Ziare.com
Exclusiv Reactia FRF dupa anuntul lui Adrian Mititelu in privinta deciziei de la Curtea de Apel Bucuresti

Exclusiv Reactia FRF dupa anuntul lui Adrian Mititelu in privinta deciziei de la Curtea de Apel Bucuresti

Federatia Romana de Fotbal a reactionat dupa ce Adrian Mititelu a anuntat "o mare victorie" la Curtea de Apel Bucuresti, ce ar putea duce, potrivit spuselor fostului om de afaceri, la excluderea din prima liga a formatiei CSU Craiova. Juristul ...

15 Decembrie 20151 comentariu

Mititelu judecata frf

Mititelu anunta noi dezvaluiri

Mititelu anunta noi dezvaluiri

Adrian Mititelu, patronul Universitatii Craiova, a comentat noua decizie data de Curtea de Apel Bucuresti in favoarea "Stiintei". Seful echipei din Banie este convins ca FRF si LPF au activat ilegal si sustine ca mai multi jucatori s-au dat la la o parte pentru a-i distruge echipa. "Exista un rechizitoriu in fata caruia FRF si Victor Piturca n-au nicio aparare. Decizia asta e executorie, deci toate litigiile judecate de FRF si LPF sunt nule. Au activat si au suspendat fraudulos. Sunt infractiuni, au constituit o justitie paralela...

20 Decembrie 2012
  FRF primeste o noua lovitura: "Sandu si Dragomir sunt in genunchi"

  FRF primeste o noua lovitura: "Sandu si Dragomir sunt in genunchi"

  Federatia Romana de Fotbal a primit o noua lovitura din partea lui Adrian Mititelu, dupa ce Curtea de Apel Bucuresti a comunicat motivarea deciei de anulare a datoriei de 7 milioane de euro a Universitatii Craiova catre Victor Piturca. Asa cum ne-a obisnuit, ziarul lui Mititelu, editie.ro, a publicat integral motivarea magistratilor, subliniind ca "grupul infractional condus de Sandu si Dragomir este in genunchi." "Momentul adevarului a sosit, dupa 18 luni de suferinta si chin mafia de la FRF este ingenuncheata. Practic prin motivarea data astazi (joi - n.red.) de magistratul Cornel Dobraniste grupul infractional condus de Sandu si Dragomir este in genunchi", noteaza sursa citata...

  20 Decembrie 20126 comentarii
   Instanta a respins suspendarea lui Mircea Sandu, dar Mititelu anunta o noua victorie

   Instanta a respins suspendarea lui Mircea Sandu, dar Mititelu anunta o noua victorie

   Instanta a respins, joi, cererea inaintata de Adrian Mititelu, prin care patronul Universitatii Craiova a cerut suspendarea din functie a presedintelui Federatiei Romane de Fotbal, Mircea Sandu. In ciuda acestui verdict, finantatorul din Banie anunta o noua victorie impotriva FRF, sustinand ca Mircea Sandu "a cazut in cursa si e sah mat". "Decizia asta ne ajuta foarte mult. I-am intins o cursa lui Sandu si a cazut in ea. Mircea Sandu e sah mat! E speriat, si-a inscris mandatele. 100% a avut mandate ilegale din 2005 pana in 2012. Toate actele sunt nule", a declarat Mititelu la GSP TV...

   29 Noiembrie 20122 comentarii
    Mititelu arunca bomba: Mircea Sandu nu e presedintele FRF!

    Mititelu arunca bomba: Mircea Sandu nu e presedintele FRF!

    Adrian Mititelu continua razboiu cu Federatia Romana de Fotbal si vine cu noi dezvaluiri incendiare. Patronul Universitatii Craiova sustine ca Mircea Sandu e nu e presedintele FRF si ca procesul prin care gruparea olteana legalitatea functionarii FRF a decurs bine! "Procesul a decurs in favoarea noastra! O sa demonstram ca Mircea Sandu nu este presedintele Federatiei, ci a fost ales fraudulos! Suntem aproape de o mare victorie", a declarat Mititelu la Radio GSP. "Cei de la FRF au incercat sa ma faca sa ma retrag. Au venit sa negociem prin diferite persoane, dar degeaba, nu ma opresc pana nu-i termin", a mai spus acesta...

    23 Noiembrie 20121 comentariu
     Mititelu face noi dezvaluiri in razboiul cu FRF

     Mititelu face noi dezvaluiri in razboiul cu FRF

     Adrian Mititelu face noi dezvaluiri in razboiul cu FRF si sustine ca principalul sustinator al lui Mircea Sandu in retrogradarea este Gabriel Oprea. "In sfarsit, odata cu schimbarea puterii, s-a gasit si o judecatoare, in speta cea de la Curtea de Apel, care sa nu se lase intimidata de Mircea Sandu sau de oamenii sai. A dat un verdict in concordanta cu realitatea si nu cu presiunile pe care le facea Mircea Sandu pana acum. De fapt, va si spun cine e omul care in toti acesti ani l-a tinut in brate si i-a facut jocurile lui Sandu. E vorba despre Gabriel Oprea, el a fost unul dintre cei mai mari dusmani ai Universitatii...

     27 Iunie 20122 comentarii
      Mititelu, apel disperat catre Basescu: "Domnule presedinteeeee!"

      Mititelu, apel disperat catre Basescu: "Domnule presedinteeeee!"

      Adrian Mititelu a facut un apel disperat catre presedintele Romaniei, Traian Basescu. Patronul Universitatii Craiova il roaga pe Basescu sa-l ajute in razboiul pe care il poarta cu FRF si LPF. "Domnule presedinte, sunt eu, cetateanul din Craiova! V-am tiparit 80 de mii de ziare ca sa scapati de Adrian Nastase, v-am ajutat si eu, iar dumneavoastra nu faceti nimic? Universitatea Craiova a platit 9 milioane de euro la stat si statul nu face nimic pentru mine. Ma judeca apropiatul lui Piturca la recurs", a spus Mititelu la Digi Sport, cu ochii in lacrimi...

      18 Iunie 20121 comentariu
       Mititelu face noi dezvaluiri in razboiul cu LPF

       Mititelu face noi dezvaluiri in razboiul cu LPF

       Adrian Mititelu continua razboiu cu sefii fotbalului romanesc dupa dezafilierea definitiva a Universitatii Craiova si face noi dezvaluiri privind ilegalitatile comise de Liga Profesionista. Patronul gruparii din Banie a intrat in posesia unor documente care arata ca echipele Steaua, Dinamo si Rapid au cerut, in 2004, desfiintarea forului condus de Mitica Dragomir. Va prezentam, mai jos, comunicatul emis de Adrian Mititelu prin intermediul site-ului editie.ro: "Cele 3 cluburi bucurestene, reprezentate de actualul presedinte al CSL a LPF, Valentin Cocean, au solicitat, in urma cu 8 ani, dizolvarea LPF, invocand aceleasi motive pe care le-a adus in discutie, in urma cu cateva zile, clubul Universitatea Craiova despre functionarea nelegala a forului condus de Dumitru Dragomir...

       28 Mai 20121 comentariu
        Mititelu, o noua victorie impotriva FRF! Iata decizia istorica pentru fotbalul romanesc

        Mititelu, o noua victorie impotriva FRF! Iata decizia istorica pentru fotbalul romanesc

        Adrian Mititelu a obtinut o victorie importanta in procesul pe care il are cu Victor Piturca si cu Federatia Romana de Fotbal (FRF). Finantatorul Universitatii Craiova a cerut anularea deciziei date de forul condus de Mircea Sandu in instantele sportive in mai 2011, prin care era obligat la plata unor despagubiri de sapte milioane de euro catre actualul selectioner Victor Piturca. Potrivit site-ului editie.ro, Instanta Curtii de Apel Bucuresti a admis cererea clubului oltean in legatura cu sesizarea Sectiei de Contencios Administrativ din cadrul Curtii de Apel Bucuresti, cu privire la legalitatea regulamentelor si a statutului antrenorilor...

        04 Mai 20128 comentarii
         Universitatea Craiova, inca o victorie impotriva FRF

         Universitatea Craiova, inca o victorie impotriva FRF

         Universitatea Craiova, club exclus din fotbalul romanesc la finalul sezonului trecut, a obtinut o noua victorie in razboiul cu Federatia Romana de Fotbal (FRF). Vineri, Curtea de Apel Bucuresti s-a pronuntat definitiv in cel de-al doilea dosar aflat pe rol, cel dintre Universitatea Craiova si Victor Piturca, dand castig de cauza gruparii patronate de Adrian Mititelu. Magistratii Curtii de Apel Bucuresti au decis ca "Stiinta" nu a chemat niciodata in judecata Federatia lui Mircea Sandu, ci doar pe selectionerul Victor Piturca, asa cum s-a intamplat si in celalalt dosar, in octombrie 2011...

         30 Martie 20125 comentarii
          Cine i-a "regulamentat" pe Mircea Sandu si Dumitru Dragomir?

          Cine i-a "regulamentat" pe Mircea Sandu si Dumitru Dragomir?

          Marti, lumea fotbalului romanesc a fost pusa pe jar de o stenograma. Este vorba de stenograma sedintei Comitetului Executiv al FRF din data de 20 iulie 2011, cea in care Universitatea Craiova a fost exclusa din competitii iar FC Timisoara, vicecampioana a Romaniei atunci, a fost retrogradata administrativ in Liga 2. Primele lucruri care au iesit in evidenta au fost reactiile presedintelui Federatiei Romane de Fotbal (FRF), Mircea Sandu, si ale presedintelui Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), Dumitru Dragomir. Cine a urmarit fenomenul fotbalistic de la noi din tara in ultimii ani nu cred ca avea asteptari foarte mari de la cei doi, asta in ciuda imaginii pe care "Nasul" si "Corleone" incearca de zor sa si-o curete, pe fondul scandalurilor care se tin scai...

          28 Februarie 20125 comentarii
           Reactia lui Mircea Sandu in scandalul stenogramelor

           Reactia lui Mircea Sandu in scandalul stenogramelor

           Mircea Sandu, presedintele Federatiei Romane de Fotbal (FRF), a reactionat dupa ce presa de marti a prezentat stenogramele sedintei Comitetului Executiv al FRF din data de 20 iulie 2011, cand Stiinta a fost exclusa din fotbal iar Poli Timisoara a fost retrogradata. "Nasul" a recunoscut, tacit, ca acele stenograme sunt reale, insa a incercat sa distorsioneze sensul unor expresii pe care le-a folosit referindu-se la patronul lui Poli Timisoara, Marian Iancu. "Referitor la valurile create de publicarea stenogramelor sedintei Comitetului Executiv al FRF din 20 iulie 2011 si la declaratiile domnului Marian Iancu, adresez rugamintea de a se evita atribuirea anumitor conotatii uneia dintre spusele mele...

           28 Februarie 20124 comentarii
            Mititelu loveste din nou! UEFA nu vrea sa apere Federatia la DNA

            Mititelu loveste din nou! UEFA nu vrea sa apere Federatia la DNA

            UEFA a anuntat marti ca nu se va implica in ancheta declansata de Directia Nationala Anticoruptie (DNA) in cazul dezafilierii clubului Universitatii Craiova. Dupa ce Mircea Sandu a cerut sprijinul forului european, oltenii au solcitat UEFA un punct de vedere in cazul anchetei DNA privind excluderea "Stiintei" din fotbalul romanesc. Iata comunicatul Universitatii Craiova: "In urma declaratiilor lui Mircea Sandu si Dumitru Dragomir, prin care acestia au spus ca UEFA a fost anuntata de catre FRF asupra anchetei DNA in cazul excluderii Universitatii Craiova, solicitind indirect un sprijin din partea forului de la Nyon, clubul nostru a solicitat un punct de vedere forului european asupra acestui aspect, solicitandu-i expres sa se asocieze sau sa se disocieze de FRF...

            08 Noiembrie 20112 comentarii
             Mititelu ameninta cu dovada care ingroapa FRF

             Mititelu ameninta cu dovada care ingroapa FRF

             Adrian Mititelu, patronul Universitatii Craiova, nu a fost impresionat de armata de juristi trimisa de FRF si LPF pentru a-l acuza si ameninta cu o dovada care va atesta ilegalitatea excluderii Stiintei din competitiile sportive. Universitatea a fost exclusa pentru ca s-ar fi adresat instantelor civile impotriva FRF, insa Mititelu anunta ca acest lucru nu s-a intamplat si ca va prezenta o hotarare judecatoreasca in acest sens. "Mi-am pierdut timpul de pomana, am crezut ca spun si ei ceva. Din fericire, n-au spus nimic nou. Ei vorbesc de statute si regulamente fara sa tina cont de lege. Mi-au spus ca m-au exclus pentru ca i-am chemat in instanta. Maine sau poimane, in functie de cum da judecatorul decizia, va prezint dovada ca nu m-am judecat niciodata cu FRF", a spus Mititelu la Sport.ro...

             10 Octombrie 20112 comentarii
              Noi dezvaluiri in urma stenogramelor DNA

              Noi dezvaluiri in urma stenogramelor DNA

              Stenogramele publicate de Directia Nationala Anticoruptie au readus in discutie un alt razboi din Liga 1, cel dintre Adrian Mititelu, patronul Universitatii Craiova, si Federatia Romana de Fotbal (FRF). Finantatorul oltean acuza din nou graba cu care forul condus de Mircea Sandu a dezafiliat "Stiinta" si modul in care l-a declarat liber de contract pe fotbalistul Danijel Subotici, care a ajuns la FCM Targu Mures. Iata comunicatul Universitatii Craiova: "In urma stenogramei discutiei dintre Claudiu Maior, viceprimar al municipiului Tg Mures si Sorin Terbea, membru in Comitetul Executiv al FRF, in legatura cu declararea lui SUBOTIC DANIJEL ca liber de contract, jucator ce se afla sub contract cu clubul nostru, aparuta in presa de astazi, FC UNIVERSITATEA CRAIOVA face urmatoarele precizari:...

              29 Septembrie 2011
               Mititelu, lovit din nou de FRF. Vezi ce sanctiune drastica a primit

               Mititelu, lovit din nou de FRF. Vezi ce sanctiune drastica a primit

               Adrian Mititelu a fost sanctionat drastic, miercuri, de Comisia de Disciplina a Federatiei Romane de Fotbal. "Adrian Mititelu, oficial al clubului FC Universitatea Craiova, a fost sanctionat cu suspendare pentru 12 luni si cu o penalitate sportiva de 300.000 lei, in urma declaratiilor calomnioase date in mass media la adresa membrilor CNSL din cadrul FRF", se arata intr-un comunicat pe site-ul oficial al FRF. Finantatorul Universitatii Craiova sustine ca se va adresa Tribunalului de Arbitraj Sportiv si e sigur ca va castiga...

               20 Aprilie 20111 comentariu

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                George Puscas, foarte aproape in aceasta vara sa semneze cu Fenerbahce
                Atacantul roman George Puscas, fost varf la Inter, se afla foarte aproape in aceasta vara de un transfer la o grupare puternica din Turcia....

                Harlem Gnohere a desemnat cei mai buni jucatori din Romania alaturi de care a evoluat
                Harlem Gnohere, fostul atacant al celor de la FCSB, cel care tocmai si-a reziliat contractul cu gruparea din Berceni patronata de Gigi Becali, a...

                Un pusti de 17 ani si 34 de zile a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii
                Mijlocasul german Florian Wirtz, de la Bayer Leverkusen, a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii, datorita golului inscris sambata...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor