Ziare.com

Grupa romania rezultate preliminarii

Gica Popescu a prevazut dezastrul echipei nationale: Mi-a spus ca nu vom prinde decat locul 4

Gica Popescu a prevazut dezastrul echipei nationale: Mi-a spus ca nu vom prinde decat locul 4

Gica Popescu, fostul mare fotbalist roman, a anticipat perfect dezastrul echipei nationale din preliminariile Cupei Mondiale. Intr-o discutie cu fostul arbitru Cristi Balaj ce a avut loc chiar dupa primul meci din aceste preliminarii, cel poreclit "Baciul" i-a marturisit acestuia ca nationala nu va incheia grupa mai sus de locul 4. "Mi-am adus aminte ca stateam de vorba cu Gica Popescu, dupa primul meci cu Daum, si-mi spunea ca nu vom prinde, din pacate, decat locul patru! Faceam diferenta intre oamenii care se pricep la fotbal si cei care sunt acum la Federatie...

08 Septembrie 20179 comentarii
  Rezultatele inregistrate in grupa Romaniei si clasamentul

  Rezultatele inregistrate in grupa Romaniei si clasamentul

  Iata rezultatele inregistrate luni seara in partidele din cadrul etapei a 8-a a Grupei E a preliminariilor europene pentru Campionatul Mondial din 2018, din care face parte si nationala Romaniei: Armenia - Danemarca 1-4 (Koryan '6 / Delaney '16, '81 si '90, Eriksen '29) Polonia - Kazahstan 3-0 (Milik '11, Glik '74, Lewandowski '86 - penalti) Muntenegru - Romania 1-0 (Jovetic '75)...

  04 Septembrie 2017
   Preliminarii CM 2018: Rezultatele din grupa Romaniei, clasamentul si programul rundei viitoare

   Preliminarii CM 2018: Rezultatele din grupa Romaniei, clasamentul si programul rundei viitoare

   Ziare.com v-a tinut la curent cu rezultatele tuturor partidelor din grupa de calificare a Romaniei la Cupa Mondiala din 2018, o editie care va avea loc peste un an in Rusia. Iata mai jos rezultatele complete din grupa E, in runda cu numarul 5: Armenia - Kazahstan 2-0 (Mkhitaryan 73', Ozbiliz 75') Preliminarii CM 2018: Armenia invinge greu Kazahstan si arunca Romania pe locul 5...

   26 Martie 20174 comentarii
    Grupa Romaniei din preliminariile Cupei Mondiale - meciurile zilei

    Grupa Romaniei din preliminariile Cupei Mondiale - meciurile zilei

    Grupa E este una din cele mai echilibrate ale actualelor preliminarii ale Cupei Mondiale. Echilibrul este evident daca privim clasamentul dupa trei etape. Pe primele locuri sunt Muntenegru si Polonia cu 7 puncte, despartite de golaveraj, urmate de Romania cu 5 puncte, Danemarca 3 puncte, Kazahstan 2 puncte si Armenia 0 puncte. Primele trei clasate sunt neinvinse, in timp ce ocupanta ultimului loc, Armenia, nu a obtinut nici un punct. ROMANIA vs. POLONIA...

    11 Noiembrie 20161 comentariu
     Rezultate surpriza in grupa Romaniei din preliminariile CM 2018: Clasamentul actualizat si programul

     Rezultate surpriza in grupa Romaniei din preliminariile CM 2018: Clasamentul actualizat si programul

     Etapa a treia a preliminariilor europene ale Cupei Mondiale din 2018 ne-a adus o serie de rezultate neasteptate in Grupa E, cea din care face parte si Romania. Prima surpriza a serii a venit de Astana, acolo unde "tricolorii" nu au reusit sa treaca de Kazahstan, la capatul unei partide plina de duritati. Ulterior, Muntenegru, nationala care a incurcat Romania in primul meci din preliminarii, a mai dat o lovitura, castigand in Danemarca. Cel mai dramatic meci al serii a fost cel din Polonia, acolo unde gazdele au reusit sa se impuna cu un gol marcat de Lewandowski in ultimul minut...

     11 Octombrie 20164 comentarii
      Preliminarii CM 2018: Rezultatele din grupa Romaniei, clasamentul si programul rundei viitoare

      Preliminarii CM 2018: Rezultatele din grupa Romaniei, clasamentul si programul rundei viitoare

      Ziare.com v-a tinut la curent cu rezultatele tuturor partidelor din grupa de calificare a Romaniei la Cupa Mondiala din 2018, o editie care va avea loc peste 2 ani in Rusia. Iata mai jos rezultatele complete ale partidelor din grupa E: Armenia - Romania 0-5 (Stancu 3'-penalti, Popa 9', Marin 12', Stanciu 29', Chipciu 59') Preliminarii CM 2018: Romania invinge Armenia intr-o maniera entuziasmanta...

      08 Octombrie 20163 comentarii
       Preliminariile CM 2018: Rezultatele si clasamentul din grupa Romaniei

       Preliminariile CM 2018: Rezultatele si clasamentul din grupa Romaniei

       Ziare.com v-a tinut la curent cu rezultatele tuturor meciurilor din cadrul grupei Romaniei de calificare la Cupa Mondiala din 2018, care va avea loc peste 2 ani in Rusia. Iata mai jos rezultatele complete din grupa E: Kazahstan - Polonia 2-2 (Khizhnichenko 51', 59' / Kapustka 9', Lewandowski 35'-penalti) Danemarca - Armenia 1-0 (Eriksen 17')...

       04 Septembrie 2016
        Grupa Romaniei in preliminarii: Victorie mare pentru Ungaria

        Grupa Romaniei in preliminarii: Victorie mare pentru Ungaria

        Ungaria a obtinut un succes important pe terenul Finlandei, scor 1-0, in Grupa F a preliminariilor pentru Campionatul European din 2016, din care face parte si nationala Romaniei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Zoltan Stieber, in minutul 82, cu un sut violent de la marginea careului. O victorie care ii tine pe unguri in lupta pentru unul dintre primele doua locuri ale clasamentului. Cu aceste trei puncte, Ungaria a ajuns la cota 11, ocupand locul 3, dupa Romania (13 puncte) si Irlanda de Nord (12 puncte), nationale care au insa un joc mai putin disputat...

        13 Iunie 2015
         Preliminarii EURO 2016: Grupa Romaniei - rezultate, clasament si program

         Preliminarii EURO 2016: Grupa Romaniei - rezultate, clasament si program

         Urmariti in direct pe site-ul Ziare.com evolutia scorurilor din meciurile grupei F a preliminariilor pentru EURO 2016, din care face parte si Romania. 21:45 Finlanda - Grecia 1-1 (Hurme '55 / Karelis '24) 21:45 Irlanda de Nord - Feroe 2-0 (McAulley '6, Lafferty '20) Romania - Ungaria (Rusescu '45 / Dzsudzsak '83)...

         11 Octombrie 20142 comentarii
          Surpriza de proportii in grupa Romaniei din preliminarii: Ungaria, invinsa acasa

          Surpriza de proportii in grupa Romaniei din preliminarii: Ungaria, invinsa acasa

          Ungaria a debutat cu stangul in Grupa F a preliminariilor pentru Campionatul Mondial din 2016, din care face parte si nationala Romaniei. Maghiarii au fost invinsi duminica seara, pe teren propriu, scor 1-2, de modesta nationala a Irlandei de Nord. O veste excelenta pentru reprezentativa noastra, care se lupta pentru unul dintre primele doua locuri cu Grecia si Ungaria. Cel putin asa sunt previziunile. Priskin a deschis scorul in minutul 75 pentru unguri, cu o lovitura de cap...

          07 Septembrie 20143 comentarii
           Grupa Romaniei: Rezultate, clasament, program si calcule

           Grupa Romaniei: Rezultate, clasament, program si calcule

           Iata rezultatele inregistrate in partidele programate vineri seara in Grupa D a preliminarilor europene pentru Campionatul Mondial din 2014, din care face parte si nationala Romaniei: Andorra - Romania 0-4 (Keseru '42, Stancu '53, Torje '63 - penalti, Lazar '85) Olanda - Ungaria 8-1 (van Persie '16, '44 si '53, Strootman '25, Lens '38, Devecseri '65 - autogol, van der Vaart '86, Robben '90 / Dzsudzsak '47 - penalti) Estonia - Turcia 0-2 (Bulut '22, Yilmaz '47)...

           11 Octombrie 201312 comentarii
            Grupa Romaniei: Rezultatele inregistrate marti, clasamentul si programul

            Grupa Romaniei: Rezultatele inregistrate marti, clasamentul si programul

            Iata rezultatele inregistrate in meciurile jucate marti seara in Grupa D a preliminariilor europene pentru Campionatul Mondial din 2014, din care face parte si nationala Romaniei: Romania - Turcia 0-2 (Yilmaz '22, Erdinc '90+4) Andorra - Olanda 0-2 (van Persie '50 si '54) Ungaria - Estonia 5-1 (Teniste '11 - autogol, Hajnal '21, Bode '41, Nemeth '70, Dzsudzsak '85 / Kink '48)...

            10 Septembrie 201312 comentarii
             Grupa Romaniei, in preliminarii: Rezultate, clasament si program

             Grupa Romaniei, in preliminarii: Rezultate, clasament si program

             Iata rezultatele inregistrate marti seara in Grupa D a preliminariilor europene pentru Campionatul Mondial din 2014: Estonia - Andorra 2-0 (Anier '45, Lindpere '62) Turcia - Ungaria 1-1 (Yilmaz '63 / Bode '71) Olanda - Romania 4-0 (van der Vaart '12, van Persie '56 si '65 - penalti, Lens '90)...

             26 Martie 20137 comentarii
              Becali si Dragomir vad Romania la Mondialul din Brazilia

              Becali si Dragomir vad Romania la Mondialul din Brazilia

              Gigi Becali si Dumitru Dragomir sunt singuri ca nationala Romaniei se va califica la turneul final al Campionatului Mondial din Brazilia, editia 2014. Becali a laudat echipa formata de Victor Piturca pe scheletul Stelei, sustinand ca "tricolorii" pot prinde chiar si prima pozitie in clasamentul final al Grupei D. "Trebuie sa salutam victoria echipei noastre, chiar daca Estonia este o echipa slaba. Marica si-a intrat in mana, Torje la fel. Grozav si Tanase au jucat binisor si ei in repriza secunda. Am castigat cu 2-0, suntem in grafic. Putem termina si pe primul loc in grupa, orice e posibil. Avem putere, am controlat total jocul...

              07 Septembrie 20122 comentarii
               Nationala Romaniei a ratat calificarea la Euro 2012

               Nationala Romaniei a ratat calificarea la Euro 2012

               Echipa nationala de fotbal a Romaniei a ratat calificarea la turneul final al Campionatului European din 2012, "tricolorii" fiind eliminati si din punct de vedere matematic din lupta pentru primele doua pozitii in clasamentul grupei. Penultima etapa din preliminarii a aratat exact care a fost nivelul echipei noastre in aceasta campanie, in timp ce "tricolorii" s-au chinuit pentru un egal cu Belarus, bosniacii au demolat Luxemburgul iar Franta a trecut la pas de Albania, cele doua formatii asigurandu-si astfel primele doua pozitii in clasamentul grupei...

               07 Octombrie 20112 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Dezvaluirile lui Cristi Borcea. Cand a lovit-o pe fosta sotie Alina Vidican si cat de bogat este in prezent
                Omul de afaceri Cristi Borcea a fost invitat la emisiunea "40 de intrebari" cu Denise Rifai, la Kanal D, unde a facut mai multe dezvaluiri legate...

                Cristi Borcea si-a amintit de prima seara in puscarie: "Gandacii, sobolanii si plosnitele erau peste tot". A fost la un pas de sinucidere
                Eliberat conditionat in 2019, fostul actionar dinamovist Cristi Borcea si-a amintit de perioada petrecuta in inchisoare in cadrul unei emisiuni...

                Penalty-uri, un autogol si mult dramatism. Viitorul si FCSB si-au impartit punctele intr-un meci cu de toate.
                FCSB a terminat la egalitate, scor 2-2 (0-1), meciul disputat marti, in deplasare, cu FC Viitorul, in etapa a XVII-a a Ligii I, conform news.ro....
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor