Ziare.com

Live meci romania norvegia

Pierderi grele pentru nationala Romaniei: Contra a chemat de urgenta doi jucatori dupa ce doi titulari s-au accidentat

Pierderi grele pentru nationala Romaniei: Contra a chemat de urgenta doi jucatori dupa ce doi titulari s-au accidentat

Cosmin Contra a pierdut doi jucatori de baza pentru meciul cu Norvegia. Selectionerul Romaniei nu va putea conta la intalnirea programata marti seara pe Arena Nationala pe cei doi titulari ai posturilor de fundasi centrali. Dragos Grigore s-a lovit inaintea meciului cu Insulele Feroe, iar Vlad Chirices a iesit accidentat in prima repriza a confruntarii de la Torshavn. In locul lor, Cosmin Contra a decis sa-i cheme pe urgenta pe Iulian Cristea, de la FCSB, si Andrei Burca, de la CFR Cluj...

13 Octombrie 20191 comentariu
  Gica Popescu, dezamagit dupa prestatia Romaniei in deplasarea din Feroe: Cred ca un singur lucru pozitiv ramane dupa aceasta seara

  Gica Popescu, dezamagit dupa prestatia Romaniei in deplasarea din Feroe: Cred ca un singur lucru pozitiv ramane dupa aceasta seara

  Gica Popescu, fostul capitan al nationalei Romaniei la fotbal, dar si al celor de la FC Barcelona, s-a declarat dezamagit de prestatia echipei noastre in deplasarea din Insulele Feroe. Echipa noastra a castigat cu 3-0 la Torshavn, dupa goluri semnate Puscas, Keseru si Mitrita, iar cronica intalnirii o puteti reciti mai jos: Preliminarii EURO 2020: Romania castiga la scor in Feroe, dupa un joc extrem de slab in primele 75 de minute "Eu am fost convins ca, pana la urma vom reusi sa marcam, pentru ca, cu cat curgeau minutele, parca presiunea noastra crestea, ne apropiam de poarta, cu toate ca ne-a fost foarte greu sa gasim solutii...

  12 Octombrie 20194 comentarii
   Preliminarii EURO 2020: Romania castiga la scor in Feroe, dupa un joc extrem de slab in primele 75 de minute

   Preliminarii EURO 2020: Romania castiga la scor in Feroe, dupa un joc extrem de slab in primele 75 de minute

   Echipa nationala a Romaniei a castigat cu mare greutate in deplasarea din Insulele Feroe, la capatul unei partide cu un joc foarte slab, extrem de incalcit, terminat cu scorul de 3-0. Golurile au fost aduse, exact cum s-a intamplat si in partida cu Malta, de George Puscas, in minutul 74, primul, al doilea de catre Alex Mitrita, introdus de Contra dupa pauza, iar ultimul de catre Claudiu Keseru, in ultimul minut al prelungirilor. Prestatia Romaniei a fost una extrem de dezamagitoare, oarecum similara cu cea din partida cu Malta, dar comparativ cu acel joc, sambata seara trupa lui Contra nu a legat mai deloc jocul, cel putin in prima repriza...

   12 Octombrie 201915 comentarii
    Prima reactie a lui George Puscas, dupa meciul in care a adus cele trei puncte Romaniei cu Malta

    Prima reactie a lui George Puscas, dupa meciul in care a adus cele trei puncte Romaniei cu Malta

    George Puscas, eroul nationalei de fotbal a Romaniei, cel care ne-a adus toate cele 3 puncte cu Malta prin singurul sau gol marcat in minutul 47, a avut o prima reactie dupa partida de la Ploiesti. Romanul de la Reading a marcat in minutul 47 dupa un corner batut de Ianis Hagi, lovitura sa de cap fiind imparabila pentru portarul maltez. Preliminarii EURO 2020: Romania invinge Malta dupa un meci chinuit, in care elevii lui Contra au dezamagit din nou "Cred ca cele 3 puncte sunt cele mai importante. Normal ca publicul voia mai mult, voia spectacol, dar cu echipe de genul asta, care se inchid, e foarte greu. E bine ca am marcat, ca am plecat cu aceste puncte. Ma bucur ca am continuat sa marchez, e important pentru mine, fiind atacant. Sper sa pot sa aduc victorii in continuare, urmeaza meciuri mult mai grele...

    08 Septembrie 2019
     Preliminarii EURO 2020: Romania invinge Malta dupa un meci chinuit, in care elevii lui Contra au dezamagit din nou

     Preliminarii EURO 2020: Romania invinge Malta dupa un meci chinuit, in care elevii lui Contra au dezamagit din nou

     Nationala Romaniei s-a impus in partida cu Malta din cadrul preliminariilor pentru EURO 2020, scor 1-0, intr-un joc disputat pe stadionul "Ilie Oana" din Ploiesti, o partida in care din nou jocul baietilor lui Cosmin Contra a fost departe de cel asteptat. Singurul gol a fost marcat din faza fixa de George Puscas, in minutul 47, dupa un corner batut de Ianis Hagi. Romania nu a convins deloc nici in aceasta partida, dupa dezamagirea din partida cu Spania de pe Arena Nationala. A fost 0-0 la pauza dupa un mitan in care elevii lui Contra au insistat, dar parca au atacat steril, fara ocazii mari de poarta, concrete...

     08 Septembrie 201918 comentarii
      Romania smulge in extremis un egal in deplasarea din Norvegia

      Romania smulge in extremis un egal in deplasarea din Norvegia

      Nationala Romaniei se intoarce cu un punct din Norvegia, dupa un gol marcat in prelungiri. 2-2 a fost scorul intalnirii jucate, vineri seara, la Oslo, in cadrul Grupei F a preliminariilor pentru Campionatul European din 2020. Cu un sfert de ora inainte de finalul meciului, nordicii conduceau cu 2-0, dupa golurile marcate de T. Elyounoussi (min.56) si Odegaard (min.70), insa Claudiu Keseru a restabilit egalitatea cu doua goluri inscrise in minutele 76 si 90+1. Fara Razvan Marin, accidentat in ziua meciului, Cosmin Contra a trimis in teren un prim "11" surprinzator, cu Anton la inchidere, Grozav in partea stanga la mijloc si Keseru cu Puscas in fata...

      07 Iunie 201929 comentarii
       Romania, invinsa de Suedia in preliminariile pentru EURO 2020

       Romania, invinsa de Suedia in preliminariile pentru EURO 2020

       Echipa nationala a Romaniei a fost invinsa de Suedia, scor 1-2, in primul meci din grupa F a preliminariilor pentru EURO 2020. Formatia pregatita de Cosmin Contra a avut o prima repriza foarte slaba si, chiar daca a jucat mai bine in partea a doua, nu a mai putut intoarce rezultatul. La primul meci din preliminarii, selectionerul a surprins cu o formula de start ofensiva, ce i-a avut printre componenti pe Mitrita si Puscas. Suedia a dominat insa startul unui meci destul de sters si a marcat de doua ori pana la pauza, in urma unor greseli comise de jucatorii nostri in defensiva...

       23 Martie 201916 comentarii
        Romania, invinsa de Rusia in semifinalele Campionatului European de handbal feminin

        Romania, invinsa de Rusia in semifinalele Campionatului European de handbal feminin

        Romania a pierdut semifinala disputata vineri seara la Paris cu Rusia, in cadrul Campionatului European de handbal feminin. "Tricolorele" au fost invinse, fara mari emotii, de nationala lui Yevgeni Trefilov, scor 22-28 (15-16). Fara Cristina Neagu, accidentata grav in partida cu Ungaria, reprezentativa noastra a jucat de la egal la egal cu campioana olimpica doar o repriza. Fetele noastre au inceput bine si au controlat jocul, insa n-au reusit sa gaseasca o solutie pentru a o opri pe micuta Anna Vyakhireva, antrenata de Martin Ambros la Rostov Don. Astfel, rusoaicele au intrat la pauza cu un avantaj de un gol...

        14 Decembrie 201837 comentarii
         Romania s-a calificat dramatic in semifinalele Europeanului de handbal feminin: Situatia finala in grupa si adversara din penultimul act

         Romania s-a calificat dramatic in semifinalele Europeanului de handbal feminin: Situatia finala in grupa si adversara din penultimul act

         Echipa feminina de handbal a Romaniei s-a calificat, miercuri seara, in semifinalele Campionatului European ce se desfasoara in aceasta perioada in Franta. Dupa ce au pierdut cu Ungaria, "tricolorele" au obtinut calificarea matematica in careul de asi dupa terminarea ultimei partide din Grupa Principala II, dintre Olanda si Germania. Olanda s-a impus cu 27-21 (13-11) si a incheiat pe primul loc in clasamentul Grupei Principale II, in timp ce Romania avanseaza mai departe de pe pozitia secunda. Fetele noastre au obtinut aceasta calificare gratie golaverajului superior cu un singur gol Norvegiei!...

         12 Decembrie 201813 comentarii
          Romania obtine o victorie fantastica in fata campioanei en-titre Norvegia la Campionatul European de handbal feminin

          Romania obtine o victorie fantastica in fata campioanei en-titre Norvegia la Campionatul European de handbal feminin

          Echipa nationala feminina de handbal a Romaniei a castigat Grupa D si a avansat cu maximum de puncte in Grupa Principala II din cadrul Campionatului European ce se desfasoara in aceasta perioada in Franta. In ultimul meci din grupa, "tricolorele" au invins categoric, miercuri seara, puternica nationala a Norvegiei, scor 31-23 (18-12). Norvegia, castigatoare a 6 din ultimele 7 editii ale Campionatului European, a primit o adevarata lectie de handbal din partea fetelor pregatite de Ambros Martin, care au facut un joc extrem de solid si au aratat multa determinare...

          05 Decembrie 201819 comentarii
           Jocurile Olimpice 2016: Rezultatele de duminica ale sportivilor romani

           Jocurile Olimpice 2016: Rezultatele de duminica ale sportivilor romani

           Sportivii romani prezenti la Jocurile Olimpice de la Rio au avut rezultate dezamagitoare, duminica, nereusind sa ia vreo medalie. De departe, cea mai mare dezamagire a venit in urma partidei de handbal feminin dintre Romania si Norvegia, pierduta de elevele lui Tomas Ryde cu 28-27. De asemenea, Andreea Aanei nu a reusit sa termine finala categoriei plus 75 de kilograme, cu un total de 265 de kilograme. La maraton, Elana Cirlan a abandonat pe parcurs, iar Paula Todoran a terminat cursa in afara primelor 100 de competitoare...

           15 August 2016
            Jocurile Olimpice 2016: Romania, invinsa dramatic de Norvegia, este eliminata - UPDATE

            Jocurile Olimpice 2016: Romania, invinsa dramatic de Norvegia, este eliminata - UPDATE

            Nationala de handbal feminin a Romaniei a pierdut ultimul meci din Grupa A, de la Jocurile Olimpice, scor 28-27 cu Norvegia, fiind eliminata astfel din competitie. Elevele lui Tomas Ryde au parut ca nu au prea multe solutii pentru defensiva nordica, mai ales in buna parte din repriza a doua. Romancele au condus o singura data in prima repriza, au tinut scorul strans si au parut ca se lupta de la egal la egal cu nordicele, care au intrat in avans la cabine, scor 14-13. Cand au condus singura data in acest meci, romancele si-au pierdut avantul dupa ce au a primit foarte usor doua goluri consecutive, de la jumatatea terenului, cu poarta goala. Paula Ungureanu, care iarasi a aparat foarte bine, a revenit cu greutate pe teren, de fiecare data la cele doua goluri, dupa atacuri in care am pierdut mingea, iar nordicele s-au distantat...

            15 August 201613 comentarii
             Romania rateaza finala Campionatului Mondial de handbal dupa un meci de infarct

             Romania rateaza finala Campionatului Mondial de handbal dupa un meci de infarct

             Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei a ratat calificarea in finala Campionatului Mondial din Danemarca, dupa ce a fost invinsa de Norvegia, scor 35-33, la capatul prelungirilor. "Tricolorele" au facut un nou meci magnific, insa au ratat victoria in timpul regulamentar cu zece secunde inainte de final, cand Ardean Elisei nu a reusit sa inscrie pe contraatac. Fetele noastre vor disputa insa finala mica a turneului, duminica de la ora 15:45, cu Polonia. EXCLUSIV Nationala de handbal joaca pentru un premiu incredibil la Campionatul Mondial...

             18 Decembrie 201526 comentarii
              Romania pierde clar meciul cu Norvegia de la Campionatul Mondial de handbal

              Romania pierde clar meciul cu Norvegia de la Campionatul Mondial de handbal

              Nationala de handbal a Romaniei a pierdut si al doilea meci cu o echipa puternica disputat la Campionatul Mondial de handbal din Danemarca, scor 22-26, cu Norvegia. Meciul, de mare lupta, a fost condus de la un capat la celalalt de norvegience, care s-au dovedit a fi prea tari pentru jucatoarele noastre. Cu un contraatac foarte bun, adversarele romancelor conduceau la 4 goluri distanta dupa mai bine de jumatate din prima repriza, cand Romania nu inscrisese decat doua goluri. Avand in Cristina Neagu o jucatoare in mare forma, Romania a revenit insa pana la pauza si a reusit sa mentina diferenta constanta, dupa prima repriza scorul fiind de 13-10 pentru Norvegia...

              10 Decembrie 20158 comentarii
               Romania, invinsa de Norvegia in ultimul minut

               Romania, invinsa de Norvegia in ultimul minut

               Echipa nationala feminina de handbal a Romaniei a pierdut, scor 24-25 (10-12), intalnirea jucata joi cu nationala similara a Norvegiei, in Grupa C a Campionatului Mondial din China. Romania, din nou cu Paula Ungureanu intr-o zi de exceptie, a reusit sa faca fata cu brio campioanei olimpice si europene, intr-un meci foarte echilibrat. Echipa antrenata de Radu Voina putea chiar obtine un rezultat de egalitate, daca nu primea gol in ultimul minut sau daca inscria in ultimele secunde. Punctul minus al tricolorelor in aceasta partida a fost jocul pe pivoti, Ionela Galca-Stanca si Oana Manea nereusind sa inscrie vreun gol...

               10 Decembrie 20096 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Noul copil-minune din tenisul feminin. Are doar 15 ani si a castigat primul meci in circuitul WTA, contra unei jucatoare de top
                Tanara tenismena Linda Fruhvirtova (Cehia) a reusit performanta de a castiga primul sau meci in circuitul WTA la numai 15 ani, ea reusind sa...

                Cati bani s-au oferit pentru cartonasele semnate de Haaland la rugamintea arbitrului Sovre
                Arbitrul roman Octaian Sovre a fost criticat de UEFA pentru ca a alergat dupa norvegianul Erling Haaland la finalul partidei dintre Manchester City...

                Absente de ultima ora in lotul cu care Romania va merge la Europeanul de gimnastica. Obiectiv indraznet pentru Larisa Iordache
                Romania va avea un lot format din sase sportivi, trei la feminin si trei la masculin, la Campionatele Europene de gimnastica artistica programate...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor