Ziare.com
Razvan Burleanu a castigat un nou mandat in fruntea FRF

Razvan Burleanu a castigat un nou mandat in fruntea FRF

Razvan Burleanu a castigat, miercuri dupa-amiaza, alegerile pentru presedintia Federatiei Romane de Fotbal. Cu 168 de voturi din 254 exprimate, seful FRF si-a asigurat astfel inca 4 ani in fruntea fotbalului romanesc. Chiar daca a avut parte de ...

18 Aprilie 20185 comentarii

Frf alegeri 2018

Situatie neasteptata inaintea alegerilor de la FRF: Numai doua candidaturi depuse oficial

Situatie neasteptata inaintea alegerilor de la FRF: Numai doua candidaturi depuse oficial

Chiar daca cei interesati sa participe la alegerile de la FRF mai au la dispozitie numai cinci zile pentru a se inscrie oficial in cursa, acestia pare ca nu se grabesc absolut deloc.
Asa se face ca, pana in momentul de fata, numai doua dosare au fost depuse la Federatie.
Telekomsport anunta ca doar actualul presedinte al FRF, Razvan Burleanu, si fostul international Ionut Lupescu au intrat oficial in cursa pentru fotoliul presedinte.
Ceilalti oameni care si-au anuntat interesul pentru scrutinul din data de 18 aprilie par ca asteapta ultima clipa pentru a depune dosarul...

29 Martie 2018
  Acuzatii grave in fotbalul romanesc: Cum s-ar razbuna Burleanu pe sustinatorii lui Ionut Lupescu

  Acuzatii grave in fotbalul romanesc: Cum s-ar razbuna Burleanu pe sustinatorii lui Ionut Lupescu

  Un conducator din fotbalul romanesc sustine ca Razvan Burleanu a inceput sa se razbune pe cei care si-au declarat sprijinul pentru Ionut Lupescu la alegerile FRF din luna aprilie. Mihai Prunariu, presedintele Asociatiei Judetene de Fotbal Gorj, spune ca observatorii din judet n-au mai fost delegati de FRF la meciuri de patru etape, de cand el a anuntat ca il va vota pe Lupescu. "Sa va fie rusine! Pentru ca il votez pe Ionut Lupescu, actuala conducere a FRF s-a razbunat pe observatorii gorjeni. Niciun meci in 4 etape. Sper ca 18 aprilie sa aduca plecarea unor indivizi mici. Doamne ajuta!", a transmis Prunariu pe un site de socializare...

  29 Martie 20181 comentariu
   Burleanu anunta ca il va zdrobi pe Ionut Lupescu la alegerile FRF

   Burleanu anunta ca il va zdrobi pe Ionut Lupescu la alegerile FRF

   Razvan Burleanu sustine ca isi va zdrobi principalul contracandidat de la alegerile FRF din luna aprilie, pe Ionut Lupescu. Actualul presedinte al Federatiei spune ca va primi cel putin 75% din voturile ce vor fi exprimate in cadrul Adunarii Generale. "Vom castiga aceste alegeri foarte, foarte detasat. Asta e mesajul oamenilor. Cel putin 75-80%, asta va fi rezultatul din 18 aprilie, asa ma astept", a spus Burleanu la ProX. De altfel, seful FRF a anuntat in mai multe randuri ca a primit peste 200 de scrisori de sprijin pentru alegerile de luna viitoare...

   14 Martie 20181 comentariu
    Burleanu si-a depus oficial candidatura la alegerile FRF

    Burleanu si-a depus oficial candidatura la alegerile FRF

    Razvan Burleanu a anuntat, joi, ca si-a depus oficial candidatura la alegerile FRF din luna aprilie, actualul presedinte al forului roman vizand un nou mandat de presedinte. Seful de la Casa Fotbalului sustine ca are in spatele sau o larga majoritate, fiind sprijinit de 210 cluburi cu drept de vot. "Astazi am depus oficial dosarul de candidatura la presedintia Federatiei Romane de Fotbal. Nu este doar candidatura mea, ci a echipei noastre, pentru ca am atasat si cele 210 documente de sustinere venite din partea voastra pentru ca fotbalul romanesc sa continue parcursul de crestere sanatoasa, financiara si sportiva", a anuntat Burleanu pe blogul sau...

    01 Martie 2018
     Candidat surpriza la alegerile FRF: Iata cine vrea sa se lupte cu Burleanu su Lupescu

     Candidat surpriza la alegerile FRF: Iata cine vrea sa se lupte cu Burleanu su Lupescu

     Alegerile FRF din luna aprilie vor avea parte de candidati exotici. Dupa Sorin Raducanu, cel care in 2014 nu a primit nici macar votul clubului care l-a propus, fostul fundas Adrian Teodorescu a anuntat ca se inscrie in cursa. Ajuns la 50 de ani, Teodorescu vrea sa ii plateasca o polita lui Ionut Lupescu dupa ce a fost declarat persona non grata in fotbalul romanesc in perioada in care "Kaiserul" era directorul general al Federatiei. "Imi voi depune dosarul la FRF. Daca voi obtine mai putine voturi decat Lupescu o sa ma declar singur persona non grata. Nu voi mai astepta sa ma suspende el inca o data", a declarat Adrian Teodorescu pentru gsp.ro...

     12 Februarie 2018
      Zile decisive pentru Ionut Lupescu: Iata cand anunta daca va candida la alegerile FRF

      Zile decisive pentru Ionut Lupescu: Iata cand anunta daca va candida la alegerile FRF

      Ionut Lupescu a marturisit ca mai are nevoie de cateva zile de analiza, el urmand a anunta saptamana viitoare daca va candida la alegerile FRF din acest an. Dorit de foarte multi oameni in fruntea Federatiei, actualul presedinte al Comisiei Tehnice a UEFA nu a luat inca o decizie, insa spune ca o va face in scurt timp. "Saptamana viitoare voi anunta decizia mea. In momentul acesta nu spun nici da, nici nu", a spus Lupescu pentru ProSport. Multi oameni de fotbal si-au declarat public sprijinul pentru fostul mare mijlocas roman in speranta ca il vor convinge pe acesta sa candideze...

      07 Februarie 2018
       Un nou discurs remarcabil al lui Hagi: Iata pe cine vrea in fruntea FRF

       Un nou discurs remarcabil al lui Hagi: Iata pe cine vrea in fruntea FRF

       Gica Hagi a iesit in evidenta cu un nou discurs remarcabil despre starea fotbalului romanesc, el vorbind de aceasta data despe alegerile de la FRF. "Regele" a facut o analiza cat se poate de corecta a campaniei electorale de pana acum si a anuntat ca vrea sa voteze un om care ii prezinta un proiect clar. "Vreti sa va spun cine este presedintele meu? Cel care isi propune sa faca o nationala mai buna decat a fost pe vremea generatiei noastre, dar ne spune si cum o sa faca. Pentru ca eu inca mai am orgoliu, inca sunt mandru, nu accept sa fiu tratat ca si cum Romania este in lumea a treia, nu inghit asa ceva. Si avem nevoie de oameni orgoliosi, mandri si care stiu ce trebuie facut. Stam si ne certam la tv, se discuta doar cancanuri, in loc sa fim concreti. Nu avem nevoie de lupte, ci de proiecte. In timpul acesta, in Romania sunt mai putine stadioane, mai putine echipe...

       02 Februarie 2018
        Burleanu spune ca a castigat alegerile FRF: Iata cate voturi ar avea acum

        Burleanu spune ca a castigat alegerile FRF: Iata cate voturi ar avea acum

        Razvan Burleanu sustine ca beneficiaza de un sprijin important la alegerile FRF, el transmitand ca a castigat practic alegerile. Seful Federatiei a anuntat vineri ca nu mai putin de 182 de cluburi si asociatii il sustin in perspectiva scrutinului din luna aprilie, un numar mai mult decat suficient pentru a-i asigura un nou mandat. "Vreau sa va multumesc tuturor, dragi coechipieri care de vineri, 12 ianuarie, cand am anuntat data alegerilor la presedintia FRF, si pana azi dimineata v-ati aratat sustinerea pentru mine si echipa noastra!...

        26 Ianuarie 2018
         Gica Popescu, seful lui Burleanu. Care este miza mutarii?

         Gica Popescu, seful lui Burleanu. Care este miza mutarii?

         Gica Popescu a devenit incepand de miercuri, zi in care premierul Mihai Tudose a anuntat ca l-a luat consilier, seful lui Razvan Burleanu pe cel mai important proiect al fotbalului romanesc, organizarea celor patru meciuri de la Euro 2020. Dincolo de moralitatea acestei decizii a sefului Guvernului, aspect despre care am scris deja, trebuie sa discutam si despre mesajul pe care il transmite Tudose, dar si despre revansa pe care si-o ia Popescu in fata celui mai mare dusman al sau din fotbal. Din functia de consilier pe probleme de sport al premierului, cu principala sarcina in coordonarea proiectului "Euro 2020 in Romania", fostul mare fotbalist a devenit, practic, seful lui Burleanu. Orice si-ar dori presedintele Federatiei sa faca de-acum in cadrul acestui proiect trebuie sa treaca prin filtrul lui Popescu...

         12 Ianuarie 20184 comentarii
          Un angajat FRF dezvaluie cum se semneaza condica: "Ingenios, nu-i asa?"

          Un angajat FRF dezvaluie cum se semneaza condica: "Ingenios, nu-i asa?"

          Un angajat al FRF a dezvaluit cum se semneaza condica de prezenta la forul condus de Razvan Burleanu. Fostul international Marcel Puscas sustine ca prezenta se face pe coli A4, acolo unde angajatii isi trec numele si orele la care au ajuns la birou, precum si cele la care pleaca. "ORA 7:30 Am semnat condica de prezenta de ieri de la plecare pe un A4. Doar am intors pagina. Ingenios, nu-i asa? Reforma organizationala si institutionala...

          10 Ianuarie 2018
           "Generatia de Aur" nu renunta la alegerile FRF: Muncim pe rupte

           "Generatia de Aur" nu renunta la alegerile FRF: Muncim pe rupte

           Membrii "Generatiei de Aur" nu au renuntat la intentia de a prezenta un proiect la alegerile FRF de anul viitor chiar daca Gica Popescu nu doreste sa candideze. Florin Prunea sustine ca se lucreaza deja la un proiect ce este prezentat oamenilor de fotbal din intreaga tara. Fostul portar mai spune ca numele omului care va candida ca reprezentant al "Generatiei de Aur" va fi decis in curand. "Muncim pe rupte si incercam sa ii convingem pe oameni. Stiam problemele care sunt, dar nu ne asteptam sa fie de o asemenea gravitate. In momentul de fata, nu avem un candidat. Dar discutam si deciziile le vom lua colectiv. Discutam deja cu membrii afiliati, suntem in campanie de mai mult timp...

           10 Octombrie 20171 comentariu
            Gica Popescu isi continua razboiul cu Burleanu: Vreau sa se schimbe conducerea FRF

            Gica Popescu isi continua razboiul cu Burleanu: Vreau sa se schimbe conducerea FRF

            Gica Popescu isi continua disputa de la distanta cu Razvan Burleanu si anunta ca isi doreste ca acesta sa piarda alegerile de anul viitor. Cu toate acestea, fostul capitan al echipei nationale recunoaste faptul ca niciun component al "Generatiei de Aur" nu si-a manifestat dorinta de a candida impotriva lui Burleanu la scrutinul din 2018. "As vrea sa se schimbe conducerea FRF. Eu imi doresc sa se schimbe actualul presedinte, spre binele fotbalului. Nu stim cine vor fi contracandidatii lui. Nu stim cand sunt alegerile. Cei de la FRF pot sa le puna mai tarziu, sau mai devreme...

            09 Octombrie 20171 comentariu
             Burleanu anunta ca vrea un nou mandat la FRF: Voi castiga impotriva oricui

             Burleanu anunta ca vrea un nou mandat la FRF: Voi castiga impotriva oricui

             Razvan Burleanu a anuntat recent ca isi doreste un nou mandat de presedinte al Federatiei Romane de Fotbal. Actualul sef de la Casa Fotbalului a explicat ca se va afla pe lista candidatilor la alegerile de anul viitor, el fiind de altfel convins ca va si castiga. "Voi candida si voi si castiga alegerile, impotriva oricarui candidat", a declarat Razvan Burleanu pentru Dolce Sport. Reactia lui Burleanu vine dupa o perioada in care acesta lasase sa se inteleaga faptul ca ar putea iesi din fotbal dupa patru ani la FRF...

             30 Ianuarie 20172 comentarii
              Reactie surprinzatoare a lui Burleanu: Nu mai candideaza la alegerile FRF?

              Reactie surprinzatoare a lui Burleanu: Nu mai candideaza la alegerile FRF?

              Razvan Burleanu, presedintele FRF, a avut o reactie surprinzatoare atunci cand a fost intrebat despre alegerile de la Federatie din 2018. Seful de la Casa Fotbalului a lasat sa se inteleaga faptul ca ar putea sa nu candideze la alegerile de anul viitor. "Nu tin cu dintii sau cu unghiile de vreun scaun la nivel de Federatie. Toti ceilalti posibili candidati mai au putin de asteptat", a spus Burleanu, potrivit ProTV. Reactia lui Burleanu vine si in contextul in care "Generatia de Aur" pregateste un nou proiect, unul care l-ar putea avea pe Cristi Chivu drept candidat...

              26 Ianuarie 20171 comentariu
               Gica Popescu il vrea pe Hagi presedinte la FRF

               Gica Popescu il vrea pe Hagi presedinte la FRF

               Gica Popescu sustine ca Gheorghe Hagi este singurul component al Generatiei de Aur pe care l-ar sustine la alegerile FRF din 2018. "Baciul" crede ca fostul "decar" al Romaniei ar fi optiunea perfecta pentru Federatie, insa problema este ca "Regele" nu vrea sa candideze. "Hagi ar putea fi singurul dintre noi care ar putea sa faca lucrul acesta. Singura persoana pe care au as sustine-o sa faca acest lucru este Hagi. Numai ca el nu isi doreste lucrul asta", a spus Popescu la DigiSport. In acelasi timp, fostul capitan al Barcelonei spune ca Hagi trebuie sa faca pasul spre un nivel mai ridicat in fotbal...

               02 Ianuarie 20175 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Fostul mare gimnast Dan Grecu implineste 70 de ani
                Fostul gimnast roman Dan (Danut) Grecu, in prezent vicepresedinte al Federatiei Romane de Gimnastica, s-a nascut la 26 septembrie 1950, in...

                Focar de coronavirus la loturile nationale de judo ale Romaniei
                Loturile nationale de judo ale Romaniei se confrunta cu un focar de coronavirus, nu mai putin de 17 sportivi, 16 baieti si o fata, fiind depistati...

                Simona Halep castiga finala de la Roma, dupa ce Pliskova abandoneaza in setul doi
                Simona Halep a castigat pentru prima data turneul de la Roma, dupa ce Pliskova s-a retras in setul doi, la 6-0, 2-1 pentru romanca. Meciul a...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor