Ziare.com
Ion Tiriac il critica pe Klaus Iohannis: Am mers cu caciula in mana la el si nu mi-a mai raspuns la telefon

Ion Tiriac il critica pe Klaus Iohannis: Am mers cu caciula in mana la el si nu mi-a mai raspuns la telefon

Presedintele Federatiei Romane de Tenis, Ion Tiriac, sustine ca a fost mintit de Klaus Iohannis. Tiriac afirma ca Iohannis i-a promis ca isi va angaja doi oameni speciali care sa monitorizeze situatia sportului romanesc, dar ca in cele din urma nu ...

21 Februarie 20205 comentarii

Klaus iohannis tenis

Klaus Iohannis l-a decorat pe Ilie Nastase. Fostul tenismen, cu ochii in lacrimi

Klaus Iohannis l-a decorat pe Ilie Nastase. Fostul tenismen, cu ochii in lacrimi

Presedintele Klaus Iohannis l-a decorat, marti, pe fostul mare tenismen Ilie Nastase, in ziua in care acesta a implinit 70 de ani. In cadrul ceremoniei ce a avut loc la Palatul Cotroceni, Ilie Nastase a fost vizibil emotionat si a avut ochii in lacrimi. El a primit Steaua Romaniei in grad de comandor. "Este cea mai frumoasa zi din viata mea. Chiar daca e la 70 de ani, e cea mai frumoasa. Distinctia merge la inima, direct. M-am nascut in tara asta si aici vreau sa mor!", a spus Ilie Nastase. De asemenea, presedintele Iohannis a tinut un discurs in care a tinut sa-i multumeasca lui Nastase pentru contributia avuta in dezvoltarea tenisului din Romania...

19 Iulie 20165 comentarii
  Moment special pentru Ilie Nastase: Va fi decorat de Klaus Iohannis

  Moment special pentru Ilie Nastase: Va fi decorat de Klaus Iohannis

  Presedintele Klaus Iohannis il va decora, marti, pe fostul mare tenismen Ilie Nastase. Potrivit unui comunicat al Administratiei Prezidentiale, ceremonia va avea loc de la ora 12:00, la Palatul Cotroceni. Klaus Iohannis a hotarat sa il decoreze pe Nastase in semn de recunostinta pentru cariera fostului mare jucator de tenis, care marti va implini 70 de ani. Ilie Nastase este considerat unul dintre cei mai mari jucatori de tenis din istorie. El este primul lider mondial din clasamentul ATP...

  18 Iulie 20166 comentarii
   Klaus Iohannis, cadou pentru Simona Halep, de ziua ei (Foto)

   Klaus Iohannis, cadou pentru Simona Halep, de ziua ei (Foto)

   Simona Halep a implinit 24 de ani, duminica. Printre cei care i-au transmis mesaje cu aceasta ocazie se numara si presedintele Klaus Iohannis, care i-a trimis si un cadou. "Va multumesc, domnule Presedinte!", a scris pe Facebook Simona Halep. Mesajul este insotit de o poza cu o vaza cu flori, pe care se afla si un mesaj pe care scrie "Klaus Werner Iohannis/ Presedintele Romaniei". Seful statului este un cunoscut pasionat de tenis, acesta aratandu-si in mai multe ocazii sustinerea fata de Simona Halep, impotriva careia a avut ocazia sa joace...

   27 Septembrie 20153 comentarii
    Iohannis si tenisul: Presedintele nu joaca niciodata pe puncte, dar are o dreapta buna

    Iohannis si tenisul: Presedintele nu joaca niciodata pe puncte, dar are o dreapta buna

    Presedintele Klaus Iohannis nu s-a multumit, sambata, doar sa sustina echipa de dublu a Romaniei contra Israelului, ci s-a si antrenat la o baza privata din Sibiu, cu unul din componentii lotului de Cupa Davis, Victor Cornea, cel care va juca duminica un meci demonstrativ. "Este o onoare pentru noi sa jucam in prezenta domnului presedinte. O sa am putine emotii. (...) Sunt fericit ca am ocazia sa joc. O sa fie prima data (cand vine sa ma vada la un meci oficial, n.red.). Ultima data, chiar ieri am jucat putin...

    08 Martie 20153 comentarii
     Mesajul lui Klaus Iohannis pentru echipa Romaniei de Cupa Davis

     Mesajul lui Klaus Iohannis pentru echipa Romaniei de Cupa Davis

     Presedintele Romaniei, Klaus Iohannis, le-a transmis un mesaj componentilor echipei de Cupa Davis. Seful statului a anuntat ca este alaturi de jucatorii lui Andrei Pavel, el urmand chiar a asista la o partida din cadrul duelului cu Israel. "In aceste zile, Sibiul, orasul meu natal, gazduieste cateva meciuri de tenis intre echipele Romaniei si Israelului, in cadrul Cupei Davis. Voi sustine echipa noastra, asistand la una dintre partide. Admir rigoarea si precizia pe care le presupune acest sport si ma bucur ca astfel voi putea sa fiu alaturi de reprezentantii Romaniei, la Sala Sporturilor Transilvania din Sibiu. Mult succes lui Adrian Ungur, Marius Copil, Horia Tecau si Florin Mergea!", a scris pe Facebook Klaus Iohannis...

     06 Martie 2015
      Presedintele Iohannis s-a intalnit cu Simona Halep

      Presedintele Iohannis s-a intalnit cu Simona Halep

      Presedintele Romaniei, Klaus Iohannis, s-a intalnit in aceasta saptamana cu Simona Halep. Antrenorul sau de tenis a dezvaluit ca Iohannis s-a vazut cu Simona in Bucuresti, in locul in care aceasta se antreneaza. "Acum doua zile, domnul presedinte a jucat tenis la Centrul National din Bucuresti. S-a intalnit acolo cu Simona Halep, care tocmai isi terminase antrenamentul", a declarat antrenorul Marius Vecerdea pentru SportNews. Iohannis si Halep vor disputa un meci demonstrativ de tenis in aceasta vara...

      05 Martie 20154 comentarii
       Meciul Simona Halep - Klaus Iohannis, amanat: Iata cand ar putea avea loc

       Meciul Simona Halep - Klaus Iohannis, amanat: Iata cand ar putea avea loc

       Meciul demonstrativ dintre Simona Halep si presedintele Klaus Iohannis nu va mai avea loc in aceasta primavara. Antrenorul de tenis al presedintelui, Marius Vecerdea, a dezvaluit ca partida a fost reprogramata deoarece Simona va juca pentru Romania in Fed Cup, in aprilie, iar apoi va participa la cateva turnee WTA importante. In aceste conditii, intalnirea Halep - Iohannis ar putea avea loc in iunie sau iulie. "Din cauza tragerii la sorti din Cupa Federtiei, unde Romania are o deplasare grea in Canada, la sfarsitul lunii aprilie, calendarul Simonei s-a miscat putin, vom amana evenimentul pentru una din urmatoarele zile: 7 iunie, 11 iulie sau 25, 26 iulie", a declarat antrenorul pentru Ora de Sibiu...

       27 Februarie 20152 comentarii
        Iata cand va avea loc meciul anului, Simona Halep - Klaus Iohannis

        Iata cand va avea loc meciul anului, Simona Halep - Klaus Iohannis

        Meciul demonstrativ dintre cea mai buna jucatoare de tenis a Romaniei, Simona Halep, si presedintele Klaus Iohannis, va avea loc la sfarsitul lunii aprilie sau in primele zile din luna mai. Reprezentantii Simonei si cei ai presedintelui au discutat in acest weekend despre partida demonstrativa si au convenit ca aceasta sa aiba loc dupa turneul WTA de la Stuttgart. "Da, in mare parte, s-a stabilit! Meciul anului, cum i se spune deja, va fi la Sibiu. Sambata am discutat personal despre asta si cu unii, si cu altii", a declarat antrenorul de tenis Marius Vecerdea, cel alaturi de care joaca presedintele Iohannis, pentru SportNews...

        09 Februarie 20156 comentarii
         Simona Halep, mesaj pentru presedintele Klaus Iohannis

         Simona Halep, mesaj pentru presedintele Klaus Iohannis

         Simona Halep l-a invitat din nou pe presedintele Klaus Iohannis la meciul de Fed Cup dintre Romania si Spania. "Sper ca presedintele sa isi tina promisiunea si sa vina sa cantam impreuna imnul Romaniei", a spus Simona. "Ma bucur ca am avut la momentul respectiv inspiratia sa-i fac aceasta invitatie", a continuat aceasta. Prin intermediul unei campanii a cotidianului Prosport, in luna noiembrie a anului trecut, tenismena noastra i-a lansat invitatia lui Klaus Iohannis de a veni la Galati pentru a canta imnul Romaniei inaintea partidei cu ibericele, iar presedintele a acceptat...

         04 Februarie 2015
          Simona Halep s-a intalnit cu Klaus Iohannis - despre ce au discutat cei doi

          Simona Halep s-a intalnit cu Klaus Iohannis - despre ce au discutat cei doi

          Simona Halep a fost invitata de onoare la dineul pe care Klaus Iohannis l-a organizat cu ocazia investirii in functia de presedinte al Romaniei. Cu acest prilej, Simona Halep si Klaus Iohannis au pus la punct detaliile meciului demonstrativ pe care cei doi il vor disputa anul urmator, potrivit ProTV. "Nu stiu, vedem atunci daca-l las sa ma bata. Poate ma bate serios...", a comentat Simona Halep. Dupa intalnirea cu Iohannis, Simona Halep a privit spre viitor si a avut o mica dorinta pentru Mos Craciun...

          22 Decembrie 201415 comentarii
           Simona Halep vs Klaus Iohannis: Cand va avea loc meciul anului in tenis

           Simona Halep vs Klaus Iohannis: Cand va avea loc meciul anului in tenis

           Meciul anului in tenisul romanesc, cel dintre Simona Halep si Klaus Iohannis, ar putea avea loc in primavara, in martie sau aprilie 2015. Cel putin asta sustine Marius Vecerdea, antrenorul care este alaturi de presedintele ales al Romaniei de cativa ani. "Meciul va fi in primavara. Probabil in martie sau aprilie, dar e posibil sa fie facute modificari in aceasta privinta. Va fi un meci cu siguranta inedit. Scopul este bineinteles cel de promovare al tenisului in randul copiilor", a declarat tehnicianul pentru Ora de Sibiu...

           24 Noiembrie 2014
            Tenismenul care a jucat impotriva lui Iohannis a dat lovitura - anuntul facut de americani

            Tenismenul care a jucat impotriva lui Iohannis a dat lovitura - anuntul facut de americani

            Victor Cornea, jucatorul de tenis care a jucat impotriva presedintelui ales Klaus Iohannis, a reusit sa dea lovitura carierei. Presa americana anunta ca jucatorul in varsta de 21 de ani a reusit sa semneze cu echipa importanta din campionatul colegiilor din SUA, Texas Tech, care ii va oferi perspective de crestere importanta. "Suntem foarte bucurosi ca Victor se alatura echipei noastre. Are o experienta buna si credem ca are abilitatea de a-si pune amprenta imediat", a declarat antrenorul Tim Siegel...

            21 Noiembrie 2014
             Klaus Iohannis, despre Simona Halep, Tiriac si Ilie Nastase

             Klaus Iohannis, despre Simona Halep, Tiriac si Ilie Nastase

             Klaus Iohannis, presedintele ales al Romaniei, vorbeste despre Simona Halep, Ion Tiriac si Ilie Nastase in cartea autobiografica "Pas cu Pas", pe care a lansat-o recent. Iohannis se declara un suporter al tenisului si a facut scurte aprecieri despre cele trei nume marcante ale "sportului alb" in tara noastra. "Cateodata urmaresc partide de tenis la televizor. Sunt un fan al lui Roger Federer, sunt un adevarat federerist. Am urmarit-o si pe Halep in cateva meciuri. Joaca foarte bine si am impresia ca este foarte motivata", a notat Klaus Iohannis in cartea sa...

             20 Noiembrie 20142 comentarii
              Ilie Nastase, gata pentru un meci de tenis cu Iohannis: Nu stiu cat de bine joaca

              Ilie Nastase, gata pentru un meci de tenis cu Iohannis: Nu stiu cat de bine joaca

              Ilie Nastase este gata pentru un meci de tenis cu presedintele ales al Romaniei, Klaus Iohannis. "Nasty" anunta ca este dispus sa joace impotriva lui Iohannis in orice moment. "Daca domnul Iohannis si-ar dori sa joace o partida de tenis cu mine, as accepta, de ce nu? Nu stiu cat de bine joaca dumnealui tenis, dar vom discuta inainte daca va dori ca partida sa fie una la dublu sau la simplu", a spus Nastase pentru SportNews. Klaus Iohannis, presedintele ales al Romaniei, este un mare amator de tenis de camp, el practicand acest sport chiar si in ziua alegerilor...

              20 Noiembrie 201415 comentarii
               Fata necunoscuta a lui Klaus Iohannis - marea pasiune a presedintelui ales

               Fata necunoscuta a lui Klaus Iohannis - marea pasiune a presedintelui ales

               Klaus Iohannis, castigatorul alegerilor prezidentiale din Romania, are o mare pasiune de la care nu s-a abatut in ultimii patru ani. Nu a facut-o nici in ziua alegerilor si nici macar la o zi dupa ce a aflat ca va fi presedintele Romaniei. Antrenorul Marius Vecerdea a dezvaluit ca marea pasiune a lui Iohannis este tenisul. Presedintele ales a facut primii pasi in sportul alb in 2006, insa din 2010 totul s-a transformat intr-o adevarata pasiune. "Si duminica, in ziua alegerilor, dar si luni a venit la teren. Ziua de duminica a presedintelui a inceput la tenis. Apoi au urmat biserica, votul, lunch-ul si ulterior a plecat spre Bucuresti", povesteste Vercerdea pentru ProSport...

               19 Noiembrie 20148 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Marea speranta a atletismului romanesc este as la matematica si face furori la proba de ciocan
                Adela Stanciu, o pustoaica de 20 de ani, a renuntat la handbal si la pasiunea pentru matematica si ii face concurenta Biancai Ghelber in proba de...

                Nationala de fotbal feminin a Romaniei, invinsa de Belgia cu 6-1, in preliminariile CE-2022
                Nationala de fotbal feminin a Romaniei a fost invinsa, vineri seara, de selectionata Belgiei, scor 6-1, in preliminariile CE-2022. Pentru...

                L-a ajutat sa iasa din inchisoare dupa 23 de ani si s-a maritat cu el. Povestea fascinanta a unei duble campioane olimpice
                Baschetbalista Maya Moore (31 de ani) s-a casatorit cu un barbat pe care l-a ajutat sa fie eliberat din inchisoare dupa o condamnare primita pe...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor