Ziare.com
Fotbalistul pe care FCSB nu reuseste sa-l faca sa plece: "Bai, tata, du-te, gata!"

Fotbalistul pe care FCSB nu reuseste sa-l faca sa plece: "Bai, tata, du-te, gata!"

Gigi Becali ii transmite lui Alexandru Stan sa plece de la FCSB. Fundasul stanga mai are, insa, un an de contract, iar pentru a-l determina sa plece Gigi Becali l-a bagat in somaj. "E in somaj tehnic. El avea 4.000 pe luna la Astra, l-am luat ...

12 Mai 2020

Jucator contract fcsb

Un fotbalist important, blocat la FCSB. Becali: "Nu mai dorm, gata!"

Un fotbalist important, blocat la FCSB. Becali: "Nu mai dorm, gata!"

Gigi Becali, patronul FCSB, a anuntat ca sarbul Bogdan Planic nu va parasi echipa in vara, asa cum s-a speculat. Latifundiarul sustine ca in contractul lui Planic exista o clauza prin care clubul poate prelungi intelegerea cu un an. Asta inseamna ca fundasul nu va pleca liber la finalul actualului sezon. "Cu Planic am facut contract 3 ani + 1 an. Durata contractului sau e de 4 ani, nu de 3. Mai are un an si jumatate de contract. Nu mai dorm, gata! Dormeam eu, dar nu dormea Argaseala. Stam linistiti, mai are un an si jumatate de contract baiatul. Nu stiu ce zicea impresarul, dar nu e liber. Avem actele, e vorba despre un document pe care nu l-am putut semna decat in felul asta", a spus Becali la PRO X...

08 Noiembrie 2019
  FCSB pierde gratis unul dintre cei mai importanti jucatori ai echipei

  FCSB pierde gratis unul dintre cei mai importanti jucatori ai echipei

  FCSB e pe punctul de a pierde gratis unul dintre cei mai importanti jucatori ai echipei. Intrat in ultimele luni de contract cu formatia "ros-albastra", fundasul sarb Bogdan Planic are sanse mici de a-si prelungi contractul. Impresarul acestuia s-a aratat deranjat de ultimele declaratii ale lui Gigi Becali si anunta ca n-a primit nicio oferta de prelungire. "Nici nu exista vreo oferta de prelungire in momentul asta. Am citit si eu declaratia lui Gigi, dar e singurul semn ca si-ar dori sa negociem un nou contract, vreo propunere clara nu ne-a facut nimeni. Am vazut ca Becali a spus si ca exclude sa-i achite lui Planici vreo suma ca bonus la semnatura, 'Daca cere bani, sanatate!'. Atunci, spun si eu la fel, 'Sanatate si cum o vrea Dumnezeu'", a spus Zvonko Milojkovici pentru Gazeta Sporturilor...

  23 Octombrie 20192 comentarii
   Transfer de ultima ora la FCSB: Becali aduce un portar de 19 ani!

   Transfer de ultima ora la FCSB: Becali aduce un portar de 19 ani!

   Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, face un nou transfer, vizat fiind un portar in varsta de numai 19 ani. Stefan Tarnovanu, goalkeeperul Politehnicii Iasi, va ajunge la FCSB la finalul acestui sezon, urmand a continua sa joace in Copou sub forma de imprumut pana in vara. "Din ce stiu, cluburile s-au inteles, daca nu vor aparea probleme voi semna. Ori in seara asta, ori maine dimineata. Cel mai sigur maine dimineata. A venit pe neasteptate aceasta oferta. M-a chemat Ovidiu de la club (Ovidiu Postolache - n.red.), vino ca am o veste pentru tine. Am facut dus, am mancat si mi-a spus ca vrea sa vorbeasca domnul presedinte Ambrosie cu mine. Habar nu aveam. M-a intrebat la ce echipa as vrea sa joc, apoi mi-a spus ca este o oferta de la FCSB...

   28 Septembrie 20192 comentarii
    Un fotbalist al FCSB a fugit de la echipa!

    Un fotbalist al FCSB a fugit de la echipa!

    Aflat in conflict cu sefii clubului, un jucator al celor de la FCSB a fugit de la echipa! Polonezul Lukasz Gikiewicz, adus in aceasta vara pentru a suplini absenta temporara a lui Eddy Gnohere, a disparut de la FCSB dupa ce a fost trimis la formatia secunda si nimeni nu stie unde se afla. "E adevarat! Desi ne-am respectat obligatiile contractuale, absenteaza. Nu avem nicio informatie despre el", a declarat directorul sportiv al vicecampioanei, Narcis Raducan, pentru Fanatik. Gikiewicz este cel mai surprinzator transfer realizat de Becali la FCSB, el fiind adus la recomandarea unui antrenor pe care latifundiarul l-a intalnit intr-un pelerinaj...

    27 Septembrie 20194 comentarii
     FCSB, oferta neasteptata pentru omul care l-a criticat public pe Becali

     FCSB, oferta neasteptata pentru omul care l-a criticat public pe Becali

     FCSB i-a facut o oferta omului care l-a criticat public in ultima vreme. Filipe Teixeira, fostul mijlocas al echipei, este dorit inapoi in Berceni, de aceasta data in calitate de scouter pentru zona Portugaliei. "M-am gandit, tinand cont de ce piata reprezinta Portugalia in fotbalul european, ca ar fi nimerit sa cream o punte de legatura. Eu cred ca mai nimerit pentru acest lucru nu poate fi decat Teixeira, care a jucat la nivelul cel mai inalt, este atasat si de clubul nostru si e un bun cunoscator. Ar fi un castig daca se va materializa treaba asta", a spus Narcis Raducan, directorul sportiv al FCSB, la DigiSport...

     29 August 2019
      FCSB a pus pe liber un titular si a imprumutat alti doi jucatori

      FCSB a pus pe liber un titular si a imprumutat alti doi jucatori

      FCSB a anuntat, luni, ca angajamentul lui Filipe Teixeira si acesta nu va fi prelungit. Pe la mijlocasul portughez, "ros-albastrii" au renuntat si la Gabriel Simon si Ianis Stoica, cedati sub forma de imprumut la Astra, respectiv Petrolul. "FCSB anunta incheierea raporturilor contractuale cu Filipe Teixeira, a carui intelegere a expirat la data de 30 iunie 2019. Mijlocasul portughez in varsta de 38 de ani a fost unul dintre cei mai apreciati jucatori ai FCSB in ultimii doi ani, acesta adunand 69 meciuri, 8 goluri si 4 pase de gol in tricoul ros-albastru...

      01 Iulie 20191 comentariu
       FCSB transfera din nou de la Viitorul lui Gica Hagi

       FCSB transfera din nou de la Viitorul lui Gica Hagi

       Gigi Becali si Gica Hagi sunt din nou pe punctul de a face afaceri impreuna. Digi Sport anunta ca finantatorul lui FCSB a pregatit o oferta de un milion de euro pentru unul dintre cei mai in forma jucaotri ai Viitorului. Fundasul stanga olandez Bradley de Nooijer e jucatorul pe care Gigi Becali il doreste la vicecampioana Romaniei. Cotat la 1,3 milioane de euro de catre site-ului specializat in transferuri, transfermarkt.com, De Nooijer ar putea ajunge la FCSB in schimbul a un milion de euro, plus un procent de 10% dintr-un eventual viitor transfer...

       24 Mai 2019
        Criticat de Becali, "Pufi" Balgradean si-a prelungit contractul cu FCSB

        Criticat de Becali, "Pufi" Balgradean si-a prelungit contractul cu FCSB

        Chiar daca a fost criticat de Gigi Becali, care a anuntat public ca il va trece pe banca de rezerve din sezonul viitor, Cristi Balgradean si-a prelungit contractul cu FCSB. Portarul in varsta de 31 de ani a semnat, joi, un nou acord valabil inca un sezon. "FCSB anunta ca portarul Cristian Balgradean a semnat prelungirea contractului cu FCSB pana la 30 iunie 2020. Clubul si jucatorul au oficializat intelegerea in aceasta dimineata, la Baza Sportiva FCSB. FCSB ii multumeste pentru evolutiile de pana acum si ii ureaza mult succes in tricoul echipei noastre in continuare", a transmis echipa din Berceni...

        09 Mai 2019
         Becali a pus pe hartie Planul B: Iata ce schimbari majore vor avea loc din vara la FCSB

         Becali a pus pe hartie Planul B: Iata ce schimbari majore vor avea loc din vara la FCSB

         Remizele din meciurile cu CFR Cluj si Viitorul l-au determinat pe Gigi Becali sa traga o concluzie dureroasa pentru FCSB, motiv pentru care finantatorul ros-albastrilor a fost nevoit sa treaca la planul B. "Nu avem echipa nici macar pentru grupele Europa League" - a fost concluzia la care a ajuns Becali dupa ultimele doua meciuri O eventuala neparticipare in grupele unei competitii europene pentru al doilea an consecutiv al echivala cu un dezastru pentru FCSB, in conditiile in care banii de la UEFA au reprezentat principala sursa de finantare in ultimii ani...

         27 Aprilie 20193 comentarii
          Contract nou pentru "Bizon": Iata ce salariu va primi Gnohere la FCSB

          Contract nou pentru "Bizon": Iata ce salariu va primi Gnohere la FCSB

          Harlem Gnohere a semnat un nou contract cu FCSB, francezul primind si o importanta marire salariala. Clubul din Berceni a anuntat ca atacantul si-a pus semnatura pe un acord valabil pana in anul 2021. "FCSB anunta ca a ajuns la un acord cu Harlem Gnohere pentru prelungirea actualei intelegeri pana in vara anului 2021. Clubul nostru ii doreste golgeterului Ligii 1 din sezonul trecut sa aiba parte de cat mai multe succese in tricoul ros-albastru!"...

          10 Octombrie 2018
           Decizie importanta la FCSB: Un jucator de baza isi prelungeste contractul

           Decizie importanta la FCSB: Un jucator de baza isi prelungeste contractul

           Conducerea celor de la FCSB a luat o decizie importanta inaintea meciului cu Rapid Viena, din play-off-ul Europa League. Un jucator de baza al ilfovenilor, veteranul Filipe Teixeira, isi va prelungi contractul. "Teixeira continua cu noi indiferent daca nu ne calificam in grupele Europa League", a anuntat Mihai Stoica, directorul sportiv al clubului din Berceni, la ProTV. In aceasta vara, mijlocasul in varsta de 37 de ani a semnat un contract pe sase luni cu FCSB, cu optiune de prelungire pe inca sase...

           30 August 20181 comentariu
            Fotbalistul care a cerut acordul duhovnicului inainte de transferul la FCSB: Intelegerea secreta facuta cu Becali

            Fotbalistul care a cerut acordul duhovnicului inainte de transferul la FCSB: Intelegerea secreta facuta cu Becali

            Un fotbalist roman a solicitat aprobarea duhovnicului sau inainte de a semna cu FCSB, iar apoi a facut o intelegere secreta cu finantatorul Gigi Becali. Mihai Roman a fost luat de FCSB de la Botosani, desi este aproape de momentul retragerii din activitate, el urmand a implini 34 de ani. Pentru ca, in prima faza, a refuzat oferta vicecampioanei, a ajuns la duhovnic si abia apoi a semnat contractul cu gruparea din Berceni. "Nu am nicio emotie cu Roman, eu ma rog impreuna cu el. Va dezvalui ceva acum, in premiera: nu a vrut sa vina la FCSB, a zis: "Nu va pot ajuta". Am insistat eu: "Bai, baiatule, daca eu te vreau inseamna ca am incredere in tine ca ma poti ajuta". S-a dus la duhovnic, undeva in pustietate, sa ii ceara lui aprobarea sa se transfere", a explicat Becali la DigiSport...

            22 August 20181 comentariu
             Probleme la FCSB: Un jucator ar fi refuzat sa se prezinte la vizita medicala

             Probleme la FCSB: Un jucator ar fi refuzat sa se prezinte la vizita medicala

             Lotul celor de la FCSB s-a reunit, luni, dupa vacanta de vara, iar unul dintre jucatorii aflati sub contract cu vicecampioana a lipsit nemotivat. Potrivit celor de la Fanatik, brazilianul William De Amorim nu vrea sa mai joace pentru formatia patronata de Gigi Becali si de aceea a reufuzat sa se prezinte la reunire si la vizita medicala. Mijlocasul a evoluat in prima parte a acestui an in Turcia, la Kayserispor, sub forma de imprumut, insa fosta echipa a lui Sumudica a decis sa nu activeze clauza privind transferul definitiv...

             12 Iunie 2018
              FCSB pierde un titular, dar cumpara doi atacanti

              FCSB pierde un titular, dar cumpara doi atacanti

              FCSB e pe punctul sa piarda unul dintre cei mai importanti jucatori din sezonul tocmai incheiat. Gigi Becali a anuntat, marti seara, ca nu a ajuns la o intelegere cu mijlocasul portughez Filipe Teixeira. "Am vorbit si cu Dica, si el il vrea pe Teixeira. Dar ramane sa vedem daca ne intelegem. Eu am inteles ca el vrea marire de salariu, nu micsorare", a anuntat Gigi Becali la Digi Sport. 20.000 de euro pe luna castiga Filipe Teixeira (37 de ani) la FCSB...

              30 Mai 20182 comentarii
               Dica primeste un nou contract de secund la FCSB. Becali: Nu poate sa aiba mana libera!

               Dica primeste un nou contract de secund la FCSB. Becali: Nu poate sa aiba mana libera!

               Nicolae Dica are sanse mari sa prinda un nou sezon pe banca celor de la FCSB, insa va fi din nou "secundul" finantatorului Gigi Becali. Acesta din urma a anuntat, marti, ca ii va oferi un nou contract lui Dica in conditiile pe care le-a avut si pana acum, fara posibilitatea de a lua decizii majore. "La ora asta, Dica ramane. Daca pune alte conditii, poate nu accept eu. Nu poate sa aiba mana libera la FCSB niciodata! Nici Guardiola sau Mourinho daca vin n-au cum sa aiba mana libera la FCSB!", a spus Becali la DigiSport...

               22 Mai 20181 comentariu

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Soc in Liga 2. Judecatorii i-au interzis liderului FC U Craiova sa mai poata folosi numele si sigla. Decizia instantei
                Aflat in puscarie, Adrian Mititelu mai primeste o lovitura grea. Curtea de Apel Bucuresti a hotarat printr-o decizie definitiva, ca liderul din...

                Prima masina a lui Maradona, gasita intr-un cotet de gaini. Cine a luat-o
                Argentienii plang in continuare dupa Diego Maradona, mort in noiembrie. Sud-americanii au descoperit multe intamplari din viata marelui fotbalist...

                Continua cosmarul pentru Sorana Cirstea in Australia: "Au lasat-o fara haine si vitamine"
                Adrian Cruciat, antrenorul tenismenei Sorana Cirstea, aflata in carantina inainte de Australian Open, a oferit detalii despre problemele cu care se...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor