Ziare.com
Jocurile Olimpice 2016: Programul sportivilor romani de vineri

Jocurile Olimpice 2016: Programul sportivilor romani de vineri

Site-ul Ziare.com va prezinta programul sportivilor romani de vineri, din ziua a 14-a a Jocurilor Olimpice de la Rio. Sportivii nostri vor concura la atletism, lupte si gimnastica ritmica. Iata programul romanilor: 14:00 - atletism, 50 km ...

19 August 2016

Olimpiada rio program romani

Jocurile Olimpice 2016: Rezultatele de duminica ale sportivilor romani

Jocurile Olimpice 2016: Rezultatele de duminica ale sportivilor romani

Sportivii romani prezenti la Jocurile Olimpice de la Rio au avut rezultate dezamagitoare, duminica, nereusind sa ia vreo medalie. De departe, cea mai mare dezamagire a venit in urma partidei de handbal feminin dintre Romania si Norvegia, pierduta de elevele lui Tomas Ryde cu 28-27. De asemenea, Andreea Aanei nu a reusit sa termine finala categoriei plus 75 de kilograme, cu un total de 265 de kilograme. La maraton, Elana Cirlan a abandonat pe parcurs, iar Paula Todoran a terminat cursa in afara primelor 100 de competitoare...

15 August 2016
  Jocurile Olimpice 2016: Programul romanilor de duminica

  Jocurile Olimpice 2016: Programul romanilor de duminica

  Sportivii romani revin in arenele de la Rio dupa o zi de sambata foarte buna, cu o frumoasa medalie de bronz la canotaj pentru delegatia noastra. Site-ul Ziare.com va prezinta programul romanilor care vor concura duminica: Atletism - Elena Daniela Cirlan (maraton) - 15,30 (Sambodromo & Olympic Stadium) Atletism - Paula Todoran (maraton) - 15,30 (Sambodromo & Olympic Stadium)...

  14 August 2016
   Jocurile Olimpice 2016: Sambata mare pentru Romania. Am castigat a patra medalie

   Jocurile Olimpice 2016: Sambata mare pentru Romania. Am castigat a patra medalie

   Ziua de sambata a fost una importanta pentru delegatia Romaniei de la Rio, care si-a imbogatit palmaresul cu o noua medalie. Echipajul feminin de 8+1 ne-a adus medalia de bronz dupa o cursa memorabila. In rest, rezultatele romanilor au fost mai degraba dezamagitoare, cu ratari la atletism si box. Ziare.com v-a tinut la curent pe tot parcursul zilei cu evolutiile romanilor, iar mai jos aveti rezumatul:...

   13 August 2016
    Jocurile Olimpice 2016: Programul romanilor de sambata

    Jocurile Olimpice 2016: Programul romanilor de sambata

    Sportivii romani revin in arenele de la Rio dupa o zi de vineri aproape perfecta, cu doua medalii pentru delegatia noastra. Site-ul Ziare.com va prezinta programul romanilor care vor concura sambata: Atletism, de la ora 15:40 - Elena Panturoiu, Cristina Bujin - calificari triplusalt Atletism, de la ora 16:05 - Ancuta Bobicel - calificari 3.000 metri obstacole,...

    13 August 2016
     Jocurile Olimpice 2016 Rezultatele inregistrate de sportivii romani in ziua a sasea

     Jocurile Olimpice 2016 Rezultatele inregistrate de sportivii romani in ziua a sasea

     Ziua a sasea a Jocurilor Olimpice ne-a facut din nou cunostinta cu bucuria! A fost cea mai buna zi a romanilor la Rio 2016. Am obtinut medalia de aur la spada, in timp ce Horia Tecau si Florin Mergea s-au calificat in finala de dublu la tenis. De asemenea, Tecau si Irina Begu au ajuns in turul doi si la dublu mixt. Vesti bune am primit si la canotaj, unde echipa de 8+1 s-a calificat in finala de sambata...

     12 August 2016
      Jocurile Olimpice 2016: Programul de joi al romanilor

      Jocurile Olimpice 2016: Programul de joi al romanilor

      Dupa o noua zi fara medalii la Jocurile Olimpice, delegatia Romaniei are sansa de a intra pe lista celor medaliate la Rio in cursul zilei de joi. Mergea si Tecau, in turneul de tenis, si echipa feminina de spada ne pot aduce, in sfarsit, pe podiumul olimpic. Site-ul Ziare.com va prezinta programul romanilor de joi: Canotaj, de la ora 14:30 - Laura Oprea, Madalina Beres - semifinale doua rame...

      11 August 2016
       Jocurile Olimpice 2016: Programul de miercuri al romanilor

       Jocurile Olimpice 2016: Programul de miercuri al romanilor

       Sportivii romani vor concura in mai multe probe in cursul zilei de miercuri, avand sanse chiar si la obtinerea unei prime medalii pentru delegatia noastra de la Jocurile Olimpice. Site-ul Ziare.com va prezinta programul "tricolorilor" de la Rio: Canotaj, de la ora 14:30 - Madalina Beres si Laura Oprea - semifinala 2- Scrima, de la ora 14:30 - Malina Calugareanu - calificari floreta individual...

       10 August 2016
        Jocurile Olimpice 2016: Rezultatele sportivilor romani din prima zi de la Rio

        Jocurile Olimpice 2016: Rezultatele sportivilor romani din prima zi de la Rio

        Prima zi "plina" de concurs pentru sportivii romani calificati la Jocurile Olimpice de la Rio a fost una dezamagitoare. Ne-au surprins neplacut fetele de la scrima, care nu au reusit sa se implice in lupta pentru medalii in intrecererile individuale, insa si nationala feminina de handbal. Locul 3 la cel mai recent Mondial de handbal, Romania a fost invinsa la debutul la Olimpiada de modesta Angola. Ziare.com v-a tinut la curent pe tot parcursul zilei de sambata cu rezultatele sportivilor romani...

        07 August 20165 comentarii
         Jocurile Olimpice 2016: Programul romanilor de duminica

         Jocurile Olimpice 2016: Programul romanilor de duminica

         Comitetul Olimpic si Sportiv Roman a anuntat ordinea in care vor intra in concurs sportivii nostri in cursul zilei de duminica, a doua zi de concurs de la Rio. Emotiile vor incepe pentru noi inca de la ora 15:00 si, daca vom avea rezultate bune, am putea face o noapte alba in asteptarea tuturor evolutiilor "tricolorilor". Iata programul zilei: Tenis de masa, ora 15:00 - Dodean Monteiro Daniela - turul II simplu...

         07 August 2016
          Jocurile Olimpice 2016: Programul romanilor din prima zi

          Jocurile Olimpice 2016: Programul romanilor din prima zi

          Organizatorii de la Rio au anuntat programul primei zile a Jocurilor Olimpice, in care mai multi romani vor lupta inclusiv pentru medalii. Ziua de sambata va fi una plina pentru sportivii romani, in diverse discipline. Incepand cu ora 15:00, vom sta alaturi de sportivii nostri de la canotaj, judo, tenis sau handbal. Iata programul romanilor din prima zi: Scrima, ora 15.00 - Simona Pop - Leonora Mackinnon, spada individual, turul I. Dupa ora 16:15 vor evolua Ana Maria Popescu si Simona Gherman - Lauren Rembi, in turul II...

          06 August 2016
           Jocurile Olimpice 2016: Programul romanilor din prima zi de concurs de la Rio

           Jocurile Olimpice 2016: Programul romanilor din prima zi de concurs de la Rio

           Comitetul Olimpic si Sportiv Roman a publicat recent programul sportivilor nostri din prima zi de concurs de la Rio. Sambata, 6 august, primii romani care isi vor face debutul la Olimpiada vor fi Daniela Dodean, Eliza Samara - ambele la tenis de masa, si Serghei Tvetcov - ciclism. Iata programul romanilor: de la ora 15:30...

           29 Iulie 2016

            Urmareste Ziare.com pe

            Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
             

            TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

            CSU Craiova, al cincilea egal consecutiv in lupta pentru titlu. Oltenii s-au impiedicat la Voluntari
            FC Voluntari a terminat la egalitate cu Universitatea Craiova, 1-1 (1-1), marti seara, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 19-a a Ligii I de...

            Mesajul sfasietor trimis de Vanessa Bryant la 1 an de la disparitia lui Kobe si a fiicei Gianna
            Marti, 26 ianuarie 2021, s-a implinit un an de la moartea tragica a fostului baschetbalist american Kobe Bryant, ocazie cu care vaduva Vanessa a...

            Vestea asteptata de fanii nationalei Romaniei. Se deschid tribunele la super-meciul cu Germania?
            Presedintele FRF, Razvan Burleanu, a declarat marti ca meciul echipei nationale cu Germania, din 28 martie, de pe Arena Nationala, din...
            Platforma pentru solutionarea online a litigiilor