Echipe turcia romania

Gica Hagi si Gica Popescu negociaza preluarea unei grupari din Turcia

13 Noiembrie 2017 - Gica Hagi si Gica Popescu negociaza preluarea unei grupari din Turcia

Gica Hagi si Gica Popescu au fost surprinsi in Turcia, acolo unde ar purta negocieri pentru preluarea unei echipe. Cei doi fosti mari jucatori romani au fost vazuti la Izmir, unde au ajuns duminica dimineata la bordul unui avion privat, iar mai multe publicatii din Turcia sustin ca sunt pe punctul de a semna cu modesta grupare Karsiyaka Sk. Potrivit jurnalistilor turci, Karsiyaka SK ar urma sa fie preluata de o companie ruseasca, iar Gica Hagi si Gica Popescu sunt in centrul proiectului. Miliardarul rus Mikhail Prokhorov, cu o avere estimata de Forbes la 9 miliarde de dolari, e cel care va cumpara echipa si o va lasa pe mana lui Gica Hagi, ca antrenor, si Gica Popescu, in functia de presedinte...

2 comentarii
Alte articole despre:  Hagi Popescu echipa Turcia
Alibec, dupa meciul nationalei Romaniei: Am inteles mesajul

10 Noiembrie 2017 - Alibec, dupa meciul nationalei Romaniei: Am inteles mesajul

Denis Alibec a tinut sa le transmita un mesaj suporterilor care l-au aplaudat la scena deschisa in timpul meciului amical cu Turcia, disputat joi seara la Cluj. Atacantul le-a multumit fanilor pentru sprijin pentru ca apoi sa le spuna acestora ca a inteles mesajul. "Le multumesc suporterilor pentru incurajarile de la meciul cu Turcia. Am inteles mesajul. Va iubesc! Hai, Romania!", a transmis Alibec. Desi traverseaza o perioada extrem de slaba, Alibec a fost convocat la nationala pentru meciurile cu Turcia si Olanda...

Alte articole despre:  Alibec nationala Romania, Alibec echipa nationala, Romania victorie Turcia
Ioan Ovidiu Sabau, despre remarcatii meciului cu Turcia si situatia lui Alibec - Interviu

10 Noiembrie 2017 - Ioan Ovidiu Sabau, despre remarcatii meciului cu Turcia si situatia lui Alibec - Interviu

Fostul mare international Ioan Ovidiu Sabau a analizat meciul amical dintre Romania si Turcia, a remarcat doi jucatori si a vorbit si despre situatia lui Denis Alibec. Intr-un interviu acordat Ziare.com, Ioan Ovidiu Sabau a afirmat ca trebuie sa ramanem cu picioarele pe pamant dupa acest succes, intrucat am intalnit o echipa slaba, iar meciul nu a avut presiune. De asemenea, Sabau a mentionat ca i-a remarcat pe Gicu Grozav si Constantin Budescu. Iata interviul acordat de Ioan Ovidiu Sabau:...

Alte articole despre:  Ioan Ovidiu Sabau Romania Turcia, Romania Turcia
Lui Lucescu i s-a cerut demisia dupa esecul cu Romania: Ramai in tara ta!

10 Noiembrie 2017 - Lui Lucescu i s-a cerut demisia dupa esecul cu Romania: Ramai in tara ta!

Turcii nu au primit prea bine esecul suferit de nationala condusa de Mircea Lucescu in meciul amical cu Romania. La finalul meciului, fostul international Nihat Kahveci a publicat un mesaj pe o retea de socializare in care i-a cerut lui Lucescu sa-si dea demisia. "In prima repriza, am jucat de parca ne-ar fi fost interzis sa legam mai mult de trei pase! Sunteti in tara dumnevoastra, ramaneti acolo! Demisia, Lucescu!", a scris Kahveci pe Twitter. In varsta de 37 de ani, Kahveci a prins 69 de meciuri in nationala Turciei. El a jucat in cariera pentru echipe precum Besiktas, Sociedad si Villarreal...

Alte articole despre:  Mircea Lucescu demisie Turcia, Romania Turcia
Mircea Lucescu lauda Romania dupa victoria cu Turcia: A fost mai buna

09 Noiembrie 2017 - Mircea Lucescu lauda Romania dupa victoria cu Turcia: A fost mai buna

Mircea Lucescu lauda nationala Romaniei dupa victoria "tricolorilor" din amicalul cu Turcia. Chiar daca echipa sa a fost invinsa, "Il Luce" a fost fair-play si a laudat jocul elevilor lui Contra. "Atmosfera de pe stadion a fost excelenta pentru un meci amical. Publicul a fost fantastic. Romania a fost mai buna, a inceput bine jocul. Se vede ca e o echipa mai omogena decat a mea. Am vrut sa vad cativa jucatori astazi, nu ma asteptam la foarte mult de la ei. Mi-a placut atitudinea jucatorilor romani, mi-a placut modul in care au abordat jocul: pressingul, agresivitatea, au intrerupt jocul cand trebuia, au combinat frumos...

Alte articole despre:  Lucescu Romania Turcia, Romania victorie Turcia, Romania amical Turcia victorie
Contra pregateste un debut neasteptat in nationala Romaniei

08 Noiembrie 2017 - Contra pregateste un debut neasteptat in nationala Romaniei

Cosmin Contra pregateste un debut surprinzator in nationala Romaniei cu ocazia meciurilor amicale impotriva Turciei si Olandei. Selectionerul a anuntat ca este foarte posibil ca Florin Nita, portarul celor de la FCSB, sa bifeze primul lui meci sub "tricolor". "Avem in gand sa joace si Nita, dar vom vedea in ce moment", a declarat Contra la conferinta de presa de miercuri. Florin Nita are 30 de ani si evolueaza pentru FCSB din vara anului 2013, cand a fost adus de la Concordia Chiajna, acolo unde petrecuse sapte sezoane...

Alte articole despre:  Contra debut nationala, Contra lot echipa nationala, Romania amical Turcia Olanda
Mircea Lucescu, despre meciul cu Romania - ce jucatori a remarcat din echipa noastra

07 Noiembrie 2017 - Mircea Lucescu, despre meciul cu Romania - ce jucatori a remarcat din echipa noastra

Selectionerul Turciei, Mircea Lucescu, a vorbit despre partida cu Romania, ce va avea loc joi, la Cluj. Inaintea acestei confruntari, Lucescu a remarcat trei jucatori din echipa noastra - Nicusor Stanciu, Alexandru Chipciu si Ciprian Tatarusanu. "Stanciu si Chipciu sunt la un nivel peste tot ce exista in lotul lui Anderlecht. Nu-i judecati dupa un meci. Am jucat de 2 ori contra lor iar pe mine Stanciu m-a eliminat cu Zenit. Tatarusanu a facut o alegere foarte buna cu plecarea la Nantes, pentru un portar este esential sa joace. In Italia te judeca toti la microscop, orice eroare e analizata si suspectata din punct de vedere al valorii", a spus Lucescu pentru editia tiparita a cotidianului Gazeta Sporturilor...

Alte articole despre:  Mircea Lucescu Romania Turcia, Romania Turcia
Turcia lui Mircea Lucescu, amical cu Romania: Ne-am dat acordul

11 Octombrie 2017 - Turcia lui Mircea Lucescu, amical cu Romania: Ne-am dat acordul

Nationala Turciei, antrenata de Mircea Lucescu, va juca un meci amical in compania reprezentativei Romaniei. Tehnicianul roman a dezvaluit ca a discutat cu oficialii Federatiei turce despre aceasta partida, iar baskanii si-au dat acordul. Partida ar urma sa se dispute pe 10 sau 14 noiembrie, cel mai probabil in tara noastra. "S-ar putea ca urmatorul meci pentru mine sa fie cu Romania, in noiembrie, pe 10 sau 14 noiembrie. Am vorbit cu Federatia, ne-am dat acordul...

Alte articole despre:  Lucescu Turcia Romania, amical Romania Turcia, Turcia Romania amical nationala
Jeremy Bokila a anuntat oficial la ce echipa se transfera in Liga 1

03 Septembrie 2017 - Jeremy Bokila a anuntat oficial la ce echipa se transfera in Liga 1

Cazul transferului cunoscutului atacant african Jeremy Bokila pare sa fi ajuns la final, dupa ce jucatorul originar din Congo a anuntat la ce echipa va merge in Romania. Bokila, fost atacant important la Petrolul Ploiesti in Liga 1, cu care a si castigat si o Cupa a Romaniei, imprumutat in prezent de gruparea turca Akhisarspor la CFR Cluj, a anuntat pe o retea de socializare, Instagram mai exact, faptul ca el este de acum legitimat la Dinamo Bucuresti. Congolezul devenise a patra solutie in atac pentru CFR, asa ca a preferat sa mearga la Dinamo, unde poate juca meci de meci, chiar daca va primi un salariu mai mic...

Alte articole despre:  Dinamo il cumpara pe Bokila, Bokila a ales echipa Dinamo Romania, anunt oficial transfer Bokila
Turcii anunta ca Sumudica si-a gasit echipa: Iata cu cine va semna

09 Iunie 2017 - Turcii anunta ca Sumudica si-a gasit echipa: Iata cu cine va semna

Jurnalistii turci anunta ca Marius Sumudica si-a gasit echipa dupa despartirea de Astra Giurgiu, romanul urmand a antrena pe malurile Bosforului in sezonul urmator. Presedintele clubului Kayserispor, Erol Bedir, a declarat recent ca a ajuns la un acord cu tehnicianul roman. Potrivit celor de la kayseritempo.org, Bedir a afirmat ca s-a inteles cu Sumudica, acesta urmand a semna un acord pe un sezon, cu posibilitatea de prelungire pe inca unul. Anuntul oficial este asteptat in cursul zilei de sambata...

1 comentariu
Alte articole despre:  Sumudica echipa Turcia, Sumudica antrenor Kayserispor, Sumudica antrenor Turcia
TVR a dat lovitura! Record de audienta la Turcia - Romania!

14 Octombrie 2012 - TVR a dat lovitura! Record de audienta la Turcia - Romania!

Televiziunea Romana a dat lovitura cu transmiterea partidei dintre Turcia si Romania, din preliminariile Cupei Mondiale din 2014, meciul inregistrand un adevarat record din punct de vedere al audientei. TVR-ul se mandreste cu o medie 3.316.000 de telespectatori, ceea ce se traduce printr-un rating de 17,4% si o cota de piata de 32,2%. Mai mult, in minutul de aur, la ora 22.13, nu mai putin de 4.103.000 de telespectatori aveau televizoarele comutate pe TVR1. Potrivit site-ului evz.ro, aceste cifre sunt cele mai mari atinse in timpul transmiterii unui meci al echipei nationale in 2012...

2 comentarii
Alte articole despre:  audienta Turcia Romania, Turcia Romania rezultat, televizare meciuri echipa nationala, audienta TVR
Ultimele noutati inaintea meciului Turcia - Romania: Echipele de start

12 Octombrie 2012 - Ultimele noutati inaintea meciului Turcia - Romania: Echipele de start

Au mai ramas mai putin de patru ore pana la startul meciului Turcia - Romania, din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2014, iar site-ul Ziare.com va prezinta ultimele noutati de la Istanbul. Victor Piturca se pare ca a ales deja primul 11 contra turcilor, unul plin de surprize. In poarta va fi Tatarusanu, care va avea in fata o linie de patru fundasi, alcatuita din Tamas, Chiriches, Goian si Rat. La mijloc, Piturca a ales singuranta si va trimite la inchidere cuplul de la Steaua: Bourceanu - Pintilii...

Alte articole despre:  Turcia Romania echipe probabile, Turcia Romania preliminarii
Avancronica meciului Turcia - Romania. Piturca pregateste surprize de proportii

12 Octombrie 2012 - Avancronica meciului Turcia - Romania. Piturca pregateste surprize de proportii

Nationala de fotbal a Romaniei va da piept, vineri seara, cu reprezentativa similara a Turciei intr-o partida ce va conta pentru preliminariile europene ale Cupei Mondiale din 2014. Selectionerul Victor Piturca pregateste o serie de mutari extrem de surprinzatoare, jucatori ca Adi Mutu, Ciprian Marica sau Costin Lazar urmand a fi doar rezerve, in timp ce pusti ca Grozav sau Chipciu vor intra din primul minut in partida de pe "Sukru Saracoglu". La ultimul antrenament, cel de joi, "Piti" a folosit o echipa a titularilor inedita. Daca in defensiva nu au existat schimbari, jucand in formula Tatarusanu, Tamas, Chiriches, Goian si Rat, de la mijloc au aparut modificari majore...

3 comentarii
Alte articole despre:  Turcia Romania avancronica, Turcia Romania LIVE, echipe Turcia Romania, nationala Romania preliminarii Cupa Mondiala
Piturca pregateste o surpriza uriasa pentru Turcia - Romania

11 Octombrie 2012 - Piturca pregateste o surpriza uriasa pentru Turcia - Romania

Victor Piturca, selectionerul Romaniei, pregateste o surpriza uriasa pentru meciul cu Turcia, din preliminariile Cupei Mondiale din 2014. Antrenorul se gandeste serios sa il titularizeze la Istanbul pe Bogdan Stancu, atacantul formatiei turce Orduspor, in locul "senatorului" Ciprian Marica. La sedinta de pregatire de miercuri, Piturca a insistat, in jocurile scoala, cu un Stancu trimis pe postul de varf impins, asa cum joaca "Motanul" si la Ordu. Motivul acestei schimbari este acela ca Marica abia ce si-a revenit dupa o accidentare si nu are meciuri in picioare, in timp ce Stancu este om de baza in angrenajul lui Orduspor si chiar unul dintre golgheterii primei ligi din Turcia...

7 comentarii
Alte articole despre:  echipa probabila nationala Romania, Piturca echipa Romania, Turcia Romania LIVE, Piturca lot Turcia Romania
Avancronica meciului Turcia - Romania

11 August 2010 - Avancronica meciului Turcia - Romania

Nationala de fotbal a Romaniei va disputa miercuri ultimul meci de pregatire inainte de startul preliminariilor Campionatului European din 2012, "tricolorii" urmand a intalni reprezentativa Turciei. Si pentru adversari intalnirea cu Romania reprezinta o premiera, selectionerul Guus Hiddink debutand oficial pe banca Turciei, asteptarile fiind foarte mari. Razvan Lucescu va aboda intalnirea de la Istanbul cu o asezare clasica, 4-4-2, in care isi vor face loc doar 4 jucatori din campionatul intern...

1 comentariu
Alte articole despre:  avancronica Turcia Romania, amical Turcia Romania, Turcia Romania LIVE

Top 3 știri din presa centrală

România - Norvegia, prima ”finală” pentru tricolore la Mondialul de handbal LIVETEXT
Naționala de handbal feminin a României întâlnește marți seară, de la ora 21.30, formația Norvegiei, în ultima etapă din prima fază a...

David Popovici a semnat contractul! Lovitura de imagine dată de tânărul înotător român
Marca globală de echipament sportiv de nataţie Arena a semnat un contract cu înotătorul român de 17 ani David Popovici, finalist la Jocurile...

Superlativele anului 2021 în circuitul WTA. Capitolul la care Emma Răducanu a fost imbatabilă
Britanica Emma Răducanu, câştigătoare în urmă cu câteva luni la US Open, a fost desemnată revelaţia anului 2021 de către WTA, asociaţia...
  1. Structură misterioasă pe fața nevăzută a Lunii: Descoperire făcută de roverul din China VIDEO
  2. Fenomenul ce a aruncat Antarctica în întuneric, doar două minute: Cum au plătit pasionații 40.000 de dolari să-l vadă VIDEO
  3. Misterioasa cutie neagră a Pământului, pentru sfârșitul lumii: Monolitul indestructibil unicat apărut pe planeta noastră VIDEO
  4. Un faimos fizician britanic trimite un avertisment lumii: ”Sfârșitul timpului este inevitabil” VIDEO
  5. Fenomen astronomic invizibil observat pentru prima dată în istorie. Ar putea schimba legile fizicii VIDEO
  6. Misterul orașului subacvatic din Japonia, nedescifrat: O civilizație avansată pierdută în istorie VIDEO
  7. Unde sunt extratereștrii: Astronomii au identificat locul unde s-ar putea ascunde VIDEO
  8. Spre noi țărmuri, Germania!
  9. Comoara ascunsă în adâncul oceanelor: Are valoarea de 700 de trilioane de dolari VIDEO
  10. Cartea pe care nimeni nu a putut-o citi de 400 de ani : Secretul alchimiștilor dezlegat prin spargerea unui cifru