Ziare.com

Iohannis mesaj halep

Klaus Iohannis, felicitari pentru CSM Bucuresti, Simona Halep si Horia Tecau

Klaus Iohannis, felicitari pentru CSM Bucuresti, Simona Halep si Horia Tecau

Dupa un weekend aproape perfect pentru sportul romanesc, presedintele Klaus Iohannis a transmis felicitari fetelor de la CSM Bucuresti, dar si tenismenilor Simona Halep si Horia Tecau. Seful statului si-a inceput mesajul cu proaspetele campioane ale Europei, a continuat cu invingatoarea de la Madrid si a incheiat cu Horia. "Weekendul acesta, Romania a obtinut trei mari performante sportive. Felicitari handbalistelor de la CSM Bucuresti care, inca de la prima participare, au castigat in aceasta seara Liga Campionilor. O felicit si pe Simona Halep, care a obtinut ieri al 12-lea trofeu din cariera, dupa castigarea turneului de la Madrid. Felicitari, totodata, si lui Horia Tecau care, tot la turneul de tenis de la Madrid, a castigat titlul la dublu. Mult succes in continuare", a scris pe Facebook Klaus Iohannis...

09 Mai 2016
  Klaus Iohannis, cadou pentru Simona Halep, de ziua ei (Foto)

  Klaus Iohannis, cadou pentru Simona Halep, de ziua ei (Foto)

  Simona Halep a implinit 24 de ani, duminica. Printre cei care i-au transmis mesaje cu aceasta ocazie se numara si presedintele Klaus Iohannis, care i-a trimis si un cadou. "Va multumesc, domnule Presedinte!", a scris pe Facebook Simona Halep. Mesajul este insotit de o poza cu o vaza cu flori, pe care se afla si un mesaj pe care scrie "Klaus Werner Iohannis/ Presedintele Romaniei". Seful statului este un cunoscut pasionat de tenis, acesta aratandu-si in mai multe ocazii sustinerea fata de Simona Halep, impotriva careia a avut ocazia sa joace...

  27 Septembrie 20153 comentarii
   Antrenorul lui Iohannis a descoperit marea problema a Simonei Halep: Iata de ce are nevoie urgenta

   Antrenorul lui Iohannis a descoperit marea problema a Simonei Halep: Iata de ce are nevoie urgenta

   Antrenorul de tenis Marius Vecerdea, cel alaturi de care se pregateste de ani buni presedintele Klaus Iohannis, a descoperit marea problema a Simonei Halep. Dupa ce numarul 3 WTA a fost eliminata inca din turul al doilea de la Roland Garros, tehnicianul sustine ca Simona are nevoie de un mental coach. "Simonei ii lipseste un mental coach. Are nevoie urgenta de un astfel de antrenor", a declarat antrenorul pentru SportNews. Vecerdea sustine ca i-a spus si Simonei sa coopteze un mental coach in staff-ul sau deoarece ar putea s-o ajute foarte mult...

   28 Mai 20154 comentarii
    Simona Halep, invinsa in semifinale la Roma dupa un meci nebun

    Simona Halep, invinsa in semifinale la Roma dupa un meci nebun

    Simona Halep a fost eliminata in semifinalele turneului de la Roma, la capatul unui meci nebun cu Carla Suarez Navarro, pe care l-a pierdut cu 6-2, 3-6, 5-7, dupa mai bine de doua ore si jumatate de joc. Dupa o saptamana in care toate meciurile au curs asa cum si-a dorit, Simona Halep a inceput perfect si confruntarea cu Carla Suarez Navarro, desi iberica a fost prima care a facut break. Simona a revenit de la 0-2, iar apoi a castigat sase game-uri consecutive pentru a lua primul set in doar 36 de minute...

    16 Mai 201519 comentarii
     Iohannis, mesaj de ultima ora pentru Simona Halep din Italia

     Iohannis, mesaj de ultima ora pentru Simona Halep din Italia

     Presedintele Klaus Iohannis i-a transmis un mesaj Simonei Halep cu cateva minute inainte ca sportiva noastra sa intre pe teren pentru a disputa semifinala turneului de la Roma, cu Carla Suarez Navarro. Aflat intr-o vizita oficiala in Italia, Klaus Iohannis a fost intrebat daca regreta ca nu va putea vedea meciul Simonei Halep desi se afla in "Cizma". Cu acest prilej, Iohannis i-a transmis un mesaj Simonei Halep. "Si o urare de bine, fara participare, cred ca are o oarecare valoare. Nu putem sa fim peste tot, dar putem sa ne gandim la oamenii nostri", a afirmat Klaus Iohannis, transmite corespondentul Ziare.com...

     16 Mai 20152 comentarii
     Alte articole despre: Simona Halep Klaus Iohannis
      Felicitari de 8 martie: Ponta si Iohannis dau tonul cu urari virtuale (Video)

      Felicitari de 8 martie: Ponta si Iohannis dau tonul cu urari virtuale (Video)

      Ziua Femeii este prilejul cu care domnii se intrec sa le sarbatoreasca pe doamne si domnisoare, iar barbatii politici ai tarii nu fac exceptie. Premierul Victor Ponta a postat pe Facebook atat o felicitare, cat si un mesaj video, prin care le ureaza "La multi ani" doamnelor. "Martie este cu siguranta luna cea mai frumoasa din an - pentru ca vine primavara, pentru ca avem atat de multe doamne pe care putem sa le sarbatorim, sa le dam o floare, sa le multumim pentru tot ce fac! La multi ani!", este mesajul premierului...

      08 Martie 201510 comentarii
       Mesajul Simonei Halep pentru presedintele Klaus Iohannis

       Mesajul Simonei Halep pentru presedintele Klaus Iohannis

       Simona Halep a tinut sa-i transmita un mesaj presedintelui Klaus Iohannis, dupa ce acesta s-a tinut de promisiune si a fost prezent la Galati, unde Romania intalneste Spania in Fed Cup. Tenismena noastra ii multumeste lui Iohannis si spune ca prima zi a intalnirii va ramane una "deosebita pentru totdeauna". "Si ziua cea mare a venit... a si trecut... dar va ramane o zi deosebita pentru totdeauna! Mult RESPECT pentru gestul domnului Presedinte de a participa la meciul Romania - Spania de astazi, de la Galati! Va multumim, domnule Presedinte, pentru prezenta la meciul echipei noastre"...

       08 Februarie 20152 comentarii
        Simona Halep, mesaj pentru presedintele Klaus Iohannis

        Simona Halep, mesaj pentru presedintele Klaus Iohannis

        Simona Halep l-a invitat din nou pe presedintele Klaus Iohannis la meciul de Fed Cup dintre Romania si Spania. "Sper ca presedintele sa isi tina promisiunea si sa vina sa cantam impreuna imnul Romaniei", a spus Simona. "Ma bucur ca am avut la momentul respectiv inspiratia sa-i fac aceasta invitatie", a continuat aceasta. Prin intermediul unei campanii a cotidianului Prosport, in luna noiembrie a anului trecut, tenismena noastra i-a lansat invitatia lui Klaus Iohannis de a veni la Galati pentru a canta imnul Romaniei inaintea partidei cu ibericele, iar presedintele a acceptat...

        04 Februarie 2015
         De ce se folosesc Ponta si Iohannis de Simona Halep? Mircea Lucescu are raspunsul

         De ce se folosesc Ponta si Iohannis de Simona Halep? Mircea Lucescu are raspunsul

         Simona Halep, cea mai importanta sportiva a Romaniei, a devenit o adevarata tinta pentru politicienii romani, pe fondul rezultatelor remarcabile pe care le-a obtinut in ultimii doi ani. In frunte cu Victor Ponta si Klaus Iohannis, oamenii politici nu au ezitat sa-si asocieze imaginea cu finalista de la Turneul Campioanelor, insa au urmat modele diferite. Daca premierul Victor Ponta si-a "intrerupt" activitatea din momentul in care a pierdut alegerile, presedintele Klaus Iohannis a preluat acest rol dupa ce a castigat mandatul la Cotroceni...

         24 Decembrie 20141 comentariu
          Simona Halep a primit cadoul de la Ciprian Marica: Ce mesaj i-a transmis

          Simona Halep a primit cadoul de la Ciprian Marica: Ce mesaj i-a transmis

          Simona Halep a intrat in posesia cadoului de la Ciprian Marica.
          Cu ocazia zilei Romaniei, Marica i-a trimis tenismenei un tricou personalizat al nationalei Romaniei.
          "Multumesc, Ciprian Marica! Un gest deosebit", a scris Simona pe pagina ei de Facebook.
          Un tricou personalizat al nationalei Romaniei a primit si noul presedinte Klaus Iohannis.
          I.G.

          08 Decembrie 2014
           Marica, mesaj si cadou pentru Klaus Iohannis

           Marica, mesaj si cadou pentru Klaus Iohannis

           Ciprian Marica are un cadou si un mesaj pentru Klaus Iohannis, cu ocazia Zilei Romaniei. Atacantul roman i-a pregatit noului presedinte al Romaniei un tricou al nationalei "tricolore", cu numarul 1 pe spate. Iata mesajul lui Marica de pe pagina sa de Facebook: "Dragi prieteni! Va urez la multi ani fericiti de ziua nationala a Romaniei! Si pentru ca este aniversare, fac si doua cadouri - tricoul sacru al echipei nationale - pentru doua persoane care inseamna enorm pentru toti romanii...

           01 Decembrie 20142 comentarii
            Cadou special pentru Simona Halep din partea lui Ciprian Marica

            Cadou special pentru Simona Halep din partea lui Ciprian Marica

            Ciprian Marica i-a facut un cadou special Simonei Halep, cu ocazia zilei de 1 decembrie. Simona a primit un tricou al Romaniei cu numarul 9 pe spate, deoarece "a fost cel mai bun atacant al Romaniei in meciul cu imaginea proasta care ni se face in strainatate". "Dragi prieteni! Va urez la multi ani fericiti de ziua nationala a Romaniei! Si pentru ca este aniversare, fac si doua cadouri - tricoul sacru al echipei nationale - pentru doua persoane care inseamna enorm pentru toti romanii. Domnisoarei Simona Halep i-am ales numarul 9 pentru ca a fost cel mai bun atacant al Romaniei in meciul cu imaginea proasta care ni se face in strainatate. A dus numele Romaniei in toate zarile, mai mult decat orice ambasador al statului. Bravo, Simona", a scris atacantul roman pe pagina sa de Facebook...

            01 Decembrie 2014
             Simona Halep vs Klaus Iohannis: Cand va avea loc meciul anului in tenis

             Simona Halep vs Klaus Iohannis: Cand va avea loc meciul anului in tenis

             Meciul anului in tenisul romanesc, cel dintre Simona Halep si Klaus Iohannis, ar putea avea loc in primavara, in martie sau aprilie 2015. Cel putin asta sustine Marius Vecerdea, antrenorul care este alaturi de presedintele ales al Romaniei de cativa ani. "Meciul va fi in primavara. Probabil in martie sau aprilie, dar e posibil sa fie facute modificari in aceasta privinta. Va fi un meci cu siguranta inedit. Scopul este bineinteles cel de promovare al tenisului in randul copiilor", a declarat tehnicianul pentru Ora de Sibiu...

             24 Noiembrie 2014
              Simona Halep, mesaj catre Klaus Iohannis - ce intrebare i-a adresat si raspunsul acestuia

              Simona Halep, mesaj catre Klaus Iohannis - ce intrebare i-a adresat si raspunsul acestuia

              Simona Halep i-a adresat public o intrebare lui Klaus Iohannis, dupa ce acesta a castigat alegerile prezidentiale din tara noastra. Sportiva in varsta de 23 de ani l-a intrebat pe Iohannis daca doreste sa cante imnul national alaturi de jucatoarele din lotul de Fed Cup inaintea meciului cu Spania, programat anul urmator. "Pentru ca sunteti un mare fan al sportului pe care il practic, am marea onoare, domnule presedinte, sa va intreb daca puteti sa va alaturati echipei noastre de Fed Cup, in luna februarie, la Galati, sa cantam impreuna pe teren imnul national al tarii noastre?", este intrebare Simonei Halep, conform ProSport...

              20 Noiembrie 20146 comentarii
               Iohannis: Ponta s-a folosit de Simona Halep. Sa nu mai mearga la meciuri, ca poarta ghinion

               Iohannis: Ponta s-a folosit de Simona Halep. Sa nu mai mearga la meciuri, ca poarta ghinion

               Presedintele PNL si candidat ACL la prezidentiale, Klaus Iohannis, spune despre prim-ministrul Victor Ponta ca "poarta ghinion" la competitiile sportive, afirmand si ca acesta s-a folosit de performantele Simonei Halep. Primarul Sibiului a facut referire la faptul ca premierul a reusit sa adune zeci de mii de like-uri pentru pagina sa de Facebook, dupa ce a laudat performantele tenismenei la Turneul Campionilor, dar si cand Simona si-a facut cont de Facebook, in luna august. Ponta, noua gafa pe Facebook: A felicitat-o pe Simona Halep, a fost criticat si a sters mesajul (Foto)...

               06 Noiembrie 20144 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Rapid, a doua victorie consecutivă. Giuleștenii, lideri în clasamentul Ligii 1
                Formaţia Rapid a obţinut a doua victorie consecutivă în Liga I, după ce a învins, vineri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa CS...

                Liga 1: meciul FC Argeș - UTA din etapa a doua, decis de un gol superb, marcat cu câlcâiul
                Formaţia UTA Arad a învins vineri, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa FC Argeş, într-un meci contând pentru etapa a doua a Ligii I,...

                Semifinala românească de la Palermo nu va mai avea loc. Jaqueline Cristian, eliminată în sferturi
                Jucătoarea de tenis Jaqueline Cristian, locul 159, a fost eliminată, vineri, în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor