Ziare.com
Dan Alexa l-a dat in judecata pe Ioan Niculae - suma uriasa pe care i-o solicita

Dan Alexa l-a dat in judecata pe Ioan Niculae - suma uriasa pe care i-o solicita

Antrenorul Dan Alexa l-a dat in judecata pe Ioan Niculae dupa ce a fost dat afara de la Astra Giurgiu. Alexa spune ca Niculae a incalcat clauzele contractuale si cere sa fie despagubit pentru ca a fost demis, conform ProSport. Astfel, ...

14 Noiembrie 20191 comentariu

  Dan alexa dat afara astra

  Astra l-a dat afara pe Dan Alexa: Suma uriasa pe care o incaseaza antrenorul

  Astra l-a dat afara pe Dan Alexa: Suma uriasa pe care o incaseaza antrenorul

  Clubul Astra Giurgiu a decis, luni, sa rezilieze unilateral contractul antrenorului Dan Alexa. Dupa ce partile nu au ajuns la un acord pentru o despartire pe cale amiabila, cei de la Astra au decis sa-l demita pe Alexa. In aceste conditii, antrenorul va primi despagubiri in valoare de 180 de mii de euro, anunta Gsp. Cei de la Astra au luat decizia sa renunte la Alexa inca de saptamana trecuta, cand l-au suspendat din functie...

  14 Octombrie 20192 comentarii
  Alte articole despre: Dan Alexa dat afara Astra
   Alexa, greu de demis: Astra l-a suspendat pentru ca nu-l poate da afara

   Alexa, greu de demis: Astra l-a suspendat pentru ca nu-l poate da afara

   Dan Alexa este greu de demis de la Astra, desi echipa giurgiuveana are un nou tehnician principal. Formatia de la malul Dunarii a transmis joi, prin intermediul unui comunicat de presa, ca i-a suspendat contractul lui Alexa si ca negociaza in continuare termenii rezilierii. "Antrenorul Dan Alexa a acceptat suspendarea angajamentului sau cu clubul nostru, pentru o perioada de timp, in care se vor continua discutiile cu acesta pentru rezilierea intelegerii. Astazi, lotul Astrei a plecat intr-un cantonament centralizat la Curtea de Arges, unde echipa va sta pana duminica, alaturi de noul antrenor al echipei noastre, Bogdan Andone, care urmeaza sa semneze un angajament cu obiectiv imediat calificarea in play-off...

   10 Octombrie 20191 comentariu
    Patronul lui Hapoel Haifa a decis ce se intampla cu Tamas: Iata unde va juca romanul

    Patronul lui Hapoel Haifa a decis ce se intampla cu Tamas: Iata unde va juca romanul

    Patronul echipei Hapoel Haifa, omul de afaceri Yoav Katz, a decis ce se va intampla cu Gabi Tamas dupa cel mai recent act de indisciplina al romanului. Katz a anuntat ca Tamas va pleca de la echipa in perioada imediat urmatoare si ca, foarte probabil, el va reveni in fotbalul romanesc. "Din pacate, Tamas va pleca de la echipa noastra. Probabil ca se va intoarce sa joace in Romania", a spus patronul lui Hapoel pentru One. Fundasul in varsta de 35 de ani a fugit recent din cantonamentul lui Hapoel din Romania, el petrecand alaturi de mai multi amici in cluburile din Bucuresti...

    30 Iulie 2019

     Urmareste Ziare.com pe

     Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
      

     TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

     Povestea prieteniei dintre Maradona si Stoicikov. Bulgarul a plans in fata legendarului argentinian. "Erau multi vulturi in jurul lui"
     In varsta de 54 de ani, fostul mare fotbalist bulgar Hristo Stoicikov, a oferit amanunte interesante despre prietenia care l-a legat de Diego...

     Sorana Cirstea a "intepat-o" pe Simona Halep in social media. Ce au de impartit romancele la Australian Open
     Sorana Cirstea (30 de ani, locul 72 WTA) a avut o postare pe Twitter care poate fi interpretata ca un gest de nemultumire fata de faptul ca Simona...

     FOTO Ei nu-i pasa de carantina de la Australian Open. Castigatoarea din 2018 se distreaza in costum de baie, la malul marii
     Daneza Caroline Wozniacki (30 de ani) a postat pe retelele de socializare imagini cu ea in costum de baie, la malul marii, asta in timp ce fostele...
     Platforma pentru solutionarea online a litigiilor