Ziare.com
CSM Bucuresti a fost invinsa categoric de Gyor in Liga Campionilor

CSM Bucuresti a fost invinsa categoric de Gyor in Liga Campionilor

CSM Bucuresti a fost invinsa in semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin, in prima partida din Final Four-ul disputat la Budapesta, in fata formatiei maghiare ETO Gyor, scor 26-20. A fost un meci in care fetele noastre au cazut ...

12 Mai 20183 comentarii

Csm vardar liga campionilor

CSM Bucuresti a castigat finala mica a Ligii Campionilor

CSM Bucuresti a castigat finala mica a Ligii Campionilor

CSM Bucuresti a castigat duminica finala mica a Ligii Campionilor la handbal feminin. Campioana Romaniei s-a impus in fata gruparii la care evolueaza Cristina Neagu, Buducnost Podgorica, scor 26-20. Fetele antrenate de Per Johansson au trecut peste dezamagire eliminarii suferite sambata in semifinale si au facut o partida excelenta. De partea cealalta, Buducnost a evoluat modest si nici macar Cristina Neagu, folosita totusi foarte putin, sau Bulatovici n-au reusit sa puna prea des in pericol poarta aparata de Paula Ungureanu...

07 Mai 20171 comentariu
  CSM Bucuresti, invinsa categoric in semifinalele Ligii Campionilor

  CSM Bucuresti, invinsa categoric in semifinalele Ligii Campionilor

  CSM Bucuresti a fost invinsa sambata seara in semifinalele Ligii Campionilor de Vardar Skopje, intr-o partida jucata la Budapesta. Echipa din Macedonia s-a impus cu 38-33 si va juca finala mare a celei mai importante competitii intercluburi din Europa cu Gyor. De partea cealalta, CSM, campioana en-titre, va evolua in finala mica impotriva Buducnost-ului Cristinei Neagu. Campioana Romaniei a avut o prima repriza deplorabila, in care a fost condusa chiar si la 10 goluri si a ratat trei lovituri de la 7 metri consecutive, iar calificarea se poate spune ca a fost jucata inca de la pauza...

  06 Mai 201714 comentarii
   Presedintele lui CSM Bucuresti: Fetele au acuzat niste stari ciudate, nu stiu ce s-a pus in mancare sau apa

   Presedintele lui CSM Bucuresti: Fetele au acuzat niste stari ciudate, nu stiu ce s-a pus in mancare sau apa

   Presedintele lui CSM Bucuresti suspecteaza ca fetele antrenate de Per Johansson au fost victimele unui atac. Bogdan Vasiliu dezvaluie ca mai multe jucatoare ale lui CSM s-au simtit rau dupa ce-au servit micul dejun la hotelul la care au fost cazate la Budapesta. "Nu stiu ce a fost pus prin apa sau mancare azi, dar fetele au acuzat niste stari ciudate dupa micul dejun. Nu vreau sa acuz pe nimeni insa. Patru dintre fete s-au simtit rau: Grubisic, Gullden, Ayglon si o jucatoare care nu va evolua", a declarat Vasiliu, potrivit Dolce Sport...

   06 Mai 20173 comentarii
   Alte articole despre: CSM Bucuresti Liga Campionilor
    CSM Bucuresti si-a aflat adversara din semifinalele Ligii Campionilor

    CSM Bucuresti si-a aflat adversara din semifinalele Ligii Campionilor

    CSM Bucuresti si-a aflat, marti, adversara din semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin. Ca si anul trecut, cand "tigroaicele" au castigat trofeul, campioana Romaniei si a Europei va da peste Vardard Skopje. In cealalta semifinala se vor duela Buducnost, echipa Cristinei Neagu, si Gyor. Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin se va disputa in Budapesta, pe 6 si 7 mai...

    18 Aprilie 2017
     CSM Bucuresti si-a aflat adversarele din Final Four-ul Ligii Campionilor

     CSM Bucuresti si-a aflat adversarele din Final Four-ul Ligii Campionilor

     "Tigroaicele" de la CSM Bucuresti isi cunosc adversarele din faza finala a Ligii Campionilor la handbal feminin, Final Four. Acestea sunt Buducnost, echipa la care evolueaza Cristina Neagu, Vardar si Gyor. Formatia din Macedonia a trecut in sferturile de finala de danezele de la FC Midtjylland, pe care le-au invins in ambele partide. Dupa o victorie la doua goluri diferenta in deplasare, scor 28-26, Vardar a trecut si pe teren propriu de FCM cu 26-24, insa a avut ceva emotii in debutul reprizei secunde, atunci cand nordicele conduceau pe tabela cu un avantaj de trei goluri...

     16 Aprilie 2017
      Cristina Neagu a facut din nou spectacol in Liga Campionilor, pentru Buducnost

      Cristina Neagu a facut din nou spectacol in Liga Campionilor, pentru Buducnost

      Cea mai buna handbalista din lume in doua randuri, in 2010 si 2015, romanca Cristina Neagu a facut din nou spectacol in Liga Campionilor, acolo unde evolueaza pentru echipa sa Buducnost Podgorica, din Muntenegru. Neagu a fost cea mai buna jucatoare de pe teren in victoria echipei sale, 24-23 la Ferencvaros, in Ungaria, dupa 9-8 la pauza. Partida a facut parte din ultima runda a grupelor principale din Liga Campionilor. Romanca, in varsta de 28 de ani, a marcat 7 goluri pentru Podgorica, fiind aleasa cea mai buna de pe teren. Neagu urmeaza sa evolueze din vara pentru campioana Europei, CSM Bucuresti...

      12 Martie 2017
       CSM Bucuresti castiga incredibil finala Ligii Campionilor, dupa lovituri de la 7 metri

       CSM Bucuresti castiga incredibil finala Ligii Campionilor, dupa lovituri de la 7 metri

       CSM Bucuresti a devenit noua campioana a Europei la handbal feminin, dupa o finala de poveste cu ETO Gyor, 25-25 dupa terminarea partidei si apoi 4-1 la executarea loviturilor de la 7 metri. Prima parte a fost una extrem de echilibrata, in care s-au marcat putine goluri si practic cele doua echipe au mers cap la cap. Cum a fost posibila minunea reusita de CSM Bucuresti - Explicatiile unui succes istoric in Liga Campionilor Jelena Grubisic a fost din nou eroina in poarta cu interventiile sale, dar cea mai buna jucatoare a fost de departe Bella Gullden, cu cele 9 goluri marcate pana la pauza. Practic, suedeza a facut ce a vrut pe teren, apararea lui Gyor fiind de fiecare data depasita...

       08 Mai 201619 comentarii
        CSM Bucuresti, in finala Ligii Campionilor: Reactia eroinei echipei, dupa meciul formidabil facut

        CSM Bucuresti, in finala Ligii Campionilor: Reactia eroinei echipei, dupa meciul formidabil facut

        CSM Bucuresti s-a calificat in finala Ligii Campionilor la handbal feminin dupa ce a invins superb pe Vardar Skopje, din Macedonia, sambata seara, scor 27-21, iar cea mai buna jucatoare a fost portarul croat al echipei noastre, Jelena Grubasici. "Cred ca toata echipa a fost grozava astazi, am jucat fantastic de la inceput pana la sfarsitul meciului si am meritat victoria. Multumim lui Dumnezeu ca suntem in finala. Am jucat foarte bine in defensiva si in ofensiva si le-am omorat de la inceput pana la sfarsit", a spus Grubasici (foto), la finalul partidei, pentru Dolce Sport...

        07 Mai 2016
         CSM Bucuresti se califica in finala Ligii Campionilor la handbal feminin dupa un meci de senzatie

         CSM Bucuresti se califica in finala Ligii Campionilor la handbal feminin dupa un meci de senzatie

         CSM Bucuresti s-a calificat in finala Ligii Campionilor la handbal feminin dupa ce a invins superb pe Vardar Skopje, din Macedonia, sambata seara, scor 27-21. Meciul a fost controlat in intregime de jucatoarele noastre, iar victoria nu a fost pusa sub semnul intrebarii niciun moment, ba chiar CSM a condus in repriza a doua si la 11 goluri diferenta. Jucatoarele noastre au condus cu 6-1 in prima repriza, iar diferenta a fost pastrata pana la pauza. De la 14-9, insa, CSM a apasat pe acceleratie si, dupa trei goluri consecutive ale lui Bradeanu, jucatoarele noastre conduceau cu 22-11...

         07 Mai 2016
          CSM Bucuresti si-a aflat adversara din finala Ligii Campionilor - Cristina Neagu, invinsa

          CSM Bucuresti si-a aflat adversara din finala Ligii Campionilor - Cristina Neagu, invinsa

          Echipa maghiara Gyori s-a calificat, sambata dupa-amiaza, in marea finala a Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins dramatic campioana din sezonul trecut, echipa muntenegreana Buducnost, scor 21-20. Formatia Cristinei Neagu a pierdut cu toate ca a fost la conducere pe tabela prima jumatate a primei reprize, insa formatia maghiara a revenit si conducea la pauza cu 11-8. A doua repriza a inceput excelent insa pentru Buducnost, care a marcat de patru ori consecutiv, inclusiv de doua prin Cristina Neagu. Echipa maghiara, care a jucat avand sustinerea publicului din Budapesta, a reusit insa sa revina si sa preia conducerea, distantandu-se din nou la 3 goluri...

          07 Mai 20161 comentariu
           Antrenorul lui CSM Bucuresti, inainte de meciurile decisive din Liga Campionilor: Putem castiga trofeul!

           Antrenorul lui CSM Bucuresti, inainte de meciurile decisive din Liga Campionilor: Putem castiga trofeul!

           Danezul Kim Rasmussen, antrenorul echipei de handbal feminin CSM Bucuresti, este optimist inaintea meciului cu Vardar Skopje, din Macedonia, care va avea loc sambata seara, de la ora 18:45, in semifinala Ligii Campionilor. Meciul CSM - Vardar are loc in Final Four-ul competitiei, castigatoarele celor doua partide de sambata urmand a disputa sambata, marea finala. Toate meciurile au loc la Budapesta. "Putem castiga Liga, pentru ca avem o remiza cu Buducnost in Podgorica, ceea ce e incredibil. E o reusita deosebita. Am invins Rostov in doua meciuri bune, echipa arata din ce in ce mai puternica, asa ca da, cu siguranta putem castiga", a spus Rasmussen, citat de Dolce Sport...

           07 Mai 2016
            CSM Bucuresti si-a aflat adversara din Final Four-ul Ligii Campionilor - fetele noastre au avut noroc

            CSM Bucuresti si-a aflat adversara din Final Four-ul Ligii Campionilor - fetele noastre au avut noroc

            CSM Bucuresti si-a aflat, vineri, adversara pe care o va intalni in Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin. Formatia municipalitatii a avut noroc la tragerea la sorti si a scapat de doua echipe mult mai puternice, urmand sa se dueleze cu macedonencele de la Vardar Skopje. In schimb, cealalta semifinala programeaza un duel soc intre Gyor si Buducnost, formatia Cristinei Neagu. Vardar Skopje este campioana Macedoniei, are o experienta bogata in Final Four, fiind finalista de anul trecut. In 2014 macedonencele au terminat pe locul 3...

            15 Aprilie 20161 comentariu
             CSM Bucuresti pierde un meci foarte important in Liga Campionilor

             CSM Bucuresti pierde un meci foarte important in Liga Campionilor

             CSM Bucuresti a pierdut o intalnire foarte importanta din grupele Ligii Campionilor la handbal feminin. Echipa din Capitala s-a inclinat marti, pe teren propriu, in fata celor de la Vardar Skopje, scor 25-30. A fost o partida in care romancele s-au aflat mai mereu in spatele adversarelor, chiar daca pe final au parut capabile sa intoarca soarta jocului. In urma acestui rezultat, CSM ramane oe locul al patrulea in Grupa a II-a principala a Ligii Campionilor, cu 7 puncte dupa 8 etape...

             16 Februarie 2016
              CSM Bucuresti, invinsa in Liga Campionilor la handbal feminin - pastram sanse de calificare in sferturi

              CSM Bucuresti, invinsa in Liga Campionilor la handbal feminin - pastram sanse de calificare in sferturi

              CSM Bucuresti a fost invinsa de formatia maghiara Gyori Audi ETO KC cu scorul de 28-22 (12-10), sambata seara, in deplasare, intr-o partida din Grupa a 2-a principala a Ligii Campionilor la handbal feminin. In ciuda unui start bun de meci, in care au condus cu 3-1 (min. 6) si 4-2 (6), campioanele Romaniei au fost dominate de fosta campioana a Europei, care a obtinut o victorie meritata si fara emotii. Gazdele au marcat de trei ori la rand si au reusit sa intoarca scorul, 5-4 (10), CSM a egalat, 5-5 (11), iar apoi Gyor a condus pana la final...

              06 Februarie 2016
               CSM Bucuresti obtine prima victorie in grupa principala din Liga Campionilor

               CSM Bucuresti obtine prima victorie in grupa principala din Liga Campionilor

               CSM Bucuresti a invins formatia daneza FC Midtjylland cu scorul de 24-22 (10-12), vineri, in Sala Polivalenta ''Ioan Kunst-Ghermanescu'' din Capitala, in Grupa principala II a Ligii Campionilor la handbal feminin. Campioana Romaniei a bifat prima victorie in grupa principala, la capatul unui meci dificil, succesul conturandu-se abia in ultimele minute. CSMB a deschis scorul, dar danezele au punctat de trei ori (1-3, min. 6). Oaspetele au condus cu 4-2 si 5-3, insa echipa noastra a egalat in minutul 10 (5-5) si a avut din nou avantaj, 7-6 (19), dupa un gol marcat din poarta in poarta de Mayssa Pessoa. CSMB a mai condus o data pana la pauza, 8-7 (22), iar oaspetele au dominat finalul reprizei, pe care au incheiat-o cu 12-10, dupa ce au avut si 12-9 (29)...

               15 Ianuarie 2016
               Alte articole despre: CSM Bucuresti Liga Campionilor

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Azi începe Liga 2: programul primei etape și în ce condiții se poate intra pe stadion
                În ediția 2021/2022, ce va debuta la 31 iulie, vor lua startul 20 de echipe ce vor juca în următorul sistem competițional. • Echipele...

                Dramă în rândul delegației României de la Tokyo „NUUUUUUUUUUUUU!!!!! NU POOOOT, NU VREAAAAU, NU CREEEEDDDD!”
                Camelia Potec, președintele Federației Române de Natație, a primit o veste năucitoare la Tokyo. Tatăl ei, în vârstă de numai 67 de ani,...

                De ce nu a suportat Simona Halep să se uite la meciurile de tenis de la Jocurile Olimpice
                Simona Halep a dezvăluit că nu s-a uitat la meciurile de tenis de la Jocurile Olimpice, pentru că a fost extrem de dezamăgită că nu a putut...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor