Ziare.com
Acum nu l-a mai pacalit nimeni la semnatura. Denis Harut e noul jucator al lui FCSB. Prima sa declaratie

Acum nu l-a mai pacalit nimeni la semnatura. Denis Harut e noul jucator al lui FCSB. Prima sa declaratie

FCSB a anuntat transferul lui Denis Harut de la FC Botosani, fundasul in varsta de 21 de ani efectuand deja vizita medicala la gruparea patronata de Gigi Becali, conform news.ro. "Sunt foarte fericit ca s-a facut acest transfer, pana la urma. Este ...

06 Februarie 2021

Fcsb transfer 2017

Transfer oficial la FCSB: Prima declaratie a jucatorului adus din Championship

Transfer oficial la FCSB: Prima declaratie a jucatorului adus din Championship

FCSB a anuntat oficial ca a reusit sa il transfere pe mijlocasul Adrian Popa, acesta fiind imprumutat un sezon de la gruparea engleza Reading. Vicecampioana nu a precizat daca are optiunea de a-l achizitiona definitiv pe fotbalistul in varsta de 31 de ani la finalul imprumutului. "FCSB anunta ca a ajuns la un acord cu Reading Football Club pentru imprumutul lui Adrian Popa pana la sfarsitul acestui sezon. Astfel, jucatorul in varsta de 31 de ani, care a cucerit 7 trofee cu FCSB intre august 2012 si ianuarie 2017, revine la echipa in tricoul careia a cunoscut gloria fotbalistica...

16 August 20192 comentarii
  FCSB l-a transferat pe Adi Popa

  FCSB l-a transferat pe Adi Popa

  FCSB a ajuns la o intelegere cu formatia britanica Reading pentru imprumut lui Adi Popa. Fotbalistul roman in varsta de 31 de ani va semna pe un an cu gruparea "ros-albastra", anunta Digi Sport. "Da, ne-am inteles, urmeaza sa vina. Va juca omul care castiga meciul. Va juca ala mai bun. In grupele Europa League trebuie sa ii plasam pe cei tineri, dar in campionat va juca cine merita cel mai mult, Man poate sa stea pe banca, de ce sa nu stea?", a spus Gigi Becali. Adi Popa a ajuns la Reading la inceputul anului 2017, de la FCSB, in schimbul a 600.000 de euro...

  16 August 20192 comentarii
  Alte articole despre: FCSB transfer Adi Popa
   Transfer neasteptat la FCSB - oficial

   Transfer neasteptat la FCSB - oficial

   FCSB a anuntat, sambata, total neasteptat, transferul fundasului Andrei Marc. Jucatorul a fost adus dub forma de imprumut de la Concordia Chiajna. "FCSB anunta ca a ajuns la un acord cu C.S. Concordia Chiajna pentru imprumutul cu optiune de cumparare a jucatorului Andrei Marc. Fundasul in varsta de 26 de ani, care se va antrena sambata alaturi de noii sai colegi, va purta tricoul cu numarul 73", se arata intr-un comunicat al formatiei "ros-albastre"...

   10 August 2019
    Transfer de ultima ora la FCSB: Becali negociaza cu Budescu!

    Transfer de ultima ora la FCSB: Becali negociaza cu Budescu!

    Gigi Becali nu se opreste din transferuri, chiar daca echipa lui, FCSB, nu are un antrenor principal si negociaza cu un fost international, Constantin Budescu. Latifundiarul a anuntat ca a discutat cu "Budi" si ca acesta si-a reziliat deja contractul cu sauditii de la Al Shabab, fiind dispus sa revina la FCSB. "Am vorbit cu Budescu aseara. Cred ca va veni la noi. Mi-a zis sa-l las 5-6 zile sa-i zica avocatii ce trebuie sa faca. El si-a reziliat unilateral contractul si trebuie sa discute cu avocatii", a declarat Gigi Becali la ProX...

    06 August 20191 comentariu
     FCSB bifeaza inca un transfer

     FCSB bifeaza inca un transfer

     FCSB a ajuns la un acord pentru transferul fundasului stanga Ionut Pantiru de la Poli Iasi. Gigi Becali a batut palma cu omologul sau de la Iasi pentru suma de 200.000 de euro si un procent de 20% din suma unui transfer ulterior, anunta Prosport. Fotbalistul va semna pe cinci ani cu FCSB si va avea un salariu lunar de 6.000 de euro. "Cluburile au ajuns la un acord, acum s-au semnat documentele, iar Ionut va pleca miercuri dimineata la Bucuresti, la noua sa echipa. E un pas inainte pentru jucator, sunt convins ca va face o figura frumoasa la FCSB", a declarat Petrica Basascu, agentul din Iasi al jucatorului...

     31 Iulie 2019
     Alte articole despre: FCSB transfer Ionut Pantiru
      FCSB l-a transferat pe Diogo Salomao - oficial

      FCSB l-a transferat pe Diogo Salomao - oficial

      FCSB a oficializat, marti, transferul mijlocasului portughez Diogo Salomao. Fostul jucator al lui Dinamo a semnat un contract valabil pe un an si va avea un salariu lunar de 15.000 de euro. "FCSB anunta ca Diogo Ferreira Salomao va imbraca tricoul echipei noastre in sezonul 2019-2020. Atacantul in varsta de 30 de ani a semnat marti contractul cu FCSB si va incepe antrenamentele alaturi de noii sai colegi. Diogo va purta numarul 24...

      16 Iulie 2019
       Transfer de ultima ora la FCSB: A semnat un mijlocas portughez!

       Transfer de ultima ora la FCSB: A semnat un mijlocas portughez!

       FCSB a realizat un nou transfer, portughezul Thierry Moutinho semnand un contract cu formatia din Berceni. Mijlocasul in varsta de 28 de ani va purta numarul 14 pe tricou si va intra in programul echipei chiar de marti dimineata. "FCSB anunta ca jucatorul Thierry Rua Moutinho va evolua, in sezonul 2019-2020, pentru echipa noastra. Mijlocasul in varsta de 28 de ani a semnat luni contractul cu FCSB si va incepe antrenamentele sub comanda lui Bogdan Andone marti dimineata. Thierry va purta tricoul cu numarul 14...

       15 Iulie 2019
        FCSB a rezolvat inca un transfer: Anuntul facut marti de Gigi Becali

        FCSB a rezolvat inca un transfer: Anuntul facut marti de Gigi Becali

        Gigi Becali a anuntat, marti, ca FCSB a rezolvat inca un transfer in vederea sezonului care urmeaza. La doua zile distanta de la victoria controversata cu Astra, patronul "ros-albastrilor" a transferat un jucator chiar de la giurgiuveni. Fundasul dreapta Claudiu Belu, care e impresariat de Anamaria Prodan, va imbraca tricoul "ros-albastrilor" incepand cu sezonul urmator. "E rezolvat transferul! L-am luat pe Belu! L-am bagat in sedinta, ca e talentat, dar trebuie sa lase cluburile, distractiile si femeile. I-am zis si el a zis ca da! L-am vazut foarte hotarat. I-am zis ca in 2-3 ani poate sa ajunga milionar, prinde un contract afara. Din vara vine. L-am luat dinaintea meciului cu Astra", a anuntat Becali intr-o interventie la ProX...

        19 Martie 20191 comentariu
         FCSB transfera, din nou, de la Viitorul lui Hagi: Anuntul facut miercuri de Gigi Becali

         FCSB transfera, din nou, de la Viitorul lui Hagi: Anuntul facut miercuri de Gigi Becali

         Gigi Becali a anuntat, miercuri, ca va transfera un jucator de la Viitorul lui Gica Hagi. La doua zile distanta de la infrangerea suferita in playoff-ul Ligii 1 in fata constantenilor, Becali dezvaluie ca l-a sunat pe Hagi pentru a-l intreba de un jucator. "Gica si cu mine suntem in relatii foarte bune acum. L-am sunat pe Gica pentru un jucator, dar n-o sa-l ghiciti acum", a spus Becali la PRO X. A zis sa se termine cu play-off-ul si vedem. Nu e Vana, n-o sa-l ghiciti! Nu e nici Tiru! Lasati, nu-l ghiciti. Daca e strain? Nu va zic", a adaugat acesta...

         13 Martie 20191 comentariu
          Romario Benzar, transfer in Turcia: Iata ce echipe il vor

          Romario Benzar, transfer in Turcia: Iata ce echipe il vor

          Romario Benzar ar putea parasi FCSB in aceasta iarna, fundasul fiind dorit de doua formatii de prima mana din Turcia. Potrivit celor de la CNN Turk, Benzar se afla pe lista celor de la Fenerbahce si Trabzonspor. Fundasul in varsta de 26 de ani a fost cumparat de FCSB de la Viitorul in vara anului 2017, platind pentru jucator in jur de 700 de mii de euro. Chiar daca este fotblist de nationala, Benzar nu este titular de drept la FCSB, astfel ca ar putea fi cedat de FCSB in iarna, chiar daca echipa lui Becali se afla in lupta pentru titlu...

          05 Decembrie 2018
           FCSB nu reuseste sa transfere un fundas: Planic nu mai vine

           FCSB nu reuseste sa transfere un fundas: Planic nu mai vine

           FCSB nu reuseste sa transfere un fundas, desi antrenorul Nicolae Dica cere cu insistenta acest lucru. Primul pe lista vicecampioanei, sarbul Bogdan Planic, are sanse minime sa ajunga la echipa din Berceni. "Tot am incercat cu Planic, la un moment dat era rezolvat, acum nu mai este, dar nu pot spune eu acum mai mult. Din ce stiu nu a picat de tot. Mai avem si alte discutii, dar deocamdata asteptam raspunsul, daca vom primi acceptul sa vina sau nu. Sper sa aducem pana la urma si un fundas central. Avem nevoie de un lot valoros si numeric pentru ca suntem implicati pe mai multe fronturi, spre deosebire de CFR Cluj si de Dinamo, care nu mai sunt in Europa", a declarat Nicolae Dica in cadrul unei conferinte de presa...

           08 August 20172 comentarii
            Dica dezvaluie de ce nu a adus FCSB un fundas central

            Dica dezvaluie de ce nu a adus FCSB un fundas central

            Nicolae Dica, antrenorul celor de la FCSB, a dezvaluit de ce vicecampioana nu a reusit sa transfere un fundas pana acum. Tehnicianul sustine ca tintele de pe piata transferurilor ale formatiei din Berceni au preferat sa mearga la alte formatii. "Avem nevoie de un fundas central, dar nu depinde doar de mine sau de conducere. Nu putem transfera imediat. Mi-au fost trimisi niste jucatori, i-am vazut, apoi au spus ca nu vor sa mai vina, ca ei mai asteapta. Un jucator a preferat sa se duca in liga secunda din Spania, la Cordoba, decat sa vina la Steaua si sa lupte pentru castigarea campionatului si pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor...

            20 Iulie 2017
             Transfer controversat la FCSB: E o premiera nationala, jucatorul a dezertat

             Transfer controversat la FCSB: E o premiera nationala, jucatorul a dezertat

             Universitatea Craiova reactioneaza dur dupa ce portarul Andrei Vlad a fost transferat de FCSB. Managerul general al oltenilor, Marcel Popescu, sustine ca mutarea a fost una in premiera in Romania, fotbalistul in varsta de 18 ani fiind acuzat ca a "dezertat" de la Craiova. "A fost o operatiune intre agentii de jucatori si cluburi. Jucatorul a fost o victima, iar acum acest club va fi primit si mai ostil decat inainte. Suma platita nu este o suma de transfer, pentru ca la finalul sezonului, el devenea liber de contract, iar orice club care platea 50 de mii de euro il lua...

             11 Iulie 20171 comentariu
              FCSB transfera un fundas marocan care a jucat si la Fiorentina

              FCSB transfera un fundas marocan care a jucat si la Fiorentina

              FCSB e pe punctul de a transfera un fundas marocan care a jucat in trecut la AC Fiorentina. Aflata in cautarea unui fundas central, vicecampioana Romaniei e aproape de a-l aduce pe Manuel da Costa, in prezent liber de contract dupa despartirea de Olympiacos Pireus. "Neinclus in planurile noului antrenor de la Olympiakos, internationalul marocan Da Costa ar putea schimba in curand aerul si sa semneze cu Steaua Bucuresti", scrie publicatia marocana InfoMediaire. Manuel da Costa are 31 de ani si in ultimele doua sezoane a jucat pentru Olympiacos Piraeus...

              04 Iulie 20171 comentariu
               FCSB transfera un atacant de la Viitorul - surse

               FCSB transfera un atacant de la Viitorul - surse

               FCSB si Viitorul se razboiesc la TAS pentru tilul sezonului 2016/2017 al Ligii 1, insa asta nu le impiedica sa faca afaceri impreuna. Gigi Becali a anuntat luni ca-l va ceda pe mijlocasul Catalin Stefanescu, in ultimul sezon imprumutat la Iasi, la Viitorul lui Hagi, in schimbul unui atacant, fara sa dezvaluie numele acestuia. Digi Sport dezvaluie ca atacantul in cauza e Robert Grecu, de 19 ani, care sezonul trecut s-a aflat sub comanda lui Nicolae Dica la SCM Pitesti. "Dica l-a remarcat, l-a tinut minte si a insistat ca atacantul sa fie adus la gruparea ros-albastra inca de acum. Hagi a fost de acord, doar dupa ce i-a fost promis Stefanescu, fotbalist revenit la Steaua, dupa un sezon de imprumut la CSM Poli Iasi", noteaza sursa citata...

               19 Iunie 2017

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Romania - Italia, meciul al treilea in "Billie Jean King Cup". Mutarea surpriza facuta de Monica Niculescu LIVETEXT
                Meciul de tenis dintre Romania si Italia, baraj de mentinere in Grupa Mondiala din "Billie Jean King Cup" (fosta Fed Cup), continua sambata la...

                Simona Halep, despre absenta la meciul Romania - Italia: "E mult mai greu sa joci pentru tara". Tenismena a plecat spre Stuttgart
                Simona Halep (29 de ani, locul 3 mondial), a declarat sambata, la plecarea spre Stuttgart, ca nu stie daca va putea evolua la competitia din...

                Cea mai frumoasa jurnalista de sport e blestemata in dragoste. A fost ceruta de sotie, dar a ramas din nou singura
                Diletta Leotta (29 de ani), considerata cea mai frumoasa jurnalista de sport din lume, are din nou probleme in viata sentimentala, in ciuda...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor