Halep muguruza fed cup

Simona Halep a plecat la Stuttgart. Ce spune despre gestul jenant facut de Eugenie Bouchard

19 Aprilie 2015 - Simona Halep a plecat la Stuttgart. Ce spune despre gestul jenant facut de Eugenie Bouchard

Simona Halep a plecat duminica in Germania pentru a putea participa la marele turneu pe zgura de la Stuttgart, care va incepe de luni, 20 aprilie. Halep a vorbit presei inainte de plecare, spunand ca turneul german este unul foarte puternic, cu multe jucatoare de mare valoare pe tablou: "Este un turneu bun, e un turneu greu, pentru ca e tablou mic si vin cele mai bune jucatoare. Chiar primele, in afara de Serena. Fiecare meci o sa fie greu, dar este primul turneu pe zgura, asa ca trebuie sa incerc sa ma adaptez cat mai bine", a punctat locul 3 WTA...

5 comentarii
Alte articole despre:  halep declaratii despre fed cup, halep plecare la stuttgart, halep meci fed cup canada declaratii
Ce fac rivalele Simonei Halep in timp ce romanca a abandonat meciul de Fed Cup

09 Aprilie 2015 - Ce fac rivalele Simonei Halep in timp ce romanca a abandonat meciul de Fed Cup

Simona Halep a hotarat sa nu participe la meciul cu Canada pentru promovarea in Grupa Mondiala I, invocand faptul ca este obosita dupa cele trei saptamani pe care le-a avut la Indian Wells si Miami. Sportiva noastra este insa una dintre putinele jucatoare din circuitul WTA care au hotarat sa nu participe la meciurile de Fed Cup. Dintre primele 20 de jucatoare din lume, doar alte cinci jucatoare au luat o decizie similara cu cea a Simonei. Trebuie subliniat insa faptul ca nicio jucatoare din top 20 nu va juca altundeva in afara Europei, in conditiile in care Simona ar fi trebuit sa schimbe fusul orar pentru a putea merge in Canada...

1 comentariu
Alte articole despre:  Simona Halep Fed Cup, jucatoare FEd Cup
Inca o tenismena de top renunta la Fed Cup - vezi explicatiile ei

08 Aprilie 2015 - Inca o tenismena de top renunta la Fed Cup - vezi explicatiile ei

Dupa Simona Halep, inca o jucatoare de top a hotarat sa nu participe la meciurile din Fed Cup. Ocupanta locului 10 in clasamentul mondial, Carla Suarez Navarro, a declinat invitatia de a participa in meciul Spaniei cu Argentina. "In circuitul american am reusit sa ajung pe locul 10 in lume, iar acest lucru m-a costat un efort impresionant atat fizic cat si mental, astfel ca simt nevoia sa iau o pauza intrucat ma asteapta un program incarcat. Este o decizie vitala in aspiratiile mele de a fi a treia jucatoare din Spania care termina anul in top 10 WTA. Voi fi disponibila pentru nationala Spaniei de fiecare data cand calendarul mi-o va permite", a explicat Carla Suarez Navarro...

1 comentariu
Alte articole despre:  Carla Suarez Fed Cup, Carla Suarez retragere Fed Cup
Simona Halep, despre problemele cauzate de participarea la Fed Cup: Va fi pe teren cu Canada?

11 Februarie 2015 - Simona Halep, despre problemele cauzate de participarea la Fed Cup: Va fi pe teren cu Canada?

Simona Halep a vorbit despre problemele pe care le-a intampinat pe durata desfasurarii intalnirii de Fed Cup dintre Romania si Spania. Tenismena noastra spune ca se simte foarte obosita dupa aceasta saptamana dedicata Fed Cup. "Fed Cup m-a obosit foarte mult, atat emotional, cat si fizic, pentru ca mi-am dorit foarte mult sa castigam, fiind atatea personalitati in tribuna si atatia oameni care au venit sa ne sustina", a spus Simona pentru Gazeta Sporturilor. In ceea ce priveste prezenta ei la urmatoarea disputa, cea din barajul pentru promovarea in Grupa Mondiala impotriva Canadei, Simona nu are un raspuns clar...

2 comentarii
Alte articole despre:  Simona Halep probleme Fed Cup
Fed Cup: Presa spaniola reactioneaza dur dupa infrangerea cu Romania

09 Februarie 2015 - Fed Cup: Presa spaniola reactioneaza dur dupa infrangerea cu Romania

Presa spaniola a reactionat dur dupa ce Romania a reusit sa le elimine pe iberice si sa se califice in barajul pentru Grupa Mondiala I a Fed Cup. Jurnalistii iberici au criticat lipsa de valoare a sportivelor. Singura care a scapat a fost Garbine Muguruza, cea care a adus doua puncte Spaniei. "Avem lider... n-avem echipa", au titrat jurnalistii de la El Mundo, notand ca "Garbine Muguruza a fost singura care a stralucit". "Echipa este acum in cel mai delicat moment, putem retrograda in esalonul al treilea al tenisului mondial", a mai scris publicatia iberica...

2 comentarii
Alte articole despre:  Romania Spania, Romania Spania Fed Cup
Halep si Tecsor dau cartile pe fata: Ce spun despre scena incredibila de la meciul de Fed Cup

09 Februarie 2015 - Halep si Tecsor dau cartile pe fata: Ce spun despre scena incredibila de la meciul de Fed Cup

Simona Halep si Alina Tecsor au vorbit despre scena incredibila de la meciul de Fed Cup dintre Romania si Spania. In timpul partidei dintre Simona si iberica Garbine Muguruza, capitanul nejucator al echipei Romaniei a fost incapabila sa ii ofere lui Halep indicatii tactice. Numarul 3 WTA sustine ca n-a fost deranjata de aceasta atitudine. "Imi place sa fiu si singura pe teren, sa ma motivez singura. Imi place si sa stau de vorba cu antrenorii, cu capitanul. Dar uneori simt nevoia sa stau sa-mi gasesc linistea singura pe teren", a spus Simona Halep la DolceSport...

1 comentariu
Alte articole despre:  Simona Halep Alina Tecsor, Halep Tecsor Fed Cup, Halep Muguruza Fed Cup
Doamna care ii aduce gheata Simonei Halep (Opinii)

09 Februarie 2015 - Doamna care ii aduce gheata Simonei Halep (Opinii)

Cei care nu sunt familiarizati cu oficialii din tenisul romanesc ar putea crede ca Alina Tecsor, capitanul nejucator al echipei noastre de Fed Cup, este doamna care ii aduce gheata Simonei Halep in timpul meciurilor. Duminica, in a doua zi a confruntarii dintre Romania si Spania, din Grupa Mondiala II a Fed Cup, am avut parte de un moment cum rar se vede pe terenurile de tenis. In pauza dintre game-uri, Tecsor a venit la o Simona Halep cazuta psihic, insa nu a fost in stare ii adreseze nici macar un cuvant sportivei noastre...

4 comentarii
Alte articole despre:  Halep Tecsor Fed Cup, Simona Halep Alina Tecsor, Simona Halep Fed Cup Romania
Romania, victorie formidabila in Fed Cup cu Spania

08 Februarie 2015 - Romania, victorie formidabila in Fed Cup cu Spania

Romania a obtinut o victorie fantastica in intalnirea de Fed Cup disputata in acest weekend cu Spania, scor 3-2. Punctul decisiv a fost adus la dublu, de Irina Begu si Monica Niculescu. In urma acestei victorii, echipa de Fed Cup a Romaniei si-a asigurat calificarea la barajul pentru promovarea in Grupa Mondiala. Cu siguranta, eroina acestei zile a fost Irina Begu, care sambata plangea in hohote dupa infrangerea cu Muguruza. Acum, insa, sportiva noastra a invins-o la simplu pe Silvia Soler-Espinosa, pentru ca apoi, dupa numai cateva minute de odihna, sa faca pereche cu Monica Niculescu la dublu si sa aduca aceasta victorie superba...

27 comentarii
Alte articole despre:  LIVE Romania Spania Fed Cup, LIVE Simona Halep Fed Cup, LIVE Irina Begu Fed Cup
Mesajul Simonei Halep pentru presedintele Klaus Iohannis

08 Februarie 2015 - Mesajul Simonei Halep pentru presedintele Klaus Iohannis

Simona Halep a tinut sa-i transmita un mesaj presedintelui Klaus Iohannis, dupa ce acesta s-a tinut de promisiune si a fost prezent la Galati, unde Romania intalneste Spania in Fed Cup. Tenismena noastra ii multumeste lui Iohannis si spune ca prima zi a intalnirii va ramane una "deosebita pentru totdeauna". "Si ziua cea mare a venit... a si trecut... dar va ramane o zi deosebita pentru totdeauna! Mult RESPECT pentru gestul domnului Presedinte de a participa la meciul Romania - Spania de astazi, de la Galati! Va multumim, domnule Presedinte, pentru prezenta la meciul echipei noastre"...

2 comentarii
Alte articole despre:  Simona Halep mesaj Iohannis, Simona Halep meciuri Fed Cup
Fed Cup, Romania - Spania: O tenismena romana, despre problemele pe care Simona Halep le-a avut

07 Februarie 2015 - Fed Cup, Romania - Spania: O tenismena romana, despre problemele pe care Simona Halep le-a avut

Jucatoarea de tenis Raluca Olaru a analizat prestatia pe care Simona Halep a avut-o in meciul cu Silvia Sole Espinosa, remarcand cateva minusuri din partea sportivei noastre. "Serviciul nu prea i-a intrat la inceput, a avut un procentaj de 25%, dar apoi a servit mai bine si a parut ca jocul s-a desprins. Bratul i-a mers mai lejer, lovea cu mai multa lejeritate la mingile de atac, dupa ce la inceput era mai nehotarata. Nu a fost nimic ingrijorator, atitudinea ei a fost ok. La un moment dat a avut anumite lovituri grabite, mici greseli, iar acest lucru vine de la emotii. A acceptat greselile si a mers mai departe", a spus Raluca Olaru la Digi Sport...

1 comentariu
Alte articole despre:  Simona Halep Fed Cup, Simona Halep victorie Fed Cup
Fed Cup: Romania, la egalitate cu Spania dupa prima zi

07 Februarie 2015 - Fed Cup: Romania, la egalitate cu Spania dupa prima zi

Romania si Spania sunt la egalitate dupa prima zi, scor 1-1, in Grupa Mondiala II a Fed Cup. In cel de-al doilea meci al zilei, Irina Begu a fost invinsa in doua seturi de Garbine Muguruza, scor 3-6, 2-6. Sportiva noastra a reusit sa se tina dupa Muguruza pana la 4-3 in primul set, dar si-a pierdut serviciul, iar Muguruza a servit perfect pentru 6-3 in primul set. In setul secund, dupa un nou inceput echilibrat, Muguruza a facut break si a condus cu 3-2, iar apoi nu a mai avut emotii pana la final...

1 comentariu
Alte articole despre:  Romania Spania Fed Cup, Romania Spania LIVE, Simona Halep Soler Espinosa, Simona Halep Soler Espinosa Live, Irina Begu Muguruza, Irina Begu Muguruza live
Fed Cup, Romania - Spania: Ce spune tatal Simonei Halep dupa victoria superba

07 Februarie 2015 - Fed Cup, Romania - Spania: Ce spune tatal Simonei Halep dupa victoria superba

Tatal Simonei Halep, Stere Halep, a avut o reactie spumoasa dupa victoria obtinuta de fiica sa in primul meci al confruntarii cu Spania din Grupa Mondiala II a Fed Cup. "Ma simt super! Am avut emotii, nu le-am eliminat. A fost foarte bine, Simona s-a mobilizat si ne bucuram. Saream de pe scaun, ca altfel nu iese bine. Nici nu pot sa explic in cuvinte ce simt. E o mare, o mare bucurie pe care le-o doresc tuturor romanilor. Sunt cel mai mandru tata din Univers!", a declarat Stere Halep la Dolce Sport...

Alte articole despre:  Stere Halep Simona Halep, Simona Halep victorie Fed Cup
Fed Cup, Romania - Spania: Ion Tiriac a facut gest neasteptat la Galati

07 Februarie 2015 - Fed Cup, Romania - Spania: Ion Tiriac a facut gest neasteptat la Galati

Omul de afaceri Ion Tiriac a fost prezent la Galati pentru a asista la meciul Romania - Spania, din Grupa Mondiala II a Fed Cup, si a facut un gest total neasteptat. Ion Tiriac si-a parasit loja in timpul meciului Simona Halep - Silvia Soler Espinosa si a mers in carul de transmisie al televiziunii Dolce Sport. Fostul tenismen a facut acest gest pentru ca dorea sa priveasca meciul din mai multe unghiuri. Imediat dupa meci, Tiriac a asteptat-o pe Simona Halep si i-a explicat momentele in care a gresit. Discutia a avut loc in timpul confruntarii dintre Begu si Muguruza...

1 comentariu
Alte articole despre:  Ion Tiriac Fed Cup, Ion Tiriac Simona Halep
Fed Cup, Romania - Spania: Reactia Simonei Halep dupa victoria clara

07 Februarie 2015 - Fed Cup, Romania - Spania: Reactia Simonei Halep dupa victoria clara

Simona Halep a vorbit despre victoria clara pe care a obtinut-o, sambata, in fata Silviei Soler Espinosa, in confruntarea cu Spania din Grupa Mondiala II a Fed Cup. "Pot sa spun ca am avut foarte mari emotii, foarte multi oameni au venit sa ne vada, sa ne sustina. Vreau sa le multumesc foarte mult. Vreau sa-i multumesc domnului presedinte Iohannis ca a venit sa ne sustina. Sunt foarte bucuroasa ca am reusit sa castig atat de clar. Am jucat un tenis bun si ma pregatesc pentru meciul de maine", a spus Simona Halep la Dolce Sport...

1 comentariu
Alte articole despre:  Simona Halep Fed Cup, Simona Halep victorie Fed Cup
"Cosmarul" Simonei Halep a ajuns in Romania

02 Februarie 2015 - "Cosmarul" Simonei Halep a ajuns in Romania

Cea mai valoroasa jucatoare din echipa Spaniei de Fed Cup si singura, de altfel, iberica ce se poate mandri cu o victorie in fata Simonei Halep, a ajuns luni in Romania. Garbine Muguruza, numarul 24 in clasamentul WTA, se declara optimista inaintea duelului cu echipa noastra, desi recunoaste superioritatea Simonei. "Si noi avem o echipa buna si cred ca putem castiga", a fost prima reactie a jucatoarei din Spania, care n-a mai fost atat de sigura pe ea atunci cand a fost intrebata despre duelul cu Halep:...

1 comentariu
Alte articole despre:  Halep Romania Fed Cup, Halep Muguruza Fed Cup, Romania Spania Fed Cup

Top 3 știri din presa centrală

Universitatea Craiova a demolat-o pe Clinceni în Liga 1! Echipa lui Reghecampf se apropie de primele locuri
Echipa Universitatea Craiova a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, formaţia Academica Clinceni, în etapa a XII-a a Ligii I....

Tipule, de ce te bucuri? Un jucător a fost surprins în timp ce sărbătorea golul adversarilor VIDEO
Liga a doua din Ucraina a oferit una dintre cele mai stranii faze din fotbal. Totul s-a întâmplat la începutul lunii octombrie în meciul din...

De la ce oră va juca Simona Halep la Moscova
Simona Halep va evolua marți, 19 octombrie, la Kremlin Cup în fața jucătoarei ruse Anastasia Potapova (locul 68 WTA), pe care o conduce cu 1-0...
  1. Descoperire uluitoare a oamenilor de știință: Un gigantic tunel magnetic înconjoară Pământul VIDEO
  2. Demi Lovato afirmă că termenul "aliens" este disprețuitor pentru extratereștri. Răspunsul unui fizician celebru VIDEO
  3. Călătoria în timp și spațiu devine posibilă: Invenția minune creată de experții elvețieni VIDEO
  4. Mesaje extraterestre misterioase primite de astronomi din spațiu: ”Nu am văzut niciodată așa ceva” VIDEO
  5. Întâmplare șocantă petrecută în plină noapte: Un meteorit s-a prăbușit într-o casă, pe perna unei femei, care dormea VIDEO
  6. Fenomen misterios surprins de un astronaut: Un glob înfricoșător de lumină FOTO VIDEO
  7. Confruntare între o vulpe și-o pisică filmată pe o stradă din Brașov. Cine a cedat lupta și a părăsit scena în ritm alert VIDEO
  8. Descoperire cheie care descifrează misterul Triunghiului Bermudelor: Filmul documentar are premiera în România VIDEO
  9. Extratereștrii ar putea simula viața oamenilor de pe Pământ: ”Sunt atât de avansați încât sunt capabili să programeze totul” VIDEO
  10. Creatură ascunsă de 16 milioane de ani, găsită miraculos: Descoperire de necrezut, în premieră mondială VIDEO