Sa ne amintim de ei: Romani celebri care ne-au parasit in 2015

30 Decembrie 2015 - Sa ne amintim de ei: Romani celebri care ne-au parasit in 2015

In 2015 ne-au parasit multi romani celebri si indragiti sau, dimpotriva, controversati, printre ei actori, politicieni, oameni de televiziune sau fosti sportivi. Sa ne amintim de ei: Romani celebri care ne-au parasit in 2014 Iata care sunt ...
7 comentarii

Cupa romaniei fotbal 2014 2015

Semifinale de foc in Cupa Romaniei

21 Ianuarie 2015 - Semifinale de foc in Cupa Romaniei

La Casa Fotbalului a avut loc miercuri dupa-amiaza tragerea la sorti a partidelor din semifinalele Cupei Romaniei la fotbal.
Iata care sunt semifinalele editiei 2014/2015:
Petrolul - Steaua
CFR Cluj - "U" Cluj
Turul semifinalelor se va disputa in intervalul 3 - 5 martie 2015, iar returul in perioada 31 martie - 2 aprilie 2015.
Partidele vor fi transmise in direct de site-ul Ziare.com.
I.G.

3 comentarii
Alte articole despre:  LIVE tragere sorti Cupa Romaniei, Cupa Romaniei program semifinale
Cupa Romaniei: Petrolul se califica dramatic in semifinale

04 Decembrie 2014 - Cupa Romaniei: Petrolul se califica dramatic in semifinale

Petrolul Ploiesti este a treia semifinalista a editiei 2014/2015 a Cupei Romaniei. "Lupii" au ajuns in penultimul act al competitiei dupa o victorie dramatica, scor 1-0, obtinuta pe terenul celor de la ASA Targu Mures. Unicul gol al partidei a fost inscris de Juan Albin, in minutul 88. Gazdele de la Targu Mures au avut doua bare in partea secunda, prin Gorobsov si Voiculet, plus o ocazie mare irosita de brazilianul Henrique...

Alte articole despre:  Petrolul Cupa Romaniei, Cupa Romaniei meciuri rezultate, Targu Mures Petrolul Cupa
Cupa Romaniei: Se decid ultimele doua semifinaliste

04 Decembrie 2014 - Cupa Romaniei: Se decid ultimele doua semifinaliste

Sferturile Cupei Romaniei, editia 2014/2015, programeaza astazi doua jocuri de foc, ambele date de CCA pe mana celor mai buni centrali ai nostri. * ASA Tg. Mures vs. Petrolul Ploiesti - ora 18.00 / Sport.ro Arbitri: Ovidiu Hategan (Arad) - Aurel Onita (Constanta) si Mircea Grigoriu (Bucuresti). Rezerva: Catalin Popa (Pitesti) Observator arbitri: Marian Salomir (Cluj Napoca)...

Alte articole despre:  Cupa Romaniei fotbal 2014 2015, castigatoare Cupa Romaniei fotbal, arbitri romani FIFA
Cupa Romaniei: Arbitrii sfertului de miercuri

03 Decembrie 2014 - Cupa Romaniei: Arbitrii sfertului de miercuri

Antepenultimul act al celei mai populare competitii fotbalistice interne, editia 2014/2015, continua miercuri cu inca o disputa, astfel: * Universitatea Cluj Napoca vs. Pandurii Tg. Jiu - ora 20.30 / Sport.ro Arbitri: Cristian Balaj (Baia Mare) - Octavian Sovre (Oradea) si Ovidiu Artene (Vaslui). Rezerva: Iulian Calin (Stefanesti / Arges) Observator arbitri: Aron Huzu (Sibiu)...

Alte articole despre:  sferturi Cupa Romaniei
Steaua si Astra, in Europa League: Echipe probabile, clasamente, televizari si arbitri

23 Octombrie 2014 - Steaua si Astra, in Europa League: Echipe probabile, clasamente, televizari si arbitri

Iata programul meciurilor pe care Steaua si Astra le vor disputa joi seara in grupele Europa League. * Steaua Bucuresti vs. Rio Ave (Grupa J) / joi 23 octombrie / ora 20.00 /National Arena / Digi Sport 1 si Dolce Sport 1 Echipele probabile: Steaua: Arlauskis - Papp, Szukala, Varela, Latovlevici - Prepelita, Sanmartean - Popa, Chipciu, Tanase - Keseru...

Alte articole despre:  grupe Europa League 2014 2015, echipe romanesti cupe europene fotbal, competitii europene club 2014 2015
Cupa Romaniei: Programul si televizarile optimilor de finala

14 Octombrie 2014 - Cupa Romaniei: Programul si televizarile optimilor de finala

FRF a stabilit calendarul desfasurarii jocurilor din optimile de finala ale Cupei Romaniei. In aceasta faza a competitiei vor evolua 14 prim-divizionare, respectiv doar doua reprezentand esalonul secund (CS Mioveni si Rapid CFR Suceava). Iata cum se vor desfasura jocurile: Marti, 28 octombrie...

Alte articole despre:  Cupa Romaniei program, optimi Cupa Romaniei, meciuri Cupa Romaniei
Cupa Romaniei ''16''-imi: Programul, arbitrii si televizarile de joi

25 Septembrie 2014 - Cupa Romaniei ''16''-imi: Programul, arbitrii si televizarile de joi

Saisprezecimile de finala ale celei de-a doua competitii fotbalistice interne, editia 2014/2015, isi vor desemna astazi ultimile cinci calificate in optimi, ''tintarul'' disputelor de joi fiind urmatorul: * Sageata Navodari (L2) vs. Viitorul Constanta (L1) - ora 16.00 / nu este televizat Arbitri: Iulian Calin (Stefanesti / Arges) - Adrian Ionescu (Targoviste) si Romica Bardes (Pitesti). Rezerva: Florin Dan (Oltenita) Observator arbitri: Irina Mart (Bucuresti)...

Alte articole despre:  saisprezecimi Cupa Romaniei 2014 2015, castigatoare Cupa Romaniei, competitii fotbalistice 2014 2015
Cupa Romanirei 16-mi de finala: Programul, arbitrii si televizarile de marti

23 Septembrie 2014 - Cupa Romanirei 16-mi de finala: Programul, arbitrii si televizarile de marti

Saiprezecimile celei de-a doua competitii fotbalistice interne, editia 2014 / 2014, faza in care intra si cele 18 prim-divizionare, vor incepe astazi odata cu disputarea a sase jocuri, dupa cum urmeaza: * Soimii Pancota (L2) vs. Pandurii Tg. Jiu (L1) - ORA 16.00 / nu este televizat Arbitri: Florin Marcu (Oradea) - Iulius Timar (Marghita) si Petru Gaspar (Timisoara). Rezerva: Marius Omut (Oradea) Observator arbitri: Nicolae Grigorescu (Timisoara)...

Alte articole despre:  Cupa Romaniei fotbal 2014 2015, saisprezecimi Cupa Romaniei, castigatoare Cupa Romaniei fotbal
Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

27 August 2014 - Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

UEFA a facut cunoscute brigazile care vor oficia la mansa retur a play-off-ului celor doua competitii continentale rezervate echipelor de club, editia 2014/2015, jocurile formatiilor noastre fiind date pe mana unor cavaleri din Spania, Rusia si Slovacia, dupa cum urmeaza: * Ludogorets Razgrad (Bulgaria) vs. STEAUA BUCURESTI - Champions League / miercuri 27 august / ora 20.45 / in tur: 0-1 Arbitri: Alberto Undiano Mallenco - central; Roberto Diaz Perez del Palomar si Juan Yuste - asistenti; Carlos Gomez si Javier Estrada - aditionali; Pau Cebrain Devis - rezerva (toti din Spania)...

1 comentariu
Alte articole despre:  play off Champions League 2014 2015, play off Europa League 2014 2015, echipe romanesti cupe europene fotbal
Arbitrii echipelor noastre in Europa League

17 Iulie 2014 - Arbitrii echipelor noastre in Europa League

Dupa fulminantul start luat miercuri seara de Steaua in preliminariile Champions League, editia 2014/2015 (vezi victoria cu 1-0 obtinuta in fata norvegienilor de la Stromsgodget), astazi intra in focuri europene alte doua echipe romanesti, Petrolul si CFR Cluj, ambele urmand sa joace pe teren propriu. Iata ce brigazi a delegat UEFA la partidele formatiilor noastre contand pentru mansa 1 a turului 2 preliminar al Europa League: * Petrolul Ploiesti vs. Flamurtari Vlora (Albania) / ora 19.30 / Stadion: Ilie Oana...

1 comentariu
Alte articole despre:  preliminarii Europa League 2014 2015, Steaua Champions League 2014 2015, echipe romanesti cupe europene fotbal
Cupa Ligii: Programul, arbitrii si televizarile preliminariilor

16 Iulie 2014 - Cupa Ligii: Programul, arbitrii si televizarile preliminariilor

Dupa o absenta de 14 ani, Cupa LPF revine in actualitate, astazi fiind programate doua jocuri contand pentru calificarea in optimi, confruntari in care se bat cele patru nou promovate pe prima scena fotbalistica. Iata disputele de miercuri: * Rapid Bucuresti vs. CS U Craiova / ora 18.00 / Stadion Giulesti / Look TV George Radulescu (Bucuresti) - Marius Nicoara (Baile Herculane) si Sebastian Stoianov (Constanta). Rezerva: Andrei Chivulete (Bucuresti)...

3 comentarii
Alte articole despre:  Cupa Ligii Adeplast 2014, Liga Profesionista de Fotbal, Cupa Romaniei fotbal 2014 2015
Inceputul dezastrului in fotbalul romanesc? FRF n-a vandut drepturile TV ale Cupei Romaniei

12 Iulie 2013 - Inceputul dezastrului in fotbalul romanesc? FRF n-a vandut drepturile TV ale Cupei Romaniei

Intr-o perioada in care investitorii si sponsorii fug de fotbalul romanesc, avem un prim semn al dezastrului financiar ce ar putea urma din 2014. FRF a incercat sa vanda drepturile TV ale Cupei Romaniei, insa n-a reusit acest lucru. Intr-un comunicat oficial postat pe site-ul Federatiei, forul condus de Mircea Sandu anunta "reluarea cererii de oferta privind atribuirea pachetelor ce contin Drepturi de Transmisie a meciurilor de fotbal disputate in cadrul competitiei "CUPA ROMANIEI" - 2013/2015"...

2 comentarii
Alte articole despre:  Drepturi TV Cupa Romaniei, Cupa Romaniei drepturi TV, licitatie drepturi TV Cupa Romaniei

Top 3 știri din presa centrală

Incredibil! Un fotbalist român a marcat cel mai rapid gol din lume! A doborât recordul detinut de Rafael Leao, jucătorul lui Milan VIDEO
Uluitor! Radu Ungurianu a dat cel mai rapid gol din istoria fotbalului mondial, în secunda patru! S-a întâmplat în meciul Bucovina...

A murit un fost campion la ciclism. Fostul sportiv avea doar 37 de ani
Fostul ciclist danez Chris Anker Sørensen a murit într-un accident rutier, la doar 37 de ani, sâmbătă, în Belgia. Sorensen se afla pe...

Meci dramatic pentru Mircea Lucescu în Ucraina
Formaţia Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Oleksandria, într-un...
  1. Un spectacol sinistru, la finalul căruia noi plătim facturile grase ale proastei guvernări
  2. Cum a sărbătorit Emma Răducanu succesul de la US Open și ce n-a avut voie să facă
  3. Structuri misterioase descoperite sub Marea Nordului: Nevăzute de mii de ani, au fost găsite în adâncuri VIDEO
  4. Fenomen misterios în Statele Unite: Sunete puternice zguduie Tennessee în plină noapte VIDEO
  5. O femeie a murit 15 minute, dar a înviat miraculos. Ce a văzut în experiența din apropierea morții
  6. Celebrul fizician Michio Kaku uimește omenirea: ”Extratereștrii pot fi cu milioane de ani mai avansați decât noi” VIDEO
  7. Accident cu cinci victime, în județul Suceava. Un microbuz a intrat într-un TIR
  8. Misterioase structuri descoperite sub gheața Groenlandei: Invizibile mii de ani, au ieșit la lumină din adâncuri VIDEO
  9. Un nou eșec dureros pentru Sorana Cîrstea în Statele Unite
  10. Civilizațiile extraterestre ar putea avea o tehnologie diabolică: Megastructurile sfere Dyson VIDEO