Ziare.com

Gabriela firea campanii

VIDEO Alegeri locale 2020: Gabriela Firea, reactie dupa Exit Poll-ul care ii anunta o infrangere zdrobitoare: "Rezultatele nu au cum sa fie cele oficiale"

VIDEO Alegeri locale 2020: Gabriela Firea, reactie dupa Exit Poll-ul care ii anunta o infrangere zdrobitoare: "Rezultatele nu au cum sa fie cele oficiale"

S-au inchis urnele. In urma rezultatelor Exit Poll Gabriela Firea a spus ca asteapta rezultatele finale. Ea a obtinut un scor de 39%."Nu au cum sa fie rezultatele oficiale", a declarat Gabriela Firea. Ea se afla la sediul de campanie unde asteapta numaratoarea voturilor. "Cu putin timp in urma, s-au inchis urnele de vot. Incepe numaratoarea. Cel mai probabil, maine dimineata vom sti care este rezultatul real al alegerilor locale. Multumesc tuturor celor care au participat la vot. Este o dovada de respect pentru orasul nostru, comunitatea noastra"...

27 Septembrie 20204 comentarii
  Gabriela Firea, apel pentru a mobiliza bucurestenii la vot: Va invit sa votati pentru investitia in oameni

  Gabriela Firea, apel pentru a mobiliza bucurestenii la vot: Va invit sa votati pentru investitia in oameni

  Candidata PSD pentru Primaria Capitalei, Gabriela Firea, face, duminica seara, un apel pentru a mobiliza bucurestenii la vot. "Mai sunt 2 ore pana la inchiderea urnelor. Va invit sa votati pentru investitia in oameni. Doar oamenii sunt cei care conteaza. Restul sunt campanii si manipulari din laboratoare", a scris Gabriela Firea pe pagina sa de Facebook. In urma cu doua ore, Firea a cerut barbatilor sa voteze: "Multumesc tuturor femeilor care au iesit intr-un asemenea procent la vot! Ii astept si pe domni, fara de care nu suntem complete"...

  27 Septembrie 20204 comentarii
   VIDEO Alegeri locale 2020. Gabriela Firea a votat cu viza de flotant imediat dupa deschiderea urnelor: "Ne dorim cu totii investitii in infrastructura"

   VIDEO Alegeri locale 2020. Gabriela Firea a votat cu viza de flotant imediat dupa deschiderea urnelor: "Ne dorim cu totii investitii in infrastructura"

   Gabriela Firea, primarul in functie al Bucurestiului, a votat imediat dupa deschiderea sectiilor de votare, la ora 7.00. "Am votat dis-de-dimineata si ma bucur ca am ajuns iar sa fiu primul votant. Am votat cu gandul la toti copii, tinerii, adultii si bunicii din Bucuresti pentru ca sunt foarte importanti. Desigur, ne dorim cu totii investitii in infrastructura, combaterea poluarii, investitii foarte mari in toate spitalele, in scoli. Cei mai importanti sunt oamenii, oamenii trebuie sa fie pe primul loc", a spus la iesirea din sectie candidata PSD pentru postul de primar al Bucurestiului...

   27 Septembrie 202016 comentarii
   Alte articole despre: Gabriela Firea, alegeri locale 2020, PSD
    Nicusor Dan o acuza pe Gabriela Firea ca "revarsa rauri de minciuni": "Cu elicopterul pregatit si Primaria inchisa pana duminica, Elena Ceausescu lanseaza ultimele fake-news-uri"

    Nicusor Dan o acuza pe Gabriela Firea ca "revarsa rauri de minciuni": "Cu elicopterul pregatit si Primaria inchisa pana duminica, Elena Ceausescu lanseaza ultimele fake-news-uri"

    Candidatul sustinut de PNL si USR-PLUS la Primaria Capitalei, Nicusor Dan, o acuza pe Gabriela Firea, primarul in functie, ca "revarsa rauri de minciuni, inventii absurde si elucubratii". "Aflam ca bucurestenii au avut apa calda si, daca nu au avut, e vina lui Klaus Iohannis si a tuturor guvernelor, iar despre mine puteti afla ca am terorizat un oras intreg", a afirmat Nicusor Dan. "Cu elicopterul pregatit si Primaria inchisa de azi pana duminica, Elena Ceausescu lanseaza ultimele fake-news-uri pentru Bucuresti...

    25 Septembrie 202021 comentarii
     Gabriela Firea versus Emil Boc: ce bugete au administrat si ce au reusit sa faca din banii primariei

     Gabriela Firea versus Emil Boc: ce bugete au administrat si ce au reusit sa faca din banii primariei

     Primarul Capitalei, Gabriela Firea, si edilul orasului Cluj-Napoca, Emil Boc, sunt adesea comparati in spatiul public. Ziare.com a realizat o comparatie a promisiunilor celor doi primari si a realizarilor in materie de transport in cele doua orase, diferite insa ca populatie, bugete si fonduri europene atrase. In 2017, Primaria Capitalei a avut un buget de circa 5 miliarde de lei. Anul urmator, Consiliul General a aprobat bugetul in valoare de 5,7 miliarde de lei. In 2019, Primaria Municipiului Bucuresti avea un buget in crestere, de 6,7 miliarde de lei, iar pentru 2020 a pregatit suma de aproape 10 miliarde de lei. In total, Gabriela Firea a avut pe mana in mandat aproape 25 de miliarde de lei...

     25 Septembrie 202020 comentarii
      Ce a promis si ce a livrat Gabriela Firea in materie de infrastructura rutiera in mandatul de primar al Capitalei

      Ce a promis si ce a livrat Gabriela Firea in materie de infrastructura rutiera in mandatul de primar al Capitalei

      In campania electorala de acum patru ani, candidata PSD pentru functia de primar al Capitalei, Gabriela Firea, promitea o "revolutie in trafic", cu intersectii incluse in sistemul de management al traficului si parcari pentru locuitori. Acum, Bucurestiul ocupa locul al treilea in clasamentul celor mai aglomerate orase europene, resimtindu-se lipsa parcarilor si a investitiilor in infrastructura rutiera. Inainte de alegerile locale din vara anului 2016, pe cand era doar candidata la Primaria Municipiului Bucuresti, Gabriela Firea promitea, intr-un interviu la postul de televiziune Digi24, ca va face "revolutie in materie de trafic in Capitala"...

      24 Septembrie 20204 comentarii
       Florentin Pandele acuza ca Gabriela Firea este tinta unei campanii de defaimare: "In femei sta forta si izbanda unei natiuni"

       Florentin Pandele acuza ca Gabriela Firea este tinta unei campanii de defaimare: "In femei sta forta si izbanda unei natiuni"

       Florentin Pandele sustine sa sotia sa, Gabriela Firea, este tinta unei campanii de defaimare si spune ca o iubeste si mai mult pentru modul in care "isi poarta toate suferintele". "Femeile merita in fiecare zi cate o floare sau macar o incurajare, o vorba buna, dovada pretuirii noastre. Mama mea, care a plecat dintre noi prea devreme, cand eram student, m-a educat sa respect femeile. De la cele care fac curatenie, pana la personalitati nationale. In femei sta forta si izbanda oricarei natiuni. Ele ne nasc pruncii, ne transforma casa in camin si ne salveaza din cele mai grele ispite. Nicio femeie nu merita sa fie apostrofata, umilita, jignita", a scris Florentin pandele pe pagina sa de Facebook...

       22 Septembrie 20208 comentarii
        VIDEO/ FOTO Cine sunt vedetele care o sustin pe Gabriela Firea. Regizor: "Al tau este orasul bogat si roditor"

        VIDEO/ FOTO Cine sunt vedetele care o sustin pe Gabriela Firea. Regizor: "Al tau este orasul bogat si roditor"

        Un videoclip cu mai multe personalitati publice care declara ca o sustin pe Gabriela Firea a fost postat pe pagina de facebook a edilului Capitalei. Printre ei se afla soprana Irina Baiant, cantareata de muzica populara Maria Dragomiroiu, actorul George Ivascu, fostul tenismen Ilie Nastase si fosta canotoare Elisabeta Lipa. Intr-un videoclip comandat de PSD pentru campania Gabrielei Firea, cei mai cunoscuti artisti ai Romaniei se intrec in mesaje de sustinere. Soprana Irina Baiant: "O sustin pe doamna Gabriela Firea, doamna primar al capitalei. A fost un ocrotitor al artistilor"...

        15 Septembrie 202019 comentarii
         UPDATE Gabriela Firea respinge ferm acuzatiile PNL de incalcare a legii pe durata campaniei electorale: "Fake-news si incercare de dezinformare publica"

         UPDATE Gabriela Firea respinge ferm acuzatiile PNL de incalcare a legii pe durata campaniei electorale: "Fake-news si incercare de dezinformare publica"

         Primarul general, Gabriela Firea,respinge ferm acuzatiile de incalcare a legii pe durata campaniei electorale si acuza PNL de "fake-news si incercare de dezinformare publica". "Emiterea dispozitiilor cu privire la afisajul electoral este atributul primarilor de sector, nu al primarului general", a transmis Firea. Primarul general, Gabriela Firea, a transmis, marti, un comunicat de presa in care respinge ferm acuzatiile de incalcare a legii pe durata campaniei electorale. "PNL ma acuza de lucruri inventate, asadar ori nu cunoaste legea, ceea ce e putin probabil, ori foloseste cele mai josnice metode in incercarea de a ma discredita. PNL Bucuresti ma acuza ca nu am stabilit locurile speciale pentru afisaj electoral, atributie care insa tine de sectoare. Cum sa numesti aceasta atitudine, daca nu fake-news si incercare de dezinformare publica? Subliniez: emiterea dispozitiilor cu privire la aceste locuri nu este atributul primarului general, ci al primarilor de sector. Chiar prefectul, care este reprezentantul Guvernului in teritoriu, a solicitat acest lucru primarilor de sector din Bucuresti. Tocmai Guvernul PNL, care este, conform legii, responsabil de organizarea alegerilor locale la nivel national, nu cunoaste acest lucru? ", a transmis, Firea, in comunicatul de presa...

         08 Septembrie 20208 comentarii
          Nicusor Dan, provocare pentru Gabriela Firea: "Trei dezbateri electorale, fata in fata, pe teren neutru, in ultima saptamana de campanie"

          Nicusor Dan, provocare pentru Gabriela Firea: "Trei dezbateri electorale, fata in fata, pe teren neutru, in ultima saptamana de campanie"

          Candidatul unic al Dreptei Nicusor Dan a lansat o provocare primarului general Gabriela Firea si anume participarea la "trei dezbateri electorale, fata in fata, pe teren neutru, in ultima saptamana de campanie". El a prezentat si temele de discutie care ar vrea sa fie dezbatute - "ultimii patru ani din viata Capitalei, solutiile pentru Bucuresti, despre capacitatea fiecaruia dintre noi de a face ce trebuie pentru acest oras". "Primarul Gabriela PSD Firea fuge de bucuresteni, fuge de bilantul catastrofal de la primarie, fuge de sigla de partid. Nu poate fugi insa de alegerile de peste o luna, din 27 septembrie. Alegatorii trebuie sa aiba ocazia de a face o comparatie directa intre candidatii la Primaria Capitalei si in special intre principalii doi candidati, conform tuturor sondajelor de opinie", a scris Nicusor Dan joi pe Facebook...

          27 August 20201 comentariu
           Gabriela Firea, piatra de moara pentru primarii de sectoare ai PSD?

           Gabriela Firea, piatra de moara pentru primarii de sectoare ai PSD?

           Bucurestiul are un specific aparte, atunci cand vorbim de alegerile locale. Componenta politica joaca un rol extrem de important in procesul electoral, am putea spune mai mult decat in alte orase, unde cetatenii urmaresc mai mult "omul", candidatul, si de multe ori nu mai tin cont de partidul pe care acesta il reprezinta. De asemenea, Capitala mai are o particularitate, care trebuie luata in calcul atunci cand vorbim de strategiile partidelor sau cand incercam sa facem analize, prognoze sau previziuni...

           20 August 2020
            Gabriela Firea explica de ce a promovat proiectul prin care donatorii de plasma vor primi tichete in valoare de 1.000 de euro. Cati beneficiari vor fi si ce buget are la dispozitie

            Gabriela Firea explica de ce a promovat proiectul prin care donatorii de plasma vor primi tichete in valoare de 1.000 de euro. Cati beneficiari vor fi si ce buget are la dispozitie

            In Romania exista in acest moment peste 60 de mii de infectari si 30 de mii de persoane vindecate, afirma primarul general al capitalei, Gabriela Firea, intr-o postare pe Facebook. Declaratiile sunt facute dupa ce Consiliul General al Capitalei a votat joi Proiectul "Doneaza plasma, salveaza viata", care prevede acordarea unui sprijin financiar, in valoare de 4.800 de lei/beneficiar, sub forma unui pachet de vouchere. "Din pacate, doar putin peste 400 dintre pacientii vindecati au donat plasma sanguina, si acest lucru se intampla pentru ca Guvernul NU are un plan national, iar Ministerul Sanatatii NU s-a preocupat de implementarea unui program prin care oamenii sa fie stimulati sa doneze," explica Firea...

            14 August 20208 comentarii
             SERIAL Averile primarilor din Romania. Gabriela Firea - bani, proprietati si bijuterii, dupa primul mandat la Primaria Capitalei

             SERIAL Averile primarilor din Romania. Gabriela Firea - bani, proprietati si bijuterii, dupa primul mandat la Primaria Capitalei

             Ce averi aveau primarii marilor orase din Romania in 2016, atunci cand au castigat alegerile locale, si cum isi incheie, dupa patru ani, mandatele actuale, la capitolul bani. Ziare.com a analizat declaratiile de avere ale mai multor edili din tara si va prezinta, incepand de astazi, un serial al evolutiei castigurilor si a bunurilor agonisite de acestia. Gabriela Firea (48 de ani), fost jurnalist al Intact, trust media controlat de omul de afaceri Dan Voiculescu (condamnat in dosarul ICA, pentru fapte de coruptie - n.r.), a castigat primul mandat de primar al Capitalei in urma cu patru ani (cu un procent de 42,97% din voturi), in vara lui 2016, cand a candidat pe listele PSD. Firea facuse pasul din presa in politica in 2012, cand, tot pe listele PSD, a castigat un mandat de senator...

             27 Iulie 202037 comentarii
              Firea acuza ca firme care au pierdut contracte cu Primaria finanteaza campanii si platesc filaje impotriva sa: Multi au observat ca am in spatele meu, in trafic, codita

              Firea acuza ca firme care au pierdut contracte cu Primaria finanteaza campanii si platesc filaje impotriva sa: Multi au observat ca am in spatele meu, in trafic, codita

              Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, sustine ca are informatii potrivit carora firme care au avut contracte cu Primaria Generala a Capitalei si care au pierdut aceste contracte in urma infiintarii companiilor municipale finanteaza campanii impotriva sa si platesc filaje. Gabriela Firea acuza ca "cele patru-cinci firme" care au pierdut contracte cu Primaria Generala a Capitalei prin infiintarea companiilor municipale platesc "campanii impotriva" sa, "nu doar filaje". "Eu nu sunt singura, sunt cu oamenii. Multi au observat ca am in spatele meu, in trafic, codita. Probabil ca s-au plictisit de aceste filaje si ca ma considera banala pentru ca ma duc de acasa de la serviciu si de la serviciu acasa. In ultima perioada nici macar in parc cu copiii nu mai merg", a afirmat Gabriela Firea duminica seara, intr-o emisiune la Antena 3...

              26 Iulie 202012 comentarii
               Gabriela Firea si-a facut sloganul pentru campania electorala si o sigla din care lipsesc trandafirii PSD-ului: "Firea Oamenilor"

               Gabriela Firea si-a facut sloganul pentru campania electorala si o sigla din care lipsesc trandafirii PSD-ului: "Firea Oamenilor"

               Primarul general al Capitalei, Gabriela Firea (PSD), si-a lansat sloganul de campanie pentru un nou mandat sub forma unui acronim al numelui sau: "Forta, Iubire, Realitate, Eficienta, Adevar Oamenilor" - "Firea Oamenilor". "Ma aliez doar cu oamenii! Este singura legatura care conteaza! Singura care merita orice efort, orice sacrificiu! De 30 de ani, sunt aproape de oameni. In presa, le-am aparat interesele. In Senat, am propus si votat legi pentru oameni. Pentru oamenii normali, nu pentru privilegiati...

               23 Iulie 202019 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Cine este Serban Nicolae, omul lui Iliescu care schimba macazul inainte de alegerile parlamentare, pentru a obtine inca un mandat de senator
                Serban Nicolae, care a obtinut, din partea PSD, trei mandate de senator, in 2004, 2012 si 2016, la alegerile parlamentare din 2020 va candida...

                Secretarul general adjunct al Guvernului, mesaj pentru USR-PLUS: Lasati dramoletele si nu va mai comportati de parca totul graviteaza in jurul vostru
                Secretarul general adjunct al Guvernului Costel Barbu si primul pe lista PNL a candidatilor la Camera Deputatilor in Teleorman a indemnat Alianta...

                Prisnel, despre Dragoescu: USR Dolj, decredibilizat prin sustinerea unui rasist, xenofob si homofob pentru functia de viceprimar al Craiovei
                Deputatul Adrian Prisnel a afirmat ca Biroul National al USR decredibilizeaza USR Dolj prin sustinerea lui Cezar Dragoescu, un "rasist, xenofob si...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor