Ziare.com
Simona Halep si Irina Begu, eliminate dramatic in proba de dublu de la Rogers Cup

Simona Halep si Irina Begu, eliminate dramatic in proba de dublu de la Rogers Cup

Simona Halep si Irina Begu au debutat cu stangul in proba de dublu de la Rogers Cup 2018. Fetele noastre au fost eliminate in primul tur dupa ce au pierdut cu perechea formata din Johanna Konta si Shuai Zhang. Scorul final a fost 6-4, 6-7 (1), ...

06 August 201813 comentarii

Irina begu johanna konta

Johanna Konta ii raspunde Soranei Cirstea: Cu tot respectul, trebuie sa inteleaga asta

Johanna Konta ii raspunde Soranei Cirstea: Cu tot respectul, trebuie sa inteleaga asta

Jucatoarea britanica Johanna Konta i-a raspuns Soranei Cirstea, dupa ce sportiva noastra i-a transmis sa se maturizeze si sa nu mai planga pe teren. Konta a afirmat ca Sorana nu isi da seama prin ce a trecut si a afirmat ca s-a simtit amenintata de Ilie Nastase. "Cu tot respectul pentru Sorana, ea nu a facut parte din echipa mea, asa ca nu s-a simtit amenintata, nu a fost in postura mea. Cred ca a fost o lipsa de comunicare cu ea in privinta a ceea ce se intampla pe teren si cred ca stia doar o parte din ce s-a intamplat. Trebuie sa inteleaga ca nimeni nu ar trebui sa treaca prin ce am trecut eu, in viata in general, sa fie abuzat verbal...

24 Aprilie 201711 comentarii
  Irina Begu a oferit prima reactie dupa victoria Romaniei cu Marea Britanie in FedCup

  Irina Begu a oferit prima reactie dupa victoria Romaniei cu Marea Britanie in FedCup

  Romania a invins Marea Britanie, scor 3-1, in barajul de mentinere in Grupa Mondiala II a Fed Cup, iar acum fetele pot sta linistite pana in 2018, cand vor reveni in joc in turul I al Grupei din care facem parte. Irina Begu a fost cea care a adus ultimul punct pentru Romania, in partida cu Heather Watson, scor 6-4, 7-5, dupa 2 ore si 3 minute de joc. Fed Cup: Romania se mentine in Grupa Mondiala II dupa ce invinge Marea Britanie "Am vrut sa le aratam tuturor ca suntem o echipa puternica, am fost extrem de motivate, in ciuda presiunii", a mai spus bucuresteanca, nu inainte de a preciza ca nu s-a temut ca opozanta poate intoarce soarta meciului, desi a admis ca Watson e o jucatoare de mare valoare: "E mereu dificl sa evoluezi impotriva ei. Nu conta daca se intra in decisiv, pentru mine important era sa castig", a declarat fericita Irina Begu dupa jocul cu Watson, la microfonul DigiSport...

  23 Aprilie 20172 comentarii
   Fed Cup: Romania si Marea Britanie sunt la egalitate. Sorana Cirstea, invinsa de Konta dupa un meci tensionat

   Fed Cup: Romania si Marea Britanie sunt la egalitate. Sorana Cirstea, invinsa de Konta dupa un meci tensionat

   Romania si Marea Britanie sunt la egalitate, scor 1-1, in barajul pentru Grupa Mondiala II a Fed Cup. Echipa noastra a castigat primul meci prin Simona Halep, dar a fost egalata dupa ce Sorana Cirstea a cedat in fata Johannei Konta, 6-2, 6-3. Sportiva noastra a intrat greoi in meci si a cedat destul de usor primul set. In actul secund, Sorana a intrat mult mai determinata pe teren si a dominat meciul...

   22 Aprilie 20177 comentarii
    Schimbare de ultima ora in echipa noastra de Fed Cup: O sportiva s-a accidentat

    Schimbare de ultima ora in echipa noastra de Fed Cup: O sportiva s-a accidentat

    Ilie Nastase a fost obligat sa efectueze o modificare in echipa Romaniei cu mai putin de doua ore pana la startul meciului cu Marea Britanie din Fed Cup. Astfel, locul Irinei Begu a fost luat de Sorana Cirstea, care va evolua sambata in meciul de simplu cu Johanna Konta. Irina Begu s-a accidentat si deocamdata nu se stie daca va putea evolua si duminica. Partida dintre Sorana Cirstea si Johanna Konta va incepe in jurul orei 13:30...

    22 Aprilie 2017
     Simona Halep, la Beijing: Iata cu cine va juca in primul meci

     Simona Halep, la Beijing: Iata cu cine va juca in primul meci

     Simona Halep si Irina Begu si-au aflat primele adversare de la turneul WTA de la Beijing, care va avea loc saptamana viitoare. Halep, cap de serie numarul 4, va debuta direct in turul al doilea, unde va intalni invingatoarea dintre campioana olimpica Monica Puig (27 WTA) si Yanina Wickmayer (59 WTA). In optimi, romanca ar putea da peste Pavliucenkova sau Stosur, in sferturi peste Karolina Pliskova sau Johanna Konta, iar in semifinale peste Garbine Muguruza, Petra Kvitova sau Madison Keys. Irina Begu va avea insa un meci mult mai dificil in primul tur, impotriva campioanei de la Roland Garros Garbine Muguruza, cap de serie numarul 2 si locul 3 mondial. Romanca a invins-o in ultima intalnire directa, la Madrid, in luna mai...

     30 Septembrie 20163 comentarii
      Irina Begu si-a aflat adversara din sferturile de finala de la Roma

      Irina Begu si-a aflat adversara din sferturile de finala de la Roma

      Irina Begu si-a aflat joi adversara din sferturile de finala ale turneului WTA de la Roma. Sportiva noastra va avea in fata o adversara incomoda, este vorba despre japoneza Misaki Doi. Aceasta din urma, aflata pe locul 45 in clasamentul WTA, a ajuns in sferturile de la Roma dupa ce a invins-o in optimi pe britanica Johanna Konta. Doi s-a impus destul de greu, in trei seturi, scor 4-6, 7-5, 6-2, dupa doua ore si 21 de minute de joc...

      12 Mai 20161 comentariu
       Irina Begu se califica in sferturi la Roma dupa o victorie superba

       Irina Begu se califica in sferturi la Roma dupa o victorie superba

       Irina Begu a continuat forma extraordinara din ultima perioada si s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Roma, dotat cu premii in valoare de 2.6 milioane de dolari. Sportiva noastra a invins-o pe rusoaica Daria Kasatkina (locul 33 WTA), scor 6-1, 6-4, la capatul unui meci ce a durat putin peste o ora. Marea promisiune a tenisului mondial, considerata urmasa Mariei Sharapova, n-a putut face deloc fata unui tenis aproape perfect aratat de Irina Begu. Sportiva noastra a jucat de-a dreptul incantator, in special prin modul in care a variat loviturile si prin unghiurile impecabile gasite...

       12 Mai 20166 comentarii
        Calcule in clasamentul WTA: Ce se intampla cu Halep, Begu si Niculescu dupa prima saptamana la Miami

        Calcule in clasamentul WTA: Ce se intampla cu Halep, Begu si Niculescu dupa prima saptamana la Miami

        Simona Halep, Irina Begu si Monica Niculescu au avut o saptamana buna la Miami, in care au reusit sa-si asigure prezenta in optimile de finala, iar acest lucru se simte si in clasamentul WTA. Intrata in concurs avand in spate "amenintarea" unei prabusiri in clasamentul WTA, Simona Halep a mai scapat de cateva contracandidate. Dupa prima saptamana la Miami, Simona se afla in clasamentul LIVE pe locul 6, cu 3.690 de puncte. Totusi, o victorie cu Heather Watson o va readuce pe locul 5, ocupat in prezent de Petra Kvitova (3.763 de puncte, eliminata din competitie)...

        28 Martie 2016
         Begu si Niculescu si-au aflat adversarele din optimi de la Miami - ce tenismene vor intalni

         Begu si Niculescu si-au aflat adversarele din optimi de la Miami - ce tenismene vor intalni

         Irina Begu si Monica Niculescu au aflat numele jucatoarelor pe care le vor intalni, luni, in optimile de finala ale turneului de la Miami, dotat cu premii in valoare de 6.8 milioane de dolari. Irina Begu se va duela cu americanca Madison Keys, favorita numarul 22 a competitiei, care a trecut cu 6-4, 6-4 de italianca Roberta Vinci, locul 9 WTA. Aceasta va fi prima intalnire dintre cele doua sportive. Madison Keys are in palmares o semifinala la Australian Open 2015 si un sfert de finala la Wimbledon 2015...

         28 Martie 2016
          Salt de proportii in clasamentul WTA pentru semifinalista surpriza de la Australian Open

          Salt de proportii in clasamentul WTA pentru semifinalista surpriza de la Australian Open

          Johanna Konta, semifinalista surpriza de la Australian Open, va inregistra, incepand de luni, un salt de proportii in clasamentul WTA.
          Aflata la cea mai buna performanta din cariera, Johanna Konta face un salt de 19 pozitii, pana pe locul 28 WTA.
          Datorita prezentei in semifinale, ea le-a intrecut pe Irina Begu si Monica Niculescu.
          Pentru Johanna Konta, aceasta va fi cea mai buna clasare din cariera.
          C.S.

          28 Ianuarie 2016
           Wimbledon 2015: Sharapova poate da inca din primele tururi peste o romanca

           Wimbledon 2015: Sharapova poate da inca din primele tururi peste o romanca

           Rusoaica Maria Sharapova se poate duela foarte rapid cu o sportiva din Romania. Ocupanta locului 4 in clasamentul WTA o poate intalni in turul trei pe Irina Begu. Sportiva noastra, care este a treia favorita a intrecerii, trebuie sa treaca de Daria Gavrilova si de castigatoarea dintre Nicole Gibbs si Lesia Tsurenko pentru a ajunge in turul trei. In schimb, Sharapova va incepe cu britanica Johanna Konta, iar apoi va juca impotriva castigatoarei dintre R. Hogenkamp si Q. Wang...

           26 Iunie 20151 comentariu

            Urmareste Ziare.com pe

            Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
             

            TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

            Leo Messi si-a decis viitorul
            Lionel Messi va ramane la FC Barcelona cel putin pana in vara viitoare, dupa ce clauza care ii permitea sa plece liber de la clubul catalan de...

            Conducerea lui Rangers face dezvaluiri despre transferul lui Ianis Hagi: Suma reala platita
            Oficialii clubului Glasgow Rangers au facut dezvaluiri despre transferul lui Ianis Hagi. Directorul sportiv Ross Wilson a afirmat ca suma de...

            O fosta tenismena dezvaluie cum s-a comportat Serena Williams dupa ce a invins-o neasteptat
            Fosta tenismena franceza Virginie Razzano spune ca Serena Williams a fost foarte nervoasa pe ea dupa ce i-a adminstrat o infrangere neasteptata in...
            Platforma pentru solutionarea online a litigiilor