Ziare.com
Sa ne amintim de ei: Romani celebri care ne-au parasit in 2015

Sa ne amintim de ei: Romani celebri care ne-au parasit in 2015

In 2015 ne-au parasit multi romani celebri si indragiti sau, dimpotriva, controversati, printre ei actori, politicieni, oameni de televiziune sau fosti sportivi. Sa ne amintim de ei: Romani celebri care ne-au parasit in 2014 Iata care sunt ...

30 Decembrie 20157 comentarii

Cupa romaniei fotbal 2014 2015

Semifinale de foc in Cupa Romaniei

Semifinale de foc in Cupa Romaniei

La Casa Fotbalului a avut loc miercuri dupa-amiaza tragerea la sorti a partidelor din semifinalele Cupei Romaniei la fotbal.
Iata care sunt semifinalele editiei 2014/2015:
Petrolul - Steaua
CFR Cluj - "U" Cluj
Turul semifinalelor se va disputa in intervalul 3 - 5 martie 2015, iar returul in perioada 31 martie - 2 aprilie 2015.
Partidele vor fi transmise in direct de site-ul Ziare.com.
I.G.

21 Ianuarie 20153 comentarii
  Cupa Romaniei: Petrolul se califica dramatic in semifinale

  Cupa Romaniei: Petrolul se califica dramatic in semifinale

  Petrolul Ploiesti este a treia semifinalista a editiei 2014/2015 a Cupei Romaniei. "Lupii" au ajuns in penultimul act al competitiei dupa o victorie dramatica, scor 1-0, obtinuta pe terenul celor de la ASA Targu Mures. Unicul gol al partidei a fost inscris de Juan Albin, in minutul 88. Gazdele de la Targu Mures au avut doua bare in partea secunda, prin Gorobsov si Voiculet, plus o ocazie mare irosita de brazilianul Henrique...

  04 Decembrie 2014
   Cupa Romaniei: Se decid ultimele doua semifinaliste

   Cupa Romaniei: Se decid ultimele doua semifinaliste

   Sferturile Cupei Romaniei, editia 2014/2015, programeaza astazi doua jocuri de foc, ambele date de CCA pe mana celor mai buni centrali ai nostri. * ASA Tg. Mures vs. Petrolul Ploiesti - ora 18.00 / Sport.ro Arbitri: Ovidiu Hategan (Arad) - Aurel Onita (Constanta) si Mircea Grigoriu (Bucuresti). Rezerva: Catalin Popa (Pitesti) Observator arbitri: Marian Salomir (Cluj Napoca)...

   04 Decembrie 2014
    Cupa Romaniei: Arbitrii sfertului de miercuri

    Cupa Romaniei: Arbitrii sfertului de miercuri

    Antepenultimul act al celei mai populare competitii fotbalistice interne, editia 2014/2015, continua miercuri cu inca o disputa, astfel: * Universitatea Cluj Napoca vs. Pandurii Tg. Jiu - ora 20.30 / Sport.ro Arbitri: Cristian Balaj (Baia Mare) - Octavian Sovre (Oradea) si Ovidiu Artene (Vaslui). Rezerva: Iulian Calin (Stefanesti / Arges) Observator arbitri: Aron Huzu (Sibiu)...

    03 Decembrie 2014
    Alte articole despre: sferturi Cupa Romaniei
     Steaua si Astra, in Europa League: Echipe probabile, clasamente, televizari si arbitri

     Steaua si Astra, in Europa League: Echipe probabile, clasamente, televizari si arbitri

     Iata programul meciurilor pe care Steaua si Astra le vor disputa joi seara in grupele Europa League. * Steaua Bucuresti vs. Rio Ave (Grupa J) / joi 23 octombrie / ora 20.00 /National Arena / Digi Sport 1 si Dolce Sport 1 Echipele probabile: Steaua: Arlauskis - Papp, Szukala, Varela, Latovlevici - Prepelita, Sanmartean - Popa, Chipciu, Tanase - Keseru...

     23 Octombrie 2014
      Cupa Romaniei: Programul si televizarile optimilor de finala

      Cupa Romaniei: Programul si televizarile optimilor de finala

      FRF a stabilit calendarul desfasurarii jocurilor din optimile de finala ale Cupei Romaniei. In aceasta faza a competitiei vor evolua 14 prim-divizionare, respectiv doar doua reprezentand esalonul secund (CS Mioveni si Rapid CFR Suceava). Iata cum se vor desfasura jocurile: Marti, 28 octombrie...

      14 Octombrie 2014
       Cupa Romaniei ''16''-imi: Programul, arbitrii si televizarile de joi

       Cupa Romaniei ''16''-imi: Programul, arbitrii si televizarile de joi

       Saisprezecimile de finala ale celei de-a doua competitii fotbalistice interne, editia 2014/2015, isi vor desemna astazi ultimile cinci calificate in optimi, ''tintarul'' disputelor de joi fiind urmatorul: * Sageata Navodari (L2) vs. Viitorul Constanta (L1) - ora 16.00 / nu este televizat Arbitri: Iulian Calin (Stefanesti / Arges) - Adrian Ionescu (Targoviste) si Romica Bardes (Pitesti). Rezerva: Florin Dan (Oltenita) Observator arbitri: Irina Mart (Bucuresti)...

       25 Septembrie 2014
        Cupa Romanirei 16-mi de finala: Programul, arbitrii si televizarile de marti

        Cupa Romanirei 16-mi de finala: Programul, arbitrii si televizarile de marti

        Saiprezecimile celei de-a doua competitii fotbalistice interne, editia 2014 / 2014, faza in care intra si cele 18 prim-divizionare, vor incepe astazi odata cu disputarea a sase jocuri, dupa cum urmeaza: * Soimii Pancota (L2) vs. Pandurii Tg. Jiu (L1) - ORA 16.00 / nu este televizat Arbitri: Florin Marcu (Oradea) - Iulius Timar (Marghita) si Petru Gaspar (Timisoara). Rezerva: Marius Omut (Oradea) Observator arbitri: Nicolae Grigorescu (Timisoara)...

        23 Septembrie 2014
         Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

         Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

         UEFA a facut cunoscute brigazile care vor oficia la mansa retur a play-off-ului celor doua competitii continentale rezervate echipelor de club, editia 2014/2015, jocurile formatiilor noastre fiind date pe mana unor cavaleri din Spania, Rusia si Slovacia, dupa cum urmeaza: * Ludogorets Razgrad (Bulgaria) vs. STEAUA BUCURESTI - Champions League / miercuri 27 august / ora 20.45 / in tur: 0-1 Arbitri: Alberto Undiano Mallenco - central; Roberto Diaz Perez del Palomar si Juan Yuste - asistenti; Carlos Gomez si Javier Estrada - aditionali; Pau Cebrain Devis - rezerva (toti din Spania)...

         27 August 20141 comentariu
          Arbitrii echipelor noastre in Europa League

          Arbitrii echipelor noastre in Europa League

          Dupa fulminantul start luat miercuri seara de Steaua in preliminariile Champions League, editia 2014/2015 (vezi victoria cu 1-0 obtinuta in fata norvegienilor de la Stromsgodget), astazi intra in focuri europene alte doua echipe romanesti, Petrolul si CFR Cluj, ambele urmand sa joace pe teren propriu. Iata ce brigazi a delegat UEFA la partidele formatiilor noastre contand pentru mansa 1 a turului 2 preliminar al Europa League: * Petrolul Ploiesti vs. Flamurtari Vlora (Albania) / ora 19.30 / Stadion: Ilie Oana...

          17 Iulie 20141 comentariu
           Cupa Ligii: Programul, arbitrii si televizarile preliminariilor

           Cupa Ligii: Programul, arbitrii si televizarile preliminariilor

           Dupa o absenta de 14 ani, Cupa LPF revine in actualitate, astazi fiind programate doua jocuri contand pentru calificarea in optimi, confruntari in care se bat cele patru nou promovate pe prima scena fotbalistica. Iata disputele de miercuri: * Rapid Bucuresti vs. CS U Craiova / ora 18.00 / Stadion Giulesti / Look TV George Radulescu (Bucuresti) - Marius Nicoara (Baile Herculane) si Sebastian Stoianov (Constanta). Rezerva: Andrei Chivulete (Bucuresti)...

           16 Iulie 20143 comentarii
            Inceputul dezastrului in fotbalul romanesc? FRF n-a vandut drepturile TV ale Cupei Romaniei

            Inceputul dezastrului in fotbalul romanesc? FRF n-a vandut drepturile TV ale Cupei Romaniei

            Intr-o perioada in care investitorii si sponsorii fug de fotbalul romanesc, avem un prim semn al dezastrului financiar ce ar putea urma din 2014. FRF a incercat sa vanda drepturile TV ale Cupei Romaniei, insa n-a reusit acest lucru. Intr-un comunicat oficial postat pe site-ul Federatiei, forul condus de Mircea Sandu anunta "reluarea cererii de oferta privind atribuirea pachetelor ce contin Drepturi de Transmisie a meciurilor de fotbal disputate in cadrul competitiei "CUPA ROMANIEI" - 2013/2015"...

            12 Iulie 20132 comentarii

             Urmareste Ziare.com pe

             Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
              

             TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

             Roland-Garros 2020. Nota 10 pentru Simona Halep la debut. Romanca a fost condusa, dar a castigat 10 ghemuri la rand si s-a calificat in turul 2. Irina Begu, viitoarea adversara
             Primele meciuri de pe tablourile principale la Roland-Garros 2020 au loc astazi, iar Simona Halep a fost programata sa-si faca debutul chiar de...

             Fostul mare gimnast Dan Grecu implineste 70 de ani
             Fostul gimnast roman Dan (Danut) Grecu, in prezent vicepresedinte al Federatiei Romane de Gimnastica, s-a nascut la 26 septembrie 1950, in...

             Focar de coronavirus la loturile nationale de judo ale Romaniei
             Loturile nationale de judo ale Romaniei se confrunta cu un focar de coronavirus, nu mai putin de 17 sportivi, 16 baieti si o fata, fiind depistati...
             Platforma pentru solutionarea online a litigiilor