Halep begu fed cup

Zi minunata pentru Romania: Conducem Elvetia cu 2-0 in Fed Cup

21 Aprilie 2018 - Zi minunata pentru Romania: Conducem Elvetia cu 2-0 in Fed Cup

Romania conduce Elvetia cu 2-0 si mai are nevoie de doar un punct pentru a se califica in primele opt echipe din Fed Cup. Sambata, intr-o atmosfera magnifica in Sala Polivalenta din Cluj-Napoca, victoriile noastre au fost aduse de Simona Halep si Irina Begu. In primul meci al zilei, Simona a trecut, cu ceva emotii, de Viktorija Golubici (115 WTA), scor 6-3, 1-6, 6-1. Apoi, in cel mai echilibrat meci al zilei, Irina Begu a invins-o pe semifinalista de anul trecut de la Roland Garros, Timea Bacsinszky (46 WTA)...

7 comentarii
Alte articole despre:  Romania Elvetia, Romania Elvetia Fed Cup, Simona Halep Viktorija Golubici, Simona Halep Fed Cup Live, Irina Begu Fed Cup Live, televizare Rmania Elevtia Fed Cup
Prima reactie a Simonei Halep dupa retragerea din echipa de Fed Cup a Romaniei

05 Februarie 2018 - Prima reactie a Simonei Halep dupa retragerea din echipa de Fed Cup a Romaniei

Simona Halep a vorbit despre decizia de a se retrage din echipa de Fed Cup a Romaniei inaintea confruntarii cu Canada. Sportiva noastra a afirmat ca a luat aceasta decizie deoarece se simte epuizata din cauza problemelor medicale. "Sunt epuizata inca si am probleme la piciorul drept. Este inca umflat si trebuie sa fac pauza, sa fac tratament zi de zi, iar eu niciodata nu am fost la echipa de FED Cup accidentata", a spus Simona Halep pentru Pro TV. Simona s-a retras de la Fed Cup, dar va fi prezenta la Cluj pentru a le sustine pe fetele noastre...

Alte articole despre:  Simona Halep retragere Fed Cup, retragere Simona Halep Fed Cup, accidentare Simona Halep
Fed Cup: Romania se mentine in Grupa Mondiala II dupa ce invinge Marea Britanie

23 Aprilie 2017 - Fed Cup: Romania se mentine in Grupa Mondiala II dupa ce invinge Marea Britanie

Romania a ramas in Grupa Mondiala II a Fed Cup dupa ce a trecut la Mamaia de Marea Britanie, scorul fiind acum 3-1, dupa ce Irina Begu a dispus in ultima partida de Heather Watson cu scorul de 6-4, 7-5. Partida a durat doua ore si trei minute, jocul fiind unul extrem de echilibrat cu multe break-uri de o parte si de alta. Primul set a durat 44 de minute, cu Begu fiind la timona jocului, dominand o intalnire in care Watson a parut parca mai tematoare si ezitanta, mai ales la jocul de atac, la fileu in special...

25 comentarii
Alte articole despre:  live text Halep Konta, Fed Cup meciuri live duminica, ziua doi Fed Cup live text
Programul meciurilor din Fed Cup: Simona Halep joaca prima pentru Romania

21 Aprilie 2017 - Programul meciurilor din Fed Cup: Simona Halep joaca prima pentru Romania

Vineri, la Mamaia, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din cadrul intalnirii dintre Romania si Marea Britanie, din play-off-ul Grupei Mondiale II a Fed Cup. Simona Halep va evolua prima pentru echipa noastra, ea urmand a o intalni pe numarul 2 din echipa britanica, Heather Watson. Ulterior, Irina Begu va avea o misiune extrem de dificila in fata Johannei Konta, campioana de la Miami si numarul 7 in clasamentul mondial. La dublu, Sorana Cirstea si Monica Niculescu par a avea o misiune accesibila in fata cuplului format din Laura Robson si Jocelyn Rae...

Alte articole despre:  Fed Cup program meciuri, Fed Cup Halep Romania, Fed Cup Romania Marea Britanie, program meciuri Fed Cup
FR Tenis vinde bilete la meciul de Fed Cup folosind imaginea Simonei Halep

07 Februarie 2017 - FR Tenis vinde bilete la meciul de Fed Cup folosind imaginea Simonei Halep

Federatia Romana de Tenis se foloseste de imaginea Simonei Halep pentru a vinde bilete la meciul de Fed Cup cu Belgia. Chiar daca numarul 4 WTA a anuntat de saptamana trecuta ca nu va evolua in acest duel din cauza unei accidentari, "federalii" nu au schimbat imaginile in care Halep ocupa o pozitie centrala. Pe site-ul oficial al FR Tenis, materialul despre biletele de acces la disputa din weekend este ilustrat cu un colaj pe care au fost incluse cinci tenismene. Halep este in centru, secondata de Tig si de Niculescu, iar catre margini sunt Begu si Sorana Cirstea...

1 comentariu
Alte articole despre:  bilete Fed Cup, Halep lipseste Fed Cup, Halep accidentata Fed Cup
Presa din Belgia anunta inlocuitoarea Simonei Halep in Fed Cup

06 Februarie 2017 - Presa din Belgia anunta inlocuitoarea Simonei Halep in Fed Cup

Simona Halep nu va juca in intalnirea de Cupa Davis dintre Romania si Belgia, programata la sfarsitul acestei saptamani in Bucuresti. Conform publicatiei belgiene DH, locul Simonei va fi luat de Patricia Tig, convocata initial ca rezerva. "Reprezentativa Romaniei va fi compusa din Irina Begu, Monica Niculescu, Sorana Carstea si Patricia Tig, care in prima faza a fost chemata ca o solutie de rezerva", noteaza sursa citata. Patricia Maria Tig are 22 de ani si ocupa locul 106 in ierarhia WTA. N-a casigat niciun turneu WTA, iar saptamana trecuta a fost invinsa in calificari la St. Petersburg...

1 comentariu
Alte articole despre:  Simona Halep inlocuitoare, Halep abandon Fed Cup
Romania iese din Grupa Mondiala a Fed Cup dupa o infrangere clara cu Germania

17 Aprilie 2016 - Romania iese din Grupa Mondiala a Fed Cup dupa o infrangere clara cu Germania

Echipa de Fed Cup a Romaniei paraseste Grupa Mondiala dupa numai un an, "tricolorele" pierzand clar barajul cu Germania disputat la Cluj. Nemtoaicele s-au impus cu scorul de 4-1, singurul punct al Romaniei fiind adus de Simona Halep. Dupa rezultatele pozitive de sambata, fanii Romaniei asteptau increzatori meciurile de duminica, sperand ca fetele noastre vor obtine cele doua puncte necesare pentru victorie. N-a fost insa deloc asa, Germania demonstrand ca este o echipa prea puternica in momentul de fata...

20 comentarii
Alte articole despre:  Fed Cup Romania Germania, Halep Kerber Fed Cup, Begu Petkovic Fed Cup
Halep, despre momentele de nervozitate din victoria fabuloasa din Fed Cup

16 Aprilie 2016 - Halep, despre momentele de nervozitate din victoria fabuloasa din Fed Cup

Simona Halep a declarat dupa victoria obtinuta, sambata, in fata nemtoaicei Andrea Petkovic ca la aceasta partida a fost mai putin nervoasa decat la altele, fiind multumita de atitudinea pe care a avut-o pe parcursul meciului. "A fost un meci foarte strans, in care Petkovic a jucat foarte bine. Am jucat si eu un tenis bun si as fi putut termina meciul mai repede, dar ea a revenit fiind foarte concentrata pana la final. Am luptat pentru fiecare minge si nu am fost foarte nervoasa, fata de alte meciuri, doar ca eram nemultumita cand greseam unele mingi. Cu siguranta, atitudinea mea a fost ok", a spus Halep, la conferinta de presa, potrivit News.ro...

Alte articole despre:  reactie Halep victorie Fed Cup, Halep nervozitate Fed Cup, Halep invins Petkovici Fed Cup
Fed Cup: Simona Halep obtine o victorie electrizanta cu Petkovici si Romania egaleaza Germania

16 Aprilie 2016 - Fed Cup: Simona Halep obtine o victorie electrizanta cu Petkovici si Romania egaleaza Germania

Romania si Germania se afla la egalitate dupa prima zi, in barajul pentru mentinerea in Grupa Mondiala I a Fed Cup. Simona Halep a adus punctul Romaniei in meciul cu Andrea Petkovici, dupa ce Irina Begu a fost invinsa de Angelique Kerber. Simona Halep a evoluat in a doua partida din Sala Polivalenta din Cluj-Napoca, iar adversara sa i-a pus multe probleme, insa in cele din urma romanca a castigat fabulos meciul dupa aproape 3 ore, cu 6-4, 6-7 (5), 6-4. Primele doua seturi au inceput practic identic, cu Simona condusa, apoi avand 3-1 si fiind egalata la 3. In cele din urma, Halep a reusit sa castige primul set, insa evolutia sa a fost pe tot parcursul meciului cu destul de multa nervozitate, erori si cu decizii constestate ale arbitrului...

3 comentarii
Alte articole despre:  Romania Germania Live Fed Cup, Begu Kerber Fed Cup, Halep Petkovici Fed Cup, Simona Halep direct Fed Cup, Romania Germania direct Fed Cup
Distractie la conferinta de presa a echipei de Fed Cup: Simona Halep a izbucnit in ras

13 Aprilie 2016 - Distractie la conferinta de presa a echipei de Fed Cup: Simona Halep a izbucnit in ras

Fetele din echipa de Fed Cup a Romaniei au fost puse pe glume la conferinta de presa organizata miercuri la Cluj. Monica Niculescu a fost cea care a dat tonul, Simona Halep razand cu lacrimi la declaratiile colegei sale. Totul a plecat de la o intrebare aparent nevinovata, aceea daca suprafata de joc aleasa pentru meciul cu Germania, zgura, ne avantajeaza sau nu. Monica a comentat in stilul ei acest lucru, provocand rasete atat in randul colegelor sale, cat si printre cei prezenti la conferinta de presa...

4 comentarii
Alte articole despre:  Halep ras Fed Cup, Monica Niculescu Simona Halep Romania, Romania Fed Cup Germania
Simona Halep, mesaj de ultima ora inaintea meciului din Fed Cup (Video)

04 Februarie 2016 - Simona Halep, mesaj de ultima ora inaintea meciului din Fed Cup (Video)

Simona Halep, cea mai buna jucatoare de tenis a Romaniei, a transmis joi un mesaj de la Cluj, orasul care va gazdui meciul de Fed Cup cu Cehia. Numarul 3 WTA i-a invitat pe romani sa fie alaturi de echipa noastra in duelul cu detinatoarea trofeului. "Noi suntem deja la Cluj, va asteptam si pe voi sa ne sustineti. Hai Romania!", a tramsmis Halep. Intalnirea dintre Romania si Cehia, din Grupa Mondiala a Fed Cup, se va disputa pe 6 si 7 februarie la Cluj...

Alte articole despre:  Halep mesaj Fed Cup, Halep Fed Cup Romania, Romania Cehia Fed Cup
Ce spune Kvitova despre Simona Halep inaintea duelului din Fed Cup

02 Februarie 2016 - Ce spune Kvitova despre Simona Halep inaintea duelului din Fed Cup

Petra Kvitova, cea mai buna jucatoare a Cehiei, a vorbit despre anticipatul duel cu Simona Halep din Fed Cup. Numarul 9 WTA marturiseste ca Simona este in continuare o sportiva redutabila, desi nu se afla in cea mai buna forma momentan. "Ramane o jucatoare de top 10 si, desi nu este in cea mai buna forma, poate juca foarte bine. Cred ca este genul de jucatoare care joaca bine si in Fed Cup, deci va fi interesant sa joc impotriva ei", a spus Kvitova, potrivit DolceSport. Intalnirea dintre Romania si Cehia, din Grupa Mondiala a Fed Cup, se va disputa pe 6 si 7 februarie la Cluj...

Alte articole despre:  Kvitova Halep Fed Cup, Simona Halep Fed Cup 2016, Halep Kvitova Fed Cup
Sprijin important pentru Simona Halep: Si eu as fi facut la fel

22 Aprilie 2015 - Sprijin important pentru Simona Halep: Si eu as fi facut la fel

Criticata aspru in ultima vreme pentru ca a refuzat sa joace pentru Romania la Fed Cup, preferand sa se pregateasca pentru turneul de la Stuttgart, Simona Halep are parte de un sprijin important. Irina Begu, lidera Romaniei in Canada, spune ca decizia Simonei trebuie respectata si marturiseste ca, daca ea ar fi fost in locul lui Halep, ar fi facut acelasi lucru. "Am spus de la inceput ca este decizia ei si trebuie sa o acceptam, pentru ca a jucat foarte mult in ultima perioada si are anumite obiective. Si eu as fi facut la fel in locul ei. Este o decizie pe care a luat-o si a considerat-o cea mai buna pentru ea", a spus Begu, conform Mediafax...

1 comentariu
Alte articole despre:  Simona Halep Fed Cup, Halep Begu Fed Cup, Simona Halep Stuttgart 2015, Halep refuza Fed Cup
Simona Halep nu va juca pentru Romania in Fed Cup

04 Aprilie 2015 - Simona Halep nu va juca pentru Romania in Fed Cup

Simona Halep a decis sa nu joace pentru Romania in meciul de Fed Cup impotriva echipei Canadei, din barajul pentru accederea in Grupa Mondiala. Chiar daca la nivel declarativ sportiva noastra sustine ca inca se gandeste la posibilitatea de a juca, surse autorizate au dezvaluit pentru Ziare.com ca decizia a fost luata deja de catre Halep. Simona acuza o stare accentuata de oboseala dupa debutul exploziv de sezon 2015 si vrea sa se refaca inainte de a incepe turneele de pe zgura. "Nu stiu inca daca voi juca la Fed Cup, mai am timp pana pe 8 sa decid. Este o perioada grea, sunt foarte obosita dupa atatea meciuri. Nu stiu ce voi decide", a spus Halep dupa eliminarea de la Miami...

4 comentarii
Alte articole despre:  Simona Halep Fed Cup, Simona Halep Romania Fed Cup, Canada Romania Fed Cup
Fed Cup, Romania - Spania: Irina Begu a izbucnit in lacrimi - ce spune despre infrangere

07 Februarie 2015 - Fed Cup, Romania - Spania: Irina Begu a izbucnit in lacrimi - ce spune despre infrangere

Irina Begu a izbucnit in lacrimi la conferinta de presa organizata dupa meciul cu Spania, din Grupa Mondiala II a Fed Cup, pierdut in fata Garbinei Muguruzua. "Sincer, n-as putea sa vorbesc prea mult despre joc. Emotiile si-au spus cuvantul. Ma bucur ca am ocazia sa joc in fata romanilor. Imi pare rau ca n-am reusit mai mult. Pot sa va promit ca voi da tot ce am mai bun si voi aduce un punct. Daca nu la simplu, sper ca la dublu. Eu sunt suta la suta, dar emotiile isi spun cuvantul. Este un altfel de turneu, pentru ca noi suntem obisnuite sa jucam pentru noi", a spus Irina Begu...

1 comentariu
Alte articole despre:  Irina Begu Fed Cup, Irina Begu plange Fed Cup

Top 3 știri din presa centrală

Dinamo, prima victorie după 6 înfrângeri! "Câinii roșii" s-au calificat în optimile Cupei României
Formaţia Dinamo s-a calificat, joi, în optimile de finală ale Cupei României, învingâmd în 16-imi echipa Ripensia Timişoara, scor 1-0....

Supriză uriasă în Cupa României! UTA, eliminată de nepotul lui Victor Pițurcă
Formaţia de liga a treia ACSO Filiaşi s-a calificat, joi, în optimile de finală ale Cupei României, eliminând în 16-imi echipa de prim...

Luis Figo, dat pe spate de o moldoveancă sexy care i-a oferit plăcinte VIDEO
Toată floarea cea vestită a conducerii fotbalului european s-a adunat în aceste zile la Chișinău, acolo unde a avut Comitetul executiv al...
  1. Cum ne protejăm plantele din grădină de îngheț, odată cu răcirea vremii. Principalele măsuri pentru prevenirea riscurilor
  2. Un spectacol sinistru, la finalul căruia noi plătim facturile grase ale proastei guvernări
  3. Cum a sărbătorit Emma Răducanu succesul de la US Open și ce n-a avut voie să facă
  4. Structuri misterioase descoperite sub Marea Nordului: Nevăzute de mii de ani, au fost găsite în adâncuri VIDEO
  5. Fenomen misterios în Statele Unite: Sunete puternice zguduie Tennessee în plină noapte VIDEO
  6. O femeie a murit 15 minute, dar a înviat miraculos. Ce a văzut în experiența din apropierea morții
  7. Celebrul fizician Michio Kaku uimește omenirea: ”Extratereștrii pot fi cu milioane de ani mai avansați decât noi” VIDEO
  8. Accident cu cinci victime, în județul Suceava. Un microbuz a intrat într-un TIR
  9. Misterioase structuri descoperite sub gheața Groenlandei: Invizibile mii de ani, au ieșit la lumină din adâncuri VIDEO
  10. Un nou eșec dureros pentru Sorana Cîrstea în Statele Unite