Ziare.com
Cristina Neagu n-a fost de-ajuns. CSM Bucuresti, invinsa fara drept de apel in derby-ul grupei din Liga Campionilor

Cristina Neagu n-a fost de-ajuns. CSM Bucuresti, invinsa fara drept de apel in derby-ul grupei din Liga Campionilor

CSM Bucuresti a fost invinsa de echipa rusa Rostov pe Don, cu scorul de 27-22 (16-10), joi seara, in Sala Polivalenta ''Ioan Kunst-Ghermanescu'' din Capitala, intr-un meci restant din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin, in care Cristina ...

19 Noiembrie 2020

Csm bucuresti liga campionilor handbal

CSM Bucuresti, invinsa categoric in Liga Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti, invinsa categoric in Liga Campionilor la handbal feminin

CSM Bucuresti a suferit o infrangere usturatoare, sambata, in Grupa Principala I din Liga Campionilor la handbal feminin. Vicecampioana Romaniei a fost surclasata in Ungaria, de Ferencvaros, scor 33-23 (19-10). Echipa antrenata de Adi Vasile a fost chiar condusa la 14 goluri de unguroaice, care inaintea acestui meci se aflau pe ultimul loc in grupa. Acum, ultima pozitie in Grupa Principala I este ocupata de bucurestence, cu doar 3 puncte stranse in 5 meciuri...

25 Ianuarie 20202 comentarii
  CSM Bucuresti obtine o victorie categorica in Liga Campionilor la handbal feminin

  CSM Bucuresti obtine o victorie categorica in Liga Campionilor la handbal feminin

  CSM Bucuresti a invins categoric echipa poloneza MKS Perla Lublin, cu scorul de 35-19 (16-10), sambata seara, in Sala Polivalenta ''Ioan Kunst-Ghermanescu'' din Capitala, in Grupa B a Ligii Campionilor la handbal feminin. Vicecampioana Romaniei a obtinut o victorie fara probleme, dupa o repriza secunda excelenta. Golurile ''tigroaicelor'' au fost marcate de Crina Pintea 6, Linnea Torstensson 5, Iulia Curea 5, Laura Moisa 4, Gabriela Perianu 3, Elizabeth Omoregie 3, Denisa Valcan 3, Dragana Cvijic 2, Andrea Klikovac 2, Itana Grbic 1, Bianca Marin 1...

  19 Octombrie 2019
   CSM Bucuresti, egal dramatic cu Rostov in Liga Campionilor

   CSM Bucuresti, egal dramatic cu Rostov in Liga Campionilor

   CSM Bucuresti a incheiat la egalitate, scor 23-23, partida disputata, vineri seara, pe teren propriu, cu Rostov Don, in Grupa B din Liga Campionilor la handbal feminin. Rusoaicele pregatita de fostul selectioner al Romaniei, Ambros Martin, s-au aflat in permanta la conducere, iar la pauza au intrat cu un avans de un gol, 14-13. Pe final, fetele noastre au revenit si au avut chiar sansa sa castige partida. S-a terminat, insa, la egalitate, iar cele doua echipe au cate 3 puncte dupa primele partide jucate in grupa...

   11 Octombrie 20191 comentariu
    CSM Bucuresti, invinsa la scor de Metz in sferturile de finala din Liga Campionilor la handbal feminin

    CSM Bucuresti, invinsa la scor de Metz in sferturile de finala din Liga Campionilor la handbal feminin

    CSM Bucuresti a pierdut prima mansa a sferturilor de finala din Liga Campionilor in fata frantuzoaicelor de la Metz, scor 31-26. "Tigroaicele" au avut cel mai slab start de meci din istoria participarilor in Liga Campionilor si au fost conduse cu 5-0 si 6-1. Echipa noastra a reusit insa sa revina imediat si a egalat la sase, iar jocul "tigroaicelor" a inceput sa capete incredere de la minut la minut. Totusi, frantuzoaicele au crescut nivelul, in timp ce atacul CSM-ului a suferit teribil in prima parte, fiind tinut in spate de muntenegreanca Radicevici...

    05 Aprilie 20191 comentariu
     CSM Bucuresti, invinsa neasteptat in Liga Campionilor

     CSM Bucuresti, invinsa neasteptat in Liga Campionilor

     CSM Bucuresti a suferit, sambata, o noua infrangere in Grupa Principala II a Ligii Campionilor la handbal feminin. Echipa finantata de Primaria Capitalei, calificata deja in sferturile celei mai importante competitii intercluburi din Europa, a pierdut surprinzator intalnirea disputata in deplasare la Krim Ljubljana, scor 23-22 (12-11). Fara cinci jucatoare importante, Neagu, Kurtovic, Mehmedovic, Lekic si Jacobsen, campioana Romaniei se intoarce fara puncte din Slovenia si risca sa incheie grupa pe pozitia a 4-a, ceea ce aduce automat un adversar mai puternic in sferturi!...

     02 Martie 20193 comentarii
      Victorie la scor pentru CSM Bucuresti in Liga Campionilor

      Victorie la scor pentru CSM Bucuresti in Liga Campionilor

      CSM Bucuresti s-a impus la scor in ultimul meci din Grupa D a Ligii Campionilor la handbal feminin. In Sala Dinamo din Bucuresti, campioana Romaniei a invins gruparea germana SG BBM Bietigheim, cu 32-24 (14-13 la pauza), si a incheiat grupa pe prima pozitie. Fetele antrenate de sarbul Dragan Dukic si-au luat astfel si revansa pentru infrangerea suferita luna trecuta in Germania. Dupa o prima repriza echilibrata, in care CSM Bucuresti, deja calificata in faza urmatoare a competitiei, a intrat la cabine cu un avans de doar un gol, Cristina Neagu si compania s-au dezlantuit in cea de-a doua si au obtinut o victorie fara emotii...

      18 Noiembrie 2018
       Victorie de rasunet pentru CSM Bucuresti in Liga Campionilor

       Victorie de rasunet pentru CSM Bucuresti in Liga Campionilor

       CSM Bucuresti a inceput excelent noul sezon al Ligii Campionilor la handbal feminin. In Sala Polivalenta din Bucuresti, umpluta pana la refuz de suporterii romani, fetele antrenate de suedezul Magnus Johansson au invins Ferencvaros, cu scorul de 36-31. Campioana Romaniei a controlat partida inca din primele minute si a reusit in permanenta sa aiba un avans linistitor. Astfel, la pauza, handbalistele noastre au intrat cu un avantaj de 5 goluri, 18-13, iar in repriza secunda Cristina Neagu si compania nu le-au permis unguroaicelor sa se apropie periculos...

       05 Octombrie 2018
        Discurs superb al Cristinei Neagu: Cea mai buna handbalista din lume le da lectii sefilor lui CSM Bucuresti

        Discurs superb al Cristinei Neagu: Cea mai buna handbalista din lume le da lectii sefilor lui CSM Bucuresti

        Cristina Neagu a avut un discurs superb dupa ce CSM Bucuresti a castigat finala mica a Ligii Campionilor, cea mai buna handbalista din lume aratandu-i cu degetul pe sefii echipei in care Primaria Capitalei pompeaza milioane de euro anual. Neagu spune ca nu poti forma o echipa buna, care sa se bata an de an pentru cele mai importante trofee, daca nu ai stabilitate la nivelul bancii tehnice, lucru pe care conducerea lui CSM pare ca nu-l intelege dupa ce a schimbat nu mai putin de sapte antrenori in ultimele trei sezoane...

        14 Mai 20186 comentarii
         CSM Bucuresti ramane fara antrenor dupa Liga Campionilor

         CSM Bucuresti ramane fara antrenor dupa Liga Campionilor

         CSM Bucuresti va ramane fara antrenor dupa esecul din Final Four-ul Ligii Campionilor, Per Johannson urmand a parasi echipa. Bogdan Vasiliu, presedintele gruparii finantata de Primaria Capitalei, spune ca CSM-ul s-a prezentat mult sub asteptari la faza finala a Champions League, astfel ca echipa va avea un nou tehnician in sezonul urmator. "E greu sa te prezinti la un asemenea examen cand tot anul nu inveti. Am picat examenul. Am sperat foarte mult ca problemele sa se rezolve dupa plecarea lui Helle, am sperat sa devenim o echipa. Nu a fost asa. Gyor nu a aratat foarte multe, ne-am batut singuri. Toata lumea simtea ca putem face un lucru mare in acest an. A fost insa un meci incredibil de prost din partea noastra. Nici acum nu-mi vine sa cred cat de prost am jucat...

         13 Mai 2018
          Cristina Neagu, dupa finala mica a Ligii Campionilor: In Romania, din infrangere se face inmormantare

          Cristina Neagu, dupa finala mica a Ligii Campionilor: In Romania, din infrangere se face inmormantare

          Cristina Neagu a tinut sa le raspunda contestatarilor dupa victoria din finala mica a Ligii Campionilor la handbal feminin. Cea mai buna handbalista a planetei a acuzat atitudinea celor care au criticat-o, reprosand faptul ca acestia au uitat meciurile bune pe care le-a facut in acest sezon. "Am auzit ca am avut un sezon slab. Dupa meciul cu Metz aproape ca mi se ridica statuie, iar dupa meciul de ieri aproape ca mi se cerea sa ma retrag. Pot sa le promit ca vom munci si mai tare in sezonul viitor. Vom incerca sa fim din nou la Budapesta si sa dam totul pentru trofeu. Cred ca este un rezultat al muncii mele de un an de zile, acest premiu de golgheter al competitiei...

          13 Mai 20181 comentariu
           CSM Bucuresti castiga cu mari emotii finala mica a Ligii Campionilor

           CSM Bucuresti castiga cu mari emotii finala mica a Ligii Campionilor

           CSM Bucuresti a castigat cu foarte mari emotii finala mica a Ligii Campionilor la handbal feminin. Dupa infrangerea suferita sambata in primul meci din Final Four, scor 20-26 cu Gyor, "tigroaicele" s-au impus duminica in fata rusoaicelor de la Rostov Don cu 31-30 si au incheiat competitia pe locul al treilea. Este aceeasi pozitie ocupata si in editia de anul trecut a Champions League. Campioana Romaniei a inceput foarte bine partida, reusind sa se distanteze inca din primele minute in fata unei adversare care a folosit mai multe jucatoare din linia a doua...

           13 Mai 20182 comentarii
            CSM Bucuresti se califica in grupele principale ale Ligii Campionilor dupa o revenire superba

            CSM Bucuresti se califica in grupele principale ale Ligii Campionilor dupa o revenire superba

            CSM Bucuresti s-a calificat in grupele principale ale Ligii Campionilor la handbal feminin. Detinatoarea trofeului s-a impus in Rusia, pe terenul lui FC Rostov, scor 22-20, dupa un meci spectaculos. Fetele noastre au avut un start foarte slab de partida, au fost conduse chiar si cu sapte goluri diferenta, dar au revenit superb pe finalul primei parti. La pauza scorul a fost 11-10 in favoarea rusoaicelor, insa partea secunda ne-a apartinut...

            11 Noiembrie 20161 comentariu
             Anunt surpriza dupa calificarea lui CSM Bucuresti: Jucatoarele nu vor incasa niciun ban

             Anunt surpriza dupa calificarea lui CSM Bucuresti: Jucatoarele nu vor incasa niciun ban

             Conducerea clubului CSM Bucuresti a anuntat, sambata seara, ca jucatoarele nu vor fi rasplatite in niciun fel dupa ce au reusit sa se califice in Final Four-ul (semifinale) Ligii Campionilor la handbal feminin. Managerul echipei, Andrei Luca, a afirmat ca jucatoarele vor fi nevoite sa se multumeasca doar cu banii incasati din salarii intrucat nu vor primi nicio prima, asa cum se obisnuieste in sport. "Fetele nu au nicio prima pentru aceasta calificare. CSM a avut o alta politica, motivand jucatoarele doar prin salarii, conform valorii lor. Consideram ca e suficient pentru a le motiva", a afirmat Luca la Dolce Sport...

             09 Aprilie 2016
              CSM Bucuresti se califica fabulos in Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin

              CSM Bucuresti se califica fabulos in Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin

              CSM Bucuresti s-a calificat, sambata, in semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin (Final Four) dupa ce a invins superb, in deplasare, formatia Rostov-Don, campioana Rusiei. Fetele noastre au facut un meci de zile mari in Rusia si au intrecut toate asteptarile, castigand cu 29-28. Trebuie subliniat ca aceasta este prima participare a lui CSM in Liga Campionilor din intreaga istorie. Dupa victoria la un singur gol din meciul tur, rusoaicele erau sigure de calificare, insa pe teren a fost o singura echipa: CSM Bucuresti...

              09 Aprilie 20161 comentariu
               CSM Bucuresti, victorie dramatica in Champions League

               CSM Bucuresti, victorie dramatica in Champions League

               CSM Bucuresti a obtinut o victorie dramatica in mansa tur a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin. Echipa noastra a invins la limita, scor 26-25, gruparea rusa Rostov Don. Aflate in fata celui mai dificil adversar din acest sezon, fetele pregatite de Kim Rasmussen au facut un joc bun. Au avut la un moment dat un avantaj consistent, de patru goluri, insa au si revenit atunci cand rusoaicele pareau ca se distanteaza decisiv...

               31 Martie 2016

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Continua cosmarul pentru Sorana Cirstea in Australia: "Au lasat-o fara haine si vitamine"
                Adrian Cruciat, antrenorul tenismenei Sorana Cirstea, aflata in carantina inainte de Australian Open, a oferit detalii despre problemele cu care se...

                FOTO Fotbalistul Nicolo Zaniolo n-o poate uita pe Madalina Ghenea. Mesajul ascuns adresat romancei
                Fotbalistul italian Nicolo Zaniolo (21 de ani) a oferit involuntar inca o dovada asupra faptului ca intre el si romanca Madalina Ghenea (33 de ani)...

                Dezvaluirile lui Cristi Borcea. Cand a lovit-o pe fosta sotie Alina Vidican si cat de bogat este in prezent
                Omul de afaceri Cristi Borcea a fost invitat la emisiunea "40 de intrebari" cu Denise Rifai, la Kanal D, unde a facut mai multe dezvaluiri legate...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor