrenata de el trebuia sa decida soarta meciului in prima repriza. Dupa acest rezultat de egalitate, Norvegia si-a luat adio de la calificarea prin preliminarii la EURO 2020, e convins selectionerul nordicilor. "Trebuia sa decidem meciul in prima repriza, dar n-am fost eficienti in fata portii. Suedia si Spania au terminat la egalitate, asa ca s-a terminat pentru noi", a spus Lars Lagerback la conferinta de presa de dupa meci...

       16 Octombrie 20192 comentarii
        Romania remizeaza cu Norvegia in preliminariile pentru EURO 2020 dupa un gol primit in prelungiri

        Romania remizeaza cu Norvegia in preliminariile pentru EURO 2020 dupa un gol primit in prelungiri

        Echipa nationala a Romaniei a terminat la egalitate cu Norvegia, scor 1-1, intr-un meci din grupa F a preliminariilor pentru EURO 2020 si spera in continuare la calificarea la turneul final, dar sansele sunt destul de mici. Sub privirile a aproape 30 de mii de copii prezenti pe National Arena, echipa noastra a inceput timid partida, iar Norvegia a dominat teritorial prima parte. Singura ocazie de gol a echipei noastre din prima repriza a venit abia in prelungiri, cand Mitrita a sutat din marginea careului, dar portarul advers a respins...

        15 Octombrie 20196 comentarii
         Program special la metrou si STB si ecran-gigant in Herastrau pentru meciul Romania-Norvegia

         Program special la metrou si STB si ecran-gigant in Herastrau pentru meciul Romania-Norvegia

         Primaria Capitalei a anuntat ca programul metroului si mijloacelor supraterane de transport in comun a fost prelungit, marti, cu ocazia meciului pe care Nationala Romaniei il va juca pe Arena Nationala cu Norvegia, in preliminariile Euro 2020. Totodata, in Parcul Regele Mihai (fost Herastrau), la intrarea din Charles de Gaulle, va fi amplasat un ecran gigantic (12x7m) pe care se va putea urmari, incepand cu ora 21:45, partida, intrarea fiind libera, mai informeaza Primaria, intr-un comunicat remis Ziare.com...

         15 Octombrie 2019
          Norvegienii, uimiti de vestea primita inaintea meciului cu Romania din preliminariile pentru EURO 2020

          Norvegienii, uimiti de vestea primita inaintea meciului cu Romania din preliminariile pentru EURO 2020

          Norvegienii au fost luati prin surprindere de o veste primita imediat dupa ce au ajuns in tara noastra, inaintea meciului cu Romania din preliminariile pentru EURO 2020. Nordicii se asteptau sa joace meciul cu Romania fara spectatori si au fost luati complet prin surprindere cand au aflat ca pe National Arena vor fi prezenti peste 30 de mii de copii. "UEFA a decis initial ca meciul cu Romania sa se dispute in fata tribunelor goale din cauza comportamentului fanilor la precedentele partide. Acum, FRF ne-a confirmat ca au primit o derogare din partea UEFA, iar copiii vor avea voie sa urmareasca meciul...

          14 Octombrie 20192 comentarii
           Meciul Romania - Norvegia, pe cale sa intre in istoria fotbalului

           Meciul Romania - Norvegia, pe cale sa intre in istoria fotbalului

           Meciul dintre Romania si Norvegia, din preliminariile pentru EURO 2020, are sanse foarte mari sa intre in istoria fotbalului. Confruntarea de pe National Arena ar putea deveni partida din intreaga istorie a fotbalului la care au participat cei mai multi copii. Pentru ca UEFA ne-a suspendat stadionul, FRF a profitat de un paragraf din regulament care prevede faptul ca la meci pot asista copii cu varsta de pana la 14 ani. Pana acum 20.168 de copii s-au inscris pentru a sustine echipa nationala, iar Romania este pe cale sa intre in istoria fotbalului...

           09 Octombrie 20195 comentarii
            Parlamentarii romani intorsi din Norvegia: Familia Bodnariu nu ar putea sa faca rau nici unei muste!

            Parlamentarii romani intorsi din Norvegia: Familia Bodnariu nu ar putea sa faca rau nici unei muste!

            Familia Bodnariu nu ar putea sa faca rau nici unei muste, d-apai propriilor copii, este concluzia delegatiei parlamentare care s-a deplasat in aceasta saptamana Norvegia, pentru a se informa asupra situatiei familiei Bodnariu. Parlamentarii romani au cerut norvegienilor reanalizarea cazului Bodnariu - sunt suspiciuni de vicii de procedura Concluziile au fost prezentate de delegatia de parlamentari, intr-o conferinta de presa sustinuta sambata, la Palatul Parlamentului. Potrivit parlamentarului Mircea Dolha, membrii delegatiei s-au intalnit atat cu autoritatile norvegiene, cat si cu familia Bodnariu, prieteni si vecini ai acestora...

            23 Ianuarie 201623 comentarii
             Un nou caz Bodnariu in Norvegia: Au castigat in instanta, dar nu si-au primit copiii nici dupa un an

             Un nou caz Bodnariu in Norvegia: Au castigat in instanta, dar nu si-au primit copiii nici dupa un an

             Cazul Bodnariu nu este singular in Norvegia. Familiei Avramescu Cruz i-au fost preluati de autoritati cei doi copii, dar, cu toate ca au castigat in instanta, parintii nu si-au primit copiii inapoi nici la un an de la pronuntarea hotararii judecatorilor. Romanca Andreea Avramescu Cruz si sotul ei, Roberto Cruz, cetatean norvegian, sunt surdo-muti si au doi baieti, in varsta de 6 si respectiv 5 ani (foto). In 2014, autoritatile norvegiene au preluat cei doi copii, iar ulterior i-au plasat in familii diferite...

             19 Ianuarie 201614 comentarii
              Prima reactie a ambasadei Norvegiei in cazul Bodnariu: Ministerul nu are autoritate in cazuri individuale

              Prima reactie a ambasadei Norvegiei in cazul Bodnariu: Ministerul nu are autoritate in cazuri individuale

              Ambasada Norvegiei la Bucuresti a remis, miercuri, un comunicat de presa in care face cateva precizari cu privire la cazul familiei Bodnariu, ai carei cinci copii au fost preluati temporar in plasament si care a generat vii dezbateri si proteste in Romania. "Ambasada Norvegiei in Romania a primit multe solicitari in legatura cu demonstratiile care au avut loc recent. Din proprie initiativa, ambasada a luat legatura cu Ministerul Roman de Afaceri Externe, Parlamentul si Biroul Primului Ministru, pentru a oferi informatii despre Serviciul norvegian de protectie a copilului si principiile care stau la baza lui. Ambasada a subliniat principiul confidentialitatii", se precizeaza la inceputul comunicatului postat miercuri pe site-ul Ambasadei Norvegiei la Bucuresti...

              13 Ianuarie 201639 comentarii
               Protest pentru familia ai carei copii au fost luati de autoritatile norvegiene: Participa si Gadea si Titus Corlatean

               Protest pentru familia ai carei copii au fost luati de autoritatile norvegiene: Participa si Gadea si Titus Corlatean

               Peste 1.000 de persoane protesteaza, sambata, in Piata Victoriei din Capitala, acuzand serviciile sociale norvegiene ar fi luat abuziv cei cinci copii ai familiei Bodnariu si ar fi deschis procedura adoptiei internationale pentru ei. Protestul a fost organizat in sprijinul familiei formate din romanul Marius Bodnariu, inginer IT, sotia sa norvegianca Ruth, asistenta medicala, si cei cinci copii ai lor, stabiliti cu totii in Norvegia. Copiii, dintre care cel mai mic are doar cateva luni, au fost luati de la parinti de Serviciul de protectie a copilului din Norvegia, Barnevernet, in noiembrie, dupa ce cele doua fete, cele mai mari din familie, ar fi spus ca primesc corectii fizice de la parinti. De asemenea, parintii ar fi suspectati de indoctrinarea religioasa a copiilor...

               09 Ianuarie 201629 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Victorie la scor pentru FCSB in primul meci al anului. Toate golurile au fost marcate in ultimul sfert de ora
                Formatia FCSB a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Astra Giurgiu, in ultimul meci al etapei a XVI-a a Ligii I....

                VIDEO Ploaie de "stele". Halep, carantinata alaturi de Serena, Djokovic si Nadal. Iubitul Simonei e si el prezent
                Simona Halep a ajuns joi, 14 ianuarie, la Adelaide si a intrat in carantina inainte de a participa la Melbourne Summer Series si la Australian...

                Cum a "fentat" FCSB intrarea in carantina. A jucat intr-un turneu destinat copiilor, care nici n-a inceput
                FCSB a jucat vineri seara cu Astra in Liga 1, in ciuda faptului ca a revenit din Turcia, tara aflat in zona galbena, iar procedura spunea ca...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor