Ziare.com
Liga Campionilor: Rezultatele meciurilor de marti si echipele calificate in optimi

Liga Campionilor: Rezultatele meciurilor de marti si echipele calificate in optimi

Ziare.com va prezinta rezultatele partidelor de marti seara din ultima etapa a grupelor Champions League, precum si echipele calificate in optimi si cele care au ajuns in primavara Europa League. Scorul serii a fost inregistrat, surprinzator, la ...

06 Decembrie 20161 comentariu

Liga campionilor meciuri marti

Liga Campionilor: Meciurile programate marti si clasamentele

Liga Campionilor: Meciurile programate marti si clasamentele

Iata meciurile programate marti in ultima etapa a grupelor Ligii Campionilor: GRUPA A: 21:45 PSG - Porto 21:45 Dinamo Zagreb - Dinamo Kiev...

04 Decembrie 2012
    Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate marti. Plus clasamente si program

    Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate marti. Plus clasamente si program

    Iata rezultatele inregistrate marti seara in etapa a 5-a a grupelor Ligii Campionilor: Grupa E: Nordsjaelland - Sahtior 2-5 (Nordstrand '23, Lorentzen '30 / Adriano '26, '53 si '81, Willian '44 si '50) Juventus - Chelsea 3-0 (Quagliarella '38, Vidal '61, Giovinco '90+1)...

    20 Noiembrie 20125 comentarii
      Liga Campionilor: Meciurile de marti

      Liga Campionilor: Meciurile de marti

      Marti seara sunt programata primele meciuri din grupele sezonului 2012/2013 al Ligii Campionilor:
      Grupa A:
      Dinamo Zagreb - Porto
      PSG - Dinamo Kiev
      Grupa B:
      Montpellier - Arsenal
      Olympiakos - Schalke
      Grupa C:
      AC Milan - Anderlecht
      Malaga - Zenit
      Grupa D:
      Dortmund - Ajax
      Real Madrid - Manchester City
      Toate partidele vor fi transmise in direct de site-ul Ziare.com.
      I.G.

      18 Septembrie 2012
        Liga Campionilor: Meciurile de marti

        Liga Campionilor: Meciurile de marti

        Iata meciurile programate marti seara in mansa retur a playoff-ului pentru calificarea in grupele Ligii Campionilor:
        Anderlecht - AEL Limassol (in tur 1-2)
        Ironi Shmona - BATE Borisov (in tur 0-2)
        NK Maribor - Dinamo Zagreb (in tur 1-2)
        Panathinaikos - Malaga (in tur 0-2)
        Udinese - Braga (in tur 1-1)
        Cele cinci intalniri vor incepe la ora 21:45 si vor fi transmise in direct de site-ul Ziare.com.
        Celelalte partide din play-off sunt programate miercuri.
        I.G.

        28 August 2012
          Liga Campionilor: Meciurile programate marti

          Liga Campionilor: Meciurile programate marti

          Iata meciurile programate marti in mansa retur a turului doi preliminar al Ligii Campionilor: 16:00 Sahtior Karagandy - Slovan Liberec (in tur 0-2) 18:30 Ventspils - Molde (in tur 0-3) 19:00 Red Bull Salzburg - Dudelange (in tur 0-1)...

          24 Iulie 2012
            Liga Campionilor: Meciurile programate marti

            Liga Campionilor: Meciurile programate marti

            Iata meciurile programate marti in primul mansa a turului doi preliminar din Liga Campionilor: 18:00 Ulisses (Armenia) - Sheriff Tiraspol (Moldova) 18:45 Flora (Estonia) - Basel (Elvetia) 19:00 HJK (Finlanda) - KR (Islanda)...

            17 Iulie 2012
              Liga Campionilor: Programul ultimei etape a grupelor

              Liga Campionilor: Programul ultimei etape a grupelor

              Iata meciurile programate marti in ultima etapa a grupelor Ligii Campionilor: Grupa E: 21:45 Genk - Bayer Leverkusen 21:45 Chelsea - Valencia...

              06 Decembrie 2011
                Liga Campionilor: Programul meciurilor de marti

                Liga Campionilor: Programul meciurilor de marti

                Marti se vor disputa primele meciuri din etapa a 5-a a grupelor Ligii Campionilor. Iata programul partidelor: GRUPA A: 21:45 Bayern Munchen - Villarreal...

                22 Noiembrie 2011
                  Liga Campionilor: Programul meciurilor de marti

                  Liga Campionilor: Programul meciurilor de marti

                  Liga Campionilor programeaza marti primele meciuri din etapa a 3-a a grupelor:
                  GRUPA A:
                  21:45 Manchester City - Villarreal
                  21:45 Napoli - Bayern Munchen
                  GRUPA B:
                  19:00 TSKA Moscova - Trabzonspor
                  21:45 Lille - Inter
                  GRUPA C:
                  21:45 OTELUL GALATI - Manchester United
                  21:45 Basel - Benfica
                  GRUPA D:
                  21:45 Dinamo Zagreb - Ajax Amsterdam
                  21:45 Real Madrid - Olympique Lyon
                  Toate partidele vor fi transmise in direct de site-ul Ziare.com.
                  I.G.

                  18 Octombrie 2011
                    Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                    Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                    Marti seara se vor disputa primele partide din mansa tur a playoff-ului pentru grupele Ligii Campionilor: Arsenal (Anglia) - Udinese (Italia) Twente Enschede (Olanda) - Benfica Lisabona (Portugalia) FC Copenhaga (Danemarca) -Viktoria Plzen (Cehia)...

                    16 August 2011
                      Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                      Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                      Marti sunt programate primele meciuri din mansa secunda a turului trei preliminar al Ligii Campionilor:
                      BATE Borisov (Belarus) - Ekranas (Lituania). in tur 0-0.
                      Panathinaikos Atena (Grecia) - Odense (Danemarca). in tur 1-1.
                      Shamrock (Irlanda) - Copenhaga (Danemarca). in tur 0-1.
                      Restul meciurilor din mansa secunda a turului trei preliminar al celei mai importante competitii intercluburi din Europa se vor disputa miercuri.
                      I.G.

                      02 August 2011
                        Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                        Liga Campionilor: Meciurile programate marti

                        Marti se vor disputa primele meciuri din prima mansa a turului doi preliminar al Ligii Campionilor, dupa cum urmeaza: 18:45 Flora Talin - Shamrock. in tur 0-1. 19:00 BATE Borisov - Linfield. in tur 1-1. 19:00 Dudelange - Maribor. in tur 0-2...

                        19 Iulie 2011
                          Liga Campionilor: Programul meciurilor de marti

                          Liga Campionilor: Programul meciurilor de marti

                          Liga Campionilor programeaza marti primele partide din mansa secunda a turului doi preliminar. Iata care sunt acestea: FK Renova (Macedonia) - AC Omonia (Cipru), de la ora 17.30, in tur 0-3 Dinamo Tirana (Albania) - Serif Tiraspol (Moldova), de la ora 19.00, in tur 1-3...

                          20 Iulie 2010
                            Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate marti seara

                            Liga Campionilor: Rezultatele inregistrate marti seara

                            Marti seara s-au disputat primele meciuri din cadrul etapei a 3-a a grupelor Ligii Campionilor. Iata rezultatele inregistrate: Grupa E Debrecen - Fiorentina 3-4 (Czvitkovics '2, Rudolf '28, Coulibaly '88 / Mutu '6 si '20, Gilardino '10, Santana '37)...

                            20 Octombrie 20092 comentarii
                              Programul zilei de marti in Liga Campionilor

                              Programul zilei de marti in Liga Campionilor

                              Marti se disputa primele partide din etapa a treia a grupelor Ligii Campionilor. Cel mai interesant meci al zilei pare a fi Liverpool - Lyon, din grupa E, dar nu putem trece nici peste Alkmaar - Arsenal sau Stuttgat - Sevilla. Iata programul complet al zilei de marti: Grupa E...

                              20 Octombrie 2009

                                Urmareste Ziare.com pe

                                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                                 

                                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                                George Puscas, foarte aproape in aceasta vara sa semneze cu Fenerbahce
                                Atacantul roman George Puscas, fost varf la Inter, se afla foarte aproape in aceasta vara de un transfer la o grupare puternica din Turcia....

                                Harlem Gnohere a desemnat cei mai buni jucatori din Romania alaturi de care a evoluat
                                Harlem Gnohere, fostul atacant al celor de la FCSB, cel care tocmai si-a reziliat contractul cu gruparea din Berceni patronata de Gigi Becali, a...

                                Un pusti de 17 ani si 34 de zile a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii
                                Mijlocasul german Florian Wirtz, de la Bayer Leverkusen, a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii, datorita golului inscris sambata...
                                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor