Ziare.com

Csm bucuresti infrangere in liga campionilor

CSM Bucuresti, invinsa categoric in Liga Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti, invinsa categoric in Liga Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti a suferit o infrangere usturatoare, sambata, in Grupa Principala I din Liga Campionilor la handbal feminin. Vicecampioana Romaniei a fost surclasata in Ungaria, de Ferencvaros, scor 33-23 (19-10). Echipa antrenata de Adi Vasile a fost chiar condusa la 14 goluri de unguroaice, care inaintea acestui meci se aflau pe ultimul loc in grupa. Acum, ultima pozitie in Grupa Principala I este ocupata de bucurestence, cu doar 3 puncte stranse in 5 meciuri...

25 Ianuarie 20202 comentarii
  CSM Bucuresti, eliminata din Liga Campionilor la handbal feminin

  CSM Bucuresti, eliminata din Liga Campionilor la handbal feminin

  CSM Bucuresti a fost eliminata in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin de formatia franceza Metz. Dupa infrangerea la cinci goluri din meciul tur, CSM Bucuresti avea nevoie de o minune in confruntarea retur, dar a pierdut din nou. Scorul final a fost 23-22 in favoarea frantuzoaicelor, dupa o partida in care CSM a inceput tare, dar nu a putut mentine ritmul. "Tigroaicele" au avut un avans de doua goluri constant in primele minute ale meciurilor, dar au picat din minutul 20, iar Metz a reusit sa intre la pauza cu 11-9...

  13 Aprilie 20193 comentarii
  Alte articole despre: CSM Bucuresti Metz
   CSM Bucuresti, invinsa neasteptat in Liga Campionilor

   CSM Bucuresti, invinsa neasteptat in Liga Campionilor

   CSM Bucuresti a suferit, sambata, o noua infrangere in Grupa Principala II a Ligii Campionilor la handbal feminin. Echipa finantata de Primaria Capitalei, calificata deja in sferturile celei mai importante competitii intercluburi din Europa, a pierdut surprinzator intalnirea disputata in deplasare la Krim Ljubljana, scor 23-22 (12-11). Fara cinci jucatoare importante, Neagu, Kurtovic, Mehmedovic, Lekic si Jacobsen, campioana Romaniei se intoarce fara puncte din Slovenia si risca sa incheie grupa pe pozitia a 4-a, ceea ce aduce automat un adversar mai puternic in sferturi!...

   02 Martie 20193 comentarii
    Surpriza in grupa celor de la CSM Bucuresti din Liga Campionilor. Gyor a salvat miraculos o remiza cu rivala din Ungaria

    Surpriza in grupa celor de la CSM Bucuresti din Liga Campionilor. Gyor a salvat miraculos o remiza cu rivala din Ungaria

    Echipa care a spulberat-o pe CSM Bucuresti in prima partida din faza grupelor principale din Champions League la handbal feminin, ETO Audi Gyor, a avut mari probleme in runda curenta in fata marii sale rivale din Ungaria, Ferencvaros. Gyor a fost aproape chiar de o infrangere cu Ferencvaros, egaland la una dintre ultimele faze ale meciului. Ferencvaros a jucat mult mai bine, a condus cu 16-15 la pauza si a dominat Gyor-ul in permanenta. In partea secunda, gazdele s-au desprins si la 4 goluri chiar, 20-16, dar fetele imbracate in echipament verde au revenit miraculos si au prins un punct nesperat, scor 32-32 la final...

    03 Februarie 2019
     Victorie la scor pentru CSM Bucuresti in Liga Campionilor

     Victorie la scor pentru CSM Bucuresti in Liga Campionilor

     CSM Bucuresti s-a impus la scor in ultimul meci din Grupa D a Ligii Campionilor la handbal feminin. In Sala Dinamo din Bucuresti, campioana Romaniei a invins gruparea germana SG BBM Bietigheim, cu 32-24 (14-13 la pauza), si a incheiat grupa pe prima pozitie. Fetele antrenate de sarbul Dragan Dukic si-au luat astfel si revansa pentru infrangerea suferita luna trecuta in Germania. Dupa o prima repriza echilibrata, in care CSM Bucuresti, deja calificata in faza urmatoare a competitiei, a intrat la cabine cu un avans de doar un gol, Cristina Neagu si compania s-au dezlantuit in cea de-a doua si au obtinut o victorie fara emotii...

     18 Noiembrie 2018
      Criza continua la CSM Bucuresti! Fetele din Capitala au pierdut si in Liga Campionilor

      Criza continua la CSM Bucuresti! Fetele din Capitala au pierdut si in Liga Campionilor

      CSM Bucuresti a fost invinsa surprinzator duminica seara, in deplasare, de catre formatia germana Bietigheim, in runda a doua a din grupa D a Ligii Campionilor la handbal feminin. Fetele de la Bietigheim au castigat cu scorul de 30-28, aceasta fiind a doua infrangere la rand pentru CSM Bucuresti, dupa 19-22 cu SCM Ramnicu Valcea, in Liga Nationala. Germancele au condus inca de la pauza cu 4 goluri diferenta, 16-12, dupa 30 de minute in care elevele antrenate de Magnus Johansson nu s-au regasit deloc in atac, iar apararea a fost depasita cu foarte mare usurinta...

      14 Octombrie 20182 comentarii
       Prima reactie a antrenoarei lui CSM Bucuresti dupa infrangerea din Liga Campionilor

       Prima reactie a antrenoarei lui CSM Bucuresti dupa infrangerea din Liga Campionilor

       Antrenoarea lui CSM Bucuresti a oferit prima reactie dupa infrangerea suferita de campioana Romaniei in ultima etapa din Grupa Principala 1 a Ligii Campionilor. Hellen Thomsen pune esecul pe seama ghinionului, dar recunoaste, de asemenea, ca "Rostov a jucat mai inteligent". "A fost un meci dificil, mai ales ca veneam dupa esecul de la Craiova. Am discutat mult inaintea acestui meci. Am avut conducerea in multe momente, dar am avut si ghinion, iar acest lucru nu se poate antrena. Rostov a fost mai inteligenta si a castigat jocul", a spus Thomsen la Telekom Sport...

       10 Martie 2018
        Surpriza mare in handbalul romanesc: CSM Bucuresti pierde in campionat dupa un an si jumatate

        Surpriza mare in handbalul romanesc: CSM Bucuresti pierde in campionat dupa un an si jumatate

        CSM Bucuresti, campioana en titre, a fost invinsa neasteptat de SCM Craiova cu scorul de 23-21 (11-12), miercuri, in Sala Polivalenta din Banie, intr-un meci din etapa a 19-a a Ligii Nationale de handbal feminin. CSM Bucuresti, echipa calificata in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, cu obiectivul de a ajunge la turneul Final Four al competitiei, a suferit prima sa infrangere interna din acest sezon. ''Tigroaicele'' nu mai pierdusera pe plan intern din data de 26 septembrie 2016, cand HC Dunarea Braila se impunea pe teren propriu cu scorul de 30-27, in etapa a 4-a a editiei 2016-2017...

        07 Martie 2018
        Alte articole despre: CSM Bucuresti infrangere Craiova
         Fetele de la CSM Bucuresti se intorc invinse, dar si batute din Ungaria: "Au dat foarte rau!"

         Fetele de la CSM Bucuresti se intorc invinse, dar si batute din Ungaria: "Au dat foarte rau!"

         Oana Manea dezvaluie ca jucatoarele de la Gyor au jucat extrem de agresiv in meciul de luni seara cu CSM Bucuresti, din Grupa 1 a Ligii Campionilor la handbal feminin. In ceea ce priveste infrangerea suferita de campioana Romaniei in Ungaria, pivotul echipei noastre considera ca ratarile au facut diferenta. "Ele s-au batut foarte bine in aparare, au dat pumni. Asta se vede dupa cum am fost noi trantite. Am simtit pe propria piele ca au dat foarte rau", a declarat Oana Manea la Telekom Sport. "Ne-au dus foarte mult in jos si ratarile noastre. De acum in colo trebuie sa castigam toate meciurile. Lupta se va da pana in ultimul meci", a completat aceasta...

         26 Februarie 20183 comentarii
          CSM Bucuresti a castigat la scor in Liga Campionilor

          CSM Bucuresti a castigat la scor in Liga Campionilor

          CSM Bucuresti s-a calificat sambata in runda urmatoare a Ligii Campionilor la handbal feminin. Campioana Romaniei, antrenata din acest an de daneza Helle Thomsen, a castigat categoric, scor 39-26 (18-12), confruntarea cu danezele de la Nykobing Falster. "Tigroaicele" au razbunat astfel infrangerea suferita in urma cu o saptamana in Danemarca, scor 25-22. Cele mai bune marcatoare ale echipei noastre au fost Cristina Neagu si Iulia Curea, cu cate 7 reusite...

          04 Noiembrie 2017
           CSM Bucuresti pierde surprinzator in Champions League in fata campioanei din Danemarca

           CSM Bucuresti pierde surprinzator in Champions League in fata campioanei din Danemarca

           Campioana Romaniei, fosta campioana si a Europei, CSM Bucuresti a oferit o surpriza neplacuta in cadrul noului sezon de Champions League, pierzand in deplasare in fata campioanei Danemarcei, NHF Nykobing. Neagu si compania au fost invinse cu scorul de 25-22 in a treia etapa a fazei grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin. Chiar daca au condus la pauza, scor 14-13, elevele lui Helle Thomsen au fost invinse clar dupa reluare, partea secunda fiind practic dominata de daneze. Cu tot cu aceasta infrangere, CSM Bucuresti ramane lidera in grupa, cu 4 puncte, la egalitate insa chiar cu Nykobing:...

           22 Octombrie 2017
            Oana Manea nu isi poate explica esecul cu Vardar: Nici nu mai voiam sa ma uit la tabela

            Oana Manea nu isi poate explica esecul cu Vardar: Nici nu mai voiam sa ma uit la tabela

            Pivotul echipei CSM Bucuresti, inca grupare campioana en-titre a Europei la handbal feminin, Oana Manea, nu poate trece peste marele esec de sambata cu Vardar Skopje, meci in care macedonencele au dominat clar in semifinale de Final 4 de la Budapesta. A fost 38-33 pentru formatia din fosta Iugoslavie, care si-a luat revansa dupa esecul suferit chiar in dauna CSM-ului, anul trecut, tot la Budapesta: CSM Bucuresti, invinsa categoric in semifinalele Ligii Campionilor Dupa meci, Oana Manea a comentat trista aceasta partida: "Ne-am pus baza in aparare, dar, din pacate, greselile au fost numai si numai ale noastre. Am avut un start ezitant, emotiile ne-au tras in jos in loc sa ne ridice mai mult. Infrangerea e usturatoare si dureroasa pentru ca tot meciul am alergat dupa ele. La un moment dat nici nu mai voiam sa ma uit pe tabela. E foarte greu sa revii de la o asemenea diferenta...

            07 Mai 2017
             CSM Bucuresti, invinsa de Gyor in Liga Campionilor la handbal feminin

             CSM Bucuresti, invinsa de Gyor in Liga Campionilor la handbal feminin

             CSM Bucuresti a fost invinsa de campioana Ungariei, Gyor ETO, scor 33-25 (11-13), in grupa C a Ligii Campionilor la handbal feminin Aceasta este a treia infrangere la rand pentru formatia antrenata de Jakob Vestergaard, castigatoare a Ligii Campionilor in acest an. Pentru CSM Bucuresti au marcat Niombla 7 goluri, Mehmedovici 6, Martin 3, Gullden 2, Ayglon 2, Bradeanu 2, Torstensson 2, Lobach 1. CSM Bucuresti a ratat trei aruncari de la 7 metri...

             04 Noiembrie 2016
              Infrangere dramatica pentru campioana Romaniei, CSM Bucuresti, in Liga Campionilor la handbal

              Infrangere dramatica pentru campioana Romaniei, CSM Bucuresti, in Liga Campionilor la handbal

              CSM Bucuresti, campioana Romaniei la handbal feminin, a suferit o infrangere in chiar debutul grupelor principale ale Ligii Campionilor, in deplasare in Macedonia, scor 21-22 cu Vardar Skopje. Prima parte a jocului de la Skopje a fost una extrem de echilibrata, care s-a terminat echitabil la egalitate, scor 11-11. Gullden si Fiscker au marcat primele noastre goluri, CSM reusind sa conduca in minutul 3 cu 2-1. S-a ajuns la 5-3 in minutul 9 dupa un nou gol marcat de Fiscker, aflata in zi de gol azi. Am avut chiar si 6-3 (min.12), dar fetele au avut un moment de cadere, fructificat bine de gazde, care au fost impinse de la spate de o galerie furibunda...

              10 Ianuarie 2016
               Echipele romanesti au facut minuni in Liga Campionilor

               Echipele romanesti au facut minuni in Liga Campionilor

               Echipele de club romanesti au reusit in aceasta saptamana sa rastoarne calculele hartiei si sa produca mari surprize in Liga Campionilor la volei si baschet. Considerate victime sigure dupa evolutiile din primele etape, formatiile care evolueaza in principala competitie de pe continent, au obtinut victorii de prestigiu. La volei feminin, Dinamo Bucuresti a furnizat cea mai mare surpriza a etapei, reusind sa se impuna in fieful liderului Grupei C a Ligii Campionilor, Galatasaray Istanbul, cu 3-2 (-21, 23, -18, 14, 10), intr-un meci de rar dramatism. Dupa ce a pierdut in primele doua jocuri, 1-3 acasa cu Busto si 3-1 in deplasare cu Mulhouse, jucatoarele din Stefan cel Mare au in continuare sperante de calificare, desi pare o misiune imposibila. Iata si clasamentul la zi:...

               17 Noiembrie 2012

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Prima reactie a Simonei Halep dupa victoria de la Stuttgart: "Simt ca am jucat aproape cel mai bun tenis al meu" VIDEO
                Simona Halep a declarat ca abia a asteptat meciul cu Marketa Vondrousova pentru a-si lua revansa dupa cele doua precedente infrangeri in fata...

                Cat a costat montarea noului gazon de pe Arena Nationala. Anuntul facut de Primaria Capitalei si ce lucrari au mai ramas de finalizat
                Primaria Capitalei a anuntat joi, intr-un comunicat, ca operatiunile de montare a noului gazon pe Arena Nationala, in vederea Campionatului...

                Nici urma de accidentare. Simona Halep a debutat la Stuttgart cu o victorie fulger, in 57 de minute. Cu cine va juca in sferturi
                Recuperata dupa o accidentare la umar, Simona Halep (29 de ani, locul 3 mondial) a debutat joi in turneul WTA 500 de la Stuttgart, in meciul din...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor