Ziare.com
Un international roman a ajuns la ultima clasata din liga a doua italiana. Fotbalistul a trecut pe la FCSB si Viitorul

Un international roman a ajuns la ultima clasata din liga a doua italiana. Fotbalistul a trecut pe la FCSB si Viitorul

Mijlocasul roman Adrian Stoian a semnat cu Ascoli Calcio, a anuntat marti clubul aflat pe ultimul loc in Serie B, divizia a doua a campionatului de fotbal al Italiei, conform agerpres.ro. Adrian Stoian, care pe 11 februarie va implini 30 de ani, ...

12 Ianuarie 2021

Fotbalisti contract fcsb

Trei fotbalisti au plecat de la FCSB - oficial

Trei fotbalisti au plecat de la FCSB - oficial

FCSB a anuntat oficial despartirea de trei fotbalisti in aceasta iarna. Atacantii Hora si Tsoumou, dar si fundasul Chorbadzhiyski si-au reziliat contractele cu vicecampioana si au parasit formatia din Berceni. "Clubul nostru anunta ca Ioan Hora, Juvhel Tsoumou si Bozhidar Chorbadzhiyski si-au incheiat, in aceasta iarna, contractele cu FCSB." Hora si-a gasit deja o noua echipa, el semnand cu Mediasul lui Edi Iordanescu, in timp ce bulgarul Chorbadzhiyski a revenit la TSKA Sofia, formatie de la care fusese imprumutat in vara anului trecut...

07 Ianuarie 2020
  Un fotbalist important, blocat la FCSB. Becali: "Nu mai dorm, gata!"

  Un fotbalist important, blocat la FCSB. Becali: "Nu mai dorm, gata!"

  Gigi Becali, patronul FCSB, a anuntat ca sarbul Bogdan Planic nu va parasi echipa in vara, asa cum s-a speculat. Latifundiarul sustine ca in contractul lui Planic exista o clauza prin care clubul poate prelungi intelegerea cu un an. Asta inseamna ca fundasul nu va pleca liber la finalul actualului sezon. "Cu Planic am facut contract 3 ani + 1 an. Durata contractului sau e de 4 ani, nu de 3. Mai are un an si jumatate de contract. Nu mai dorm, gata! Dormeam eu, dar nu dormea Argaseala. Stam linistiti, mai are un an si jumatate de contract baiatul. Nu stiu ce zicea impresarul, dar nu e liber. Avem actele, e vorba despre un document pe care nu l-am putut semna decat in felul asta", a spus Becali la PRO X...

  08 Noiembrie 2019
   Fotbalistul care a disparut din cantonamentul FCSB risca sa fie dat afara

   Fotbalistul care a disparut din cantonamentul FCSB risca sa fie dat afara

   Fotbalistul care a disparut din cantonamentul celor de la FCSB risca sa fie dat afara pentru ca a incalcat contractul. Directorul sportiv al vicecampioanei, Narcis Raducan, a explicat ca polonezul Lukasz Gikiewicz va fi sanctionat gradual, in conformitate cu regulamentul clubului, urmand a se ajunge pana la rezilierea contractului. "Asta inseamna ca problema e la el. Nu a corespuns din punct de vedere fotbalistic. Ne-am indeplinit toate conditiile contractuale. Avem documente ca a primit o masina. Nu ne-am aliniat la salonul de la Geneva, dar cand eram tanar, imi doream masina lui...

   28 Septembrie 2019
    Un fotbalist al FCSB a fugit de la echipa!

    Un fotbalist al FCSB a fugit de la echipa!

    Aflat in conflict cu sefii clubului, un jucator al celor de la FCSB a fugit de la echipa! Polonezul Lukasz Gikiewicz, adus in aceasta vara pentru a suplini absenta temporara a lui Eddy Gnohere, a disparut de la FCSB dupa ce a fost trimis la formatia secunda si nimeni nu stie unde se afla. "E adevarat! Desi ne-am respectat obligatiile contractuale, absenteaza. Nu avem nicio informatie despre el", a declarat directorul sportiv al vicecampioanei, Narcis Raducan, pentru Fanatik. Gikiewicz este cel mai surprinzator transfer realizat de Becali la FCSB, el fiind adus la recomandarea unui antrenor pe care latifundiarul l-a intalnit intr-un pelerinaj...

    27 Septembrie 20194 comentarii
     FCSB anunta oficial despartirea de inca un jucator: "Astazi, drumurile noastre se despart si probabil nu se vor mai intalni"

     FCSB anunta oficial despartirea de inca un jucator: "Astazi, drumurile noastre se despart si probabil nu se vor mai intalni"

     FCSB s-a despartit oficial, joi, de unul dintre cei mai importanti jucatori ai echipei. Printr-un mesaj emotionant, in care sunt enumerate toate performantele reusite de acesta, gruparea "ros-albastra" anunta ca atacantul Raul Rusescu a semnat rezilierea contractului. "FCSB anunta ca a ajuns la un acord cu Raul Rusescu pentru terminarea contractului, odata cu incheierea sezonului 2018-2019. Numele lui Raul Rusescu se confunda cu cele mai mari performante ale clubului nostru in acest deceniu, acesta trecandu-si in palmares doua titluri de campion al Romaniei, o Cupa a Romaniei, o Super Cupa a Romaniei, o Cupa a Ligii, precum si premii individuale, precum acela de golgeter al Ligii 1 in sezonul 2012-2013 (21 de goluri) si 'Cel mai bun jucator roman' in 2012. In plus, acesta a fost unul dintre cei mai importanti jucatori in sezonul memorabil de UEFA Europa League 2012-2013, cand ros-albastrii au ajuns in optimile competitiei si a semnat golul victoriei cu 1-0, de pe Arena Nationala, impotriva celor de la Chelsea Football Club, la acel moment detinatoarea en-titre a UEFA Champions League"...

     23 Mai 2019
      "Tun" financiar pentru Becali: Cum a castigat 200 de mii de euro la prelungirea unui contract

      "Tun" financiar pentru Becali: Cum a castigat 200 de mii de euro la prelungirea unui contract

      Gigi Becali, finantatorul FCSB, a dat un mic "tun" financiar in momentul in care i-a prelungit contractul veteranului Filipe Teixeira. Latifundiarul sustine ca sponsorul principal al vicecampioanei a fost cel care l-a dorit pe Teixeira inca un an in tricoul FCSB si ca a fost dispus chiar sa plateasca bani seriosi pentru ca acest lucru sa se intample. Concret, compania de asigurari a semnat un nou contract de sponsorizare cu FCSB, unul mai mare cu 400 de mii de euro fata de precedentul, iar jumatate din suma in plus va fi investita de echipa in acordul cu Teixeira...

      05 Decembrie 20181 comentariu
       Fotbalistul care ramane la FCSB pentru ca e credincios: "Rugaciunea lui face cat 17 goluri de-ale lui Messi!"

       Fotbalistul care ramane la FCSB pentru ca e credincios: "Rugaciunea lui face cat 17 goluri de-ale lui Messi!"

       Gigi Becali, finantatorul FCSB, a anuntat ca ii va prelungi contracul lui Mihai Roman, motivul fiind unul cat se poate de neobisnuit. Roman nu l-a cucerit pe Becali cu talentul fotbalistic, ci cu credinta in Dumnezeu! Latifundiarul a marturisit ca vrea fotbalisti credinciosi in lot si ca ii va pastra chiar daca sunt altii mai buni decat ei. "Roman avea doua contracte semnate. Eu am vrut sa semnez pe doi ani, el mi-a zis sa semnam pe un an, ca sa nu ne certam si daca sunt multumit sa il semnam si pe al doilea. Auzise ce-a spus Iftime (patronul lui FC Botosani - n.red.) pe la televizor, eu vorbisem cu el si mi-a zis sa il ia inapoi. Nu stiu ce a auzit el ca s-a spus...

       05 Decembrie 20187 comentarii
        Becali ii ofera un contract "pe viata" lui Budescu

        Becali ii ofera un contract "pe viata" lui Budescu

        Gigi Becali a dezvaluit ca i-a oferit un contract "pe viata" lui Constantin Budescu, cel pe care vrea sa il tina la FCSB pana la retragerea din activitate. Latifundiarul a dezvaluit ca a discutat cu Budescu si i-a spus acestuia ca are un viitor in cadrul clubului din Berceni. In acelasi timp, spune Becali, jucatorul s-ar fi declarat incantat de posibilitatea de a-si incheia cariera la FCSB. "I-am zis asa: Tu poti sa ramai in club. Si el mi-a zis: Nea Gigi, nu mai vreau sa mai plec. Nu cred ca mai plec, raman aici", a declarat Becali pentru ProTV...

        13 Aprilie 2018
         Dialogul purtat de Becali si Enache, inainte ca fotbalistul sa-si rezilieze contractul cu FCSB - surse

         Dialogul purtat de Becali si Enache, inainte ca fotbalistul sa-si rezilieze contractul cu FCSB - surse

         Gabi Enache si-a reziliat contractul cu FCSB si urmeaza sa semneze, in zilele urmatoar, un contract cu o formatie din Rusia. Fotbalistul in varsta de 27 de ani a intrerup colaborarea cu FCSB dupa o discutie purtata cu Gigi Becali si prezentata de portalul Fanatik. Enache i-a cerut lui Becali sa-l lase sa plece liber de contract, iar finantatorul "ros-albastrilor" n-a stat mult pe ganduri: Enache: Eu sunt vinovat mereu, si cand e faza pe stanga, tot Enache de pe dreapta e de vina! Vreau sa plec! Asa nu mai pot sa joc...

         23 Februarie 2018
          Cel mai contestat fotbalist al FCSB a primit o marire de salariu

          Cel mai contestat fotbalist al FCSB a primit o marire de salariu

          Gabi Enache, cel mai contestat fotbalist din lotul celor de la FCSB, a primit o marire de salariu. Jucatorul care poate acoperi mai multe posturi in banda dreapta a semnat recent un nou contract cu vicecampioana, dupa cum anunta ProSport. Iar noul contract i-a adus si un nou salariu, Enache primind acum aproximativ 16 mii de euro pe luna. Sursa citata noteaza ca Enache castiga acum mai bine decat portarul titular al FCSB, Florin Nita, decat unul dintre fundasii de baza ai lui Dica, Mihai Balasa, dar si decat Benzar si Nedelcu, jucatori transferati de FCSB de la Viitorul lui Hagi...

          18 Ianuarie 2018
           Becali si-a asigurat "perla": I-am marit salariul, a semnat pe cinci ani!

           Becali si-a asigurat "perla": I-am marit salariul, a semnat pe cinci ani!

           Gigi Becali a anuntat ca cel mai promitator fotbalist al celor de la FCSB, Dennis Man, a semnat un nou contract cu vicecampioana. Atacantul in varsta de 19 ani a primit o importanta marire de salariu, castigand acum 150 de mii de euro pe an. "I-am marit salariul lui Man de la 3.500 de euro pe luna la 12.500 euro. A semnat pe 5 ani. I-am zis ca nu e corect ca el sa aiba 3.500 si Florinel Coman 12.500. Dar i-am mai zis sa nu vina si sa imi ceara sa-l las sa plec, sa-mi bage d-alea cu viitorul lui si altceva. I-am zis sa mearga pe mana mea si o sa ajunga sa aiba 5-10 milioane de euro salariu", a spus Becali la ProX...

           08 Ianuarie 20181 comentariu
            Cel mai vechi fotbalist din lotul lui FCSB si-a prelungit contractul pana in 2021

            Cel mai vechi fotbalist din lotul lui FCSB si-a prelungit contractul pana in 2021

            Unul dintre cei mai importanti jucatori din lotul celor de la FCSB a primit o veste importanta in acest week-end, fiindu-i prelungit contractul pe inca 4 ani. Vorbim de cel mai vechi jucator din lotul stelistilor, Lucian Filip, omul de 27 de ani atat de lovit de accidentari grave in ultimii ani. Mijlocasul a fost cel care a facut publica aceasta informatie, postand o poza pe o retea de socializare alaturi de directorul sportiv Mihai Stoica (vezi foto articol), cu urmatorul mesaj: "Back on top (n.r - inapoi in top) "...

            19 Noiembrie 2017
             Prima decizie importanta dupa calificarea in primavara europeana: FCSB ii prelungeste contractul unui veteran

             Prima decizie importanta dupa calificarea in primavara europeana: FCSB ii prelungeste contractul unui veteran

             Conducerea FCSB a luat prima decizie importanta dupa calificarea in primavara europeana, unul dintre veteranii lotului primind propunerea de prelungire a contractului. Ajuns la 37 de ani, portughezul Filipe Teixeira are sanse foarte mari sa continue la FCSB si in sezonul urmator. "Din moment ce i-am propus patronului sa-i prelungeasca contractul, va imaginati ca nu e nicio surpriza. E greu sa gasesti cuvinte pentru a-l caracteriza pe Teixeira fotbalistul. Este exact ce iti doresti de la un fotbalist sa fie", a spus directorul sportiv al FCSB, Mihai Stoica, citat de ProSport...

             03 Noiembrie 2017
              FCSB i-a prelungit cotractul fotbalistului macinat de accidentari

              FCSB i-a prelungit cotractul fotbalistului macinat de accidentari

              Conducerea FCSB a luat o decizie cumva neasteptata si i-a prelungit contractul jucatorului care a fost mai mult accidentat in ultimele doua sezoane. Mijlocasul Lucian Filip a semnat un nou acord cu echipa din Berceni chiar in ziua in care a implinit 27 de ani. "Clubul nostru ii ureaza mijlocasului, care si-a prelungit recent contractul pana la sfarsitul sezonului 2020-2021, sa aiba parte, in continuare, de cat mai multe succese in tricoul ros-albastru", se arata in comunicatul celor de la FCSB. Lucian Filip evolueaza pentru vicecampioana din anul 2009, fiind veteranul actualului lot...

              25 Septembrie 2017
               Anunt important pentru viitorul lui Tamas: Iata ce se va intampla cu fundasul FCSB

               Anunt important pentru viitorul lui Tamas: Iata ce se va intampla cu fundasul FCSB

               Gabi Tamas va continua la FCSB si in sezonul urmator, insa va avea mai multe clauze "speciale" in contract. Gigi Becali a anuntat ca a discutat cu fundasul in varsta de 33 de ani si a convenit cu acesta asupra prelungirii acordului scadent in vara, insa cu anumite conditii. "Tamas nu o sa plece. Cu Tamas am o conventie ca o sa-i schimb contractul si o sa-i pun acolo niste clauze. O sa-i pun alte clauze. O sa-i pun mai multe, o sa fie niste clauze drastice. Daca mai bea... nu are rost sa comentam acum, nu vreau sa se supere. Eu am vorbit cu el, m-a intrebat, noi contractul o sa-l facem", a declarat Gigi Becali la Digi Sport...

               27 Aprilie 2017

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Cine e gimnasta din Romania care a vrut sa se lase de sport, iar acum merge la Olimpiada. A plans de fericire
                Maria Holbura a trecut peste momentul retragerii din gimnastica, si-a invins problemele si va reprezenta Romania la cea mai tare competitie din...

                "Ne-am inteles, doar ca n-am semnat". Cand va ajunge Marius Sumudica pe banca noii sale echipe
                Presedintele clubului Caykur Rizespor, Hasan Kartal, a declarat sambata ca tehnicianul Marius Sumudica va fi pe banca echipei din Rize la meciul de...

                FOTO Antonella lui Messi, mai stralucitoare ca niciodata pe Instagram: "Esti femeia perfecta"
                Antonella (32 de ani), partenera de viata a fotbalistului argentinian Leo Messi, si-a impresionat milioanele de fani de pe Instagram cu o...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor