Ziare.com

Echipe romanesti europa league

Echipele din Romania in Europa League: Unde putem vedea meciurile

Echipele din Romania in Europa League: Unde putem vedea meciurile

Trei formatii din Romania vor evolua joi seara in prima mansa a turului III preliminar din Europa League, CFR Cluj, FCSB si Craiova fortand calificarea in playoff. Duelul dintre Alashkert si CFR Cluj va incepe la ora 19:00 si va putea fi urmarit pe trei posturi, DigiSport, Telekomsport si Look. De asemenea, meciul celor de la FCSB cu Hajduk Split, programat de la ora 21:45, va fi televizat de ProTV. Confruntarea dintre Leipzig si Universitatea Craiova va fi televizata in cele din urma de TVR 1, de la ora 19:30...

08 August 2018
  FCSB, CFR Cluj si Universitatea Craiova, in turul 3 preliminar al Europa League: Cu cine joaca si cand sunt programate meciurile

  FCSB, CFR Cluj si Universitatea Craiova, in turul 3 preliminar al Europa League: Cu cine joaca si cand sunt programate meciurile

  FCSB, CFR Cluj si Universitatea Craiova sunt echipele romanesti care vor juca in turul trei preliminar al Europa League. Dupa o victorie categorica in "dubla" din turul doi preliminar cu Rudar Velenje, FCSB o va intalni in runda urmatoare pe Hajduk Split, prima mansa urmand sa aiba loc in Croatia. CFR Cluj, picata din Liga Campionilor, va avea o misiune mai usoara, impotriva formatiei armene FC Alashkert, cu primul joc programat tot in deplasare. De asemenea, tot in deplasare va juca si Universitatea Craiova, intrata direct in turul trei preliminar, cu puternica formatiei germana RB Leipzig...

  02 August 20181 comentariu
   Arbitrii echipelor romanesti in Europa League

   Arbitrii echipelor romanesti in Europa League

   UEFA a delegat brigazi din Polonia si Anglia la ultimele jocuri ale Astrei si Stelei din grupele celei de-a doua competitii continentale de club, editia 2014/2015. Iata componenta acestora: * FC Salzburg vs. Astra Giurgiu - joi, 11 decembrie / ora 19.00 Arbitri: Pawel Raczkowski - central; Tomasz Listkiewicz si Marcin Boniek -asistenti; Tomasz Musial si Tomasz Kwiatkowski - aditionali; Radoslaw Srejka - rezerva (toti din Polonia)...

   10 Decembrie 2014
    Arbitri germani si rusi la meciurile Stelei si Astrei din Europa League

    Arbitri germani si rusi la meciurile Stelei si Astrei din Europa League

    Steaua si Astra, singurele formatii de club romanesti care continua aventura europeana vor disputa joi seria a cincea de jocuri aferente grupelor, UEFA delegand la partidele acestora urmatoarele brigazi: * Aalborg vs. Steaua - Grupa J / ora 20.00 Arbitri: Felix Zwayer - central; Guido Kleve si Markus Hacker - asistenti; Tobias Stieler si Robert Hartmann - aditionali; Franck Willenborg - rezerva Observator arbitri: Georgios Biakos (Grecia)...

    27 Noiembrie 2014
     Arbitrii echipelor romanesti in grupele Europa League

     Arbitrii echipelor romanesti in grupele Europa League

     UEFA a delegat brigazi din Austria si Cehia la meciurile echipelor romanesti care evolueaza in grupele Europa League. Iata componentele acestora: * Dinamo Kiev vs. Steaua Bucuresti / Grupa J / ora 20.00 Arbitri: Robert Schorgenhofer - central; Mattias Winsauer si Roland Branduer - asistenti; Rene Eisner si Dominik Ouschan - aditionali; Richard Huebler - rezerva (toti din Austria)...

     02 Octombrie 2014
      Vezi cine fluiera echipele noastre in play-offul Europa League

      Vezi cine fluiera echipele noastre in play-offul Europa League

      UEFA a facut cunoscute numele arbitrilor care vor oficia la jocurile formatiilor romanesti care bat la portile fazei grupelor celei de-a doua competitii fotbalistice de club europene, mansa tur a disputelor fiind programata in cursul acestei saptamani. Iata care sunt centralii delegati de forul condus de Platini la partidele echipelor noastre in play-off EL 2013: * Pandurii Tg. Jiu vs. Sporting Braga (Portugalia) - mansa tur / 22.08 / ora 20.00 / Cluj Arena Arbitru: Florian Mayer (Germania)...

      20 August 2013
       Echipele romanesti si-au aflat adversarii din Europa League

       Echipele romanesti si-au aflat adversarii din Europa League

       Cele trei reprezentante ale Romaniei in Europa League, Astra Giurgiu, Petrolul Ploiesti si Pandurii Targu Jiu, si-au aflat, vineri, adversarii din playoff. Sortii nu au fost deloc darnici cu formatiile noastre, care vor intalni echipe puternice, dupa cum urmeaza. Petrolul Ploiesti va da piept cu englezii de la Swansea City. Gruparea din Premier League a trecut fara emotii de turul III preliminar al competitiei, invingand Malmo pe teren propriu, scor 4-0, si remizand in deplasare (0-0)...

       09 August 20136 comentarii
        Iata cu cine vor juca echipele romanesti in turul urmator al Europa League

        Iata cu cine vor juca echipele romanesti in turul urmator al Europa League

        Romania va fi reprezentata in turul 3 preliminar al Europa League de trei echipe, care vor avea urmatoarele adversare:
        Trencin (Slovacia) - Astra
        Vitesse (Olanda) - Petrolul
        Pandurii - Hapoel Tel Aviv (Israel)
        Prima mansa va avea loc pe 1 august, urmand ca meciurile din retur sa se desfasoare pe 8 august.
        I.G.

        25 Iulie 20133 comentarii
         Tragerea la sorti a Europa League: Adversarele echipelor romanesti

         Tragerea la sorti a Europa League: Adversarele echipelor romanesti

         Astra Giurgiu, Pandurii Targu Jiu si Petrolul Ploiesti si-au aflat luni adversarele din preliminariile Europa League. Conform tragerii la sorti de la Nyon (Elvetia), Astra va juca in primul tur preliminar cu NK Domzale, locul 3 in sezonul trecut al campionatului din Slovenia. Partidele se vor juca pe 4 iulie (turul), in Slovenia, respectiv 11 iulie (returul), in Romania. Daca vor trece de Domzale, giurgiuvenii ii vor intalni pe cipriotii de la Omonia Nicossia. Din turul doi vor intra in competitie si celelalte doua echipe ale Romaniei in aceasta competitie, Pandurii Targu Jiu si Petrolul Ploiesti...

         24 Iunie 2013
          Dinamo, eliminata din Europa League

          Dinamo, eliminata din Europa League

          Dinamo Bucuresti a pierdut mansa secunda a duelului cu Metalist Harkov, scor 1-2, si a ratat calificarea in grupele Europa League. In tur, ucrainenii au castigat cu 2-0. In ciuda infrangerii din tur, "cainii" au inceput tematori disputa de la Harkov si ucrainenii au acaparat rapid posesia, fortandu-i pe elevii lui Bonetti sa iasa la presing. Tactica gazdelor a dat roade in minutul 29, cand Blanco a deschis scorul cu un sut din centrul careului, dupa o greseala comisa de Nica. Bucurestenii au iesit mai motivati de la cabine si au restabilit egalitatea la sapte minute de la reluare, dupa ce Curtean l-a invins pe Goryainov cu un voleu spectaculos de la marginea careului...

          30 August 20126 comentarii
           Echipe romanesti in cupele europene: Vezi rezultatele adversarelor

           Echipe romanesti in cupele europene: Vezi rezultatele adversarelor

           Adversarele echipelor romanesti inscrise in Liga Campionilor si Europa League au defilat in meciurile disputate in acest weekend. In afara de Ekranas, care a obtinut o remiza in cea mai recenta etapa din Lituania, celelalte formatii au inregistrat victorii la cel putin doua goluri diferenta. FC Basel Adversara campioanei CFR Cluj in play-off-ul Ligii Camionilor s-a impus fara probleme in disputa de pe teren propriu cu Lausanne Sports, scor 2-0...

           20 August 2012
            Vaslui - Inter Milano, in playoff-ul Europa League

            Vaslui - Inter Milano, in playoff-ul Europa League

            FC Vaslui va intalni formatia italiana Inter Milano in play-off-ul Europa League, conform tragerii la sorti care a avut loc, vineri, la sediul UEFA de la Nyon. "Galben-verzii" au fost outsideri la tragerea la sorti, fiind repartizati in Grupa 1, una dintre cele mai dificile. Moldovenii au nimerit cea mai dificila echipa, ceilalti posibili adversari fiind AZ Alkmaar, APOEL Nicosia, Partizan Belgrad si Newcastle United. Cine este Inter Milano? Fondat in 1908, Inter Milano este unul dintre cele mai titrate clubiri din Italia, cu 18 succese in Serie A (locul 3 in clasamentul all-time dupa Juventus Torino si rivala de moarte AC Milan). In plan intern, milanezii au mai cucerit 7 Cupe si 5 Supercupe ale Italiei...

            10 August 20124 comentarii
             Vaslui, Steaua si Rapid, in Europa League: Televizarile meciurilor

             Vaslui, Steaua si Rapid, in Europa League: Televizarile meciurilor

             FC Vaslui, Steaua si Rapid isi joaca saptamana aceasta ultimele meciuri din grupele Europa League.
             Iata cine transmite meciurile in direct in Romania:
             Miercuri:
             20:00 Zurich - Vaslui, pe Pro TV
             22:05 Steaua - AEK Larnaca, pe Pro TV
             Joi:
             20:00 PSV Eindhoven - Rapid, pe Sport.ro
             Partidele vor fi transmise in direct si de Ziare.com.
             I.G.

             13 Decembrie 2011
              Steaua, Rapid si Vaslui isi joaca ultima sansa in Europa League

              Steaua, Rapid si Vaslui isi joaca ultima sansa in Europa League

              A fi sau a nu fi in primavara europeana, aceasta e intrebarea care va fi pe buzele tuturor romanilor joi seara, cand echipele Steaua, Rapid si FC Vaslui isi vor juca ultima carte in grupele Europa League. Cea de-a patra etapa a grupelor este decisiva pentru cele trei formatii romanesti, care nu isi mai permit inca o infrangere si nici macar o remiza daca vor sa mai pastreze sanse la accederea in primavara europeana. Invinsa fara drept de apel in urma cu doua saptamani, fara gol marcat si cu un total de opt primite, Steaua, Rapid si FC Vaslui vor cauta sa se razbune in meciurile retur...

              03 Noiembrie 20113 comentarii
               Dragomir: Ar trebui sa ne fie rusine ca avem 4 echipe in Europa League

               Dragomir: Ar trebui sa ne fie rusine ca avem 4 echipe in Europa League

               Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, crede ca ar trebui sa ne fie rusine pentru ca avem patru formatii in grupele Europa League, dar ne lipsesc conditiile din occident. "N-am cum sa fiu dezamagit cu o victorie in Europa League. Ar trebui sa ne fie rusine ca avem 4 echipe in Europa League la conditiile pe care le avem. Este greu ca Dinamo sa se califice, dar este extraordinar ca au castigat pentru ca peste doi ani vom avea din nou doua echipe in Champions League: una in grupe iar cealalta in calificari", a declarat Dumitru Dragomir pentru sport.ro...

               04 Decembrie 20094 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Rapid, a doua victorie consecutivă. Giuleștenii, lideri în clasamentul Ligii 1
                Formaţia Rapid a obţinut a doua victorie consecutivă în Liga I, după ce a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa CS...

                Liga 1: meciul FC Argeș - UTA din etapa a doua, decis de un gol superb, marcat cu câlcâiul
                Formaţia UTA Arad a învins vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Argeş, într-un meci contând pentru etapa a doua a Ligii I,...

                Semifinala românească de la Palermo nu va mai avea loc. Jaqueline Cristian, eliminată în sferturi
                Jucătoarea de tenis Jaqueline Cristian, locul 159, a fost eliminată, vineri, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor