Ziare.com

Luni tragere la sorti echipe romania

Analiza selectionerului Islandei dupa tragerea la sorti cu Romania din barajul pentru EURO 2020

Analiza selectionerului Islandei dupa tragerea la sorti cu Romania din barajul pentru EURO 2020

Selectionerul echipei nationale de fotbal a Islandei a facut o prima analiza la auzul vestii ca nationala sa va intalni pe cea a Romaniei in semifinala barajului de calificare la EURO 2020, meci care va avea loc in nordul Europei in luna martie intr-o singura mansa. Romania a fost trasa la sorti cu Islanda in Liga A din barajul de pe ruta Nations League a preliminariilor pentru EURO 2020, iar meciul se va juca pe 26 martie 2020 pe stadionul "Laugardalsvollur" din Reykjavik. Romania si-a aflat adversara din barajul pentru EURO 2020...

23 Noiembrie 20192 comentarii
  Tragerea la sorti a tablourilor de dublu de la Australian Open, acolo unde Romania are 9 tenismeni angrenati

  Tragerea la sorti a tablourilor de dublu de la Australian Open, acolo unde Romania are 9 tenismeni angrenati

  La Australian Open, turneu de Mare Slem care va incepe de luni dimineata la Melbourne, a avut loc tragerea la sorti a tablourilor de dublu, atat la feminin, cat si la masculin, acolo unde Romania are angrenati 9 sportivi. La dublu masculin, avem doi romani, e vorba de Horia Tecau si de Marius Copil. Horia Tecau si olandezul Jean-Julien Rojer, favoritii numarul 9 ai probei, ii vor intalni in primul tur pe Marcelo Arevalo, din El Salvador, si pe americanul Jamie Cerretani. Copil va face pereche alaturi de ungurul Marton Fucsovics, iar cei doi ii vor intalni in turul inaugural pe britanicii Johnny O'Mara si Luke Bambridge...

  13 Ianuarie 2019
   Reactie dura a lui Ionut Lupescu la adresa nationalei Romaniei: Ar fi o rusine sa nu mergem la EURO

   Reactie dura a lui Ionut Lupescu la adresa nationalei Romaniei: Ar fi o rusine sa nu mergem la EURO

   Fostul mare jucator al echipei nationale a Romaniei din cadrul "Generatiei de Aur", Ionut Lupescu a vorbit in termeni foarte exigenti si poate chiar duri in legatura cu actuala generatie a Romaniei la seniori, care este pe cale sa inceapa o noua aventura, preliminariile EURO 2020. Preliminarii unde Romania a fost repartizata intr-o grupa dificila, alaturi de Spania, Suedia, Norvegia, Malta si Feroe, iar la final trupa lui Contra trebuie sa ocupe unul dintre primele doua locuri. "Ma uitam acum, la tragerea la sorti, toata lumea se gandea sa gasim o grupa mai accesibila. Asta n-am inteles-o niciodata. De ce nu vrem sa ne batem cu cei mai buni? Incercam sa-i spun si lui Mircea Sandu, cand era presedinte, sa faca meciuri amicale cu cele mai bune echipe. Acum, fotbalul romanesc, la nivel international, este inexistent. Cred ca ar fi un dezastru pentru fotbalul romanesc sa-ti vina un Campionat European acasa si noi sa nu fim calificati. E chiar o rusine!", a tunat Lupescu atunci cand a fost invitat in studio la o televiziune de sport, TelekomSportTV...

   25 Decembrie 2018
    Cum a analizat Luis Enrique, selectionerul Spaniei, grupa Romaniei din preliminariile pentru EURO 2020

    Cum a analizat Luis Enrique, selectionerul Spaniei, grupa Romaniei din preliminariile pentru EURO 2020

    Romania a fost imperecheata in aceeasi grupa cu Spania, fosta campioana mondiala si tripla campioana europeana in drumul sau spre calificarea la Campionatele Europene din 2020, acolo unde Bucurestiul, prin stadionul sau National Arena, va organiza 4 partide, 3 in grupe si o optime de finala. Echipa noastra, pe langa Spania, le mai are colege in grupa F si pe Norvegia, Suedia, Malta si Insulele Feroe. Romania si-a aflat grupa de calificare din preliminariile EURO 2020. Vom infrunta o fosta campioana mondiala...

    02 Decembrie 2018
     FCSB, CFR Cluj si U Craiova isi vor afla luni posibilii adversari din play-off-ul Europa League

     FCSB, CFR Cluj si U Craiova isi vor afla luni posibilii adversari din play-off-ul Europa League

     Cele trei formatii romanesti ramase in competitie in cupele europene isi vor afla luni dupa o tragere la sorti efectuata la sediul UEFA de la Nyon, posibilii adversari din play-off-ul Europa League, daca echipele noastre vor reusi sa isi depaseasca adversarii din turul III. FCSB are o dubla complicata cu croatii de la Hajduk Split, CFR Cluj pare favorita certa in duelul cu armenii de la Alashkert, iar CSU Craiova da piept cu Red Bull Leipzig intr-o intalnire in care pare ca are prea putine sanse, daca ne uitam la modul in care au debutat oltenii in noul sezon de Liga 1...

     05 August 2018
      Veste proasta pentru echipa de Fed Cup a Romaniei: Cu cine ar putea juca in Grupa Mondiala

      Veste proasta pentru echipa de Fed Cup a Romaniei: Cu cine ar putea juca in Grupa Mondiala

      Romania nu va fi cap de serie la tragerea la sorti a meciurilor din primul tur al Grupei Mondiale a Fed Cup 2019, a anuntat, luni, Federatia Internationala de Tenis (ITF). Cehia, SUA, Belarus si Franta sunt capii de serie, celelalte patru echipe din Grupa Mondiala fiind Australia, Belgia, Germania si Romania. Tragerea la sorti va avea loc pe 24 iulie, la birourile ITF de la Londra, de la ora 12,00 (ora Romaniei). Capii de serie pentru Grupa Mondiala II vor fi Elvetia, Olanda, Slovacia si Japonia. Celelalte echipe sunt Canada, Italia, Letonia si Spania...

      09 Iulie 2018
       CSA Steaua Bucuresti, tragere la sorti cu un nume cu greutate, in Cupa Romaniei

       CSA Steaua Bucuresti, tragere la sorti cu un nume cu greutate, in Cupa Romaniei

       CSA Steaua, Steaua Armatei, va avea parte de un adversar cu nume cel putin interesant in partida de Cupa Romaniei pe care o va disputa marti, 12 septembrie. Astfel, in prima faza din Cupa Romaniei, Steaua va da piept cu trupa AFC Benfica Bucuresti. Partida are loc marti, 12 septembrie, incepand cu ora 16, pe un teren din Complexul Sportiv Steaua din Ghencea. Echipa pregatita de Marius Lacatus si Ion Ion a inceput perfect Liga 4, avand 2 victorii dupa primele 2 meciuri, 6-0 cu Venus si 4-0 cu Sportul...

       10 Septembrie 20171 comentariu
        Se intampla in Romania: O echipa invinsa cu 9-0 avanseaza doua tururi in Cupa Romaniei

        Se intampla in Romania: O echipa invinsa cu 9-0 avanseaza doua tururi in Cupa Romaniei

        Fotbalul romanesc ne ofera o noua premiera dupa ce o formatie care a pierdut un meci eliminatoriu cu scorul de 9-0 a avansat doua tururi in Cupa. Metalurgistul Cugir a pierdut categoric duelul cu ACS Fotbal Comuna Recea din turul III al Cupei Romaniei, insa va evolua in turul V, anunta Sport.ro. Cum este posibil? Nimic mai simplu. Oficialii formatiei din Cugir au reclamat la FRF faptul ca cei de la Recea au efectuat patru schimbari in timpul meciului direct, pierdut cu 9-0. Comisiile federale le-au dat dreptate, iar Metalurgistul a acces in turul IV...

        26 Septembrie 2016
         Adversar cu nume pentru Romania, in play-off-ul CM de handbal feminin

         Adversar cu nume pentru Romania, in play-off-ul CM de handbal feminin

         Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei si-a aflat adversarul din play-off-ul pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2015, care va avea loc in Danemarca. Este vorba despre Serbia, tragerea la sorti de duminica de la Budapesta nefiind asadar foarte norocoasa pentru Romania, avand in vedere ca vecinele noastre sunt vicecampioanele mondiale in exercitiu. Vestea buna este ca prima mansa se va desfasura in deplasare, iar returul in Romania. Meciurile din play-off sunt programate la inceputul lunii iunie 2105: 6/7 iunie - mansa tur, respectiv 13/14 iunie - mansa retur...

         21 Decembrie 2014
          Luni se stabilesc sferturile Cupei Romaniei. Cum arata urnele

          Luni se stabilesc sferturile Cupei Romaniei. Cum arata urnele

          Tragerea la sorti a sferturilor Cupei Romaniei va avea loc luni, la Casa Fotbalului, de la ora 16, ea fiind transmisa LIVE text de Ziare.com. Cei de la FRF au compus doua urne pentru aceasta tragere, prima urna fiind cea in care se regasesc primele 6 ocupante ale Ligii I in sezonul trecut. Asadar, in prima urna vor intra Steaua, Pandurii, Petrolul, Astra, FC Vaslui si Dinamo, iar in cealalta, doar doua echipe, ultimele calificate pentru aceasta faza: Otelul si Viitorul. Primele doua extrase din prima urna se vor imperechea cu cele doua din urna secunda, urmand ca urmatoarele doua meciuri sa se aleaga din echipe de prima urna...

          10 Noiembrie 20131 comentariu
           Tragerea la sorti a Cupei Romaniei: Iata cu cine vor juca Steaua, Dinamo, Petrolul...

           Tragerea la sorti a Cupei Romaniei: Iata cu cine vor juca Steaua, Dinamo, Petrolul...

           La Casa Fotbalului a avut loc luni dupa-amiaza tragerea la sorti a meciurilor din 16-imile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal. Oficialii FRF au impartit, din nou, echipele in trei urne valorice (procedura unica in lume), asa n-avem parte de partide tari in aceasta faza a competitiei. La prima vedere, cea mai interesanta intalnire pare cea dintre "U" Craiova lui Adrian Mititelu si detinatoare trofeului, Petrolul, in timp ce Steaua si Dinamo vor da piept cu echipe modeste precum Avantul Barsana, respectiv Sanatatea Cluj...

           16 Septembrie 20133 comentarii
            Surpriza de la UEFA! Astra va fi cap de serie

            Surpriza de la UEFA! Astra va fi cap de serie

            UEFA a facut un anunt surpriza pentru romani, Astra urmand sa intre in urna capilor de serie luni in Europa League, pentru turul II preliminar. Astra a obtinut acest "favor" de la forul continental dupa ce TSKA Sofia a intrat in faliment si nu a mai putut fi inscrisa in Europa League, acolo unde era calificata. Astfel, federatia bulgara a trimis o echipa inlocuitoare, Beroe Stara Zagora, echipa cu un coeficient mai mic decat al Astrei, 3.450, fata de 4.604, cat au romanii. Astfel, Astra va evita in turul II echipe ca Rubin Kazan (Rusia), Hapoel Tel-Aviv (Israel), Sparta Praga (Cehia), Lech Poznan (Polonia) sau Trabzonspor (Turcia). Pentru acest lucru insa, trebuie sa treaca de turul I preliminar, acolo unde este calificata...

            23 Iunie 2013
             Tragerea la sorti a Cupei Romaniei: Meciurile din 16-imi

             Tragerea la sorti a Cupei Romaniei: Meciurile din 16-imi

             La Casa Fotbalului a avut loc luni, incepand cu ora 16:00, tragerea la sorti a meciurilor din 16-imile de finala ale Cupei Romaniei la fotbal. Iata care sunt cele 16 confruntari: 1. Steaua - FCM Targu Mures 2. Olimpia Satu Mare - Rapid...

             17 Septembrie 20123 comentarii
              Cupa Romaniei: Vezi urnele pentru tragerea la sorti a 16-imilor

              Cupa Romaniei: Vezi urnele pentru tragerea la sorti a 16-imilor

              Federatia Romana de Fotbal a anuntat, luni, urnele pentru tragerea la sorti a 16-imilor Cupei Romaniei. Iata comunicatul FRF: In URNA A, echipele din Liga I, clasate pe locurile 1-6 in campionatul editiei precedente, respectiv: CFR Cluj, Unirea Urziceni, SC Vaslui, Steaua Bucuresti, FC Timisoara si Dinamo Bucuresti;...

              13 Septembrie 2010
               Romania si-a aflat adversarele de la CE de handbal

               Romania si-a aflat adversarele de la CE de handbal

               Nationala feminina de handbal a Romaniei si-a aflat adversarele de la turneul final al Campionatului European din Macedonia din luna decembrie, in urma tragerii la sorti de duminica de la Ohrid. Echipa Romaniei va evolua in grupa A, o grupa foarte dificila alaturi de nationalele Frantei, Ungariei si Danemarcei. In grupa B a competitiei se vor afla echipele Norvegiei, Portugaliei, Spaniei si Ukrainei; in grupa C au fost repartizate echipele Rusia, Suedia, Austria si Belarus; in timp ce grupa D este alcatuita din Germania, Croatia, Macedonia si Serbia...

               20 Iulie 2008
               Alte articole despre: handbal, nationala, europene, tragere la sorti

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Ce a făcut Gică Hagi la Rapid - Farul Constanța
                Fomaţia Rapid a încheiat la egalitate, scor 0-0, meciul susţinut, vineri, pe Arena Naţională, în compania echipei Farul Constanţa, în etapa...

                Ilie Dumitrescu, reacție virulentă după ce echipele românești au părăsit Conference League: " FCSB a ajuns să fie eliminată de o echipă de diletanți"
                Ilie Dumitrescu nu vede cu ochi buni eliminarea echipelor românești din Conference League. Fostului fotbalist al echipei naționalei nu-i vine...

                Simona Halep revine în tenis! "Am muncit din greu și sunt bucuroasă să accept acest wild card." Unde va juca românca
                Simona Halep, locul 10 mondial, a primit un wild-card pentru turneul National Bank Open de la Montreal, fost Rogers Cup. "Abia aştept să revin...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor