Ziare.com
FOTO Prima imagine cu Simona Halep pe teren in Australia. O compatrioata se antreneaza alaturi de ea

FOTO Prima imagine cu Simona Halep pe teren in Australia. O compatrioata se antreneaza alaturi de ea

Tenismena Simona Halep (29 de ani, locul 2 WTA) le-a oferit fanilor sai prima imagine din Australia, mai exact de la Adelaide, acolo unde se afla in carantina in vederea primului turneu de Grand Slam al anului, programat la Antipozi in perioada 8-21 ...

23 Ianuarie 20216 comentarii

  Irina begu halep scandal

  Fed Cup: Romania si Marea Britanie sunt la egalitate. Sorana Cirstea, invinsa de Konta dupa un meci tensionat

  Fed Cup: Romania si Marea Britanie sunt la egalitate. Sorana Cirstea, invinsa de Konta dupa un meci tensionat

  Romania si Marea Britanie sunt la egalitate, scor 1-1, in barajul pentru Grupa Mondiala II a Fed Cup. Echipa noastra a castigat primul meci prin Simona Halep, dar a fost egalata dupa ce Sorana Cirstea a cedat in fata Johannei Konta, 6-2, 6-3. Sportiva noastra a intrat greoi in meci si a cedat destul de usor primul set. In actul secund, Sorana a intrat mult mai determinata pe teren si a dominat meciul...

  22 Aprilie 20177 comentarii
   Simona Halep, prima reactie despre "Cadoul de Paste" oferit Irinei Begu

   Simona Halep, prima reactie despre "Cadoul de Paste" oferit Irinei Begu

   Simona Halep a oferit prima reactie in legatura cu afirmatia pe care a facut-o dupa meciul cu Irina Begu, din sferturile de finala de la Madrid. Simona a descris, in conferinta de presa de dupa meci, setul pierdut ca fiind "un cadou de Paste", insa acum, la cateva zile distanta, sustine ca jurnalistii au interpretat in mod negativ spusele sale. "Nu mai citesc de mult ce se scrie in Romania si nici nu am de gand sa incep din nou. Am auzit ca s-a scris despre gluma mea cu 'cadoul de Paste' despre setul secund din meciul cu Irina Begu. Ei (jurnalistii - n.red.) fac totul atat de negativ si n-am de gand sa mai citesc ce se scrie", a spus Simona Halep pentru site-ul oficial al WTA...

   10 Mai 20164 comentarii
    Problema coaching-ului ilegal in tenis: Multi il reneaga desi multi il practica

    Problema coaching-ului ilegal in tenis: Multi il reneaga desi multi il practica

    Disputa aparuta cu ocazia meciului dintre Simona Halep si Irina Begu scoate la lumina si in tara noastra problema "coaching-ului ilegal", extrem de raspandita la nivel mondial in ultimul deceniu. Indicatiile primite in timpul meciurilor din tribune sunt interzise atat in regulamentul baietilor cat si al fetelor, dar sunt prezente aproape la fiecare meci. Conform regulamentului, in circuitul feminin este permis doar "on-court coaching" - adica acel moment in care antrenorul este chemat la marginea terenului, in pauza dintre game-uri, pentru o discutie cu jucatoarea...

    06 Mai 2016
     Antrenorul lui Begu ii raspunde Simonei Halep: Nu ma consider vinovat, n-am zis nimic urat de Simona

     Antrenorul lui Begu ii raspunde Simonei Halep: Nu ma consider vinovat, n-am zis nimic urat de Simona

     Antrenorul Irinei Begu, Adrian Cruciat, i-a raspuns Simonei Halep dupa ce numarul 7 WTA a lansat acuzatii destul de serioase dupa meciul direct de joi, de la Madrid. Tehnicianul recunoaste ca a fost destul de vocal in timpul partidei si chiar ca i-a dat indicatii elevei sale, insa spune ca nu a gresit cu nimic, mai ales ca arbitrul de scaun nu a intervenit in niciun moment. "Nu a fost intentia mea sa deranjez pe nimeni. Nu ma consider cu nimic vinovat, eu doar am incurajat-o pe Irina. Este adevarat ca, atunci cand incurajezi pe cineva, mai scapi si cate o indicatie, din dorinta de a fi alaturi de jucatoarea pe care o antrenezi, e greu sa te abtii sa nu comentezi. Am auzit ce a zis Simona, ca a protestat in legatura cu loja unde se afla echipa noastra, dar nu inteleg. Fiecare are dreptul la o opinie, nu vreau sa zic mai mult...

     06 Mai 20164 comentarii
      Irina Begu ii raspunde Simonei Halep: Nu vreau scandal. Prefer sa nu spun mai multe

      Irina Begu ii raspunde Simonei Halep: Nu vreau scandal. Prefer sa nu spun mai multe

      Irina Begu a vorbit despre tensiunile din partida cu Simona Halep si despre acuzatiile primite potrivit carora antrenorul sau ar fi incalcat regulamentul si i-a dat indicatii din tribune. Dupa ce Simona s-a plans la conferinta de presa ca Irina a apelat la un truc care a incurcat-o, Irina Begu a afirmat ca si ea ar avea lucruri de spus despre subiect, insa prefera sa le tina doar pentru ea. Simona Halep, despre un truc folosit de Irina Begu: M-a afectat un pic Irina a pus reactia Simonei pe seama tensiunii acumulate in aceasta partida...

      05 Mai 20168 comentarii
       WTA Stuttgart: Inca o adversara din Romania pentru Caroline Garcia - cu cine va juca Halep

       WTA Stuttgart: Inca o adversara din Romania pentru Caroline Garcia - cu cine va juca Halep

       Jucatoarea de tenis Monica Niculescu, locul 31 WTA, o va intalni in runda inaugurala a turneului de la Stuttgart, dotat cu premii in valoare totala de 759.000 de euro pe sportiva franceza Caroline Garcia, pozitia 45 in ierarhia mondiala. In schimb, Simona Halep, cap de serie numarul 4 si locul 6 WTA, va juca direct in turul doi, subliniaza News.ro. Irina Begu ar fi fost jignita grav de frantuzoaica Garcia: O sa pierd cu tiganca asta Reactia Irinei Begu in scandalul jignirilor ce ar fi fost adresate de Caroline Garcia...

       16 Aprilie 2016

        Urmareste Ziare.com pe

        Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
         

        TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

        Egal scos in extremis de echipa lui Hagi in minutele de prelungiri. Dupa acest rezultat, FC Viitorul este departe de play - off
        Formatia FC Viitorul a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul sustinut, vineri, pe teren propriu, in compania echipei Academica Clinceni, in etapa...

        Schimbari importante in ceea ce priveste regula hentului in fotbal. Ce modificari s-au adus cand un jucator atingea mingea cu mana
        Un hent involuntar care duce la o ocazie de gol nu va mai fi sanctionat, a decis vineri International Football Association Board (IFAB), instanta...

        EXCLUSIV VIDEO Imagini de colectie cu Gica Hagi si tatal Simonei Halep la o petrecere de pomina la Constanta
        Gica Hagi si Stere Halep, tatal Simonei Halep, sunt nelipsiti de la petrecerile comunitatii de machedoni din Constanta. Profesionist suta la...
        Platforma pentru solutionarea online a litigiilor