Ziare.com
Dan Petrescu se teme de campioana Finlandei: "Chiar nu am vazut puncte slabe la KuPS Kuopio"

Dan Petrescu se teme de campioana Finlandei: "Chiar nu am vazut puncte slabe la KuPS Kuopio"

Antrenorul echipei CFR Cluj, Dan Petrescu, a afirmat, miercuri, ca a studiat cu atentie adversara de joi, din play-off-ul Europa League, si ca nu a descoperit puncte slabe la formatia finlandeza KuPS Kuopio. "Nu exista favorita in acest meci, este ...

30 Septembrie 20201 comentariu

  Play off europa league 2014 2015

  Vesti proaste pentru Astra: Ce super atacant isi ia West Ham United

  Vesti proaste pentru Astra: Ce super atacant isi ia West Ham United

  West Ham United, formatia pe care Astra Giurgiu o va intalni in play-off-ul Europa League, este aproape de a aduce unul dintre cei mai buni atacanti ai sezonului trecut din Premier League. Potrivit BBC, este vorba depre jucatorul ghanez al celor de la Swansea City, Andre Ayew. Acesta a marcat 12 goluri sezonul trecut, iar West Ham a facut o oferta de 23,5 milioane de euro. In varsta de 26 de ani, Ayew a sosit in 2015 de la Olympique de Marseille, formatie pentru care a marcat 60 de goluri in 6 sezoane. De asemenea, are 11 goluri in 66 de meciuri pentru echipa nationala, facand parte din loturile pentru Cupele Mondiale din anii 2010 si 2014...

  06 August 2016
   Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

   Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

   UEFA a facut cunoscute brigazile care vor oficia la mansa retur a play-off-ului celor doua competitii continentale rezervate echipelor de club, editia 2014/2015, jocurile formatiilor noastre fiind date pe mana unor cavaleri din Spania, Rusia si Slovacia, dupa cum urmeaza: * Ludogorets Razgrad (Bulgaria) vs. STEAUA BUCURESTI - Champions League / miercuri 27 august / ora 20.45 / in tur: 0-1 Arbitri: Alberto Undiano Mallenco - central; Roberto Diaz Perez del Palomar si Juan Yuste - asistenti; Carlos Gomez si Javier Estrada - aditionali; Pau Cebrain Devis - rezerva (toti din Spania)...

   27 August 20141 comentariu
    Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

    Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de duminica

    Etapa cu numarul 5 a primei scene fotbalistice interne va continua duminica avand la start trei dispute, doua dintre ele in care apar si echipele noastre din play-off-ul Europa League fiind asteptate chiar cu ''sufletul la gura'', e vorba de cele din Giulesti si Banie. * ACS Botosani (9) vs. Universitatea Cluj Napoca (10) - ora 17.00 / Look Plus si Dolce Sport Arbitri: Viorel Cojocaru (Galati) - Florin Paunescu (Rm.Valcea) si Andrei Chivulete (Bucuresti). Rezerva: Iulian Calin (Stefanesti / Arges)...

    24 August 2014
     Arbitrii echipelor noastre in play-off-ul Europa League

     Arbitrii echipelor noastre in play-off-ul Europa League

     UEFA a facut cunoscute brigazile care vor oficia la mansa tur a play-off-ului celei de-a doua competitii continentale de club, editia 2014/2015, jocurile celor doua formatii romanesti ajunse in aceasta faza, Petrolul si Astra, fiind date pe mana unor cavaleri de prima mana din Italia si Spania. * Petrolul Ploiesti vs. Dinamo Zagreb - 21 august, ora 20.30 Arbitri: Daniele Orsato - Lorenzo Manganelli si Nicola Nicoletti. Rezerva: Daniele Doveri (toti din Italia) Observator arbitri: Marinus Koppman (Olanda)...

     16 August 2014
      Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de sambata

      Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de sambata

      Etapa cu numarul 4 a principalei noastre scene fotbalistice, editia 2014/2015, va continua sambata cu doua dispute in care apar ambele echipe romanesti calificate in play-off-ul Europa League. * Astra Giurgiu (5) vs. CSMS Iasi (15) - ora 18.30 / Look Plus si Dolce Tv Arbitri: Catalin Popa (Pitesti) - Mircea Orbulet (Bucuresti) si Marius Bobe (Videle). Rezerva: Marian Balaci (Craiova) Observator arbitri: Marian Salomir (Cluj Napoca)...

      16 August 2014

       Urmareste Ziare.com pe

       Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
        

       TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

       Confesiunile handbalistei Cristina Laslo, suspendata pentru dopaj in cazul Corona: "M-am simtit singura si goala pe dinauntru"
       Handbalista de la Baia Mare a revenit la echipa nationala dupa suspendarea primita in noiembrie 2019 in cazul de dopaj in care a fost implicata...

       Fostul fotbalist Francesco Totti, in doliu. Tatal sau a fost rapus de coronavirus. I se spunea "Seriful"
       Enzo Totti, tatal fostului jucator al echipei AS Roma, Francesco Totti, a murit luni, la 76 de ani, din cauza complicatiilor survenite in urma...

       "Viitorul Fotbalului Romanesc", proiectul esuat al fotbalistilor "Generatiei de Aur". Detalii din procesul deschis de fratii Becali
       Intr-un proces inedit deschis la Judecatoria Sectorului 1, fratii Victor si Ioan (Giovani) Becali cer dizolvarea fundatiei "Viitorul Fotbalului...
       Platforma pentru solutionarea online a litigiilor