Meci ungaria romania

Nationala Romaniei, pusa la zid dupa egalul cu Ungaria: In viata mea n-au jucat atat de slab

05 Septembrie 2015 - Nationala Romaniei, pusa la zid dupa egalul cu Ungaria: In viata mea n-au jucat atat de slab

Egalul fara goluri al nationalei Romaniei din meciul cu Ungaria, de la Budapesta, i-a dezamagit pe unii oameni din fotbalul romanesc. Este si cazul fostului presedinte al LPF Dumitru Dragomir, care spune ca nu a vazut niciodata echipa noastra jucand asa de slab. "In decursul vietii mele n-am vazut un joc atat de slab al nationalei. Asta era echipa pe care trebuia sa o bati cu 3-0 daca te urcai pe ea", a declarat vineri seara Dumitru Dragomir, in varsta de 69 de ani, la Dolce Sport. "Echipa n-a jucat nimic, dar rezultatul e incurajator pentru calificare. Pentru viitorul fotbalului romanesc, nu e incurajator. Nu mai vorbiti de greci, nu stau nici in ghete. Nu o sa avem probleme", a precizat Dragomir si la Sport.ro...

1 comentariu
Alte articole despre:  Dumitru Dragomir echipa nationala, Dragomir meci Ungaria Romania, Romania egal Ungaria, meci Ungaria Romania
Boloni, despre meciul cu Ungaria: Iata cine va fi jucatorul surpriza

04 Septembrie 2015 - Boloni, despre meciul cu Ungaria: Iata cine va fi jucatorul surpriza

Fostul selectioner al echipei nationale de fotbal a Romaniei Ladislau Boloni este de parere ca Ungaria este in avantaj in fata echipei noastre, in meciul din preliminariile Euro 2016, de la Budapesta. "Eu cred ca va fi un meci dificil pentru Romania. Am presentimentul ca Ungaria e in avantaj fata de nationala noastra", a declarat Boloni, la Dolce Sport. Acesta mizeaza pe unul dintre jucatorii nationalei noastre ca va fi jucatorul supriza in aceasta partida si nu s-a declarat impresionat de Lucian Sanmartean, pe care il antreneaza la echipa de club...

Alte articole despre:  Ladislau Boloni Ungaria Romania, Boloni Budescu surpriza, meci Ungaria Romania, Boloni declaratii Sanmartean
Romania, in drum spre Euro 2016: Avancronica meciului cu Ungaria

04 Septembrie 2015 - Romania, in drum spre Euro 2016: Avancronica meciului cu Ungaria

Romania ar putea face pasul decisiv pentru calificarea la Euro 2016, vineri seara, cand intalneste Ungaria la Budapesta, de la ora 21:45, in direct pe Ziare.com. Tricolorii antrenati de Anghel Iordanescu sunt lideri in grupa F de calificare, cu 14 puncte, la un punct de Irlanda de Nord si la trei de Ungaria. O victorie in meciul de vineri ar asigura in mare parte calificarea Romaniei la Euro 2016 si i-ar permite chiar sa castige grupa. In schimb, un egal ar mentine Ungaria in cursa pentru calificarea directa, in timp ce o infrangere a Romaniei ar complica mult situatia si ne-ar putea duce chiar la baraj...

Alte articole despre:  avancronica meci Ungaria Romania, Ungaria Romania Euro 2016, Romania Ungaria Euro, Romania meci Budapesta
Pierdere importanta pentru Romania in vederea meciului cu Ungaria. Cine va fi suspendat

14 Iunie 2015 - Pierdere importanta pentru Romania in vederea meciului cu Ungaria. Cine va fi suspendat

Romania a remizat sambata seara in Irlanda de Nord, scor 0-0 in etapa cu numarul 6 a preliminariilor EURO 2016, la capatul unei partide destul de slabe din punct de vedere valoric. In timpul partidei, mijlocasul Mihai Pintilii a luat un cartonas galben si va fi suspendat in partida cu Ungaria, de pe 4 septembrie 2015, la Budapesta. "Un meci mai prost. S-a vazut ca au lipsit jucatori. Important e ca nu am pierdut si acum trebuie sa ne vedem de urmatoarele meciuri. Sper sa revina ceilalti jucatori si ma vor inlocui mult mai bine. Bine ca nu am pierdut! Important e ca la urmatoarele meciuri sa luam cele trei puncte", puncta Pintilii la capat de meci...

1 comentariu
Alte articole despre:  pinitilii suspendat meci ungaria, pierdere importanta romania meci ungaria, romania ungaria jucator suspendat
Romania - Ungaria: Primul "11" al lui Piturca

07 Octombrie 2014 - Romania - Ungaria: Primul "11" al lui Piturca

Nationala Romaniei va juca in weekend cu reprezentativa similara a Ungariei, intr-un meci din preliminariile Campionatului European din 2016. Victor Piturca a convocat 24 de jucatori pentru aceasta intalnire, dar se confrunta cu ceva probleme. Pozitia de fundas dreapta ii da cele mai multe batai de cap selectionerului, dupa ce Gabi Tamas s-a accidentat si va reveni pe teren abia prin primavara. De asemenea, Piturca are dubii si in atac, unde nu-l va avea la dispozitie pe Ciprian Marica, suspendat dupa cartonasul rosu incasat in meciul cu Grecia...

1 comentariu
Alte articole despre:  Romania prim 11 meci Ungaria, Romania echipa start Ungaria
Atac dur in Ungaria dupa meciul cu Romania: "Trisori murdari, va urasc!"

25 Martie 2013 - Atac dur in Ungaria dupa meciul cu Romania: "Trisori murdari, va urasc!"

Remiza pe care echipa nationala a Romaniei a obtinut-o, vineri seara, impotriva Ungariei continua sa starneasca ecouri dintre cele mai dure la Budapesta. Un jurnalist maghiar a scris un editorial foarte dur in publiatia Bama, in care isi exprima ura fata de romani, ca urmare a modului in care s-a desfasurat partida de pe stadionul Ferenc Puskas. Autorul articolului sustine ca Romania "a obtinut un punct fraudulos", motiv pentru care romanii trebuie urati. "Am ura pentru toti romanii. Au smuls o remiza pe final de meci. Frauda evidenta! Primul gol a fost marcat dintr-un penalty inventat. Nu a fost penalty! Trisori murdari! Urasc ce s-a intamplat, urasc Romania! Deoarece nu este doar un joc. Este vorba de viata si de moarte. Daca bateam Olanda era un miracol. Dar daca bateam Romania era sarbatoare nationala. Dar acum aceasta victorie ne-a fost luata!", a scris sursa citata...

32 comentarii
Alte articole despre:  Romania Ungaria, atac Ungaria Romania, Romania Ungaria Fotbal, meci Ungaria Romania
Radicalii maghiari ataca inaintea meciului cu Romania: "E scandalos si inacceptabil"

22 Martie 2013 - Radicalii maghiari ataca inaintea meciului cu Romania: "E scandalos si inacceptabil"

Reprezentantii partidului radical Jobbik au organizat o conferinta de presa inaintea meciului cu Romania pentru a comenta incidentul petrecut la Cluj, unde drapelul Ungariei a fost ars de un suporter al Rapidului. Presedintele Jobbik, Gyorggyel Szilagy, i-a acuzat pe romani ca au apelat la provocari inaintea meciului. "Nu trebuie sa raspundem la aceste provocari venite din partea romanilor, ci doar sa ne incurajam tara in aceasta seara", a declarat Szilagy. Un parlamentar maghiar ii pune la zid pe romani - Interviu...

21 comentarii
Alte articole despre:  conferinta Jobbik, drapel Ungaria ars, steag Ungaria ars, Ungaria Romania, meci Ungaria Romania
Ungurii ameninta inaintea meciului cu Romania: "Va decapitam!"

22 Martie 2013 - Ungurii ameninta inaintea meciului cu Romania: "Va decapitam!"

Extremistii maghiari ies in evidenta inaintea meciului dintre Ungaria si Romania, care va fi transmis in format LIVE text de site-ul Ziare.com de la ora 21:30. Pentru ca accesul spectatorilor la meci va fi interzis, ungurii se vor strange intr-o piata din preajma stadionului, unde vor incerca sa-si incurajeze echipa favorita. In incercarea de a promova evenimentul, extremistii maghiari au raspandit un afis cu un mesaj violent. "Va decapitam!" - scrie pe afisul realizat de maghiari, in care un extremist imbracat in culorile Ungariei, avand un topor in mana, priveste amenintator...

39 comentarii
Alte articole despre:  Ungaria Romania, ungaria romania fotbal, meci Ungaria Romania, Ungaria Romania preliminarii, preliminarii Ungaria Romania
Presa maghiara, despre Ungaria - Romania

22 Martie 2013 - Presa maghiara, despre Ungaria - Romania

Meciul dintre Ungaria si Romania tine capul de afis al presei maghiare, care considera ca duelul de vineri seara este decisiv. Nemzetisport, cel mai important ziar de profil din Ungaria, a facut o analiza a celor doua echipe din care a reiesit ca maghiarii sunt mai buni in startul meciurilor. "Ii putem surprinde la inceputul meciurilor, dar trebuie sa fim atenti pe final. Romanii sunt foarte periculosi in ultimul sfert de ora", a scris sursa citata. Ziarul Origo prezinta un interviu cu selectionerul magiarilor, Sandor Egervary, care a mentionat ca "nu ne pregatim de razboi, ci de un meci de fotbal"...

4 comentarii
Alte articole despre:  presa maghiara Ungaria Romania, Ungaria Romania, meci Ungaria Romania, ungaria romania fotbal, preliminarii Ungaria Romania
Ungaria - Romania, avancronica meciului

22 Martie 2013 - Ungaria - Romania, avancronica meciului

Echipa nationala a Romaniei s-a deplasat la Budapesta pentru a intalni Ungaria, de la ora 21:30, in preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2014. Cele doua echipe nationale se afla la egalitate de puncte (9) in ierarhia grupei D, iar un rezultat pozitiv in aceasta seara le-ar conferi tricolorilor prima sansa pentru ocuparea locului doi, care duce la baraj. Victor Piturca nu are probleme majore de lot inaintea meciului cu Ungaria, insa, chiar si asa, il va lasa pe banca pe Cristi Tanase din cauza formei slabe pe care a aratat-o in ultimele meciuri...

Alte articole despre:  Ungaria Romania, avancronica Ungaria Romania, ungaria romania fotbal, meci Ungaria Romania, televizare Ungaria Romania, cine transmite Ungaria Romania, Ungaria Romania LIVE
Scandal monstru inainte de Ungaria - Romania

22 Martie 2013 - Scandal monstru inainte de Ungaria - Romania

Partida dintre Ungaria si Romania, care va fi transmisa in direct de site-ul Ziare.com de la ora 21:30, este precedata de un scandal urias. Spiritele sunt inflamate inaintea meciului de un antrenor maghiar, care a lucrat in trecut la FC Bihor si Sportul Studentesc. Laszlo Gendur sustine ca are informatii concrete conform carora 5.000 de romani, printre care si multi rromi, vor lua cu asalt Budapesta, desi meciul se va disputa cu portile inchise. Antrenorul cu portarii sugereaza astfel ca romanii vor merge in Ungaria pentru a se rafui cu maghiarii care vor fi prezenti pe strazile din Budapesta...

11 comentarii
Alte articole despre:  Ungaria Romania, ungaria romania fotbal, meci Ungaria Romania, Ungaria Romania preliminarii
Componentii nationalei, revoltati inaintea meciului cu Ungaria: "E jale aici!"

22 Martie 2013 - Componentii nationalei, revoltati inaintea meciului cu Ungaria: "E jale aici!"

Partida dintre Ungaria si Romania, din preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2014, se va disputa in conditii dificile pentru fotbal. Starea terenului va fi principala problema si cu ocazia meciului Ungaria - Romania. Componentii echipei nationale a Romaniei au ramas indignati de modul in care gazdele au pregatit terenul, conform celor aparute in editia tiparita a Gazetei Sporturilor. "E jale aici!", a exclamat antrenorul cu portarii Martin Tudor dupa ce a vazut terenul. Nici Mircea Sandu nu i-a iertat pe unguri, reprosandu-le modul in care s-au pregatit. "E moale terenul. Chiar nu stiu de ce nu l-au acoperit. Acum e prea tarziu", a afirmat presedintele FRF...

7 comentarii
Alte articole despre:  Ungaria Romania, meci Ungaria Romania, ungaria romania fotbal, preliminarii Ungaria Romania
Un parlamentar maghiar ii pune la zid pe romani - Interviu

21 Martie 2013 - Un parlamentar maghiar ii pune la zid pe romani - Interviu

Parlamentarul maghiar Istvan Szavay, membru al Partidului radical Jobbik, a vorbit, intr-un interviu acordat Ziare.com, despre incidentul petrecut la Cluj, unde drapelul Ungariei a fost ars in timpul meciului CFR Cluj - Rapid, din etapa a 23-a a Ligii 1. In cadrul interviului, Istvan Szavay a catalogat comportamentul suporterilor romani ca fiind "unul rusinos", considerand ca acesta nu este doar un atac la adresa Ungariei, ci si asupra etnicilor maghiari din Transilvania. Radicalul maghiar a salutat masurile luate in Romania dupa acest incident, dar a mentionat ca isi doreste ca tara noastra sa plateasca si la nivel international...

18 comentarii
Alte articole despre:  drapel Ungaria incendiat Cluj, drapel Ungaria ars Cluj, Ungaria Romania, ungaria romania fotbal, meci Ungaria Romania, interviu Istvan Szavay
Ungurii trec peste FIFA. Iata ce au pregatit pentru meciul cu Romania

20 Martie 2013 - Ungurii trec peste FIFA. Iata ce au pregatit pentru meciul cu Romania

Ungurii nu s-au resemnat cu decizia privind suspendarea terenului pentru meciul cu Romania si au hotarat sa se faca auziti din tribune. Vecinii nostri vor difuza la statia de amplificare, in timpul meciului cu Romania, scandari de sustinere pentru nationala lui Sandor Egervary. Acest lucru a fost dezvaluit de fostul international maghiar Vasile Miriuta, care nu va putea fi insa prezent pentru a le face galerie ungurilor. "Din ce am auzit, o sa puna cantece la difuzoare, iar pe langa arena vor fi multi suporteri de la Ujpest si Ferencvaros, care se urasc de moarte, e o rivalitate la fel ca Dinamo - Steaua, dar care s-au infratit pentru a sustine echipa nationala. Vor face atmosfera", a spus Miriuta pentru editia tiparita a cotidianului Adevarul...

Alte articole despre:  Ungaria Romania, ungaria romania fotbal, Ungaria Romania preliminarii, meci Ungaria Romania
"Cu cine tineti la meciul Ungaria - Romania?" Boloni ofera un raspuns iesit din comun!

19 Martie 2013 - "Cu cine tineti la meciul Ungaria - Romania?" Boloni ofera un raspuns iesit din comun!

Ladislau Boloni a evitat cu originalitate raspunsul la intrebarea "Cu cine veti tine al meciul de vineri, dintre Ungaria si Romania?". Intr-un interviu acordat site-ului sport24h.ro, tehnicianul roman a oferit un raspuns inedit la intrebarea de mai sus. "La intrebarile proaste, mama m-a invatat sa nu raspund", a spus Boloni. Boloni a analizat insa apoi confruntarea dintre cele doua nationale, una in care ii vede favoriti pe "tricolori"...

17 comentarii
Alte articole despre:  Boloni meci Ungaria Romania

Top 3 știri din presa centrală

Dan Petrescu, reacție dură despre națională și despre fotbalul românesc
Tehnicianul echipei CFR Cluj, Dan Petrescu, a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă, că fotbaluul românesc merge “în jos” atât...

"Gheorghe Tadici vine din generația lui Stalin! El este de muzeu! Cred că nu se uită nici la Mondialul de handbal"
Lui Gheorghe Tadici i se reproșează faptul că a rămas înapoiat în privința metodelor de lucru. El a fost sancţionat cu şase jocuri de...

Adrian Mutu, despre suferința pe care o trăiește ca tată. "E foarte trist să ai fata pe alt continent"
Adrian Mutu este căsătorit cu Sandra Bachici și au împreună un copil, dar fostul fotbalist mai are un băiat, Mario, din căsătoria cu...
  1. Structură misterioasă pe fața nevăzută a Lunii: Descoperire făcută de roverul din China VIDEO
  2. Fenomenul ce a aruncat Antarctica în întuneric, doar două minute: Cum au plătit pasionații 40.000 de dolari să-l vadă VIDEO
  3. Misterioasa cutie neagră a Pământului, pentru sfârșitul lumii: Monolitul indestructibil unicat apărut pe planeta noastră VIDEO
  4. Un faimos fizician britanic trimite un avertisment lumii: ”Sfârșitul timpului este inevitabil” VIDEO
  5. Fenomen astronomic invizibil observat pentru prima dată în istorie. Ar putea schimba legile fizicii VIDEO
  6. Misterul orașului subacvatic din Japonia, nedescifrat: O civilizație avansată pierdută în istorie VIDEO
  7. Unde sunt extratereștrii: Astronomii au identificat locul unde s-ar putea ascunde VIDEO
  8. Spre noi țărmuri, Germania!
  9. Comoara ascunsă în adâncul oceanelor: Are valoarea de 700 de trilioane de dolari VIDEO
  10. Cartea pe care nimeni nu a putut-o citi de 400 de ani : Secretul alchimiștilor dezlegat prin spargerea unui cifru