Ziare.com
FCSB a oficializat primul transfer pentru sezonul urmator

FCSB a oficializat primul transfer pentru sezonul urmator

FCSB a anuntat miercuri dupa-amiaza primul transfer efectuat pentru sezonul 2017/2018. Prin intermediul unui comunicat de presa, vicecampioana Romaniei a facut oficial transferul fundasului stanga Junior Morais, venit liber de contract, dupa ce ...

07 Iunie 2017

Junior morais steaua

Un fotbalist important al Astrei vrea sa plece la Steaua: Vreau sa joc de acum

Un fotbalist important al Astrei vrea sa plece la Steaua: Vreau sa joc de acum

Un fotbalist important al celor de la astra Giurgiu isi doreste sa plece la rivala Steaua. Brazilianul Junior Morais se afla pe final de contract cu Astra si a semnat deja cu Steaua, unde ar trebui sa ajunga din vara. Doar ca sud-americanul isi doreste sa plece de acum la formatia din Domnesti. "Eu m-am inteles cu Gigi Becali. Eu mai am contract cu Astra doar pana la vara. Sper sa se rezolve situatia mea! Daca Astra nu se intelege cu Steaua, asta este, dar eu vrea sa joc inca de acum pentru Steaua. Sper sa se inteleaga cele doua cluburi si sa ajung la Steaua", a spus Morais, citat de DigiSport...

10 Ianuarie 2017
  Astra reclama Steaua la comisiile FRF: Ne-am saturat de Becali, chiar nu glumim

  Astra reclama Steaua la comisiile FRF: Ne-am saturat de Becali, chiar nu glumim

  Conducerea clubului Astra Giurgiu a anuntat ca va reclama Steaua la comisiile Federatiei Romane de Fotbal dupa ce ros-albastrii au obtinut semnatura fundasului brazilian Junior Morais. Fundasul stanga de la Astra a anuntat ca a semnat un contract cu Steaua, valabil din vara, insa sefii campioanei sustin ca acest lucru nu a fost regulamentar. Cei de la Astra afirma ca aveau o clauza prin care ii puteau prelungi automat contractul lui Morais, iar acesta nu ar deveni liber in vara. Mai mult, sefii Astrei au hotarat si sa reclame clubul Steaua la comisiile FRF...

  09 Ianuarie 2017
   Reactia oficiala a Astrei dupa ce Junior Morais a anuntat ca a semnat cu Steaua

   Reactia oficiala a Astrei dupa ce Junior Morais a anuntat ca a semnat cu Steaua

   Fundasul si capitanul Astrei Junior Morais a anuntat sambata ca el a semnat cu Steaua un contract valabil din vara, el fiind nevoit sa ramana insa la Astra in urmatoarele 6 luni. Reactia oficiala a Astrei nu a intarziat sa apara insa, prin vocea presedintelui Dani Coman: "Deocamdata Junior e sub contract cu noi. S-a prezentat si la antrenament. Noi ne dorim sa ramana multi ani la Astra. Este poate cel mai bun fundas stanga din tara. Vom vedea ce va fi, fiecare plateste in viata pentru greselile facute...

   08 Ianuarie 2017
    Dupa Morais, Steaua lui Becali negociaza in secret cu un nou fundas strain

    Dupa Morais, Steaua lui Becali negociaza in secret cu un nou fundas strain

    Steaua Bucuresti deruleaza in aceste momente o campanie puternica de transferuri, aducand deja pe Harlem Gnohere de la Dinamo, dar si pe capitanul Astrei Junior Morais, care va veni insa din vara. Totusi, Steaua cauta un fundas pentru aceasta iarna, care sa fie o solutie pentru postul de fundas central, alaturi de Tosca si Gabi Tamas. O solutie pare sa fie Piotr Celeban din Polonia, care activeaza la Slask Wroclaw in acest moment. El are 31 de ani, a activat mult timp in Liga 1 la FC Vaslui in trecut, fiind o tinta importanta de mai mult timp pentru Steaua...

    08 Ianuarie 2017
     Inca un transfer la Steaua: Da, am semnat

     Inca un transfer la Steaua: Da, am semnat

     Steaua lui Gigi Becali a realizat un nou transfer, insa jucatorul va ajunge sub comanda lui Laurentiu Reghecampf abia din vara. Junior Morais, fundasul campioanei Astra, a confirmat faptul ca a semnat un contract cu Steaua. Brazilianul se afla in ultimele sase luni ale intelegerii cu Astra si era liber sa negocieze cu orice formatie. "Da, din vara sunt jucatorul Stelei. Am semnat si astept sa vad ce se intampla. Steaua este o echipa mare. A avut niste probleme, ca nu a luat campionatul si nu s-a calificat in Liga Campionilor, dar este o echipa mare si cauta jucatori buni...

     07 Ianuarie 2017
      Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

      Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

      Campioana Astra Giurgiu a anuntat prin intermediul unui comunicat oficial ca nu negociaza cu echipa lui Gigi Becali transferul a doi jucatori. Giurgiuvenii sustin ca nu se pune problema ca Filipe Teixeira si Junior Morais sa paraseasca formatia de la malul Dunarii in aceasta iarna. "Avand in vedere aparitiile publice repetate ale dlui. Becali, prin care afirma ca a discutat si ca a semnat cu unii jucatori legitimati la clubul nostru, suntem nevoiti sa dezmintim aceste declaratii si sa va informam ca in acest moment clubul nostru nu negociaza cu FCSB nici un transfer si nici nu doreste sa inceapa vreo negociere in acest sens...

      06 Ianuarie 20171 comentariu
       Steaua rateaza inca doua transferuri: Nu-i lasam acolo nici morti

       Steaua rateaza inca doua transferuri: Nu-i lasam acolo nici morti

       Conducerea clubului Astra Giurgiu a anuntat ca a refuzat oferta facuta de Steaua pentru jucatorii Junior Morais si Filipe Teixeira. Petre Buduru, presedintele Consiliului Director de la Astra, spune ca cei doi nu vor ajunge in aceasta iarna la Steaua "nici morti". "In iarna asta in niciun caz nu vor ajunge acolo. Asta va garantez eu! Suntem decisi sa riscam in privinta lor chiar daca la vara ii vom pierde liberi de contract. Nu ii vom lasa la Steaua acum nici morti", a spus Buduru pentru Fanatik...

       06 Ianuarie 20171 comentariu
        Steaua a transferat primul jucator din 2017: A semnat un contract valabil din vara

        Steaua a transferat primul jucator din 2017: A semnat un contract valabil din vara

        Steaua a anuntat ca a obtinut semnatura fundasului stanga Junior Morais de la Astra Giurgiu. Gigi Becali spune ca fundasul a semnat un contract valabil din vara, dar exista posibilitatea sa vina inca de acum. "Morais a semnat un contract din vara, este jucatorul Stelei", a spus Becali la Digi Sport. Steaua spera insa sa-l aduca pe Morais inca de acum, la pachet cu Filipe Teixeira de la Astra Giurgiu...

        04 Ianuarie 2017
         Mai aduce Becali vreun jucator la Steaua? Care este situatia celor doriti

         Mai aduce Becali vreun jucator la Steaua? Care este situatia celor doriti

         Gigi Becali isi doreste mai mult jucatori de la Astra Giurgiu, dar si de la Dinamo, insa in acest moment toate discutiile sunt in impas, iar situatia Stelei este neclara, din cauza conflictului cu Armata. Astfel, Constantin Budescu il tine in continuare in sah pe omul de afaceri. "Nu i-am promis lui Gigi Becali ca ma duc la Steaua, dar i-am zis ca-l sun indiferent de ce se va intampla. Cand m-am intors din China, am vorbit mai intai cu cei de la Dinamo. Ne-am intalnit si am discutat, mi s-au parut niste oameni foarte in regula. Am ales Astra pentru ca ii cunosteam mai bine pe cei de acolo...

         01 Ianuarie 2017
          Steaua a primit acceptul de a mai transfera doi jucatori de la Astra - surse

          Steaua a primit acceptul de a mai transfera doi jucatori de la Astra - surse

          Steaua Bucuresti se va mai putea intari in aceasta iarna cu inca doi jucatori de la Astra Giurgiu, de acolo de unde a mai cumparat pana acum 3 jucatori, pe Boldrin, De Amorim si pe Denis Alibec. Dupa cei trei veniti mai sus, Steaua a primit de Craciun permisiunea sa mai transfere inca doi jucatori la echipa, tot de la formatia campioana, pe Junior Morais si pe Felipe Teixeira. Informatia a fost furnizata de Sport.ro, care mai spune ca pentru a-i lua pe cei doi jucatori, Steaua trebuie sa achite suma de 1 milion de euro...

          26 Decembrie 2016
           Reactia lui Marius Sumudica, dupa ce Steaua a mai luat un jucator de la Astra

           Reactia lui Marius Sumudica, dupa ce Steaua a mai luat un jucator de la Astra

           Marius Sumudica, antrenorul campioanei Astra, a avut o reactie rapida dupa ce patronul Stelei Gigi Becali a anuntat vineri ca echipa sa a mai perfectat un transfer de la Astra Giurgiu. Astfel, dupa Boldrin, De Amorim si Alibec, Steaua il va aduce in aceasta iarna si pe Junior Morais, fundas stanga si capitan al echipei campioane: "Avem nevoie de fundasi centrali si de fundas dreapta, ca fundas stanga am luat deja. Pe Morais l-am rezolvat, nu mai e problema", declara Becali vineri seara pentru DigiSport...

           24 Decembrie 20161 comentariu
            Incepe frenezia transferurilor: Steaua a negociat azi aducerea unor jucatori de la Astra si Dinamo

            Incepe frenezia transferurilor: Steaua a negociat azi aducerea unor jucatori de la Astra si Dinamo

            Gigi Becali a anuntat ca a negociat luni transferul a patru jucatori de la Astra Giurgiu si Dinamo Bucuresti. Finantatorul vicecampioanei a dezvaluit ca a negociat un schimb cu Astra Giurgiu. Astfel, Becali e dispus sa-l cedeze la Astra pe Rick Boldrin si sa-i primeasca la schimb pe Junior Morais si Filipe Teixeira. "Am discutat acum 5 minute cu Sumudica. Le-am zis ca il dau inapoi pe Boldrin si sa mi-i dea pe Teixeira si Junior Morais", a spus Becali la Digi Sport...

            12 Decembrie 2016
             Marius Sumudica anunta unde vor pleca din iarna Teixeira si Morais. Astra se poate destrama

             Marius Sumudica anunta unde vor pleca din iarna Teixeira si Morais. Astra se poate destrama

             Antrenorul campioanei Romaniei, Astra Giurgiu, a rabufnit dupa meciul castigat duminica la pranz in deplasare la FC Voluntari, scor 2-1 in runda curenta de Liga 1, vorbind despre posibilul sfarsit al Astrei in iarna. Marius Sumudica a anuntat ca el nu este sigur ca va continua si din iarna la Astra, avand in vedere situatia financiara foarte precara a clubului. In plus, Denis Alibec a fost deja acontat de Steaua, iar Sumudica a anutat si plecarile lui Morais si Teixeira: "Teixeira va pleca la Steaua, Junior Morais la fel, Alibec si el va merge la Steaua, iar Budescu in China. Ramane sa jucam cu juniorii. Am vazut ca exista interes din partea Stelei si daca vin cu sume corecte, atunci clubul nostru va ceda. Voi trage linie dupa aceasta etapa si vom vedea ce se va intampla din iarna", declara Sumudica dupa meci la DolceSport...

             04 Decembrie 2016
              O alta vedeta a Astrei poate veni "la pachet" cu Denis Alibec la Steaua: "Vom vedea in iarna"

              O alta vedeta a Astrei poate veni "la pachet" cu Denis Alibec la Steaua: "Vom vedea in iarna"

              Dupa Denis Alibec, celebrul atacant de la Astra Giurgiu care va ajunge in iarna la Steaua Bucuresti, fosta campioana a Romaniei este aproape sa mai aduca un alt jucator important de la gruparea giurgiuveana. Este vorba de fundasul stang Junior Morais, capitanul astralilor, un jucator dorit de multa vreme de patronul stelist Gigi Becali. "Vom vedea din iarna!", puncta Morais sambata seara, dupa meciul Astra - Concordia 1-1, la intrebarea jurnalistilor daca va pleca sau nu la Steaua. "Echipa nu merge. Asta e clar. Trebuie sa iesim din criza asta, deja este rusinos ceea ce se intampla. Au plecat jucatori foarte buni, iar cei care au venit nu prea au facut treaba. Dupa meci Marius Sumudica a intrat si a iesit din vestiar, nu ne-a spus nimic. Nu stiu daca Marius Sumudica isi va rezilia contractul", adauga Morais la DolceSport, dupa partida remizata cu cei din Ilfov, pe stadionul Dinamo din Bucuresti...

              16 Octombrie 2016
               Dupa Alibec, Becali mai anunta trei transferuri - vrea sa aduca revelatia nationalei

               Dupa Alibec, Becali mai anunta trei transferuri - vrea sa aduca revelatia nationalei

               Gigi Becali, finantatorul Stelei, a spus ca, dupa transferul lui Denis Alibec de la campioana Astra, vrea sa mai aduca alti trei jucatori la echipa ros-albastra, vorbind insa doar despre doua nume. Unul dintre acestia este noul fundas dreapta al nationalei, Romario Benzar, de la Viitorul Constanta, in timp ce pentru banda stanga Becali vrea sa il aduca pe Junior Morais, tot de la Astra Giurgiu. "Am vorbit si de Junior Morais dar nu mi-a convenit suma, e posibil sa vina si el, vom vedea. La fundasul dreapta trebuie sa vorbim cu Gica (Hagi, patronul Viitorului - n.red.), sa vedem de Romario Benzar si ne mai trebuie un fundas central. Atat mai trebuie sa mai gasim si gata", a spus Becali, la Digi Sport...

               28 Septembrie 2016

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Cine e uriasa de 1,90 m, cea mai inalta jucatoare din tenisul feminin actual FOTO
                Lumea tenisului feminin este impanzita mai ales de jucatoare scunde, decat de sportive inalte. In timp, au existat insa si exceptii care au...

                Campioana CFR Cluj, dezlantuita in Banie. CSU Craiova a pierdut al patrulea meci la rand. Cum arata clasamentul
                Universitatea Craiova a fost invinsa de CFR Cluj cu scorul de 3-1 (1-1), sambata seara, pe Stadionul "Ion Oblemenco", intr-un meci din etapa a opta...

                Leicester City e echipa momentului in Anglia. Campioana din 2016 le-a mai dat o lovitura "granzilor"
                Formatia Leicester City a castigat sambata pentru prima data Cupa Angliei, invingand in finala echipa Chelsea, pe stadionul Wembley, scor 1-0,...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor